Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum, Oren Peli

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke

Viděl jsem jedničku a na dvojku jsem se těšil jak malý kluk a konečně jsem se dočkal neustala se mi promítalo o čem to asi bude a nakonec to tak dokonale spojily jako kdyby ve směs tohle byl začátek a ne konec. Proste ještě úžasnější a lepší prostě mazec strach a celkový děj a vše co se okolo dělo no posraný strachy až za ušima až na male dítě to to odnášet nemuselo.Konec překvapující a zajímavý. Tohle pro mně nejvíc drásá nervy když jsi pro vás něco přijde a vy nevíte co.(24.7.2011)

• lamps

Minimálně o třídu slabší než ucházející jednička, a ne pouze kvůli tomu, že je to v principu úplně stejný film. Já se prostě nudil, dvě třetiny filmu jsou nezáživné a pomalé a očekávaná gradace příběhu a nočních jevů mě tentokrát docela zklamala. Rozhodně nemohu říci, že je to úplně špatné, ale věcí k vyzdvihování se tam také zrovna moc nenajde.. 45%(4.1.2013)

• Goldbeater

Po trochu sporné jedničce je tohle hrozný propad. Zpočátku to vypadalo dobře, sympatické postavy, nový dům, dítě, ale všechno to šlo do kytek. První větší náznak strašení se objevil snad až v poslední třetině filmu a ještě to nestálo za nic. Vše, co bylo na jedničce alespoň trochu zajímavé, tu ztrácí jakoukoli hodnotu. Co je strašidelného na tom, že štěká pes, že dítě létá a že pořád koukáme několik vteřin v kuse na bazén? Je skoro zarážející, že jsem se ani nebál (narozdíl od prvního dílu). Špatné pokračování.(22.10.2011)

• MM_Ramone

Paranormal Activity? To skôr Paranormal Pasivity! Veď sa tam skoro vôbec nič nedeje. Sem tam buchnú dvere, občas niekde niečo zašramotí, alebo sa tak nanajvýš otvoria všetky šuflíky v kuchyni. Už ani prvá časť nesplnila moje očakávania, ale tá mala aspoň aký taký spád a pomerne originálnu myšlienku. Toto pokračovanie je naozaj len zbytočné mlátenie prázdnej slamy. Navyše v tak pomalom tempe, že aj tých osemdesiatsedem minút je veru výkon pretrpieť. Som priaznivec horrorovej tvorby, preto nechcem byť ku „Paranormal Activity 2“ moc prísny. Takže dávam aspoň dve hviezdičky. No ak by som si mal ešte niekedy pozrieť tento film, tak jedine jeho posledných pätnásť minút. Vtedy sa to konečne trocha rozbehne. **(10.4.2012)

• B!shop

V podstate slabsi kopie prvniho dilu. Opet tu mame barak a v nem spokojenou rodinku a opet se velice zvolna zacinaj objevovat nevysvetlitelny jevy. Pricemz tady opravdu plati to velice zvolna a tak se da rict, ze se nic moc zajimavyho nakejch 75 minut nedeje. Funguje to stejne jako v prvnim dile, clovek se soustredi, aby mu neco neuniklo a opravdu to je kolikrat potreba, protoze sledujete zaber na pokoj a nekde v rohu neco spadne, ze si toho kolikrat malem nevsimnete. Lekacky jsou opet prevazne predvidatelny a clovek po chvily uz vi, kde ji cekat. K dobru se da ale reziserovi pricist, ze i presto ta lekacka obcas vyjde, i kdyz nekolikrat se mi stalo, ze me to spis rozesmalo. Ale aspon, ze v zaveru tu je par slusnejch scen, i kdyz samotnej konec je znacne stupidni a propojeni na minulej dil zbytecny. Co se tyce hercu, to jsou vcelku sympataci a nervou vic, nez je potreba. No a kameru tentokrat Williams vyresil vychcane, dal do domu bezpecnostni kamery. Problem je, ze ma neustale nutkani ukazovat zabery ze vsech kamer, takze neustale dokola vidite asi tak 6 ruznejch mistnosti, pricemz vetsinou se v peti nic nestane a kolikrat ani v ty sesty a pak to trochu pusobi dojmem, ze kdyby mel film 30 minut, o nic byste neprisli. Lepsi 2*.(23.10.2011)

• - Ze všech čtyř dílů série je zde nejvíce kamer, a to 6. (t.mon)

• - Jde o jediný díl série, který na plakátech nemá postavu ducha. (Hal_Moore)

• - Do kin byl film přivážen pod krycím názvem "Sharpie 79". (SidneyP)