Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Devatenáctiletá studentka překladatelství a tlumočnictví Laura chce být úspěšná za každou cenu. Ačkoliv se s přítelem dělí o nájem a přivydělává si brigádami, její finanční situace začne být neúnosná. Jednoho večera v zoufalství odpoví na inzerát staršího muže, jenž hledá něhu za sto eur na hodinu. Laura se zapřísahá, že se k tomuto nouzovému řešení uchýlí pouze jednou, aby pokryla nezbytné náklady. Lze však z bludného kruhu prostituce a rychle vydělaných peněz jen tak lehce vystoupit? (claudel)

(více)

Recenze (17)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Silné erotické drama na hraně sexploitationu, místy nepříjemné, autentické, bezvýchodní a velmi realisticky podaný náhled do dnešní prostituce. Příběh se zaměřuje na krásnou 19 letou Lauru, která je na škole, ale chybí ji peníze vše splácet a tak zkusí tu "poslední" možnost sex za peníze. Vzniká zde nekontrolovatelná a osudná spirála, kde sledujeme hlavní hrdinku chodit z jednoho bytu do druhého a provádět celkem dost chlípné věci. Nahota je zde zobrazená v plné kráse a z některých pánských uchylů může být slečnám nepříjemně. Francie opět ve formě. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7.5/10. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Sleeping beauty po francouzsku. At už je to francouzská romantika nebo drama, nikdy se nejedná o vyloženě otřepaný film, na to se u Francouzů můžeme spolehnout. Bohužel, jak už to u takových dramat bývá, je to neskutečně natahované a od půlky už se modlíte za konec. Téma je závažné a alarmující, příběh odporný a těžko stravitelný. Deborah Francois v hlavní roli výborná. Jen škoda, že to trochu neodsýpalo. ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Velmi syrový snímek, přesto však natočený do jisté míry decentně, což nijak nesnižuje výpovědní hodnotu. Dle mých předpokladů se jedná o silně sociologický film, který nabádá a varuje před dnešní krutou realitou, jež se netýká pouze Francie, nýbrž i ostatních evropských zemí, Českou republiku nevyjímaje. Déborah Francois předvádí doslova heroický výkon, již ve Femmes de l´ombre zaujala svojí křehkostí a citlivostí, které musí vzdorovat zlu, zde posouvá svůj projev ještě o třídu výše. Do budoucna se můžeme určitě těšit na její další filmy. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NEJSEM ŽÁDNÁ DĚVKA!“...... /// Aby 60 Éček měsíčně na žrádlo nebylo přepychem…. tož (chlapi) máme tu ten ,,studentskej servis“. Ze života – já teda nejsu mladá (vole ani krásná…) studentka, a snad proto mě tyhle filmy bavěj. To, že nejsu ani ,,mlsnej kocour“ píšu proto, že vod nich čekám něco víc, než jen ,,bobříky“. Jsou tu emoce, rozpolcenost pocitů mladý holky a stejně jako u ,,fetu“ záleží, jak moc je jedinec inteligentní. A to se pozná podle toho, kam až to zajde. Sociologická sonda do života studentky (studentek). A dál? Film má upozornit na problém ….. ,,no to víte studenti... To jsou velký očekávání, ale prostředků málo!“ Jasně…, ale když bych chtěl svý dceři vysvětlit, že tenhle způsob přivýdělku, zdá se mi poněkud nevhodnej, asi bych byl radši, kdyby se šlo víc do extrému! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou autobiografickou knihu, kterou v roce 2008 napsala ,,anonymní“ autorka Laura D. číst nebudu. 2.) V inzerci čtu jen ,,kousky“ pro starší 18ti let. 3.) Tak nám holka udělala ty přijímačky na vešku.... 4.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Tohle nejsou zrovna filmy, které bych nějak extra vyhledávala a proto jsem byla překvapená sama sebou, že jsem zůstala přilepená u monitoru až do konce i přes přílišnou explicitu některých scén. Kdo za to může, je zcela bezesporu brilantní Deborah Francois, která roli Laury hrála maximálně uvěřitelně. Její občasný a pochopitelný odpor nebo naopak zmatek v duši, kde jí hlavou probíhaly myšlenky na nezaplacené účty, ale i touha po těch senzačních hadrech, co nosí spolužačky.....ach jo, všechno jsem jí věřila. Oproti jiným tady si myslím, že všeho bylo tak akorát, aby jsme si udělali jasný obraz toho, jak to žel v mnoha případech chodí i v reálu. Držím palce všem těm Laurám, kteří neokorají a zůstane jim alespoň ždibec sebeúcty a dokážou se z toho vyhrabat i když někdy s odřenou kůží na srdci a raněnou duší. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama