Reklama

Reklama

Dr. David Linderby (MICHAEL CAINE) a jeho manželka Anansa (BEVERLY JOHNSON) provádějí očkovací program v malé africké vesnici. Anansa se však jednoho dne ztratí. Policie ji nemůže najít a když se David vzdá naděje na její nalezení, získá informaci o obchodníku s otroky jménem Suleiman (PETER USTINOV), který ženu unesl a chce ji prodat arabskému princi Hassanovi (OMAR SHARIF). Protože úřady popírají existence otrokáře, využije David služeb neoficiální organizace. Ocitá se však v temném světě, kde zachránci otroků jsou stejně krutí a nemilosrdní jako obchodníci sami. Když získá pomoc Malika (KABIR BEDI), nomáda, jehož rodinu ukradl Suleiman, vydává se sám na cestu do pouště, aby Anansu našel. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Dost zmatený dobrodružný snímek. Hvězdné obsazení nadobro nevyužité. Michael Caine tento snímek prohlašuje za svůj nejhorší. Rex Harrison, William Holden si své štěky příliš neprožívají. Kabir Bedi odvádí svůj obvyklý výkon. Trochu charismatu zbylo snad jen Omaru Shariffovi a Peteru Ustinovovi. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Dávám tři hvězdy. Ashanti má hvězdné obsazení, kvalitního režiséra, vcelku prostý příběh... A přepálenou délku. Film začne být doopravdy zajímavý až asi po půlhodině, kdy se Caineova postava potkává s Bediho Malikem a oba se vydávají na poušť. Být začátek kratší, jsou ty čtyři hvězdy čisté. Obešel bych se bez štěků pánů Holdena (ten je ve filmu zcela zbytečný) i Harrisona a bez celé části s helikoptérou. Kromě Cainea se mi velice líbil Ustinovův Suleiman. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Na první pohled docela zajímavý příběh, který je zabalen v lákavém ději otrokářství. Leč pravda neočekával jsem od toho nějaký větší prožitek a udělal jsem dobře. Tvůrce filmu poskytuje informaci, že jde o skutečnou událost na základě reálií osudu americké doktorky. Ovšem, co naplat, postavy, ale i situace musí být natolik důvěryhodné, abych jim mohl věřit a proto jímavý osud krásné Ashanti při vší atraktivitě jsem nemohl vůbec brát vážně. Jedině, co z toho filmu bylo pro mě zajímavé, je herecké obsazení. Tím, ale nechci říci, že je to špatný, podívejte se, já jsem od poloviny přemýšlel, kdy už bude konec. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

K filmu mě přitáhlo klasické filmařské vodítko, že jde o příběh podle skutečných událostí a také hvězdné herecké obsazení. Objevují se zde jména jako Ustinov, Caine, Sharif, Bedi. Nikdo z nich neztrácí nic ze svého pověstného charismatu, kterým dokáží uhranout ženy po celém světě. Přestože mám Michaela Cainea hodně ráda, tak v této roli se mi líbil ze všeho nejmíň. Příběh taky nebyl špatný. Nic zmateného mi na něm nepřišlo. Mladá žena byla unesena, vlečena přes poušť až na jachtu bohatého prince, který ji chce jako dar pro svého velmi starého otce. Její manžel ji chtěl zachránit, tak se vydal po jejích stopách s domorodým nomádem. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Snad asi najslabsi /jo, aj duchom slaby/ film z africkeho safari. Nuda suverenne vladne, plane dialogy... Michale Caine len ako lakadlo pre divaka. Od polky som vedel, jak to dopadne, Richard Fleischer natocil jednoz tych ubohejsich diel : 20 % ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Veľmi slušné obsadenie robí z tejto dobrodružnej drámy zaujímavé dielko. Novodobé otroctvo zasa kladie otázky, ale nosným prvkom je pátranie, ktoré hlavnému hrdinovi prináša stretko s nezvyklými osobami. Miestami dobrodružné, miestami vlažnejšie, ale som rád, že od začiatku sa ide na vec a viackrát postavy svojím konaním prekvapia. Vyznením pripomína skôr britskú kinematografiu. ()

hans500 

všechny recenze uživatele

Víceméně průměrný (což naštěstí neznamená špatný) film ovšem s doslova hvězdným obsazením. Příběh je relativně jednoduchý a přímý, scénář dostačující a režie solidní průměr. Film nenudí, přesto by ze začátku moh být trošku zkrácen. Pokud jde o herce, Holden, Harrison a Sharif mají pouze několikaminutové malé role, ostatní, tedy Caine, Ustinov, Bedi a Beverly Johnson si odehrají svoje. Rozhodně to není špatný film, celkově tak za 3,5*, nicméně co vedlo tolik hvězd k účasti přecejen nechápu. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Tahit to přesně říká. Já dodávám, pokud chci natočit film na závažné téma přetrvávajícího otrokářství v Africe, musí být postavy důvěryhodné. Co naplat, že jsou to hvězdy, když scénář působí jako dětský film. A skeč s pilotem tím nejlepším s Africe, co zadarmo si nechá rozbít stroj a uhořet se, s tím běžte do prdele. Dobrodruzi tohoto typu vše dělaj pro prachy a nejen v Africe. ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Neskutečně nudný dobrodružství s výborným obsazením. Teda až na Ustinova, byl to sice pan herec, ale on Araba skutečně hrát nemůže. ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Co tím chtěl autor říci? Nechce se věřit, že s tímto superhvězdným obsazením se dá natočit taková slátanina. ()

josieaddms 

všechny recenze uživatele

Strašně divný film, a to jsem ho nesledovala ani opilá, ani nic, ale stejně jsem z toho měla takový pocit. Scény nedávali smysl, celá zápletka byla strašně podivná, film neměl co říct, a ta spousta slavných herců tam jen procházela jako galerie obličejů. Nijak mě to neoslovilo. Tak samozřejmě Michael Caine, je Michael Caine. Ale všeho moc škodí. ()

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Napriek dobrému hereckému obsadeniu a sľubným elemntom príbehu vznikol vlažný dobrodružný film. Snímok je známy aj pod názvom "Ashanti: Land Of No Mercy". ()

Reklama

Reklama