Dcera jako rukojmí

Dcéra ako rukojemník

Akční

Kanada, 2010, 98 min

• sedm.1

Hunt to Kill jsem ochoten dát maximálně tak 2*, a to jsem ještě hodný. První je za dcerku hlavního hrdiny, respektive za její představitelku, která hraje sice na hovno jako ostatní, ale jinak je to fakt vymazlená kočička :-), no a druhou za jednu jedinou scénu, která mě za celou dobu trvání filmu vážně bavila, a to za souboj Steva Austina a Garyho Danielse. Takový koule kdyby měl celý film, byla by to sakra nálož. Bohužel, tento fakt vychytaný souboj je ale tím jediným záživnějším momentem, ve zbytku se hodně žvatlá, hádá, chodí a párkrát i dokonce běhá, což je pak to nejdivočejší, co se tu vůbec děje. Na film, ve kterém hraje hora jménem Stone Cold je to zatraceně málo, navíc jeho samotný herecký projev snímku také opět zrovna dvakrát nepřidal. Zápletka je jinak dost nudná, žádný moment překvapení, žádná drsnější scéna, žádné napětí, ani sychravé a nehostiné horské lesní prostředí nepřineslo tíženou atmosféru, spád minimální, likvidace zločinců slabá a úplné finále, zúčtování s hlavním únoscem, hodně mdlý žert, prostě to celé na mě zapůsobilo jako těžká zívačka. Na Steva Austina to bylo zkrátka strašně málo akční, dějově silně nevýrazný, film nebyl vůbec ničim zajímavý, je to prostě slabší béčko s nevyužitou masou svalů.(11.10.2012)

Austinův vyšší level. Bravo! Film se sice vleče pod dojmem thrilleru, až teprve ke konci to dostane pořádné akční grády, ale celkově to tak trochu mdlejší s občasnými logickými chybkami. Úvodní intro působí jen jako "vole, kamaráde, pojď mi sem zahrát na deset minut, abych měl tvé jméno v titulcích", a k filmu se vůbec nevztahuje. No, sranda. Steve Austin ve filmu padne čtyřikrát do mdlob a dvakrát sjede po břiše z kolmé skalní stěny. He he. Padouši jsou téměř ti samí jako z Hangáru 14. atd. V momentě, kdy to začne být akční, to ztratí tu temnou hloubku budovanou po celou dobu, co se padouši pachtí napříč filmem. Vznikne dojem, že by to šlo natočit lépe a svižněji, ale přesto se to dá zkrátka dokoukat, aniž by vám na stole zbyl popkorn. Kdyby to tak mělo alespoň atmosféru dvacet let starýho Predátora. Za zmínku stojí nestárnoucí ksicht Gill Bellows. Navíc je film od společnosti Naser Group, tak bacha na hlavu. To není druhé Komando.(14.6.2013)

Texas na začátku mi přišel jako Bulharská skládka ale nějak to holt muselo začít.Pak se to naštěstí přesune do krásně zalesněných hor a i když to má strašně debilní děj tak je radost na ty obrázky koukat.Stone Cold je sympaťák jenže bohužel moc hereckýho talentu nepobral.Ve wrestlingu patřil mezi moje nejoblíbenější bijce ale ve filmech se pere tak nějak podivně.Je vidět že důkladně sledoval filmy s Rambem protože pořád ořezává pazourkem nějaký klacky a pak s nima napichuje zlotřilce který mu unesly dcérku.Když to vemu kolem a kolem tak je to pohodovej filmík na sobotní odpoledne ale nic víc.(27.2.2017)

• Ellmariachi

Já vám nevím. Tenhle místy Rambo pro chudé mě nějak nesedl. Mimochodem všimněte si hudby u titulků. I tam vidím podobnost s Rambem, ale pryč od toho. Austin je fajnovej béčko/céčkovitej herec a já tyhle filmy v pohodě pokoukám. Dlouho jsem přemýšlel co mě vlastně na tomhle vadí. Souboje jsou fajn, napětí to i má, herci taky ok a na otravný ratolesti si tak nějak pomalu zvykám. Tak proč? No mám to. Film je totiž jako noc a den. Černé a bílá. Prostě dobrý okamžiky střídají totálně pitomý. Nebudu uvádět příklady, ale jen finální souboj jich nabídne několik. Nemůžu jinak. 49 procent a 2 hvězdy.(17.4.2015)

• Lateef

Mám rád tyhle naháněčky skrz kluzké hory, mokré lesy a nevyzpytatelné bažiny. Wrestlingová superstar Stone Cold to má navíc mnohem těžší než všichni ostatní, vláčet s sebou totiž tolik svalové hmoty navíc, to chce fyzičku jako hrom. Jeho krk začíná mít rozměry kmenu nějakého stoletého sekvojovce, toho by neuškrtila ani anakonda velká, to by jí dřív popraskaly žebra. Jednoduchý a totálně béčkový scénář nás a skupinku hlavních postav po několika minutách přivádí právě do hustého porostu, ze kterého mohou vyjít pouze ti nejsilnější. První polovina filmu působí jaksi rozvláčně, motivace jednotlivých členů gangu mi nejsou dost jasné (chtějí prachy nebo ránu do hlavy díky svým kecům a činům??), ale jakmile si situace zvrhne v moji oblíbenou partii jeden proti všem, začne to mít drsný náboj. A v tu chvíli mi naskakují scény jako lesní šachy v Rambovi nebo lov na Matta Huntera z Pomsty. Začínají létat šípy, nohy a břicha penetrují kusy dřev a čtyřkolky se parkují zásadně do ksichtů hlavních lumpů. Souboj Steve Austin vs Gary Daniels, na který jsem se těšil od začátku filmu, se... chvilka napětí... poměrně vydařil (střih a kamera toho nicméně zazdila dost). Tvrdý, drsný, bolestivý, jako kdyby se rubal mamut s krakaticí. Austin má svaly, Daniels čáry (a rychlé nohy). Gil Bellows mi nesedl, jako hlavní záporák mi přišel necharismatický, spíš směšný. Na nedělní dopoledne ale docela dobré a proto se odvažuji dát celých 50%.(17.7.2011)

• - Eric Roberts, Steve Austin a Gary Daniels si společně zahráli již ve filmu Expendables: Postradatelní (2010), kde se sešli v rolích „záporáků“. (SeBig)