Caprica

(TV seriál)
Sci-Fi / Akční / Drama
Kanada / USA, (2009–2010), 13 h 57 min (Minutáž: 43–92 min)

Bear McCreary

Eric Stoltz, Esai Morales, Paula Malcomson, Alessandra Torresani, Magda Apanowicz, Brian Markinson, Genevieve Buechner, Polly Walker, Panou, (více)

Epizody(18)

Děj se točí kolem rodiny Graystonových a Adamsových, kteří žijí na mírumilovné planetě zvané Caprica. Brzy dojde k průlomu ve vědeckém vývoji a světlo světa spatří první robot s umělou inteligencí - Cylon. Nikdo nemá ani tušení, že by vše mohlo vyústit v nepředvídatelné následky, které mohou ohrozit celé lidstvo. Caprica je spin-offem seriálu Battlestar Galactica a představuje nám dění před 58 lety, než nastal "Pád dvanácti kolonií". (Fallen_One)

Caszidy

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Věčná škoda. Věčná škoda, že tenhle masterpiece nedostal více prostoru. Alespoň jedna další série navíc by stačila, jelikož Caprica má všechno! Dokonale vytvořený svět odrážející všechny problémy současného lidstva. Od náboženské nesnášenlivosti, terorismu, chamtivosti gigantických obchodních korporací, až po slepou víru, že technologie nám přinesou vše, po čem jsme kdy toužili. Troufám si tvrdit, že Caprica bez problémů obstojí i bez nějaké hlubší znalosti samotného světa Battlestar Galacticy. Skvělé herecké výkony v čele s Ericem Stoltzem a tradičně geniální hudební složku Beara McCrearyho možná lehce sráží nízkorozpočtové trikové scény, těch ale naštěstí není až tolik (i když bych si dokázal představit designově daleko slušivější podobu např. Holobandu). Útěchou na fakt, že se seriál dočkal pouze jediné řady je alespoň fakt, že tvůrcům bylo zrušení oznámeno s dostatečným předstihem a stihli tak většinu příběhových linek vcelku uspokojivě uzavřít, včetně závěrečné sekvence, která nám v rychlosti nastínila, "jak a proč". Stejně se ale po posledním dílu dostavuje neutuchající pocit "zaříznutého potenciálu". ()

Djkoma

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Co naznačila poslední "půl" sezona BSG, to Caprica bere jako vlastní motiv. Náboženské problémy na pozadí vývoje cylonů, vztahových dilemat, rozdílnosti "rasových" znaků a zvyků a rodičovská láska. Caprica působí silně retro stylem, přestože technologicky je to budoucnost. Byl jsem silně skeptický k možnostem náboženských a vztahových problémů a jejich nosnému potenciálu celého seriálu, ale autoři se zatím k tématu staví čelem a přesně vědí, co chtějí. Pokud se vše podaří, jak autoři zamýšlí, dostaneme úžasný prequel Battlestar Galactice, který prohloubí universum, postavy, jejich příběhy a ozřejmí jejich vývoj. Caprica je možnost, jak z úchvatné ságy udělat nezapomenutelnou. Tvůrci tak čelí velkým očekáváním, ale mají také velké možnosti. Zvládnou je? Dodatek po konci první a také poslední série: Zvládli to. Střed seriálu propadl skoro až do beznaděje, ale závěr graduje a poslední díl by se klidně mohl zapsat mezi nejlepší díly BSG. Uzavření příběhových linií, které navazuje na už legendární seriál s přesností i úctou. Takhle to má vypadat a díky, že seriál byl zrušen (a autoři si vědomi této možnosti natočili zakončení). Celkové hodnocení kousek pod 5*, ale stále je ta prostřední část moc, moc slabá. ()

Gimli

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jsem nadšen! Seriál dokázal udržet vskutku osobitou a velmi zvláštní atmosféru pilotního filmu a to po celou dobu! Škoda jen, že dost věcí zůstalo jen načrtnuto s jistou vizí do budoucna. Vzhledem k tomu, že díky naprosto neschopnému distributorovi už zřejmě další díly nebudou, je to jediné zklamání, kterého jsem se u Capricy dočkal. ()

novoten

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Neskutečně opojné. Setkání nefalšovaných kmotrů z Tauronu s vyšší společenskou třídou Capricy je plné emocí, zvratů, ztrát a cylonské atmosféry v každém kroku. A promyšlených, uvěřitelných a plných hlavních postav. Nejlepšími vedlejšími aspekty byli zprvu Vojáci jednoho (v čele s famózním Barnabasem v dokonalém podání Jamese Marsterse) a komplexní New Cap City, ve kterém by alespoň jedno odpoledne chtěl strávit snad každý. Postupem času ale hlavní slovo definitivně přebral nejkomplexnější hrdina seriálu Daniel Graystone. Nakonec i původně silně nestravitelná sestra Clarice získala svoji pevnou roli a její intriky se staly atraktivním pojítkem děje. Proto je obrovská škoda, že jsme nemohli vidět více. Závěrečná pětiminutovka uzavírá a zároveň naznačuje hodně. K dokonalému propojení s BSG chyběla jedna sezóna. ()

H34D

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Battlestar Galacticu vnímám jako noblesní, ba až magnificentní dílo, na které není hodno kydat kdejaký hnůj. Caprica sice není hnůj, ale je to "pokračování" jednoduše nedůstojné. Přes obrazovku nám probíhá spousta puberťáků a celkově, kromě chameleona Daniela Graystonea, plytké, občas nudné charaktery. Děj v náhledu působí zajímavě a je do něj vložena řada dobrých nápadů, jenže scenáristické rozepsání, v čele s dialogy (samé musíš to a ono, promiň, dostat zpět) působí spíše béčkově. O rozšíření světa BSG se téměř nedá mluvit, návaznost je vcelku malá, neboť jeden cylon jaro nedělá... Nadprůměrné, koukatelné, to ano, ale oproti legendě zklamání. 6/10 ()

• Když Daniel (Eric Stoltz) a Joseph (Esai Morales) sedí na obědě, je přes ulici vidět firma s názvem Yagger´s. Yagger's je v reálu skutečná restaurace/sport bar nacházející se ve Vancouveru v provincii Britská Kolumbie, kde se Caprica a Battlestar Galactica (od r. 2004) natáčely. Původní logo a styl písma na markýze obchodu tak byly zachovány i pro seriál. (Caszidy)