Britští členové dešifrovacího týmu v Bletchley Parku („Station X“) stojí v březnu roku 1943 tváří v tvář nejhorší noční můře: nacistické ponorky náhle změnily kód a bitva o Atlantik dostává nové rozměry. Ve snaze zachránit situaci požádají o pomoc matematického génia Toma Jericha (Dougray Scott). Jericho však řeší i svou soukromou záhadu: Claire (Saffron Burrows), zmizela právě v okamžiku, kdy vládní orgány pojaly podezření, že v Parku je špión. Aby se dostal věci na kloub, požádá o pomoc Hester (Kate Winslet), její nejlepší přítelkyni. O krok před zpravodajskou službou oba zkoumají záhadný život dívky... (Bontonfilm)

ripo

Téma filmu (tajomstvo dešifrovania najdokonalejšieho šifrovacieho stroja v dejinách - nemeckej Enigmy) určite zaujme každého, kto má rád žáner - špionážny film. Možno som práve preto od toho snímku očakával oveľa viac, ako som dostal. Približne polovica sa venovala citovo-romantickému vzťahu hlavného predstaviteľa k opačnému pohlaviu a zvyšok bol nasmerovaný k samotnej Enigme a problému s jej dešifrovaním na jednej konkrétnej vojenskej akcii .... Škoda, tú romantiku by som skresal o 50 % ... ()

blackrain

Enigma byl přenosný šifrovací stroj používaný k šifrování a dešifrování tajných údajů. Šifru již začátkem 30. let prolomili polští kryptoanalytici. Po obsazení Polska Německem navázali na jejich práci kryptoanalytici z Británie, kteří po celou dobu 2. světové války úspěšně četli tajné depeše nepřítele. První vojenskou verzi dostalo německé námořnictvo. Velmi dobře využívána u ponorek. Počet vyrobených strojů se odhaduje zhruba na 100.000. Já tak ráda zabíhám do historie a hrabu se v ní s ještě větší chutí. Enigma si totiž o to přímo řekla. Kate Winslet a Dougray Scott předvedli velice dobré výkony. Na oba zmiňované se tak dobře kouká. Zajímavý a napínavý snímek. Filmy z 2. světové války totiž nemusí nutně být jen o střílení,bombardování a koncetračních táborech, mohou divákovi nábídnout mnohem víc a to se Enigmě slušně podařilo. ()

wikus

Veľmi dobrý film.Spočiatku síce trošku nudne pôsobiaci,ale keď pochopíte o čo ide, začne všetko do seba zapadať a všetky kódy a komplikované šifry vytvoria skvelý film. V hlavných úlohách ako vždy skvelá Kate a pre mna prekvapivý Dougray Scott,ktorý sa týmto filmom u mna definitívne zbavil nálepky "princ z Even After":). ()

farmnf

Michael Apted, téma, z kterého by se dal vytvořit přímo famózní příběh, dopadl jako dětský film. Claire je mrtvá, nemrtvá, je to agentka, neagentka a pak se přisere doprostřed Skotska německá ponorka. Winsletka tu v brýlích a děsivých šatech vypadá jako Jiřina Švorcová, která chce být traktoristkou. Agenti tu kouří v posteli a lezou do ní v botech. Šifry se schovávají na hajzlu mezi hajjzlpapírem. Šifrant, vracející se z blázince vůbec nevypadá jako schizofrenik ale člověk co 4 dny pařil. No Aptede, nepotěšil jsi mne! ()

Morholt

Hra britské tajné služby a příběh zrady i lásky na pozadí luštění kódů šifrovacího stroje Enigmy. O Enigmě už toho bylo řečeno spousta a pokud se o ní mluví, tak především v souvislosti s rozluštěním ponorkového kódu, ale to je tady spíše na vedlejší linii, což filmu dodává na originalitě. Pokud se člověk přenese přes zdlouhavý úvod, tak si tohle dílko dokonale užije.A ačkoliv někomu se poměrně dlouhé debaty o kódování mohou zdát nudné, mě bavily, protože mě tahle tématika zajímá. Kate, ač při těle, jako vždy výborná, líbil se mi Jeremy Northam v roli tajného agenta a příjemně překvapil i Dougray Scott jako geniální dešifrátor a i když na první pohled nepůsobil příliš charismaticky, svůj velký talent prokázal. 80% ()

• V jedné scéně Tom ťuká tužkou na desce stolu. Nejde o bezmyšlenkovité jednání, morseovkou vyťukává jméno ''Claire''. (ImNotThere)
  • Kate Winslet byla během natáčení těhotná, kvůli čemuž došlo k zásahu do scénáře a otěhotněla také její postava Hester Wallace. (ImNotThere)
  • Hester Wallace (Kate Winslet) si počas filmu celkovo 16-krát napraví okuliare. (U_S_O)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted