Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum, Oren Peli

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke
  • adam_olesnan

Jeden z najhorších filmov aký som kedy videl. Chabý dej, nulová atmosféra, jedným slovom NUDA. Na konci filmu som nevedel, či sa mám smiať, alebo plakať... tak obkecávaný film, tak skvelé ohlasy (zo strany tej mladšej generácie). Novodobé filmy stoja za prd. Ľudia už zabudli , ako má vyzerať dobrý horror. Preto sa v súčastnosti točia takéto sračky. Buď horror, kde vidno pomaly každú vnútornosť a hlavy lietajú naokolo, alebo bezduchú, plytkú hovadinu, ako je napr. tento film. Nikomu neodporúčam pozerať. Strata času.(13.4.2012)

• Hrabka

Toto byla téměř stejná písnička a protože to tu už jednou bylo, musím říct, že jednička měla v sobě aspoň nějakou originalitu a napětí, ale tady už to moc nepřekvapí ani nevyděsí. Nevím, co si tvůrci myslí, ale "napínavé" scény alá dveře, pánev nebo přístroj na čištění vody prostě a jednoduše nevystraší. Navíc proč by se "on", který chce úplně něco jiného, zabýval takovými kravinami, to nijak nesouvisí a působí to dost blbě. Pár dobrých scén, kdy je atmosféra přece jenom napínavější, se zde najde i některé lekačky ušly, ale film opět trpí nudnými řečmi a scénami kolem toho všeho a když se navíc nedostaví ani napětí, kdy bychom ho očekávali, zůstane film, který spíše člověka nudí než baví. Pochválit zde můžu závěrečné provázání s jedničkou a několik napínavějších scén, kterých ovšem bylo pomálu. 40%(28.11.2010)

Podivná (hlavně) česká nechuť vůči tomuto snímku mi může být ukradená. Jako fanoušek Muldera a Scullyové mám od dětství rád vše, spojené s duchařinou, takže mě ani tento na první pohled podprůměrný počin nenechal dlouho chladným. Je to strašidelné, mysteriózní, a roztomile z toho běhá mráz po zádech (takovým tím způsobem, že je po skončení titulků nutné pohybovat se po bytě pouze s kompletně rozsvícenými pokoji), takže za mě: proč ne? Dokud se člověk u filmu nenudí a v podstatě jen trne hrůzou z toho, co vyvede nezbedný démon v nočních záběrech prům. kamer příště, tak si nestěžuji. Polibte mi pánvičku, ale těším se na trojku. BTW perfektní psí herec.(27.3.2011)

• Larky

Přiznávám, že se mi první díl docela líbil a ikdyž jsem mu po druhém shlédnutí hvězdičku ubral (ze slabších4* na lepší3*), pořád je to podle mě celkem povedený horor.Dvojka je bohužel jen odvar jedničky a to dost slabý odvar.85% času filmu je jen vata, která se připravuje na finále, které je velmi předvídatelné a nudné.Slušných hororových scén u kterých se aspoň leknete je tak 5 maximálně.Paranormal ať už 1 nebo 2, nebyl ani tak o tom, že by jste se pořád báli a lekali, ale spíš o vystavěné mrazivé atmosféře a očekávání věcí příštích.V 1 ty věci občas přicházeli, ve 2 je jich poskrovnu.Větší rozpočet není vidět, herci jsou mizerní a celé to působí poněkud uměle a prázdně.Rád se bojím, ale když je čeho se bát, v Paranormal Activity 2 takovýchto momentů bohužel moc není.Čisté 2*.(26.1.2011)

• B!shop

V podstate slabsi kopie prvniho dilu. Opet tu mame barak a v nem spokojenou rodinku a opet se velice zvolna zacinaj objevovat nevysvetlitelny jevy. Pricemz tady opravdu plati to velice zvolna a tak se da rict, ze se nic moc zajimavyho nakejch 75 minut nedeje. Funguje to stejne jako v prvnim dile, clovek se soustredi, aby mu neco neuniklo a opravdu to je kolikrat potreba, protoze sledujete zaber na pokoj a nekde v rohu neco spadne, ze si toho kolikrat malem nevsimnete. Lekacky jsou opet prevazne predvidatelny a clovek po chvily uz vi, kde ji cekat. K dobru se da ale reziserovi pricist, ze i presto ta lekacka obcas vyjde, i kdyz nekolikrat se mi stalo, ze me to spis rozesmalo. Ale aspon, ze v zaveru tu je par slusnejch scen, i kdyz samotnej konec je znacne stupidni a propojeni na minulej dil zbytecny. Co se tyce hercu, to jsou vcelku sympataci a nervou vic, nez je potreba. No a kameru tentokrat Williams vyresil vychcane, dal do domu bezpecnostni kamery. Problem je, ze ma neustale nutkani ukazovat zabery ze vsech kamer, takze neustale dokola vidite asi tak 6 ruznejch mistnosti, pricemz vetsinou se v peti nic nestane a kolikrat ani v ty sesty a pak to trochu pusobi dojmem, ze kdyby mel film 30 minut, o nic byste neprisli. Lepsi 2*.(23.10.2011)

• - Paranormal Activity 2 byl ohlášen nedlouho poté, co šel první díl v roce 2009 do kin. (Hal_Moore)

• - Paranormal Activity 2 má i alternativní verzi. V traileru například můžete vidět některé scény, které v kině neuvidíme. (Dlee)

• - Ze všech čtyř dílů série je zde nejvíce kamer, a to 6. (t.mon)