Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke
  • Vančura

Proč jen musí každý trochu originální horor trpět syndromem minimálně dvou dalších pokračování, a to už od 80. let... Jestliže jsem ještě u jedničky přistoupil na hru, že se mám bát na povel - a ono to skutečně docela v kině fungovalo - u dvojky už k tomu nenacházím sebemenší ochotu. Po originalitě ani stopy: nejenže dvojka vykrádá a přežvejkává jedničku, on je problém už v tom, že samotná jednička vykrádala jiné filmy a se jen vezla na vlně podobných filmů, kterou nastartovala kultovní ZÁHADA BLAIR WITCH. Vyloženě krajně nesympatické herecké obsazení dvojky, spolu s nesnesitelně dlouhou stopáží, mi v kině způsobilo hodinu a půl utrpení. Tenhle film by nefungoval ani samostatně, kdyby žádná jednička nebyla, a to je jeho nejhorší průšvih. PARANORMAL ACTIVITY 2 je dokladem nefunkčnosti opakovaného vtipu. A jako by to nestačilo, letos má mít premiéru trojka - spaste svoje duše!(20.4.2011)

• oje

Ze začátku opravdu nuda. Když už jsem pak nad pokulhávajícím filmem dočista lámal hůl, šťávu to díky průmyslovým záběrům a rozklepané kameře přecijen dostalo. Obrovským problémem ale bylo, že všechno, co za něco stálo, už byla ohraná písnička. Oproti jedničce tak film nepřinesl žádnou inovaci, jen nestoudně a s téměř nulovou invencí kopíruje osvědčené schéma prvního dílu. Všechno, u čeho jsem se bál, jsem tedy už viděl. Jen díky tomu, že mám kameru klepalku celkem rád, trochu přidám. Alternativou je podobný Paranormal Entity. Alternativa: Paranormal Entity, Blair Witch Project.(16.1.2011)

Už to nemalo tú silu ako prvý diel, pretože divák už samozrejme vie, čo približne má čakať. V tomto má pokračovanie veľkú nevýhodu, no napriek tomu sa mu snaží byť od druhej polovice vyrovnaným nasledovníkom, výborného prvého dielu. Škoda toho rozťahaného úvodu, ktorý v prvom diely fungoval, ale tu už trebalo diváka zneistiť a priklepnúť trochu skôr. Narozdiel od mnohých iných hororových pokračovaní má tento film čo ponúknuť. Sklamanie to určite nieje, ale hviezdu ubrať musím.60%.(5.7.2011)

Tak rozhodně slabší než jednička, o tom žádná... Pořád na to se šlo koukat, byli jsme s přítelkyni v kině na tom a pocity byly po konci filmu smíšené.. Hlavně díky zmatenému konci, kdy po noci, kde byl pes odtažen do sklepa a posléze i mamka, byla pasáž jak se "domácnost" houpala na lavičce s tím, že se nic už 3 týdny nestalo, a pak jsme se kamerou vrátili do baráku a hrůzných noci a náš převtělený démon všechny pozabíjel a už je nikdo nenašel spolu s malým dítětem.. To vše ok, ale pasáž jak se houpali na houpačce a pak se zas hned vrátili zpět do domu byla pro (nejen) mě udělána nešetrně a zmateně... Jinak, jak jsem psal slušné, průměr, ale na jedničku to určitě nemělo. Ještě podotknu, jak tady někdo psal, že se toho děje víc než v jedničce, tak říkám ano, ale nepřehledné, např. sklep..... 55%(8.1.2011)

• genetique

Moje očakávania boli po veľmi dobre zvládnutej jednotke pomerne veľké, ale už počas sledovania prišlo aj veľké sklamanie. Tvorcovia sa ani len neunúvali trošku viac si nad príbehom potrápiť hlavičky. Do finálnej podoby pretlačili úplne prelisovaný dej, tie momenty, ktoré robili jednotku tak zaujímavou, boli úplne prvoplánovo prekopírované a tak už nezostávalo nič, len občas sa vyľakať na niektorých celkom dobrých momentoch prekvapenia a slušnými hudobnými motívmi. Postavy a ich zmýšľanie a správanie sa úplne vymykalo realite a triezvemu úsudku a rovnako sa mu vymyká aj vedomie, že už teraz vniká tretia časť. 50%.(15.2.2011)

• - Výroba druhého dílu začala v květnu 2010 a trvala pouhé tři týdny. Natáčelo se ve Woodland Hills, což je část Los Angeles. (Hal_Moore)

• - Paranormal Activity 2 má i alternativní verzi. V traileru například můžete vidět některé scény, které v kině neuvidíme. (Dlee)

• - Do kin byl film přivážen pod krycím názvem "Sharpie 79". (SidneyP)