Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spin-off seriálu Battlestar Galactica, jehož pilot bude mít premiéru na podzim roku 2008. Caprica se odehrává 50 let před pádem 12 kolonií, zaměří se na osudy ředitele společnosti, která vyvinula prvního cylona a rodin Graystonových a Adamových. Jak je zjevné, všechno se bude točit opět kolem cylonů. Konečně se dozvíme jak vznikla ta osudová chyba, která za padesát let zničí všechny kolonie - jak přišli na svět cylony a začali první cylonskou válku... Jeho formátem už nebude čistokrevná sci-fi jako u BSG, ale něco co by se dalo označit za "sci-fi Dallas". V případě úspěchu naváže na tento pilot seriál, stejně jak tomu bylo u BSG... (Matrinx)

(více)

Recenze (78)

Djkoma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžké hledat slova. Snaha o návaznost/předcházení nové verze seriálu Battlestar Galactica je očividná, což je jeho fanoušky velmi příjemné a dokazuje, že autoři vědí, co chtějí. Větší problém pro mě je, jakou myšlenku si vybrali z celého seriálu, aby ji rozvíjeli v minulosti. Náboženská rovina ohledně duše a tak vůbec mě v bsg příliš nevoněla a budoucí seriál z období před stvořením cylonů si ji vysloveně bere na paškál a tvůrci to budou mít hodně těžké. Určitě si každý divák všimne, že ty náboženství jsou ve vesmíru BSG úplně naopak než je tomu v dnešním světě (návrat k bohům Řecka? Historie se opakuje...). Samotný pilot však působí skvěl, casting je velmi dobrý (škoda, že ta Zooey Deschanel nevyšla, ale furt je jaksi cítit:)) a potenciál je obrovský. Ve výsledku ve mě Caprica zanechala velký dojem pevně nastolené cesty pro seriál zítřka, který se bude snažit být více filozofický než jeho předchůdce a trochu se bojím, že to v komerčním světě dnešní televize nebude mít takovou sledovanost jakou by si majitelé televize představují. Ale minimálně o jednom velmi zvědavém divákovi vím... ()

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: ?/10] | me: Nevidel som ani jeden diel Battlestar Galactica, netušil som nič o Cylonoch a nevedel o tom čo bolo potom a napriek tomu sa mi to veľmi páćilo. Divákovi netreba žiadne poznatky zo žiadneho seriálu, hoci priznávam, že tak by to bolo určite ešte pútavejšie. Avšak dej ma výborný spád - odhaľuje mnoho charakterov, typov a necháva na konci otvorené dvere.... Chcem pokračovanie ... ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nová atmosféra starého světa. Jakmile se začal příběh rozjíždět po kolejích lemovaných robotikou a zároveň určených poctivým dramatem, vklouzl jsem úspěšně tam, odkud mě poslední díl Battlestar nedobrovolně dostal. Do příběhu živoucích postav, jejichž osudy chci vídat co nejdůkladněji a co nejdéle. Velmi naléhavý dramatický oblouk podporovaný stupňující se psychologicko-futuristickou holorovinou povyšuje na nezapomenutelnou jak jinak než Bear McCreary. Jeho omamné bubny sice zní jenom vzácně, protože na boje se Cylony ještě bude času dost, ale krásně se zaplétající vztahové jádro dává prostoru víc než dost. Cesta ke zkáze civilizace ještě nikdy nebyla tak slibně lákavá. ()

H34D 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Již od počátku se mi Caprica jevila jako příživník úspěchu Battlestar Galacticy, rozpočet je očividně menší, ambice snížené, casting snad až podprůměrný, sledovanost však těžila z dobrého jména předchůdce. Pilot patří v rámci Capricy k tomu nejlepšímu, do vesmíru se sice nedostaneme, ale před očima se nám rozloží rovnou dvojí svět. Atmosféra je vcelku intenzivní, postavy se v základech rychle vykreslí a "rozestaví", zkrátka žádné zdržovačky. Menší problém spatřuji v celkovém zaměření se na teens, nejen že pilot je vykreslí jako jednoznačně nejdůležitější postavy (přitom později nejsou), ale i celé zaměření příběhu je moc rádoby mladické a "cool", aneb nasadíme blikající brýlky a jdem řádit do matrixu. Na úvod však uspokojivé! 7/10 ()

Gimli 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem nadšen! Měl jsem obavy, že se vytratí atmosféra BSG. Ale byly zbytečné. Caprica buduje své vlastní pevné základy, které by ji zřejmě udržely i bez BSG. Zajímavý nápad ohledně vzniku Cylonů mě navnadil, ale očekávám chytré pokračování, kde se dozvím víc. Noví a staronoví hrdinové mi padli do oka. Trochu mi vadilo, že Tauroni vypadají jako vystřižení z Kmotra, ale protože se všechno opakuje, tak budiž :-). Na konci pilotu mě dost mrzelo, že seriál zatím neexistuje. Zároveň jsem však měl neodbytný pocit, že to co bylo v tomto úvodu vybudováno, může být velice rychle zničeno snahou po bombastičnosti a neumětelstvím. Snad se tak nestane! ()

Zajímavosti (12)

  • Alessandra Torresani, představitelka Zoey Graystone, v jednom interview prozradila, že když natáčeli scénu, při které ji měla Paula Malcomson, která ztvárnila Amandu Graystone, udeřit, tak se Paula tak zdráhala, že ji k tomu museli Alessandra a režisér dlouho přemlouvat. Při samotném provedení scény pak byla Paula údajně tak naštvaná, že dala Alessandře natolik silnou facku, až jí vytrhla část prodloužených vlasů a obtisk její ruky zůstal Paule na tváři po zbytek dne. (Caszidy)
  • Jedinými koloniemi, které byly v pilotu zmíněny, byly Caprica, kde se příběh odehrává, a Gemenon. Ve vystřižené scéně se sestra Clarice Willows (Polly Walker) zmínila i o Sagittaronu a faktu, že je součástí Dvanácti kolonií. (Caszidy)

Reklama

Reklama