Avatar: Stvoření Pandory (TV film)

Avatar: Creating the World of Pandora

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2010, 23 min

• Cocacolix

Co se týče efektů, hudby atp tak nemám výhrad. Tam si opravdu tvůrčí tým máknul pěkně. Co se ale týče blábolů Camerona a vrchního producenta - To už je fakt šměšný. Vím že je to ve všech filmech o filmu, ale tady je to strašně okatý a trapný... Celý dokument by na mě působil mnohel lépe, kdyby byl beze zvuku. Aspoň bych si mohl vychutnat záběry z natáčení bez OMG výrazu ve tváři za to, co to zase Cameron plácnul(11.10.2010)

Dokumenty a pohlaď do zákulisí mám rád a hlavne z veľkých filmov.A toto rozhodne veľký film je.Velmi zaujímavý dokument a hlavne velmi zaujímavé natáčanie.Mnohý ludia by to mali vidieť ,aby videli kolko roboty s tým bolo.Nechápem ako je možné, že Cameron nedostal oscara za réžiu.Video môžete zhliadnuť tu: http://www.youtube.com/watch?v=abtJ_Mb0_v0100% (ďalšie časti v bočnej lište)100 - 5*(26.1.2010)

Pěkný dokument k natáčení Avataru. Jen škoda, že si dali neuvěřitelně obrovskou práci s vytvořením úžasného, uchvacujícího zevnějšku a úplně zapomněli na vnitřek Avataru a to jeho obsah, který je studený jak psí čumák a originální, jak 150. díl Ulice. Jinak určitě můžu doporučit. Těch 22 minut uteče jak voda a určitě se dozvíte mnoho zajímavostí. 8/10(27.7.2010)

Ve všech ohledech dokonale průměrný film o filmu. Avatar samotný mě naprosto zklamal, ale na jeho výrobu jsem byl poměrně zvědavý. Velká část dokumentu je bohužel věnována ukázkám z filmu a naprosto zbytečným proslovům o tom, jak obsadili ty nejlepší herce nebo podobným chvalozpěvům - Giovanni Ribisi: "The story is so original... and really beautiful, and epic." Samotné technologii výroby je věnována (na můj vkus) malá část stopáže. Několik věcí mě ale zaujalo. Třeba jakási Cameronova speciální kamera, která mu v reálném čase ukazovala natáčenou scénu už v zjednodušené digitální podobě. Kdyby šel dokument víc do hloubky, tak by si ode mě možná zasloužil vyšší hodnocení, než má Avatar, ale nakonec dávám oběma stejně, protože tohle je prostě jen obyčejná reklama, pozvánka do kina.(16.3.2010)

Po první projekci Avavtaru jsem vyšel ze sálu ohromen a namlsán na další projekce, věděl jse, že u jedné nezůstane. Ale po shlédnutí tohoto dokumentu (1080p, projektor a plátno) jsem měl svou dolní čelist až na zemi. Líbilo se mi to snad více než film. Krásně ukázáno, jak si s tímto snímkem Cameron vyhrál. Je to opravdu hračička, podle mého názoru se jeho vývoj zastavil někde v 6-ti letech a teď si s filmy hraje jako šestiletý kluk se svým prvním Legem Technics. :-D Všem, co viděli Avatar tento dokument doporučuji, protože je to neskutečné.(9.6.2010)