Natěšen úvodní epizodou přišly první díly a já osobně pocítil lehké zklamání. Samozřejmě celý ten svět byl naprosto úžasný, byla tam politika, náboženství, Mafie a mě to bavilo, jenže bohužel to celé trochu zabíjela řekněme "hlavní linie" první devítky epizod týkající se V-worldu a překvapivě i Cylonů. Naštěstí se to všechno částečně změnilo a druhá polovina seriálu nabrala na obrátkách . Poslední epizoda byla rozhodně perfektně vygrádované finále se vším všudy a naneštěstí i včetně jakéhosi konce. Přesto je škoda, že další příběhů už se nedočkáme - potenciál to rozohodně mělo, alespoň minimálně vyrovnat se BSG nejlepší epizoda: 1x18 - Apotheosis(2.12.2010)

Jsem nadšen! Seriál dokázal udržet vskutku osobitou a velmi zvláštní atmosféru pilotního filmu a to po celou dobu! Škoda jen, že dost věcí zůstalo jen načrtnuto s jistou vizí do budoucna. Vzhledem k tomu, že díky naprosto neschopnému distributorovi už zřejmě další díly nebudou, je to jediné zklamání, kterého jsem se u Capricy dočkal.(9.1.2011)

BSG reloaded. Bear McCreary sa s tým tentoraz nemaznal a už od úvodných epizód mixoval jeden etnicky založený hudobný nástroj s druhým, čím navodil pocit, že opäť sledujem Galacticu. Pri hudobnom podmaze sa však podobnosť nekončí. Vesmírne lety sa síce nekonajú, ale kvalitný scenár (Nateraz posledná 9. epizóda mi zničila nervy podobne ako finále samotnej BSG) a s ním spojené témy a námety sa opakujú, čo pre všetkých fans pôvodného seriálu znamená ďalšie a ďalšie dieliky do celkového obrazu o mytológii Cylonov. Malé výhrady by som mala k efektom, niektoré až bili do očí svojou nepodarenosťou, ale som ochotná ich ignorovať. Update po konci seriálu: Všetky dobré seriály musia skončiť predčasne, to je vari už nejaké pravidlo. Ešte šťastie, že tvorcovia si toho boli vedomí, dostali sme pekné - teda epické - ukončenie. Ale kopec otázok ostáva ešte nezodpovedaných, chcela by som vedieť viac, a to ma asi najviac mrzí. Obľúbená epizóda: End of Line, Apotheosis Obľúbená postava: Zoe Graystone (Má hlas na zjedenie)(1.4.2010)

Ošklivý a chudý mladší sourozenec seriálu Battlestar Galactica... Navzdory tak strašně nízkému rozpočtu, že se divák cítí až trapně za příšerné CGI animace, se podařilo vytvořit seriál, který jde dál než seriály jiné. Tématizuje etickou a náboženskou problematiku, otevírá zcela nové perspektivy a k různým problémům se staví, tak jak si to může dovolit jen seriál z vlastního vesmíru. Geniálně je zde budovaná vlastní mytologie, inovativně se pracuje se stylem, pestře jsou vybírány motivy a témata.... Smutné je, že seriál kvůli nepříliš vábnému povrchu a komplikovanému jádru se stal nezkousnutelelný pro diváky, nedostal víc peněz, ale byl zrušen. Na druhou stranu potěší, že závěrečný díl docela šikovně uzavírá celý seriál..(5.12.2010)

Ze začátku je seriál dost nezáživný a vata by se dala vyvážet. Teprve posledních několik dílů vše spojí dohromady a vytvoří z první (a bohužel jediné) série Capricy úžasnou podívanou.(6.12.2010)

• - Jazyk Tauronců je ve skutečnosti antická řečtina. (Caszidy)

• - Pohyblivý model Cylona U-87, který byl pro seriál vytvořen, stál přes 100 000 amerických dolarů. (Caszidy)

• - Eric Stoltz, který si zahrál Daniela Graystona, Esai Morales, představitel Josepha Adama, a Paula Malcomson, jež si zahrála Amandu Graystone, jsou jedinými herci, kteří se objevili v každé epizodě. (Caszidy)