Avatar: Stvoření Pandory (TV film)

Avatar: Creating the World of Pandora

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2010, 23 min

Myslím, že se na dokumenty o filmech přestanu dívat, protože teď už nevěřím, že v avatarovi natočeno něco skutečně a ne jen přes počítač. Samozdřejmě skvělý dokument, jde vidět, že na filmu pracovali všichni do strhání, dokonce i herci a dost tvrdě, ale ja zůstávám u filmu, kde jsou počítačové efekty a simulace jen minimálně, i když obraz vypadá naprosto dokonale. Jamese Camerona bych rád viděl u starých skvělých filmů, které má.(1.2.2011)

Nestává se zřídka, aby se mi FoF líbil víc než film samotný, ale zde se to téměř povedlo... Jen mi nesedí označení jakožto dokumentární - přijde mi to spíš jako dvacetiminutová reklama na Avatara, neboť takových těch obvykle žádaných nahlédnutí pod pokličku tam moc nebylo - film jsem viděl, tak mě spíš zajímaly různé další věci - to že je film skvělý a úžasný a že to je něco co tu doposud nebylo, to jsem slyšel tolikrát, že to nepotřebuju slyšet znovu (a stejně si o tom myslím svoje). Pokud film stojí na digitálních efektech, čekal bych víc o nich, vůbec mě nezajímá, že do hlavních rolí hledali ty nejlepší herce. Být to s podobným rozsahem témat, ale časově na hodinu, klidně hodinu a čtvrt, líbilo by se mi to víc. Takhle je to opravdu spíš jen taková povrchní upoutávka...(20.8.2012)

Z čeho měla původně být reklama na úžasný snímek Jamese Camerona, z toho se vyklubal perfektní dokument o natáčení. Stopáž sice není bůhvíjak sáhodlouhá, ale i tak se jedná o více než dostačující pohled pod pokličku nejvýdělečnějšího snímku všech dob. Filmeček hodně připomíná dokumenty o Pánovi Prstenů a to nejen díky tomu, že se v něm opět představí známí pánové z WETY a jejich rekvizity... Nejpříjemnější je pak sledovat sličnou Saldanu a jejího protějška Worthingtona, kterak si oblečeni v motion capture hrají na indiány a nacvičují souboje. Ve spolupráci s hudbou ze stejnojmeného snímku je tento pohled na Avatara prostě dokonalý, měl jsem slzy na krajíčku. Cameron je frajer.(26.1.2010)

Jeden z nejlepších filmů o filmu. Místo obvyklých chvalozpěvů o tom jak se sešla úžasná parta lidí(tak samozřejmě i zde se najde pár vět vychvalující film) tu nahlédneme opravdu do zákulisí natáčení. Pro laika je tu zajímavě ukázána kolikrát až nepochopitelná mravenčí práce celého štábu. Možná by si tento dokument zasloužil i delší stopáž. Režie: Thomas C. Grane.(13.3.2014)

Moc rychlé, moc rychle sestříhané, takže se o něčem mluví, problikne obraz a než si ho stačíte prohlídnout, abyste viděli, o čem se mluví, je to pryč a jede se dál. Klidně dvojnásobná délka by tomu rozhodně neuškodila, protože jsem to nestačil vnímat a musel vše stále pauzovat a vracet, což bylo dost... vopruz. To, co díky a během natáčení vznikalo za technologie, postupy atd atd si rozhodně zasloužilo něco pomalejšího a delšího přehlednějšího. Tohle vypadalo jak normální 90 minutový film sestříhaný na necelou půlhodinu.(12.10.2013)