Reklama

Reklama

Paranormal Activity 2

  • USA Paranormal Activity 2 (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (541)

POMO 

všechny recenze uživatele

Je to jednotka cez kopirák, ale kto má podobné zimomriavkové jazdy rád, mal by byť spokojný. Zdĺhavý rozbeh môže naštvať, predsalen si to isté môžeme nakrútiť doma, no trpezlivosť sa vyplatí. Finále je ukážkovým strašením diváka minimalistickými prostriedkami (ukážeme málo, ale pôsobivo, so sofistikovaným zvukovými ruchmi). ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jedničku a na dvojku jsem se těšil jak malý kluk a konečně jsem se dočkal neustala se mi promítalo o čem to asi bude a nakonec to tak dokonale spojily jako kdyby ve směs tohle byl začátek a ne konec. Proste ještě úžasnější a lepší prostě mazec strach a celkový děj a vše co se okolo dělo no posraný strachy až za ušima až na male dítě to to odnášet nemuselo.Konec překvapující a zajímavý. Tohle pro mně nejvíc drásá nervy když jsi pro vás něco přijde a vy nevíte co. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Paranormal Activity? To skôr Paranormal Pasivity! Veď sa tam skoro vôbec nič nedeje. Sem tam buchnú dvere, občas niekde niečo zašramotí, alebo sa tak nanajvýš otvoria všetky šuflíky v kuchyni. Už ani prvá časť nesplnila moje očakávania, ale tá mala aspoň aký taký spád a pomerne originálnu myšlienku. Toto pokračovanie je naozaj len zbytočné mlátenie prázdnej slamy. Navyše v tak pomalom tempe, že aj tých osemdesiatsedem minút je veru výkon pretrpieť. Som priaznivec horrorovej tvorby, preto nechcem byť ku „Paranormal Activity 2“ moc prísny. Takže dávam aspoň dve hviezdičky. No ak by som si mal ešte niekedy pozrieť tento film, tak jedine jeho posledných pätnásť minút. Vtedy sa to konečne trocha rozbehne. ** ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Ve srovnání s prvním dílem se zvedl dost výrazně rozpočet, který má na svědomí hned několik změn. Zvětšil se dům a bazén. Přibylo postav a hlavně přibylo hodně kamer, což já osobně hodnotím, jako silně negativní prvek. Nevím jistě, jestli už se mi to všechno neokoukalo, nebo je mezi režiséry tak propastný rozdíl, ale tento díl už nenahání zimomriavky ani za mák. Nejprve vás nasere, že na jakoukoli akci čekáte přibližně 40 minut a hned poté vás nasere akce samotná. Režisér si dával spíše záležet, aby bylo dokonale synchroní neustálé přepínání kamer a na to, aby byl film alespoň trošku napínavý úplně zapomněl. Kdo má nakoukaný první díl, tak už tak nějak tuší celý průběh i kdy by se měla dostavit nějaká lekačka. Samozřejmě, že se poté nelekne. Lidově řečeno. Tento díl stojí za hovno. Teď úplně nevím, co mám čekat od toho třetího v pořadí. Raději nic. Tady to vidím na pěknější odpad. ()

adam_olesnan odpad!

všechny recenze uživatele

Jeden z najhorších filmov aký som kedy videl. Chabý dej, nulová atmosféra, jedným slovom NUDA. Na konci filmu som nevedel, či sa mám smiať, alebo plakať... tak obkecávaný film, tak skvelé ohlasy (zo strany tej mladšej generácie). Novodobé filmy stoja za prd. Ľudia už zabudli , ako má vyzerať dobrý horror. Preto sa v súčastnosti točia takéto sračky. Buď horror, kde vidno pomaly každú vnútornosť a hlavy lietajú naokolo, alebo bezduchú, plytkú hovadinu, ako je napr. tento film. Nikomu neodporúčam pozerať. Strata času. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (13)

  • Název filmu se objeví až v závěrečných titulcích. (griph)
  • Film během premiérového půlnočního promítání vydělal 6,3 milionů amerických dolarů, což byla v době uvedení do kin rekordní částka u snímku s přístupností nad 17 let. Paranormal Activity 2 překonala ještě jeden rekord - nejvýdělečnější premiérový víkend hororového filmu (41,5 milionu amerických dolarů). (Hal_Moore)

Související novinky

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)

Reklama

Reklama