Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke
  • B!shop

V podstate slabsi kopie prvniho dilu. Opet tu mame barak a v nem spokojenou rodinku a opet se velice zvolna zacinaj objevovat nevysvetlitelny jevy. Pricemz tady opravdu plati to velice zvolna a tak se da rict, ze se nic moc zajimavyho nakejch 75 minut nedeje. Funguje to stejne jako v prvnim dile, clovek se soustredi, aby mu neco neuniklo a opravdu to je kolikrat potreba, protoze sledujete zaber na pokoj a nekde v rohu neco spadne, ze si toho kolikrat malem nevsimnete. Lekacky jsou opet prevazne predvidatelny a clovek po chvily uz vi, kde ji cekat. K dobru se da ale reziserovi pricist, ze i presto ta lekacka obcas vyjde, i kdyz nekolikrat se mi stalo, ze me to spis rozesmalo. Ale aspon, ze v zaveru tu je par slusnejch scen, i kdyz samotnej konec je znacne stupidni a propojeni na minulej dil zbytecny. Co se tyce hercu, to jsou vcelku sympataci a nervou vic, nez je potreba. No a kameru tentokrat Williams vyresil vychcane, dal do domu bezpecnostni kamery. Problem je, ze ma neustale nutkani ukazovat zabery ze vsech kamer, takze neustale dokola vidite asi tak 6 ruznejch mistnosti, pricemz vetsinou se v peti nic nestane a kolikrat ani v ty sesty a pak to trochu pusobi dojmem, ze kdyby mel film 30 minut, o nic byste neprisli. Lepsi 2*.(23.10.2011)

• Dale

Ako keby som sledoval reality show v dome, až na to, že aj v takých Vyvolených sa deje viac zaujímavého. Prvú polovicu sledujeme prázdne miestnosti a bazén v noci, až potom začne trošku bu-bu-bu, čiže spadne pár panvíc, otvorí sa pár kuchynských skriniek, no neprekvapí vás to, lebo niečo také čakáte už od prvej snímanej noci, len si povzdychnete, že už bolo na čase. Ku koncu pomaly stúpa napätie, aj keď je to hlavne kvôli hysterickému správaniu dcéry a vďaka ručnej kamere to pôsobí celkom realisticky, no to automaticky neznamená, že aj strašidelne. Pri jedničke som sa bavil viac.(14.7.2014)

• Bloody13

Jednička nebyla tak úplně špatná duchařina, na to, že po většinu času byla místem děsu jedna ložnice. V pokračování se některé zajímavé momenty už přenášejí i do kuchyně a obýváku, což nečiní zírání do kamer tolik monotónním. Jako zajímavý nápad mi přišel nastrčení psa, který vždy vytuší blížící se hrozbu. Povedené jsou dvě lekačky, co pro nepřipraveného diváka budou působit možná kolapsově. Napětí by taky nechybělo, a řekl bych, že je ho i víc než minule, jenže pořád je to vaření nastavené kaše, dalšími sequely se může rychle přejíst. Ani konec tentokrát nevyvolá žádný infarkt, natož horlivé diskuze. Při závěrečných titulkách se maximálně podrbete na prdeli, suše řeknete: "Hmm, pěkný", a na to si pustíte další, pokud možno lepší horor. Edit: Ta kaše se fakt přejedla. A to, sakra, brzo!(16.12.2010)

• playboxguest

No ty vole... Film, který má snad jen jediné poslání a to sdělení: "Nezapínejte doma bezdůvodně kamery, nebo se vaši extrovertní duchové začnou projevovat víc jak vy po cibuli se zelím." Nebo, že by je sto padesátý osmý záběr na bazén vytáčel stejně jako mě a prostě už to nemohli klucí neviditelní vydržet a tak se v půlce filmu rozhodli začít maloučko provokovat a vesměs jen hůř napodobovat brášku z jedničky? Já si teda zvykla dávat odpad věčinově veledílům, která ani přes přemáhání nevydržím do závěrečných titulků, tady jsem teda vydržela, ač se mi prsty kroutily, huba otvírala a oči věčně kmitaly ve směru hodinových ručiček, ale beztak musím říct, že jsem takhle stupidní zhovadilost dlouho neviděla a to mě jednička celkem překvapila a chvilkama na mě i zabírala. Tady jsem málem několikrát zabrala já.(26.12.2012)

• RasputincZ

POZOR! Obsahuje drobné spoilery!! Série Paranormal Activity má neskutečný problém v katarzi děje. Celý druhý díl se nese na vlně pohody typické, americké rodiny, ale Williams servíruje divákovi neustále drobné náznaky podivuhodných úkazů, kterým hlavní hrdinové (mimochodem ve dvojce si lze aspon trochu oblíbit postavu Briana Bolanda) nepřidávají na důležitosti. Předpokládám, že atmosféra snímku se v těch scénách měla gradovat a divák měl být čím dál tím víc zděšený. Bohužel k tomu aspon u u mě nedošlo. Jednotlivé scény se začnou opakovat nebo nemají vůbec žádný smysl a divák jen kroutí hlavou, proč je důležité sledovat, jak se někdo vyděsil nadílky v záchodové míse. Jednu hvězdu dávám za zapojení rodiny z prvního dílu do příběhu, která pak nakonec sehraje klíčovou roli a závěrečné vykrádání Mlčení jehnátek a REC je k smíchu.(13.2.2011)

• - Výroba druhého dílu začala v květnu 2010 a trvala pouhé tři týdny. Natáčelo se ve Woodland Hills, což je část Los Angeles. (Hal_Moore)

• - Do kin byl film přivážen pod krycím názvem "Sharpie 79". (SidneyP)

• - Film během premiérového půlnočního promítání vydělal 6,3 milionu dolarů, což byla v době uvedení do kin rekordní částka u snímku s přístupností nad 17 let. Paranormal Activity 2 překonal ještě jeden rekord, a sice nejvyšší premiérový víkend mezi horory (41,5 milionu dolarů). (Hal_Moore)