Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke

Už to nemalo tú silu ako prvý diel, pretože divák už samozrejme vie, čo približne má čakať. V tomto má pokračovanie veľkú nevýhodu, no napriek tomu sa mu snaží byť od druhej polovice vyrovnaným nasledovníkom, výborného prvého dielu. Škoda toho rozťahaného úvodu, ktorý v prvom diely fungoval, ale tu už trebalo diváka zneistiť a priklepnúť trochu skôr. Narozdiel od mnohých iných hororových pokračovaní má tento film čo ponúknuť. Sklamanie to určite nieje, ale hviezdu ubrať musím.60%.(5.7.2011)

• Campbell

Takže serii jsem viděl hodně roztahaně, nejdříve 1 díl pak 3 a ted druhý. Ale tenhle je nejhorší. podělanejch 80 minut čekáme než se něco stane. Tam kde 1 díl naháněl husinu tam druhý díl spíše nutí diváka zívat. Není tu ani jedna scéna kde bych cítil strach či cokoliv jiného. Celý film se děsně táhne a nudí. Postava fotříka je navíc k uzoufání trapná. Jediný co mě trochu bavilo byl konec ale ten byl zase hodně rychle ustřihnut, takže dávám 2* a doufám že 4 díl bude lepší protože tohle byla nudná slátanina.(9.11.2012)

Domácí "bububu" video se po roce vrací s událostmi, které o 60 dnů předcházely děj z jedničky, a ani na podruhé moc (ne)vystraší. Ačkoliv opětovné setkání s duchy se rozhodlo vytasit se s inovativnějšími postupy a působí maximálně realisticky, tak divák obeznámený s jedničkou už na to neskočí, a v tomto případě je lépe připraven, než tomu bylo před rokem. Setkáme se s postavami z jedničky Katie a Mikem. Její sestra se se svojí rodinou nastěhuje do nového domu, a hned při příchodu si všimnou podezřelé aktivity, která nasvědčuje tomu, že v domě nejsou a nebudou sami. Do všech místností si tedy nechají nainstalovat kamery, aby zjistili, jaký nezvaný návštěvník zamyká dveře zevnitř nebo vytahuje v noci čističku bazénu ven z vody. Děj je pak důvěrně podobný tomu z jedničky. Pro diváka to znamená, že bedlivě pozoruje den za dnem a noc za nocí každý pohyb nebo přesunutí předmětu, ale "fake" je "fake" a ošálit divákovi smysly se daří opět jen napůl, i když připouštím, že tentokrát je kladen zvýšený důraz na maximální autenticitu a mnohem snáze se ve dvojce uvěří, že by to nemusel být podvrh. Z tohoto hlediska je pokračování lepší než o rok starší jednička. Dokonce jsem se jednou nebo dvakrát lekl. Ovšem na stejném principu už byla založena jednička a tvůrci se s ničím mimořádným neblýskli. Rodina, již duchové terorizují, není ani trochu sympatická a duchové je podle mě málo strašili. A tím pádem byl málo vystrašen i divák. 60%(25.11.2010)

Skoro ve všem horší než jednička, hlavně co do atmosféry a střihu samotného filmu. jako prequel to ušlo, něco málo z jedničky to jakoby vysvětluje, celkově se to tváří zajímavěji, ale i přes větší počet postav a více dějových scén mě tentokrát nezamrazilo ani v jedné scéně a o tom by tento film přece jen měl být. Navíc jsem se tentokrát ani nesmál, jako spíše nudil. No snad bude trojka zase směrována někam výše a přinese sebou i něco nového, tohle bylo jen snahou o využití toho úspěšného z jedničky, ale zpracování pokulhává... 5/10(27.3.2012)

• Handle

Jednička byla o něco lepší, ale tohle se mi svým způsobem taky líbilo. I když některé scény tu vážně byly spíše k smíchu (někdy jsem se smál a bál zároveň) a těch lekaček, proboha! Na filmu jsem byl v kině, protože ten den pro mě nic lepšího nedávali, avšak o to víc ty lekací scény byly horší. No, bohužel druhý díl ale nic nového nepřináší, není ničím zvláštní ani převratný a tak můžu říct, že je to vlastně naprosto průměrný film, kterýmu pouze stačí dát nápis "Nejstrašidelnější horor roku" a vydělá opravdu hodně peněz... Jako marketingový tah je to výborný, ale jako film už tolik ne, i když opět nemůžu říct, že bych se nudil. 50%.(21.12.2010)

• - Paranormal Activity 2 byl ohlášen nedlouho poté, co šel první díl v roce 2009 do kin. (Hal_Moore)

• - Snímek měl původně režírovat Kevin Greutert, jenž stál za šestým dílem série Saw. Studio Lionsgate si ho ale ve smlouvě pojistilo neprůstřelnou klauzulí také pro režii sedmého dílu, který přijde do českých kin 4. listopadu, takže Greutert musel od Paranormal Activity 2 odstoupit. (Jeremy.jk)

• - Výroba druhého dílu začala v květnu 2010 a trvala pouhé tři týdny. Natáčelo se ve Woodland Hills, což je část Los Angeles. (Hal_Moore)