Já jsem tady (festivalový název)

I'm Here

Sam Spiegel

Eric Zumbrunnen

Kostýmy:

Casey Storm

R.U.R. v praxi. Tandemovej seskok z 3,5 tisíce metrů do povlečených šroubků. Love tak, jak ji znám, ale stejně se zdráhám přikývnout, že těm "lidem" rozumím. I´m Here, protože buzení ze sna je složitej proces a já potřebuju slyšet, že to bude v pohodě. Neveselej příběh o ztrátě sebe samotného a rozdávačnosti. Svět jako nevědomí a nic. Psycho dioda! Hudba, prozářenej les, disco, knihovna, berlička. A taky vědomí, že pohled do obchodních vitrín budu prožívat jako nikdy. A co na to R2-D2? Prej brečel. Gratuluju...(1.5.2010)

Příběh tak akorát do kraťasu. Roboti s tělem člověka, hlavou však více či méně hranatou, žijí mezi námi, pracují pro lidi, ale práva na obyčejný život jsou jim upírána, takže si lze dosadit kdejakou utiskovanou skupinu, nebo ženy v Arabském světě úplně doslovně (zákaz řízení auta). A dál? Solidárnost, láska, přátelství. Asi tak, je to hezký, trochu rychlý, přímý, ale jako kraťas chvalitebný. A pro vizuální hravost krabicoidních robotů i hezký.(1.1.2012)

Dva roboti se do sebe zamilují. Ona je šílená nešika a neustále si rozbíjí součástky. On je dobrák od kosti a dává jí ty svoje, aniž by měl náhradu. Alegorie na lásku? Neměla by láska fungovat na principu, že oba dávají i přijímají? Spíš mě napadlo, že si ho vyhlídla a schválně se rozbíjí, aby ho mohla "vyždímat" a utéct. Copak tohle je láska nebeská? Obří zklamání...(23.7.2011)

Tomu nebylo co vytknout. Chytrej, jednoduchej, ale zato silnej příběh o seznamování dvou "lidí". Pod pojmem sebeobětování už si nebudu moct představit nic jinýho než darování "součástek". Závěrem snad jen - fňuk... To Flipper: ano, láska je divná čarodějka. A k těm náhradním dílům - byli to spíš robotičtí lidé než roboti, na lidi taky nejsou náhradní díly (teda aspoň zatím) a hlavně myslim, že o to tam nejspíš vůbec nešlo.(19.8.2010)

• decouble

U "I'm Here" mi vadilo až příliš věcí najednou...respektive tři, ale to je na třicetiminutový film hodně:-D. 1) Film postrádá jakékoliv osvětlení logiky fungování fikčního světa (čili koexistence lidí a robotů). 2) Děj je velmi chudý, protože se zaměřuje pouze na to, aby demonstroval bizzarní výjev lásky. 3) Nálada filmu je na mě kvůli užité muzice, smutným očím hlavní postavy a několika kýčovitým záběrům příliš sentimentální.(9.3.2011)

• - Film je inspirovaný knihou "The Giving Tree" od Shela Silversteina. (4ward)