Hon na nacisty (TV film)

• angličtina

Hunting Down the Nazis

Dokumentární

Francie, 2006, 2x45 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (15)

Nikdy jsem neviděl tak krutý, brutální a syrový záběry co byly v tomhle dokumentu! Totální bomba!(8.8.2010)

Dopadení Eichmanna bylo jistě zadostiučiněním pro lidi okolo Wiesenthala a zároveň jejich největším úspěchem, ale dožití Mengeleho na svobodě je zase obrovským selháním celé poválečné generace. Pochytat všechny bylo nemožné, ale u největších ryb bych čekal intenzivnější přístup. Dokument nabízí nebývalé množství drastických záběrů.(19.6.2019)

Jeden z mála dokumentů o nacismu, kde musím dát bez přemýšlení plný počet hvězd. Některé příběhy honu na nacisty jsou prostě neuvěřitelné.(4.6.2012)

Syrový dokument odhalující bez obalu hrůznou tvář nacistického režimu, jak pro ně byla připravena úniková cesta tzv. Krysí stezka, po které zmizeli v různých zemích Jižní Ameriky bez nejmenšího pocitu viny. Jen díky lidem jako Simon Wiesenthal či manželům Klarsfeldovým se v šedesátých letech rozpoutal hon na Eichmana, Barbieho, Cukurse, Priebkeho a další pohlaváry. Nicméně těch nacistů, co si spokojeně dožili, bude asi pěkná řada. V této souvislosti byl šokující záběr, jak na pohřbu bývalého nacisty stojí jeho nacističtí přátelé a hajlují. Dokument je plný autentických záběrů, ze kterých se mi dělalo až zle (vyklízení koncentračních táborů, kýble s lidskými hlavami, hradby zohavených lidských těl, pokusy na dětech, popravy i lynčující dav...). Zároveň dokument ukazuje, jak daleko se bývalí nacisté nebo lidé, kteří nacismus pomáhali budovat, po válce dostali, jaký vliv měli na řízení země a jak důležité posty zastávali (Kurt Georg Kiesinger - německý kancléř 1967 - 1971, Hjalmar Schacht, Erich von Manstein a další). Nové Německo jednoduše potřebovalo odborníky, aby zplundrovanou zemi postavili na nohy. A navíc postupně začala přicházet Studená válka. Pozoruhodný a přínosný dokument, který by se měl povinně zařadit do výukových osnov.(12.2.2011)

Přestože dnes už moc „pamětníků“ oněch hrůz nežije – je potřeba si pořád připomínat, jaké zvěrstva byla páchána nejen v koncentračních táborech a hlavně, že Němci byli a pořád jsou jedno velké zlo. Proto nechápu, že pořád mají tak velkou moc a můžou o něčem rozhodovat. Nikdo z mé rodiny (teda alespoň co vím, v koncentráku nezemřel), ale těmhle lidem a jim podobným fandím v jejich lovu na bývalé nacisty a je úplně jedno, že většina z nich (byli) jsou už důchodci, co serou do plenek. Bylo a je potřeba je potrestat a hlavně nedopustit, aby se ještě něco podobného někdy opakovalo!!! Simon Wiesenthal, Serge Klarsfeld a Beate Klarsfeld si za své úsilí zaslouží uznání zcela oprávněně…(3.3.2020)

823. hodnocený film: Skutečné a autentické záběry můžete vidět ve spoustě dokumentů. Tady navíc i záběry na zohavená lidská torza a skutečné výpovědi pamětníků. 5* a rozhodně bych si to, být vámi, nenechal ujít. 5*(28.1.2010)

Super.(5.6.2012)

Nadlidi?(12.6.2019)

• sator

První díl notoricky známé informace...a vlastně to není ani o "honu"...(28.12.2018)

Chvílemi se mi až tajil dech. Dle mého jeden z dokumentů, které by měli povinně pouštět při hodinách dějepisu, alespoň první část s válečnými záběry z koncentráků. Druhá část o chytání nácků v Jižní Americe i v Evropě už tak silná není, ale i tak je zajímavá.(13.2.2010)

Tenhle film vůbec není o veselých věcech, ale pasáž, která by se dala nazvat „Hon na Lischku“, mě upřímně pobavila. Díkybohu za lidi, jako jsou manželé Klarsfeldovi a Simon Wiesenthal. -------- V titulcích filmu uvedeno: režie (pouze) Isabelle Clarke (Daniel Costelle je spoluatorem scénáře).(19.6.2019)

Odkaz pořadu na stránkách tvůrce CC&C Clarke Costelle & Co: "La Traque des Nazis".(27.7.2010)

Najmä prvá časť je strhujúca..(22.6.2019)

U tohoto filmu musím zmínit především drsné snímky, které jsem zatím nikde neviděl. Opravdu jsem místama přestával dýchat při pohledu na TV. Když si člověk uvědomí, že nejde o hraný film, ale o skutečnost.....(28.1.2010)

Síla. Hrozné...(12.6.2019)