Mes chères études (TV film)

Francie, 2010, 108 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

,,NEJSEM ŽÁDNÁ DĚVKA!“...... /// Aby 60 Éček měsíčně na žrádlo nebylo přepychem…. tož (chlapi) máme tu ten ,,studentskej servis“. Ze života – já teda nejsu mladá (vole ani krásná…) studentka, a snad proto mě tyhle filmy bavěj. To, že nejsu ani ,,mlsnej kocour“ píšu proto, že vod nich čekám něco víc, než jen ,,bobříky“. Jsou tu emoce, rozpolcenost pocitů mladý holky a stejně jako u ,,fetu“ záleží, jak moc je jedinec inteligentní. A to se pozná podle toho, kam až to zajde. Sociologická sonda do života studentky (studentek). A dál? Film má upozornit na problém ….. ,,no to víte studenti... To jsou velký očekávání, ale prostředků málo!“ Jasně…, ale když bych chtěl svý dceři vysvětlit, že tenhle způsob přivýdělku, zdá se mi poněkud nevhodnej, asi bych byl radši, kdyby se šlo víc do extrému! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou autobiografickou knihu, kterou v roce 2008 napsala ,,anonymní“ autorka Laura D. číst nebudu. 2.) V inzerci čtu jen ,,kousky“ pro starší 18ti let. 3.) Tak nám holka udělala ty přijímačky na vešku.... 4.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(25.2.2013)

Tohle nejsou zrovna filmy, které bych nějak extra vyhledávala a proto jsem byla překvapená sama sebou, že jsem zůstala přilepená u monitoru až do konce i přes přílišnou explicitu některých scén. Kdo za to může, je zcela bezesporu brilantní Deborah Francois, která roli Laury hrála maximálně uvěřitelně. Její občasný a pochopitelný odpor nebo naopak zmatek v duši, kde jí hlavou probíhaly myšlenky na nezaplacené účty, ale i touha po těch senzačních hadrech, co nosí spolužačky.....ach jo, všechno jsem jí věřila. Oproti jiným tady si myslím, že všeho bylo tak akorát, aby jsme si udělali jasný obraz toho, jak to žel v mnoha případech chodí i v reálu. Držím palce všem těm Laurám, kteří neokorají a zůstane jim alespoň ždibec sebeúcty a dokážou se z toho vyhrabat i když někdy s odřenou kůží na srdci a raněnou duší.(10.8.2015)

Sleeping beauty po francouzsku. At už je to francouzská romantika nebo drama, nikdy se nejedná o vyloženě otřepaný film, na to se u Francouzů můžeme spolehnout. Bohužel, jak už to u takových dramat bývá, je to neskutečně natahované a od půlky už se modlíte za konec. Téma je závažné a alarmující, příběh odporný a těžko stravitelný. Deborah Francois v hlavní roli výborná. Jen škoda, že to trochu neodsýpalo.(13.7.2013)

Mladá študentka má väčšie mesačné výdaje ako príjmy a musí to rázne zmeniť. Pomaly sa ponára do prostitúcie a neni to také jednoduché ako sa jej zo začiatku zdalo. Jemne erotický snímok so sexy Déborah François, ktorá zahrala veľmi presvedčivo.(25.5.2013)

Velmi syrový snímek, přesto však natočený do jisté míry decentně, což nijak nesnižuje výpovědní hodnotu. Dle mých předpokladů se jedná o silně sociologický film, který nabádá a varuje před dnešní krutou realitou, jež se netýká pouze Francie, nýbrž i ostatních evropských zemí, Českou republiku nevyjímaje. Déborah Francois předvádí doslova heroický výkon, již ve Femmes de l´ombre zaujala svojí křehkostí a citlivostí, které musí vzdorovat zlu, zde posouvá svůj projev ještě o třídu výše. Do budoucna se můžeme určitě těšit na její další filmy.(5.2.2010)

Belle de jour, Sleeping Beauty a nyní mladá Laura ve filmu Mes cheres etudes. Co mají společného? Hledají únik z každodennosti - ať už ve formě materiální nebo psychické. Tenhle film osciluje na hraně dokumentárního filmu, jak je patrné v závěru, kdy moderátor mluví o studentské prostituci. Film dobře zachycuje proměnu Laury, kdy zpočátku se snaží být nad věcí a mít nad vším kontrolu až po ten konec, který byl nakonec očekávatelný. Ten její "mac" byl fakt sympaťák :) Oproti tomu Joe a jeho "pojďme do klubu".... :-x A roztomilé bylo, jak to celé šlo do kopru, když si Laura pořídila mobilní telefon. Ano, tahle komunikace je zkáza lidstva. Rozhodně snímek stojí za zhlédnutí už kvůli svojí aktuálnosti - strava, byt, knížky, školné... Díky bohu už nejsem studentka.(28.1.2012)

Ten snímek má výborný nápad. Je o dívce, která se na vysoké škole rozhodne, že je vlastně docela fajn vydělávat si peníze tím, že jí za to starší páni platí. Sice nevím proč, vzhledem k tomu, jak se při tom tváří, ale někomu stačí málo očividně. Bohužel ale snímek v tomhle tématu nepřinese nic skutečně zajímavého, nečekaného.(2.3.2017)

Skvěle zahraná role Laury, která se skrz svůj sen vystudovat a stát se překladatelkou a cestovat, propadá hlouběji a hlouběji, daleko za hranice své vlastní morálky, kterou však cítíme, že má po celý film i přes všechno, co dělá. Zprvu má pocit, že jen jednou překročí své hranice, aby zaplatila dluhy a než se naděje, dělá to znovu a znovu, přičemž spatřujeme, jak ji celý tento způsob života ničí a nabourává její psychiku. Záběr, ve kterém sedí ve škole a ostatní spolužáci si balí věci a odchází z učebny dokonale vystihuje Lauru jako dívku, pro níž na světě zbyla jen samota, prázdnota a pomíjivost.(28.11.2015)

Doslova odporný film, nepříjemný a těžký na sledování. Něco z dojmu dělá zajímavé a nosné téma, něco nepopiratelný um režisérky. A za zbylou polovinu si připsala zásluhu tradičně výborná Déborah François. Pohled do její zčásti vyděšené, zčásti zhnusené tváře je jen pro silné povahy. Televizní výprava snímku prospěla, jen bych ocenil ještě trochu víc autentičnosti, a možná i trochu toho násilí. Pak by to bylo za pět hvězdiček.(7.7.2013)

Čekal jsem od toho více.(24.7.2012)

Syrově natočený film o studentské prostituci, o holce, která volí tuto cestu, aby mohla uhradit veškeré náklady spojené se školou, jenže pak se jí přísun peněz zalíbí a už se veze ve spirále. Explicitní scény vyvolávají smutek nad využitím člověka jako nástroje k ukojení vlastních tužeb a zároveň podtrhují beznaděj hlavní ženské postavy. Škoda, že v druhé polovině příběh jakoby tápe odnikud nikam a konec je uspěchaný.(15.3.2016)

Jeden z tých reálnejších pohľadov na ešte zvrátenejší svet. Laura to zahrala veľmi presvedčivo, no top boli všetci úchylní prerverti. Pokazil to akurát jej "vzťah" - úplne zbytočná zápletka, no celkovo presný zásah! 70%(2.1.2018)

Kdybych tenhle film viděl před deseti letech byl bych z něho odvařenej, ale od té doby jsem viděl pár filmů na téma prostituce a ikdyž tenhle má celkem odvážný scény tak je to jen průměrný film, který mne do děje úplně nevtáhl.(29.12.2017)