Pilot (E01) (epizoda)

Sci-Fi / Akční / Drama

USA / Kanada, 2009, 1 h 32 min

• Webb

Nudný Spin-off s chudým scénářem a dějem, nesympatickými herci a i když režie nebyla nejhorší, nemůžu říct, že by se mi nějak zvlášť líbila. Efekty na dnešní dobu také zrovna neoslní, exteriéry jsou nezajímavé, dialogy tlachajicí o bohu tomu zrovna moc nepřidají, no popravdě, nevím co bych tu mohl vyzdvihnout.... už vím, je to konec s cylonem, ten je opravdu zajímavý. 50%(14.6.2009)

V poslední době velmi oblíbené míchání protichůdných žánrů a stylů se nevyhne ani Caprice - v její stylizaci je tak skloubena futuristická dokonalost s charizmatickým noir stylem padesátých let 20. století v Americe. Vedle sebe tak může stát nablýskaný robot a muž v uhlazeným obleku s kloboukem a doutníkem jako kdysi elegantní gangsteři. Nejlépe tohoto kontrastu je využito ve virtuálním undergroudovém světě, který vypadá jako dekadentní videohra. Do toho je přimíchána soup opera s psychologickým thrillerem a ve výsledku vznikne poměrně originální pokrm pro labužníky.(24.6.2011)

Opäť raz zaujímavá práca s otrepanými SF nápadmi. Na rozdiel od BSG síce až tak neohúri a zo začiatku je to trochu príliš obyčajné, ale na konci už slintáte po ďalších príbehoch. Je tu badateľná snaha byť iný ako Galactica, ale najväčšie grády to má práve v tedy, keď sa to k BSG hlási. Moju zvedavosť tvorcovia určite vzbudili...(8.9.2009)

Zajímavé. Docela poutavé. Prima hudba - především ta ve V-clubu... Slušně nahozená virtuální síť. Relativně jsem se snažil přijmout možnost zálohy mozku, vědomostí, vzpomínek synopsí... myšlenkových pochodů, charakteru... a i jsem si to tak nějak odkývnul - jakože se holka řádně nascanovala, a pěkných pár hodin měla hlavu připojenou k síti, aby tam nahrála své ... "alter ego" ... Je tu zmíněn datový objem "člověka" cca 100TB. Já se obávám, že to bude krapet víc... ale kdo ví... každopádně jsem skoro zklamaně odpadnul, když týpek v pohodě zrekonstruuje kámošovu dceru z 300MB. Vtipný a zároveň ohromně smutný je pro mě fakt, že se to evidentně bude hodně zabývat náboženstvími, vírou... a tak... Pro mě je to plus i mínus... Uvidím, jak se s tím poperou. každopádně už v piloty mě pár myšlenek zaujalo, pobavilo... Zoe je teď u naší matky, bohyně Athény, Lacy. Bude o ní pečováno. Bude milována a hýčkána po zbytek věčnosti. Moc to nepomáhá, že? Pravda je, že mně to také příliš nepomáhá. Zoe je mrtvá. A žádné svitky, modlitby, oběti ve chrámech, nic z toho nám ji nevrátí, že?(16.3.2011)

Hodně slušný začátek, skvěle natočený pilot. Tentokrát nejde o akční vesmírné sci-fi, ale o komornější a filozofičtější "planetární" přetřásání několika vážných témat: posmrtný život skrze virtuální vědomí, etická stránka takovéhoto "vzkříšení", teroristické akce ve jménu Boha a především otázka víry a TOHO PRAVÉHO náboženství. Zatím to vypadá na důstojný prequel mé oblíbené BSG, těším se na seriál.(21.6.2013)

• - V některých skladbách (např. The Adama Name) je patrný motiv, který skladatel Bear McCreary již použil v seriálu Battlestar Galactica. (Elegnor)

• - Alessandra Torresani, představitelka Zoey Graystone, v jednom interview prozradila, že když natáčeli scénu, při které ji měla Paula Malcomson, která ztvárnila Amandu Graystone, udeřit, tak se Paula tak zdráhala, že ji k tomu museli Alessandra a režisér dlouho přemlouvat. Při samotném provedení scény pak byla Paula údajně tak naštvaná, že dala Alessandře natolik silnou facku, až jí vytrhla část prodloužených vlasů a obtisk její ruky zůstal Paule na tváři po zbytek dne. (Caszidy)

• - Jedinými koloniemi, které byly v pilotu zmíněny, byly Caprica, kde se příběh odehrává, a Gemenon. Ve vystřižené scéně se sestra Clarice Willows (Polly Walker) zmínila i o Sagittaronu a faktu, že je součástí Dvanácti kolonií. (Caszidy)