Vlčí mládě (TV seriál)

Teen Wolf

Komedie / Drama / Horor

USA, 2011 - 2017, 70 h (Minutáž: 42 min)

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen, Orny Adams, Sinqua Walls, Jill Wagner, Cody Christian, Seth Gilliam, Daniel Sharman, Michael Hogan, Gage Golightly, Desiree Hall, Robert Pralgo, Bianca Lawson, Susan Walters, John Wesley Shipp, Tom Choi, Jim O'Rear, Anna Enger, Brad James, Sloane Avery, Stephen Lunsford, Madison McLaughlin, Ian Nelson, Jules Willcox, Brandon Boyce, Gideon Emery, Lauren McKnight, Eaddy Mays, Doris Morgado, Arden Cho, Max Carver, Charlie Carver, Lars Slind, Debby Gerber, Shelley Hennig, Brandon Stoughton, Joseph Gatt, Todd Stashwick, Zelda Williams, Catherine Black, Meagan Tandy, Haley Webb, Dylan Sprayberry, Mason Dye, Jayne Taini, Alicia Coppola, Shelley Robertson, Nichole Bloom, Ivonne Coll, Cody Saintgnue, Matthew Del Negro, Jonathan Davila, James Urbaniak, Glenn McCuen, Adelaide Kane, Jett Jansen, John Posey, Doug Cox, Caitlin Dechelle, Jonathan Kleitman, Michael Johnston, B.J. Clinkscales, Ana Walczak, Billy Snow, Meli Alexander, Kevin Will, Vernée Watson-Johnson, John Curran, Alexander Ward, Carole Gutierrez, Anthony Molinari, Ross Butler, Edin Gali, Mandy Levin, Ivo Nandi, Khylin Rhambo, Victoria Moroles, Pete Ploszek, Michelle Clunie, Ashton Moio, Rio Mangini, Jennifer Carta, Marti Matulis, Ryan Kelley, Alisha Boe, Ryan Malgarini, Barry Livingston, Tamlyn Tomita, McNally Sagal, Meghan McGarry, Paul Fox, Sibongile Mlambo, Christopher T. Wood, Barclay Hope, Yves Bright, Todd Williams, Chris Gehrt, Gonzalo Menendez, Richard Tavernaro, Felisha Terrell, Rahnuma Panthaky, Summera Howell, Sharon Conley, Christian Taylor, Rhenzy Feliz, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Justine Wachsberger, Brian Patrick Wade, Rick Otto, Felisha Terrell (a.z.), Brian Patrick Wade (a.z.), Max Carver (a.z.), Alisha Seaton, Doug Jones, Cary-Hiroyuki Tagawa, Max Lloyd-Jones, Geno Segers, Aaron Hendry, Clark Freeman, Matt Shively, Gina Holden, Josh Duvendeck, Lily Mariye, Crystal Reed (a.z.), Samantha Logan, Ana Mulvoy-Ten, Lily Mariye (a.z.), Nicole Pulliam, Steven Brand, Mark Elias, Gabriel Hogan, Douglas Tait, Kelsey Asbille, Salvator Xuereb, Elise Robertson, Henry Zaga, Marisol Nichols, Lexi Ainsworth, Aaron Thornton, Tonantzin Carmelo, Ezra Buzzington, Gilles Marini, Daniel Bonjour, Lili Bordán, Neil Napier, Casey Deidrick, Adam Fristoe, Maya Eshet, Diego Tinoco, Dominic Burgess, Jesy McKinney, Patrick Gorman

Nenechte se zmást názvem. Teen Wolf není blbostí pro náctileté. Každá řada má zajímaví příběh, postavy jsou zajímavé a procházejí opravdovým vývojem. Už jen kvůli dokonalé postavě Stilese se seriál vyplatí sledovat. PS: Vážně začínám uvažovat o přidání páté hvězdy. Story arc první půlky třetí řady možná někde ztrácí na logice, ale to co ztrácí nabírá na vtipu a originalitě. To jde vidět třeba v epizodě, která se celá odehrává v autobuse (nemluvě o té následující, která se odehrává v motelu a je snad nejlepším dílem vůbec). PPS: Přidávám pátou hvězdu. Kdo by to byl řekl, že seriál o vlkodlačích teenagerech mě přinutí u jeho sledování řvát. Druhá půlka třetí řady je bezchybná a i po dvou dalších řadách zůstává 3B naprostou špičkou.(1.8.2013)

Po první řadě jsem dal 4*, v půlce třetí se z toho ale pomalu stává srdcovka a zvedám na 5*. Perfektní přístup Jeffa Davise, skvělý herecký tým, hodně dobré scénáře. Dokonce třeba u absolutní kultovky jako byla SG1 se vyskytla řada hodně podprůměrných dílů, tady zatím po šestatřiceti ne a už se těším na zimní sezónu.(17.8.2013)

Miluji tyhle seriály, zejména když je u nich logo MTV. Ne, vážně...není mi už bohužel náct, ale pro všechny ty upíří a vlkodlačí story s pěknými herci, svižnou muzikou a líbivou kamerou mám prostě slabost. Nejspíš to útočí na mé nejnižší pudy a potřeby, ale co už. Čas u nich úžasně uteče a mně je tak nějak lehčeji. Je to asi brak, ale mně se líbí.(9.3.2014)

U VD jsem vydržel shlédnout sotva první díl a většině se toto zdá jako slabý odvar? .... Zajímavé. Asi si zmiňovaný seriál pustím celý, abych to zjistil, ale jestli bude schéma i dále (stejně jako v prvním dílu) podobné Twilightu, tak budu opravdu naštvaný! :-D ... TEEN WOLF mě přijde takový jinačí než ostatní seriály - v pozitivním slova smyslu. Sice trochu bije do očí jaksi vyprodukované "dynamičtější" pohybování (a vlastně i mluvení) postav, ale postavy jsou příjemně zvolené a vybrané songy, hrající každou možnou chvíli, jsou také parádní. ... Pro mě osobně překvapení léta a jsem zvědav, jakým směrem se bude seriál (nyní od 4. dílu) ubírat dál!(28.6.2011)

Z počátku to bylo pro mě spíše průměrné a na takové dvě, tři hvězdičky. Po konci druhé série byl na tom seriál celkově o chlup lépe, ale třetí, aktuální série má ovšem grády. Podobně jako u Upířích deníků se děj začal vylepšovat a nyní s napětím čekám, co se stane v dalším díle. Chtěl jsem dát spíše čtyři hvězdičky, ale nakonec udělím plný počet a doufám, že toto hodnocení i zůstane. :-)(7.8.2013)

• - Většina vlkodlačího řevu je ve skutečnosti řevem goril. (Tomgellar)

• - Rolu Scotta, ktorú dostal Tyler Posey, mal pôvodne obsadiť Dylan O'Brien, no viac sa mu zapáčila úloha Stilesa, ktorú si nakoniec u tvorcov aj vyprosil. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Michael Fjordbak, který hraje mladého Petera měří 185 cm, zatímco Ian Bohen, dospělý Peter, měří pouze 178 cm. (michy9073)