Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsme v době americké "prohibice", alkohol se do USA dováží ilegálně na lodích z Evropy a na jedné takové lodi pluje i Cornelius, dobrodruh a mořeplavec, který s touto lodí ztroskotá, přežije a ukryje se v Mexiku, kde si "šmelinařením" a podvůdky chce vydělat na novou loď. Osudovým se mu stane setkání skrze filmové plátno s krásnou herečkou Lindou Larue, okamžitě se do ní zamiluje a od této chvíle si v hloubi své duše a při jejích filmech vysnívá vztah mezi nimi dvěma.. Co však snem jest, dlouho jím nezůstane, neboť se s herečkou osobně náhodně střetává na opuštěné pláži a společně pak prožívají snovou romanci.. (LiVentura)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (32)

igi B.

všechny recenze uživatele

Hvězdně obsazená v rámci žánru nesporně divácky zajímavá kostýmně dobrodružná dobovka se spádem do taškařice a... A? A!!! - - - - - Mimo mísu: Místo komentáře si dovolím přidat sem můj příspěvek do směšného fora na webu >veřejnosrádní< televize, která uvedla místo filmu opět jak už zvykem zmršeninu! . . . Viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/10260340072-rumovy-bulvar/diskuse/odeslano#diskuse : "No, možná by páni mudrlanti bylo lepší, kdyby naše tzv. "veřejnoprávní" televize uváděla na tzv. "jiném prosotru" filmy pro náročnějšího diváka tak jak byly natočeny. Pro méně bystré je tím myšleno s původní zvukovou stopou a v originálním formátu obrazu. Samozřejmě doplněné o kvalitní české titulky. Nemuseli byste potom fňukat nad vašimi oblíbenými dabéry a dívat se na výřezy z ořezu filmového záznamu. . . . To by ovšem televizi veřejné služby nesměla ovládat hloupá kulturně ignorantská sebranka, finančně zaangažovaná všelijakými těmi dabingovými klany, protože o nic jiného (co se týče bezruchových zvukových zmršenin s hlasovými projevy pražské druhořadé herecké čudlárny nazývaných dabing) tu nejde. O ořezu obrazu v televizi jednadvacátého století už ani nemá cenu se zmiňovat. To už je hotová antikinematografická debilita! . . . Resumé? Nesledovatelné..." - - - - - (Poprvé nahlédnuto a nedohleděno /ano, těším se někdy na dvd/ 22.4.2012 na >prohipičním sprostoru< , prozatím nehodnoceno /84./, nekomentář zde jako pátý - 22.4.2012) ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Videl som nejakú 90-minútovú lite verziu a neviem, či to bolo tým, ale ten film akosi nemal ani hlavu ani pätu a väčšinou som sa dosť nudil. U filmov s BB to nie je nič zvláštne, tie nikdy nespoliehali na kvalitný scenár, stačilo pár scén, kde bola viac alebo menej obnažená a cieľ splnený. Tu je aspoň jeden poriadny herec, Lino, no ani on nezachráni, čo scenárista a režisér domrví. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle je hodně slabé. Respektive ono je to herecky celkem zajímavé, jsou zde použité různé formy kamery, ale to všechno jen proto, aby se Lino Ventura a BB mohli předvádět. Jiný smysl to moc nemá a ten jejich romantický příběh není z těch, po kterých byste skutečně vzdychali. Navíc z BB jsem měl pocit, jako že ji to ani nebavilo. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Ech, proč se jen nemůžu zbavit dojmu, že tenhle film je strašná píčovina? Prvních 18 minut je supr a Lino Ventura mě taky bavil, ale ten zbytek, a především 37 letá zubatá Bardotka... Kristebože, navíc to samozřejmě ČT2 musela odvysílat v příšerném českém dabingu, což zabije i to trochu dobrého, co na tomhle filmu je. Nikdo mi nevymluví, že reprízování podobných slátanin na obrazovce ČT2 je dramaturgickým šlápnutím vedle, a osobně o tyhle polozapomenuté kraviny nestojím. Dávno se za nimi měl zavřít milosrdný příklop času, a ne je násilím tahat zpět na světlo do současnosti. Tenhle žánrově nezařaditelný stupidní spektákl mě iritoval snad úplně vším - celé je to tak odporně dějově rozplizlé, zdlouhavé a především nudné, že bych si opravdu hluboce přál vrátit zpět ty dvě hodiny mého života, o něž mě sledování této sračky připravilo. Spaste svoje duše a obloukem se tomu vyhněte jak můžete, dobře vám radím. ()

Šakal 

všechny recenze uživatele

Lino Ventura je (námořní) kapitán. Má rád (svůj) život. Tj. lodě, ženy a chlast a to nejlépe vše najednou. Přesněji řečeno svou loď „Lady of my heart“, kterou (vy)koupil svou vlastní krví (to doslova), cizí ženy a rum a to s sebou (nejen v době prohibice) přináší nejednu komplikaci (resp.dobrodružství). Lino ale rád riskuje a k jeho štěstí ho „ten nahoře“ musí mít hodně v oblibě a tak nad ním (nejen) drží ochrannou ruku, ale „přihrává“ mu (k jeho spokojenosti a divákově radosti) božskou B.B. Ta tu funguje (především) jako ozdoba, přesněji řečeno zde vystupuje v roli, kde hraje tak trochu sebe samu, krásnou herečku L. Larue. Vskutku nádherná to ozdoba (dáreček), kdy (zejména v námořnickém), neznám chlapa, který by ji (ho) nechtěl „rozbalit“. Člověk při pohledu na ni plně chápe výrazy „omámených“ námořníků-pašeráků, kdy pašovaný alkohol místo na druhé lodi, končí (téměř) ve vodě :-) Pouze s jednou poznámkou. Slušně vychovaná dáma dobře ví, že špatné zprávy se říkají (resp. přijímají) mnohem lépe s plným žaludkem. ANO Brigitte, ten steak jsi měla nechat Lina v klidu dojíst. A „po(na)učení“ z tohoto snímku? Každý (dobrý) námořník (natož kapitán) musí umět vypít 10panáků v řadě, pořádně se poprat (o ženu), pomilovat ženu(y) a umět přijmout porážku. Jestliže jsem byl (během snímku) na vážkách mezi 3-4* ohodnocením, závěrečný spokojený úsměv Lina Ventury to jednoznačně rozťal. Boulevard du rhum je oddechovka (nejen) na Ne večer. Nic víc, ale zároveň nic míň. 70% p.s. a ano, naprostý souhlas. Vidět to v původ. znění, mám silný pocit (jsem si naprosto jistý), že mé rozhodování nad ohodnocením, by bylo dávno (před koncem) jednoznačně dané. Tak snad někdy příště........ ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama