Reklama

Reklama

Vlčí mládě

(seriál)
Trailer
Drama / Fantasy / Romantický / Thriller
USA, (2011–2017), 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Hudba:

Dino Meneghin

Hrají:

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(100)

Vlčí mládě je napínavé drama o proměně a zakázané lásce současných teenagerů. Jde o svěží a odlišný pohled na stejnou látku jako ve filmu Školák vlkodlak z roku 1985 s Michaelem J. Foxem.
Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem. Je pokousán a jen zázrakem vyvázne živý. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak... a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

PRVNÍ ŘADA (12 dílů) První, kdo na Scottovu proměnu přijde a vytrvale stojí při něm, je jeho nejlepší kamarád, spolužák a spoluhráč z lakrosového týmu Stiles. Ve městě se však objevují i další vlkodlaci a také nová atraktivní spolužačka Allison, k níž Scott nachází opětované zalíbení. Až později vyjde najevo, že celá její rodina patří k lovcům vlkodlaků. Scott se tak dostává do velmi ošemetné situace mezi nimi a nebezpečným „alfou", tajemným vůdcem vlkodlačí smečky, jehož kousnutí chlapcovu proměnu přivodilo. Protože se spolu s tím zázračně zlepšily i Scottovy tělesné vlastnosti a dovednosti, postoupí v lakrosovém týmu na místo druhého kapitána, čímž se stává trnem v oku dosavadního kapitána Jacksona, a ten dotěrně pátrá po původu Scottových úspěchů.

DRUHÁ ŘADA (12 dílů) Nový člen Argentovy rodiny přijíždí na Beacon Hills a Scott s Allison jsou nuceni i nadále tajit svoji lásku. Ve stejnou dobu je Derek Hale posedlý získáním síly jako nový Alfa a do své smečky přibírá nové členy, včetně čerstvě pokousaného Jacksona. Zatímco Derekovým cílem je získat Scotta do své skupiny, Argentova rodina začíná z Allison trénovat schopného lovce vlkodlaků.

TŘETÍ ŘADA (24 dílů) Studenti Beacon Hills High se vracejí z prázdnin, vztah Scotta a Allison skončil, a Scottův nejlepší přítel Stiles se společně s Lydií zapletl do detektivní práce. Lydia se mezitím vyrovnává s rozchodem s Jacksonem, který se odstěhoval do Londýna. Derek, Isaac a Peter zkoumají Alfa smečku, která přišla do Beacon Hills a unesla Boyda a Ericu. Isaaca, jenž byl také chycen, osvobodí neznámá dívka...

ČTVRTÁ ŘADA (12 dílů)
 Scott, Stiles, Lydia a Kira se stále vzpamatovávají z nedávných tragických ztrát a nastupují do nového semestru se starostmi, které jsou více lidské než nadpřirozené. Snaží se také pomoci své nové kamarádce Malie začlenit se zpět do společnosti.
Na scénu se v nové podobě vrací Kate Argent. Spolu s příchodem dalšího tajemného nepřítele známého jako Dobrodinec čelí celý Beacon Hills obrovské hrozbě. (AXN)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (163)

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

"Not all monsters do monstrous things." Na tom Teen Wolfovi prostě něco je. Zrovna tady u toho seriálu vůbec neplatí, že první série je nejlepší, tady to bylo naopak. Kvalita s přibývajícími sériemi (do určité doby) jen stoupala. Z první série jsem ve výsledku nebyla vůbec nadšená, spousta nesympatických postav, o speciálních efektech se snad nedá vůbec mluvit. Druhá série je o sto procent lepší. Napínavější, temnější, akčnější, postavy jsou sympatičtější a efekty lepší (nebo jste si snad už zvykli). Třetí série dle mě představuje vrchol seriálu. Bezkonkurenčně nejlepší od počátku do konce. Čtvrtá a pátá série byli slabší, nicméně palec nahoru, že tvůrci dokáží vymyslet zajímavé a pro mě dost neokoukané zápletky. Poslední sérií si to u mě pak znova vyžehlili. První půlka mi přišla prostě skvělá, hlavně nápadově. Druhá už trochu pokulhávala, ale ten závěr to zase zvednul a já na Teen Wolfa vždycky budu vzpomínat s láskou. Ačkoliv je v něm strašná spousta plot holes, když o tom nepřemýšlíte, a máte to jen na odreagování, tak je to skvělá zábava. Věčná škoda, že v průběhu let ze seriálu utekla strašná spousta zajímavých herců a postav. Teen Wolf ale pro mě zůstává jako jedno velké guilty pleasure, které si ráda čas od času re-watchnu, i když už dávno nejsem cílovka. 5* ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Jeff Davis | Hudba: ? | Produkcia: Joseph P. Genier | Distribúcia: MTV | Štúdio: Adelstein, DiGa Vision, First Cause Inc, Lost Marbles Television, MGM TV, Siesta Productions || Veľmi príjemný počin pre predspánkovú rozprávku po náročnom dni. Napätie slušné, prevedenie zo začitku neveští nič dobré, hlavne čo sa efektov týka, no postupne sa to vyladí (alebo si na to divák jednoducho zvykne), a je z toho vytuningovaný, menej humorne fungujúci tvajlajt :) ()

Reklama

Pavka5 

všechny recenze uživatele

Pilot mě opravdu nenadchl a chtěla jsem se seriálem okamžitě seknout. Opravdu nerada dávám na první dojem a nerada hodnotím po první epizodě, tak jsem pokračovala ve sledování dál a nakonec jsem nadšená. U Teen Wolf platí, že ne 1. série je vždy nejlepší, ale že se kvalita dokáže postupně zlepšovat (tedy až zatím na poslední sérii, celkem zklamání). Nejsem teen, ale rozhodně řadím mezi srdcovky! ║ Oblíbené postavy: Stiles Stilinski, Derek Hale ║ 1. série – 80% ║ 2. série – 90% ║ 3. série – 100% ║ 4. série – 80% ║ 5. série - od ??? ║ ()

hellstruck

všechny recenze uživatele

Viděný PILOT - Tak na takový typ seriálů už jsem pravděpodobně příliš stará :-) Příběh je nezáživný, přesně vím, co se bude dít v dalších pěti minutách, nemluvě o tom klišé, kterým je protkaný celý příběh. Třeba Teen Wolf (ten název je podobně blbý jako první díl..) zavrhuji příliš brzy, ale jsem prostě toho názoru, že jakmile mě nezaujme pilot, další díly jsou ztráta času. Hlavní postavy navíc nepobrali talentu ani co by se za nehet vešlo a ano, mluvím především o "vlčím mláděti", který nápadně připomíná jistého vlkodlaka ze Stmívání. Vlastně bych celkově řekla, že seriály tohoto typu těží z úspěchu Stmívání.. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

(19.3.2022) Pozerať 100-epizódový seriál len kvôli jednej vedľajšej postave nie je najrozumnejšie rozhodnutie. To malo za následok moju takmer dvojročnú pauzu medzi druhou a treťou sériou. Fantastický Dylan O'Brien ako Stilinski Stiles však začal po čase chýbať, a preto sa pokračovaniu sledovania vyhnúť nedalo. V jej druhej polovici (S3) prišlo také obrodenie, až som sa začal zamýšľať, ako sa dokázal tvorca v zvládnutí dramatizácie a ukorigovania udalostí tak posunúť z toho, čo predvádzal v S1/S2 (pripomína mi to prípad druhej série The 100). Vďaka vyššie spomenutému nastalo konečne prehĺbenie vzťahu k postavám (ep. 23/24 <3), zlepšila sa tiež hudobná selekcia (vďaka za objavenie albumu A Small Murmuration & A Wrecking od Snow Ghosts). Zostali však stále mizerné & nepresvedčivé výkony väčšiny postáv, slabé bojové scény, ale najmä scény robené na efekt, čisto len na úkor toho, aby boli v seriáli nejaké naoko cool pasáže. --- (23.3.2022) Po troch sériách už bolo nutné dodať ďalšie druhy monštier a bolo hojne dopriate nie jedným alebo dvoma, rovno slabšou desiatkou. Inkorporácia nových postáv zvládnutá veľmi dobre a rovnaké môžem povedať aj o predstavovaní nadchádzajúcich udalostí divákom, naozaj šikovným spôsobom. Akčné scény stále stojace za bačkoru, v zmenu k lepšiemu nedúfam. Osvieženie deja priniesol hit list s cieľmi pre profesionálnych zabijakov, trepanácie v psychiatrickom ústave a mexický kartel, ktorého vodkyňa vyzerala úplne ako moja starká :D --- (27.3.2022) Piata séria čistý prepal a sklz do totálnych vôd absurdity, čo je celkom na pováženie povedať o seriáli, ktorý sa točí o mytológii a postavy v ňom sa menia na vlkolakov, vlkov a horiace fakle. Za mňa trápenie a jediná motivácia dokopať sériu bol blížiaci sa koniec objavujúci sa na horizonte. --- Počiatkom šiestej série odišiel dôvod, prečo som seriál vydržal pozerať až doteraz. Zároveň však jej počiatkom prišlo dokonalo-úžasné napravenie chuti, kde prvá epizóda bola nielenže jednou z najlepších v rámci seriálu, ale aj mimo neho. Zapamätateľná s veľkou porciou mnou precítenej skľučujúcej bezmocnosti. Všetky scény tejto série s Lýdiou obsesívne hľadajúcou v spomienkach všetkými zabudnutého Stilesa až za hranu šialenstva sú a budú pre mňa jedny z najlepších seriálových vôbec. Niektoré z nich až na hrane slzenia očí. Zvyšok epizód už zmáknutá rutina (tvorcovi Jeffovi Davisovi rád vyzdvihnem potrebné – vždy vedel, ako zvládnuť emotívne scény a nádherne ich vybalansovať, aby neboli slabé a ani moc prehrotené), ktorá neprekvapila, no bola dôstojnou bodkou za celým 70-hodinovým dobrodružstvom. Či si niekedy dám opáčko je otázne, no ako sa poznám, určite áno x) (S1 4.11.2020) (S2 7.11.2020) (S3 19.3.2022) (S4 23.3.2022) (S5 27.3.2022) (S6 31.3.2022) --- YESSS! / Italian Boots / Econ in 5 / Meagan Tandy in a bra & panties with a shotgun ()

Galerie (644)

Zajímavosti (18)

  • V epizodě leží Stiles (Dylan O'Brien) na posteli a za ním je vidět krabice s kapesníčky. Když v další scéně přijde do pokoje zoufalá Lydie (Holland Roden), podává jí roli toaletního papíru s vysvětlením, že nemá kapesníky. (NerdGirl)
  • Mezi filmem Teen Wolf (1985) a seriálem je několik rozdílů. Například Scottovo příjmení je ve filmu Howard, v seriálu McCall. Ve filmu je školním sportem basketball, v seriálu lacros. (ČSFD)
  • V této epizodě s názvem Codominance se tato problematika probírá na hodině biologie. V českém dabingu místo slova „kodominance“ paní učitelka toto slovo zkomolí a řekne „kondominance“. A nejen jednou, ale hned několikrát, takže se nejedná o přeřek, ale o špatnou edukaci dabérky. Prvně v čase 15:05 (začátek hodiny), poté v čase 17:38 a nakonec v čase 17:46. Kodominance je vztah dvou odlišných alel jednoho genu, kdy se uplatňují ve fenotypu (vzhled) obě alely rovnocenně. Například u krevních skupin dominantní geny pro A a B skupinu mohou spolu kodominantně tvořit skupinu AB. Navzájem se nikterak nepotlačují, ani neposilují. (Maxim.L)

Související novinky

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

17.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program…

Reklama

Reklama