Reklama

Reklama

Drama lásky a zrady podle F. M. Dostojevského. Důstojník Alexej Ivanovič (J. Kačer) má před svatbou s mladou, bohatou nevěstou Naděždou (T. Fischerová), jenže se mu neustále zpřítomňuje minulost. Kdysi byl hostem statkáře Trusockého (M. Macháček) a s jeho ženou Natálií (M. Málková) udržoval tajně milostný poměr. Trusockij ho pronásleduje a chce se s ním rozdělit o smutek nad úmrtím své ženy. Svěří se mu s podezřením, že ho Natálie podváděla, ale z nevěry podezřívá jiného muže. Neustále Alexejovi kříží cestu a pronásleduje ho se svou bolestí. Natálie se mu před smrtí svěřila, že dcera, kterou porodila, není jeho… (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Psychologický thriller podle Dostojevského. Režisér Jiří Svoboda, tehdy sotva pětadvacetiletý benjamínek, překvapil na prahu své umělecké dráhy vyzrálostí, propracovaností, přesvědčivým zvládnutím řemesla a zároveň precizním vyobrazením nervní atmosféry plné neklidu a napětí. Miroslav Macháček i Jan Kačer potom byli přímo ideálními představiteli obou hlavních rolí. Vzrušující podívaná nabitá emocemi a citovým zoufalstvím. ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Méně povedený scénář i režie Jiřího Svobody, navíc podtržené nepřirozeným hereckým přehráváním Kačera i Macháčka a neslanými nemastnými výkony ženských představitelek. ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Neznámý či pozapomenutý debut Jiřího Svobody je perla vylovená z archivu ČT. Film pojatý estetikou nové vlny se noří do nitra postav F.M.Dostojevského s takovou intenzitou, že zážitek je silnější než předloha. Třeštění na pomezí normálu a šílenství je vlastní mentalitě Miroslava Macháčka, rovněž Marie Málková se vzepjala k podobnému výrazu, dokonce i Jan Kačer díky jejich vlivu (a jistě i vlivu režiséra) překračuje svůj obvyklý zdrženlivý projev. Je škoda, že se Svobodovi už později nepodařilo dosáhnout podobných výšin. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama