Vlčí mládě (TV seriál)

Teen Wolf

Komedie / Drama / Horor

USA, 2011 - 2017, 70 h (Minutáž: 42 min)

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen, Orny Adams, Sinqua Walls, Jill Wagner, Cody Christian, Seth Gilliam, Daniel Sharman, Michael Hogan, Gage Golightly, Desiree Hall, Robert Pralgo, Bianca Lawson, Susan Walters, John Wesley Shipp, Jim O'Rear, Anna Enger, Brad James, Sloane Avery, Stephen Lunsford, Madison McLaughlin, Ian Nelson, Jules Willcox, Brandon Boyce, Gideon Emery, Lauren McKnight, Eaddy Mays, Doris Morgado, Arden Cho, Max Carver, Charlie Carver, Lars Slind, Debby Gerber, Shelley Hennig, Brandon Stoughton, Joseph Gatt, Todd Stashwick, Zelda Williams, Catherine Black, Meagan Tandy, Haley Webb, Dylan Sprayberry, Mason Dye, Jayne Taini, Alicia Coppola, Shelley Robertson, Nichole Bloom, Ivonne Coll, Cody Saintgnue, Matthew Del Negro, Jonathan Davila, James Urbaniak, Glenn McCuen, Adelaide Kane, Jett Jansen, John Posey, Doug Cox, Caitlin Dechelle, Jonathan Kleitman, Michael Johnston, B.J. Clinkscales, Ana Walczak, Billy Snow, Meli Alexander, Kevin Will, Vernée Watson-Johnson, John Curran, Alexander Ward, Carole Gutierrez, Anthony Molinari, Ross Butler, Edin Gali, Mandy Levin, Ivo Nandi, Khylin Rhambo, Victoria Moroles, Pete Ploszek, Michelle Clunie, Ashton Moio, Rio Mangini, Jennifer Carta, Marti Matulis, Ryan Kelley, Alisha Boe, Ryan Malgarini, Barry Livingston, Tamlyn Tomita, McNally Sagal, Meghan McGarry, Paul Fox, Sibongile Mlambo, Christopher T. Wood, Barclay Hope, Yves Bright, Todd Williams, Chris Gehrt, Gonzalo Menendez, Richard Tavernaro, Felisha Terrell, Rahnuma Panthaky, Summera Howell, Sharon Conley, Christian Taylor, Rhenzy Feliz, Devan Long, Lou Ferrigno Jr.

Hlavní hrdina je pohledný, ale tak strašně špatně hraje. Hlavní hrdinka je tak strašně protivná. A jenom Stilinski je tak strašně výborný. Humor, hlášky, ale ještě jedna důležitá věc. Většina postav většiny seriálů se vždy zachová tak, aby vás nasrali svojí debilitou. Stilinski jedná racionálně. Díky. A proto to nakonec musím sledovat. UPDATE: Ve třetí sérii se do toho vráží víc peněz a je to poznat. Soundtrack pomalu zní, jak kdyby na něm pracoval Steve Jablonsky a to je lahůdka. Summer finale se tak pozvedlo na vyšší úroveň a já musim zvednout hodnocení. A nakonec oceňuji tu romantickou linku, která konečně neni tak klišovitá a mile překvapuje. Season 1: 3*, season 2: 4*, season 3: 5*, season 4: 3*.(15.7.2013)

První série se musí překousnout. Seriál z prostředí střední školy, takže vztahy mezi puberťáky, první lásky a hormonální výlevy, to je nutnost, kterou lze očekávat. Další série? Super pro milovníka fantasy. Mě to extra moc příjemně překvapilo. Yop. Koneckonců, má to slušnou akci, po první sérii jsem si zvykla na ty little pretty faces a mohla se nerušeně soustředit na děj a akci. Nic nepředvídatelného, ale pěkné zpracování. Líbí se mi rozpracovanost (a zároveň otevřené konce pro další rozpracovanost) světa, do kterého to je zasazené. A světe div se - i postavy samotné a jejich vývoj. Co mě mrzí jsou masky a efekty, je jich pomálu a nejsou zrovna okouzlující (asi proto jich je pomálu). 4* (18.4.2016)

Teen Wolf se pro mě stal během let opravdu srdcovou záležitostí. Z té vtipné oddechvky se špatnými efekty se časem stal vysoce kvalitní, komplexní seriál, kde si každý něco najde. Jak sérii od série zvyšoval pomyslnou příčku kvality, kterou je nutno s každou další sérií překonat, uvědomila jsem si, že nic podobného už tu nikdy nebude, protože TW má opravdové bijící srdce. Každá postava, každý důležitý moment a každý vtip se mi vplížil do paměti a do srdce. A jakmile skončily i poslední minuty této fantastické šestileté show, došlo mi, že finále mělo přesně to, co mělo mít. Dalo nám důstojný konec téměř všech postav a já jsem spokojená.(5.1.2014)

• fmash

Docela vydařený seriál, ale s mnoha těžko odpustitelnými nedostatky. Zpočátku velmi naivní, ale předvídatelně béčkový příběh, kde jedinými sympatickými postavami jsou Stiles a trenér lakrosu. V první sérii trapně zoufalé triky, které se hned v té následující změní o milion procent na ucházející. Stejně i příběh je docela zajímavý, tedy v rámci teen tématiky, ke které se série hlásí i názvem, takže to nikoho nemůže urazit, když už se rozhodne dívat. Představitelé možná i chodili do hereckých kurzů, což se na nich sice zas tak moc neprojevilo, ale viděl jsem i horší věci. Pubertální lásky se zajímavě přesouvají, což je oproti podobným příběhům docela příjemná změna, a celkové ladění do mírné komedie ujde. Horší je to s udržováním konzistence schopností potvor i celkově. Jediná konstanta napříč všemi díly je chabá inteligence hlavního hrdiny (považujeme-li za něj Scotta McCalla), jenž je opravdový blb. Jinak se zápletky vyvíjejí zcela náhodně, nic pořádně nefunguje, co se zrovna hodí do krámu, to se vrazí do scénáře. I tak mě to ale celkem bavilo a trojka by byla jistá, jenže poslední série je čistý odpad (přinejmenším první díly), kde už si nikdo s ničím neláme hlavu. Vydržel jsem to do konce, ale jen tak tak.(27.6.2016)

Miluji tyhle seriály, zejména když je u nich logo MTV. Ne, vážně...není mi už bohužel náct, ale pro všechny ty upíří a vlkodlačí story s pěknými herci, svižnou muzikou a líbivou kamerou mám prostě slabost. Nejspíš to útočí na mé nejnižší pudy a potřeby, ale co už. Čas u nich úžasně uteče a mně je tak nějak lehčeji. Je to asi brak, ale mně se líbí.(9.3.2014)

• - Většina vlkodlačího řevu je ve skutečnosti řevem goril. (Tomgellar)

• - Daniel Sharman a Crystal Reed ve skutečnosti tvořili pár, v červnu 2013 se však rozešli. (MJana)

• - Michael Fjordbak, který hraje mladého Petera měří 185 cm, zatímco Ian Bohen, dospělý Peter, měří pouze 178 cm. (michy9073)