Vlčí mládě (TV seriál)

Teen Wolf

Komedie / Drama / Horor

USA, 2011–2017, 70 h (Minutáž: 42 min)

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen, Orny Adams, Sinqua Walls, Jill Wagner, Cody Christian, Seth Gilliam, Daniel Sharman, Michael Hogan, Gage Golightly, Desiree Hall, Robert Pralgo, Bianca Lawson, Susan Walters, John Wesley Shipp, Tom Choi, Jim O'Rear, Anna Enger, Brad James, Sloane Avery, Stephen Lunsford, Madison McLaughlin, Ian Nelson, Jules Willcox, Brandon Boyce, Gideon Emery, Lauren McKnight, Eaddy Mays, Doris Morgado, Arden Cho, Max Carver, Charlie Carver, Lars Slind, Debby Gerber, Shelley Hennig, Brandon Stoughton, Joseph Gatt, Todd Stashwick, Zelda Williams, Catherine Black, Meagan Tandy, Haley Webb, Dylan Sprayberry, Mason Dye, Jayne Taini, Alicia Coppola, Shelley Robertson, Nichole Bloom, Ivonne Coll, Cody Saintgnue, Matthew Del Negro, Jonathan Davila, James Urbaniak, Glenn McCuen, Adelaide Kane, Jett Jansen, John Posey, Doug Cox, Caitlin Dechelle, Jonathan Kleitman, Michael Johnston, B.J. Clinkscales, Ana Walczak, Billy Snow, Meli Alexander, Kevin Will, Vernee Watson, John Curran, Alexander Ward, Carole Gutierrez, Anthony Molinari, Ross Butler, Edin Gali, Mandy Levin, Ivo Nandi, Khylin Rhambo, Victoria Moroles, Pete Ploszek, Michelle Clunie, Ashton Moio, Rio Mangini, Jennifer Carta, Marti Matulis, Ryan Kelley, Alisha Boe, Ryan Malgarini, Barry Livingston, Tamlyn Tomita, McNally Sagal, Meghan McGarry, Paul Fox, Sibongile Mlambo, Christopher T. Wood, Barclay Hope, Yves Bright, Todd Williams, Chris Gehrt, Gonzalo Menendez, Richard Tavernaro, Felisha Terrell, Rahnuma Panthaky, Summera Howell, Sharon Conley, Christian Taylor, Rhenzy Feliz, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Justine Wachsberger, Brian Patrick Wade, Rick Otto, Felisha Terrell (a.z.), Brian Patrick Wade (a.z.), Max Carver (a.z.), Alisha Seaton, Doug Jones, Cary-Hiroyuki Tagawa, Max Lloyd-Jones, Geno Segers, Aaron Hendry, Clark Freeman, Matt Shively, Gina Holden, Josh Duvendeck, Lily Mariye, Crystal Reed (a.z.), Samantha Logan, Ana Mulvoy-Ten, Lily Mariye (a.z.), Nicole Pulliam, Steven Brand, Mark Elias, Gabriel Hogan, Douglas Tait, Kelsey Asbille, Salvator Xuereb, Elise Robertson, Henry Zaga, Marisol Nichols, Lexi Ainsworth, Aaron Thornton, Tonantzin Carmelo, Ezra Buzzington, Gilles Marini, Daniel Bonjour, Lili Bordán, Neil Napier, Casey Deidrick, Adam Fristoe, Maya Eshet, Diego Tinoco, Dominic Burgess, Jesy McKinney, Patrick Gorman, Chris Jai Alex, Tanner Stine, Benjamin Wadsworth, Sam McCarthy, Jordan Fisher, Javier Carrasquillo, Mason McNulty, Peter Katona, Jeff Bomberger, Kendrick Cross

"Not all monsters do monstrous things." Na tom Teen Wolfovi prostě něco je. Začala jsem se dívat hlavně ze zvědavosti, všichni vždycky mluví o tom, jak je to super seriál a tak jsem chtěla zjistit, jestli se mi to taky bude líbit. Občas jsem sice některé zvraty měla zkažené všemožnými spoilery, které jsem nasbírala z internetu, ale dalo se. No z první série jsem nebyla úplně nadšená, většina postav mi přišla dost nesympatická a o speciálních efektech se snad vůbec nezmiňuji. Druhá byla o hodně lepší, napínavější, zvykla jsem si i na postavy a celkově se z toho začala stávat moje nová guilty pleasure. Pak přišla třetí řada a hlavně ze začátku jsem z ní nebyla moc nadšená, přišla mi hrozně chaotická a najednou se tam objevilo hafo nových postav, dělo se strašně moc věcí a bylo tam až příliš plot holes, ale když nad tím nepřemýšlíte, tak je to prostě dobrá zábava na odreagování. Čtvrtá série byla dějově docela zajímavá (i když opět strašná spousta plot holes a dělo se tam toho až moc). Uvidíme co pátá série. Akorát jedno velké mínus tohoto seriálu je, že z něj všichni herci utíkají, za chvíli to bude one man show se Scottem. 4*(10.9.2014)

• Prochy38

Ne, rozhodně ne. Omlouvám se všem fandům, ale tohle fakt nikdo nemůže brát vážně. Ano, jsem na to už starý, ale jsem fakt hodně velký fanda všeho, co se vlkodlaků jen lehounce dotýká a upřímně teda zlatý Harry Potter.... Je to tupé, neuvěřitelně okaté, lehce předvídatelné, plné klišé. Nefunguje žádná složka. Akce blbá a choreo katastrofální, hudba debilní, jak ve všech teen záležitostech, komediální prvek trapný (D. O´Brien je ubohý, ne vtipný), romantická stránka strašná - nikde žádný vývoj, vše jde jako po másle - jako v životě, že??, horor? to ani omylem - napětí nulové, krví se nešetří, ale tak hloupě, že to ani nejde brát vážně a drama? to fakt rozhodně ne! Takže proč? Proč bych se na to díval dál? Nebudu.... Herci jsou opravdu špatní... Podívejte se T. Posey-ovi do obličeje a na postavu... Tohle byl někdy outsider??? Trapas, co? Chybí mi tam ten přechod - vývoj, kdy se z outsidera stává miláček davů. Vše stihnout za první díl?? Proč?? Největší chyba!! A ten Lacros... to je tupé, jak něco... a teen wolf si tam skáče salta a nikdo s tím nic neudělá a všichni tleskají ve stoje. Bože, to je tak hloupé. Chtěl bych dát odpad!, vážně moc chtěl. Ale snažím se být fér. * jen a pouze za nádhernou C. Reed.(10.8.2014)

• glumka

Řekla bych to tak. První polovina seriálu docela nuda, od druhý půlky to začalo být zajímavý, poslední díly napínavý. Popravdě jednou to stačilo vidět. Totiž možná by to zachránil hlavní hrdina, ale prostě Scott mi je děsně nesympatickej. Jednoduše řečeno pro mě to není asi jsem z takových teen seriálu už vyrostla.(31.1.2012)

První série se musí překousnout. Seriál z prostředí střední školy, takže vztahy mezi puberťáky, první lásky a hormonální výlevy, to je nutnost, kterou lze očekávat. Další série? Super pro milovníka fantasy. Mě to extra moc příjemně překvapilo. Yop. Koneckonců, má to slušnou akci, po první sérii jsem si zvykla na ty little pretty faces a mohla se nerušeně soustředit na děj a akci. Nic nepředvídatelného, ale pěkné zpracování. Líbí se mi rozpracovanost (a zároveň otevřené konce pro další rozpracovanost) světa, do kterého to je zasazené. A světe div se - i postavy samotné a jejich vývoj. Co mě mrzí jsou masky a efekty, je jich pomálu a nejsou zrovna okouzlující (asi proto jich je pomálu). 4* (18.4.2016)

K tomuto seriálu jsem se dostala díky Dylanu O´Brianovi. Chytlo mě to hned od prvního dílu. Tenhle seriál má neuvěřitelný spád a úplně mě pohltil. Já vím, že je to směřovaný pro mladší část publika. Asi zažívám nějákou pozdní pubertu, že se mi to líbí :D. Ze začátku jsem se trochu obávala, aby to nebylo hodně podobný seriálu Upíří deníky. Ale naštěstí ne a ve skutečnosti je Teen wolf daleko lepším seriálem. První série je na rozjezd super. 80%. Druhá série je zatím o něco lepší a laťku oproti první sérií zvyšuje. 85%.(27.10.2014)

• - Jedná se o televizní adaptaci stejnojmenného a u nás ve své době poměrně známého filmu Školák vlkodlak z roku 1985. (..Lucas..)

• - Většina vlkodlačího řevu je ve skutečnosti řevem goril. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Daniel Sharman a Crystal Reed ve skutečnosti tvořili pár, v červnu 2013 se však rozešli. (MJana)