Já jsem tady (festivalový název)

I'm Here

Zvuk:

Ren Klyce

Kostýmy:

Casey Storm

Tomu nebylo co vytknout. Chytrej, jednoduchej, ale zato silnej příběh o seznamování dvou "lidí". Pod pojmem sebeobětování už si nebudu moct představit nic jinýho než darování "součástek". Závěrem snad jen - fňuk... To Flipper: ano, láska je divná čarodějka. A k těm náhradním dílům - byli to spíš robotičtí lidé než roboti, na lidi taky nejsou náhradní díly (teda aspoň zatím) a hlavně myslim, že o to tam nejspíš vůbec nešlo.(19.8.2010)

Pekná myšlienka a slušne spracované. Ale načo robotov, keď aj v skutočnom svete to funguje tak, že muž obetuje pre ženu vždy viac. A odovzdá sa jej celý. Film, ktorý má pomalé tempo, hrá sa na niečo netradičné, a funguje v mnohých scénach. Akurát, že neprináša nič natoľko novátorské, aby som sa do neho mohol zaľúbiť a vracať sa k nemu vždy, keď sa ma zmocní smútok. A na odreagovanie mám kopec iných filmov.(25.1.2014)

Reklamní projekt dovolil Spiku Jonzeovi rozpracovat zajímavou myšlenku zvláštního světa robotů a jejich ani ne tak mechanické lásky. Melancholické vyznění je místy skoro až snové a neustále podsouvá otázku, jestli se aktéři krátkého filmu na konci probudí. Na první pohled ošuntělé ale zároveň detailně propracované kostýmy mají jedničku s hvězdičkou.(1.7.2010)

Jako jo, příběh sám o sobě je to hezký, o obětování se pro lásku, ti roboti tu nejsou bezdůvodně a udělat ten film zrovna o lásce dvou z nich byl fakt zajímavý, jenže mi tu dost věcí vadilo. Za tu půl hodinu, co ten film má, mohl vytvořit mnohem větší příběh, nemluvě o tom, že celý film se dá jednoduše odhadnout od té chvíle, kdy MOŽNÝ SPOILER robotka přijde o ruku KONEC SPOILERU. A pokud někoho ta finální pointa překvapila, tak tedy fakt nevím, jestli onen člověk někdy při sledování filmů zapl mozek. Co se toho příběhu týče, je v něm dost nelogičností a wtf věcí - SPOILERY To ti roboti si fakt nemůžou někde sehnat nebo vytvořit náhradní končetiny? Vždyť ten hlavní robot sám říkal, že má 1300 náhradních součástek, to mi neříkejte, že by se z toho ta končetina nedala dát zpátky nebo rovnou vytvořit nová. A ta robotka asi nebyl moc kvalitní, když dokázala přijít úplně o všechno. By se z toho dala udělat skvělá parodie. Každopádně, z čeho ta robotka byla? Z nějakého šrotu? KONEC SPOILERŮ A taky mi vadilo, že nám film pořádně nepředstavil svůj svět, ve kterém žijí lidé a roboti (s emocemi) pospolu. Tam šla vytvořit naprosto geniální zápletka, kdyby to natočil někdo, kdo je trošku kreativní (btw, od Spika Jonze jsem kdysi viděl jenom Maxipříšerky, a to taky nebylo z jeho hlavy - ale chci od něj vidět ještě dva filmy, třeba po čase svůj názor změním). Takhle z toho vypadl klasický romantický kýč, akorát s roboty, což je nápad sice zajímavý, ale na víc jak 3* to rozhodně nevidím. A ani mě to moc nedojalo, evidentně jsem cynické hovado. Btw, jestli tenhle film někomu připomněl Electromu od Daft Punk, tak buď Electromu neviděl nebo ji absolutně nepochopil. Ty dva filmy spolu mají společné jen to, že jsou v hlavní roli roboti, nic víc. Slabé 3*(4.4.2020)

• decouble

U "I'm Here" mi vadilo až příliš věcí najednou...respektive tři, ale to je na třicetiminutový film hodně:-D. 1) Film postrádá jakékoliv osvětlení logiky fungování fikčního světa (čili koexistence lidí a robotů). 2) Děj je velmi chudý, protože se zaměřuje pouze na to, aby demonstroval bizzarní výjev lásky. 3) Nálada filmu je na mě kvůli užité muzice, smutným očím hlavní postavy a několika kýčovitým záběrům příliš sentimentální.(9.3.2011)

• - Film je inspirovaný knihou "The Giving Tree" od Shela Silversteina. (4ward)