Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

Trailer 3

Isherwood

Přežvýkaná jednička, dražší o necelé tři miliony, dostala prequel, který neurazí, neb vlastně není jak. Pravidla se zachovala, jen herci jsou víc v roli a sympatičtěji k tomu. Ale Williamsovo únavné natahování každého záběru, které zákonitě musí skončit bouchnutím dveří (pravda, v jeden moment je to naprosto grandiózní!) docela prudí. A vážně si tvůrci při vytváření závěru museli vzpomenout zrovna na Balaguera s Plazou? ()

verbal odpad!

Abnormal Passivity se nám dočkalo druhého dílu! Tempo je opět smrtící a děj strašlivý! Když po hodině mistrovství světa v přepínání průmyslových kamer v pořadí bazén, kuchyň, obývák, chodba, pokojík spadne v kuchyni rendlík, zaječím hrůzou a zvažuji, mám li dostatečně pevné nervy v této hororové projekci pokračovat. S vědomím, že by se mi holky smály zatínám zuby a již po dvaceti minutách "bazén, kuchyň, obývák, chodba, pokojík" jsem odměněn scénou, kdy jim nasraná ektoplasma vyflusne z bazénu vysavač!!! Tak to už bylo na můj svěrač příliš a zbylých patnáct minut trávím na hajzlu polemikou, jak jen to celé asi dopadne! V tom spěchu jsem to ale zapomněl vypnout a než jsem se vrátil, zformátoval se mi strachy hardisk. No co já jenom teď budu dělat! Určitě jsem přišel o nervydrásající bouchnutí dveřmi či téměř nevydržitelné, hrůzné houpání lustru!!! ()

T2

Rozpočet $3miliónyTržby USA $84,752,907Tržby Celosvetovo $177,512,032Tržby za predaj DVD v USA $15,628,623 //počet predaných kusov 1,003,175║ Len Domáce video, ktoré opäť ponúkne 90%nudy(zbytočných záberov) a asi tri zaujímavé scénky, okolo ktorých je naukladanej toľko suchoty, že to o nejakú lepšiu atmosféru či napätie ani len neškrkne, a to som si myslel že horšie než prvý diel to nebude, fakt vrcholová amatérska zbytočnosť. /15%/ ()

POMO

Je to jednotka cez kopirák, ale kto má podobné zimomriavkové jazdy rád, mal by byť spokojný. Zdĺhavý rozbeh môže naštvať, predsalen si to isté môžeme nakrútiť doma, no trpezlivosť sa vyplatí. Finále je ukážkovým strašením diváka minimalistickými prostriedkami (ukážeme málo, ale pôsobivo, so sofistikovaným zvukovými ruchmi). ()

Enšpígl odpad!

To je neuvěřitelný je pár dní před koncem roku ( 27.12.) a já kráva jsem si ještě stačil zajít do kina na odpad. Naprostá a totální píčovina, kdyby to šlo, tak ten film kopnu mezi nohy. Jako asi 80% filmu je klasický home video, kterých po světě běhá miliardy. "Rodina se koupe, rodina jí, rodina dělá hovno a pak jakože napínávý záběry noční kamerou a z nich je největší nervák to, že spadne pánvička, no z toho mě uplně zešedivěly vlasy hrůzou, jak žuchla na stůl a dokonce dvakrát po sobě, ty vagooo, to vymejšleli hotový mistři napětí fakt že jo. Jo a abych nezapoměl taky se tam rozjede dětský autíčko, další strašnej nervák, ještě teď po mě v kině vysušujou židli jak jsem jí strachy propotil. A když přijde finále a konečně se začne něco dít, tak ty krávy zhasnou takže slyšíme jak tam někdo funí a dupe, pak teda zapnou nějaký zelený světlo, ale většinou je záběr na nějakou krabici opřenou o zeď. Pak konečně ty mistři strachu rozsvitili, sice už bylo po všem, ale zase bylo fajn zjištění, že film pořád běží. Tohle může vystrašit leda tak těhotnou slepici. ()

• Paranormal Activity 2 má i alternativní verzi. V traileru například můžete vidět některé scény, které v kině neuvidíme. (Dlee)
  • První díl stál 11 tisíc dolarů, druhý skoro 3 miliony dolarů. (darek kartac)
  • Výroba druhého dílu začala v květnu 2010 a trvala pouhé tři týdny. Natáčelo se ve Woodland Hills, což je část Los Angeles. (Hal_Moore)