Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Devatenáctiletá studentka překladatelství a tlumočnictví Laura chce být úspěšná za každou cenu. Ačkoliv se s přítelem dělí o nájem a přivydělává si brigádami, její finanční situace začne být neúnosná. Jednoho večera v zoufalství odpoví na inzerát staršího muže, jenž hledá něhu za sto eur na hodinu. Laura se zapřísahá, že se k tomuto nouzovému řešení uchýlí pouze jednou, aby pokryla nezbytné náklady. Lze však z bludného kruhu prostituce a rychle vydělaných peněz jen tak lehce vystoupit? (claudel)

(více)

Recenze (17)

emma53 

všechny recenze uživatele

Tohle nejsou zrovna filmy, které bych nějak extra vyhledávala a proto jsem byla překvapená sama sebou, že jsem zůstala přilepená u monitoru až do konce i přes přílišnou explicitu některých scén. Kdo za to může, je zcela bezesporu brilantní Deborah Francois, která roli Laury hrála maximálně uvěřitelně. Její občasný a pochopitelný odpor nebo naopak zmatek v duši, kde jí hlavou probíhaly myšlenky na nezaplacené účty, ale i touha po těch senzačních hadrech, co nosí spolužačky.....ach jo, všechno jsem jí věřila. Oproti jiným tady si myslím, že všeho bylo tak akorát, aby jsme si udělali jasný obraz toho, jak to žel v mnoha případech chodí i v reálu. Držím palce všem těm Laurám, kteří neokorají a zůstane jim alespoň ždibec sebeúcty a dokážou se z toho vyhrabat i když někdy s odřenou kůží na srdci a raněnou duší. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Belle de jour, Sleeping Beauty a nyní mladá Laura ve filmu Mes cheres etudes. Co mají společného? Hledají únik z každodennosti - ať už ve formě materiální nebo psychické. Tenhle film osciluje na hraně dokumentárního filmu, jak je patrné v závěru, kdy moderátor mluví o studentské prostituci. Film dobře zachycuje proměnu Laury, kdy zpočátku se snaží být nad věcí a mít nad vším kontrolu až po ten konec, který byl nakonec očekávatelný. Ten její "mac" byl fakt sympaťák :) Oproti tomu Joe a jeho "pojďme do klubu".... :-x A roztomilé bylo, jak to celé šlo do kopru, když si Laura pořídila mobilní telefon. Ano, tahle komunikace je zkáza lidstva. Rozhodně snímek stojí za zhlédnutí už kvůli svojí aktuálnosti - strava, byt, knížky, školné... Díky bohu už nejsem studentka. ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Film o problému, který byl v jednotlivosti zobrazen a potvrzen pádnými dialogy a v závěru zobecněn pomocí sociologie a jejích statistik. Bohužel jsme byli svedeni na cestu, která není jedinou a prošli jsme bez povšimnutí mnoho křižovatek a odboček. Jednou z hlavní (jedno zda jde o křižovatku nebo odbočku) je: "Když na to nemáš, tak toho nechej!" Ve starších civilizacích to platilo bezprecedentně: "Když sex, tak konec studia a hybaj do práce!" Když nestačí na studium sociální podpora, prospěchové stipendium (a Laura ho asi měla), příspěvek na ubytování a brigády o víkendech a též denní jídlo do stovky a kromě výdajů za studium pokud možno žádné další, pak už opravdu není, co by mělo stačit a je možno směle nasenout na kolotoč: Výdelěk - Spotřeba - Ještě větší výdělek - Ještě větší spotřeba.... Rozetnutím této rotace je "Téměř žádná či minimální spotřeba", nikdy "Ještě větší či co možná největší výdělek."Angličané mají dva hezké idiomy "Easy Money" a "Easy Meat". Film si můžeme promítnout i v těchto termnech. A navíc mi tu chybí genderová paralela: Kdo živí na studiích kluky? Nevěřím, že by to byly právě lehké holky. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NEJSEM ŽÁDNÁ DĚVKA!“...... /// Aby 60 Éček měsíčně na žrádlo nebylo přepychem…. tož (chlapi) máme tu ten ,,studentskej servis“. Ze života – já teda nejsu mladá (vole ani krásná…) studentka, a snad proto mě tyhle filmy bavěj. To, že nejsu ani ,,mlsnej kocour“ píšu proto, že vod nich čekám něco víc, než jen ,,bobříky“. Jsou tu emoce, rozpolcenost pocitů mladý holky a stejně jako u ,,fetu“ záleží, jak moc je jedinec inteligentní. A to se pozná podle toho, kam až to zajde. Sociologická sonda do života studentky (studentek). A dál? Film má upozornit na problém ….. ,,no to víte studenti... To jsou velký očekávání, ale prostředků málo!“ Jasně…, ale když bych chtěl svý dceři vysvětlit, že tenhle způsob přivýdělku, zdá se mi poněkud nevhodnej, asi bych byl radši, kdyby se šlo víc do extrému! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou autobiografickou knihu, kterou v roce 2008 napsala ,,anonymní“ autorka Laura D. číst nebudu. 2.) V inzerci čtu jen ,,kousky“ pro starší 18ti let. 3.) Tak nám holka udělala ty přijímačky na vešku.... 4.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Sleeping beauty po francouzsku. At už je to francouzská romantika nebo drama, nikdy se nejedná o vyloženě otřepaný film, na to se u Francouzů můžeme spolehnout. Bohužel, jak už to u takových dramat bývá, je to neskutečně natahované a od půlky už se modlíte za konec. Téma je závažné a alarmující, příběh odporný a těžko stravitelný. Deborah Francois v hlavní roli výborná. Jen škoda, že to trochu neodsýpalo. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama