poster

Hon na nacisty (TV film)

 • Česko

  Pronásledování nacistů

 • Francie

  La traque des nazis

 • angličtina

  Hunting Down the Nazis

Dokumentární

Francie, 2006, 2x45 min

 • SOLOM.
  ****

  Přestože dnes už moc „pamětníků“ oněch hrůz nežije – je potřeba si pořád připomínat, jaké zvěrstva byla páchána nejen v koncentračních táborech a hlavně, že Němci byli a pořád jsou jedno velké zlo. Proto nechápu, že pořád mají tak velkou moc a můžou o něčem rozhodovat. Nikdo z mé rodiny (teda alespoň co vím, v koncentráku nezemřel), ale těmhle lidem a jim podobným fandím v jejich lovu na bývalé nacisty a je úplně jedno, že většina z nich (byli) jsou už důchodci, co serou do plenek. Bylo a je potřeba je potrestat a hlavně nedopustit, aby se ještě něco podobného někdy opakovalo!!! Simon Wiesenthal, Serge Klarsfeld a Beate Klarsfeld si za své úsilí zaslouží uznání zcela oprávněně…(3.3.2020)

 • DruidKarel
  *****

  823. hodnocený film: Skutečné a autentické záběry můžete vidět ve spoustě dokumentů. Tady navíc i záběry na zohavená lidská torza a skutečné výpovědi pamětníků. 5* a rozhodně bych si to, být vámi, nenechal ujít. 5*(28.1.2010)

 • iamek
  *****

  Jeden z mála dokumentů o nacismu, kde musím dát bez přemýšlení plný počet hvězd. Některé příběhy honu na nacisty jsou prostě neuvěřitelné.(4.6.2012)

 • Djoker
  ****

  Dopadení Eichmanna bylo jistě zadostiučiněním pro lidi okolo Wiesenthala a zároveň jejich největším úspěchem, ale dožití Mengeleho na svobodě je zase obrovským selháním celé poválečné generace. Pochytat všechny bylo nemožné, ale u největších ryb bych čekal intenzivnější přístup. Dokument nabízí nebývalé množství drastických záběrů.(19.6.2019)

 • borsalino
  *****

  Syrový dokument odhalující bez obalu hrůznou tvář nacistického režimu, jak pro ně byla připravena úniková cesta tzv. Krysí stezka, po které zmizeli v různých zemích Jižní Ameriky bez nejmenšího pocitu viny. Jen díky lidem jako Simon Wiesenthal či manželům Klarsfeldovým se v šedesátých letech rozpoutal hon na Eichmana, Barbieho, Cukurse, Priebkeho a další pohlaváry. Nicméně těch nacistů, co si spokojeně dožili, bude asi pěkná řada. V této souvislosti byl šokující záběr, jak na pohřbu bývalého nacisty stojí jeho nacističtí přátelé a hajlují. Dokument je plný autentických záběrů, ze kterých se mi dělalo až zle (vyklízení koncentračních táborů, kýble s lidskými hlavami, hradby zohavených lidských těl, pokusy na dětech, popravy i lynčující dav...). Zároveň dokument ukazuje, jak daleko se bývalí nacisté nebo lidé, kteří nacismus pomáhali budovat, po válce dostali, jaký vliv měli na řízení země a jak důležité posty zastávali (Kurt Georg Kiesinger - německý kancléř 1967 - 1971, Hjalmar Schacht, Erich von Manstein a další). Nové Německo jednoduše potřebovalo odborníky, aby zplundrovanou zemi postavili na nohy. A navíc postupně začala přicházet Studená válka. Pozoruhodný a přínosný dokument, který by se měl povinně zařadit do výukových osnov.(12.2.2011)