Reklama

Reklama

Vlčí mládě

(seriál)
  • USA Teen Wolf (více)
Trailer
Drama / Fantasy / Romantický / Thriller
USA, (2011–2017), 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Hudba:

Dino Meneghin

Hrají:

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(100)

Vlčí mládě je napínavé drama o proměně a zakázané lásce současných teenagerů. Jde o svěží a odlišný pohled na stejnou látku jako ve filmu Školák vlkodlak z roku 1985 s Michaelem J. Foxem.
Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem. Je pokousán a jen zázrakem vyvázne živý. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak... a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

PRVNÍ ŘADA (12 dílů) První, kdo na Scottovu proměnu přijde a vytrvale stojí při něm, je jeho nejlepší kamarád, spolužák a spoluhráč z lakrosového týmu Stiles. Ve městě se však objevují i další vlkodlaci a také nová atraktivní spolužačka Allison, k níž Scott nachází opětované zalíbení. Až později vyjde najevo, že celá její rodina patří k lovcům vlkodlaků. Scott se tak dostává do velmi ošemetné situace mezi nimi a nebezpečným „alfou", tajemným vůdcem vlkodlačí smečky, jehož kousnutí chlapcovu proměnu přivodilo. Protože se spolu s tím zázračně zlepšily i Scottovy tělesné vlastnosti a dovednosti, postoupí v lakrosovém týmu na místo druhého kapitána, čímž se stává trnem v oku dosavadního kapitána Jacksona, a ten dotěrně pátrá po původu Scottových úspěchů.

DRUHÁ ŘADA (12 dílů) Nový člen Argentovy rodiny přijíždí na Beacon Hills a Scott s Allison jsou nuceni i nadále tajit svoji lásku. Ve stejnou dobu je Derek Hale posedlý získáním síly jako nový Alfa a do své smečky přibírá nové členy, včetně čerstvě pokousaného Jacksona. Zatímco Derekovým cílem je získat Scotta do své skupiny, Argentova rodina začíná z Allison trénovat schopného lovce vlkodlaků.

TŘETÍ ŘADA (24 dílů) Studenti Beacon Hills High se vracejí z prázdnin, vztah Scotta a Allison skončil, a Scottův nejlepší přítel Stiles se společně s Lydií zapletl do detektivní práce. Lydia se mezitím vyrovnává s rozchodem s Jacksonem, který se odstěhoval do Londýna. Derek, Isaac a Peter zkoumají Alfa smečku, která přišla do Beacon Hills a unesla Boyda a Ericu. Isaaca, jenž byl také chycen, osvobodí neznámá dívka...

ČTVRTÁ ŘADA (12 dílů)
 Scott, Stiles, Lydia a Kira se stále vzpamatovávají z nedávných tragických ztrát a nastupují do nového semestru se starostmi, které jsou více lidské než nadpřirozené. Snaží se také pomoci své nové kamarádce Malie začlenit se zpět do společnosti.
Na scénu se v nové podobě vrací Kate Argent. Spolu s příchodem dalšího tajemného nepřítele známého jako Dobrodinec čelí celý Beacon Hills obrovské hrozbě. (AXN)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (165)

mahler 

všechny recenze uživatele

Teen Wolf překvapil - trochu temný teen seriál se s s každou řadou stále zlepšuje (jako rozuměj ,,zlepšuje" - je to blbost ale mám slabost pro vlkodlaky, kdyby to bylo o upírech nebo UFO tak bych na to nekoukal), postavy se zrazují, udobřují, vraždí a vstávají z mrtvých jak na běžícím páse. Jediné co mě trochu trápí jsou ta velice nejasně stanovená pravidla - kdo vlastně co přežije aneb vše je pokaždé jinak. Tím pádem nic není tak jak se zdá :-) SEASON I (80%): Pomalejší rozjezd, jednoduchá pravidla na úvod, rodina lovců vlkodlaků a jedna obrovská (na TV poměry ne špatná) vlčí stvůra. Od posledního dílu pořád přemýšlím nad tím, jestli byl Peter Hale vlastně taková svině ... SEASON II (80%): Gerard, Kanima, šílený stalker, hromada nových postav, hlášky trenéra a pana Harrise a jedna obzvlášť překvapující sebevražda a nepřekvapující zmrtvýchvstání. Ten ještěr mi tam ze začátku vůbec nesedl, ale při odhalení jeho identity bylo odpuštěno. SEASON III - A (80%): Deucalion, Darach, Kali, smečka ALF, lidské oběti a koncovka mé oblíbené postavy. Cesta do motelu a události v něm patří mezi dva nejlepší dílky seriálu. SEASON III - B (60%): Kdykoliv se do nějakého seriálu či filmu připlete nějaký ninja, démon nebo godzilla, zkrátka cokoliv z orientu mám s tím problém - a tato řada (zejména její závěr) utrpěla překombinovaností a i přesto že mám vynikající paměť už ani nevím kdo byli ONI. SEASON IV (zatím 80%): Pořídit si štěně? Scott si pořídil malou, vzteklou, metrosexuální betu. Další persona vstala z mrtvých. A je z ní jaguárodlak. Nové postavy které se zdají být zajímavé (spoiler: windigo, mute, sirotci, japonská matrix alfa Satomi) se sotva objeví a už jsou vlastně mrtvé. Finále nic moc a s Peterem to jde z kopce. Co bude chudák v tom Arkhamu dělat? (pardon Ajchn Hauzu nebo tak) SEASON V: A kdo že vstane z mrtvých tentokrát? ()

Pavka5 

všechny recenze uživatele

Pilot mě opravdu nenadchl a chtěla jsem se seriálem okamžitě seknout. Opravdu nerada dávám na první dojem a nerada hodnotím po první epizodě, tak jsem pokračovala ve sledování dál a nakonec jsem nadšená. U Teen Wolf platí, že ne 1. série je vždy nejlepší, ale že se kvalita dokáže postupně zlepšovat (tedy až zatím na poslední sérii, celkem zklamání). Nejsem teen, ale rozhodně řadím mezi srdcovky! ║ Oblíbené postavy: Stiles Stilinski, Derek Hale ║ 1. série – 80% ║ 2. série – 90% ║ 3. série – 100% ║ 4. série – 80% ║ 5. série - od ??? ║ ()

Reklama

Kempe 

všechny recenze uživatele

Tohle je tak super seroš. Neuvěřitelně lehce si dokážete zamilovat skoro všechny postavy(dokonce i někoho tak temného, ale přece famózního, jako je Peter Hale). Jediné co bych vytkl je výzor postav v podobě vlkodlaků(SPOILER: představoval bych si tu úplnou proměnu, ve které byl viděn později Derek). Jinak fakt paráda, zejména 2., 3. a první půlka 6.série. ()

awelone 

všechny recenze uživatele

Na tento seriál jsem se začala dívat spíše jen ze zvědavosti, ale kupodivu příjemně překvapil. Sice už jsem ze středoškolského prostředí trochu vyrostla, nicméně mě Teen wolf potěšil svým provedením. 1. série - 80% - příběh se ubírá v rychlém tempu, zároveň je v něm dostatek humoru a napětí. Hlavní postavy mě však moc neoslovily. 2.série - 70% - ze seriálu se trochu stává detektivka, jak se tam pořád řeší nějaké vraždy. 3.série - 85% - tahle série jede už od začátku ve zběsilém tempu, takže jen sleduji jeden díl za druhým. Postavy už se začínají chovat více dospěle, líbí se mi změna Allison, kterou jsem doteď moc nemusela. Z mě nejasného důvodu má tato série 24 epizod a je v podstatě rozdělena na dvě části. Druhá část této série se hodně zaměřila na Stillese, který patří mezi mé oblíbenější postavy, takže super. Na závěr nás čeká docela nečekaný zvrat, ale to nebudu prozrazovat. :D Další série už se mi nechtějí rozepisovat... no jako většina seriálů, po delší době to ztratí šťávu. Pořád je to zajímavé a napínavé, jen to tak postupně ztrácí po 1% zajímavosti. A nakonec - český překlad názvu je vážně pitomý. ()

Tony.cs 

všechny recenze uživatele

Dobře. Seriál se mi líbí. Je prolezlý mytologií a i když je to často přepálené, pořád to má náboj. Dal bych z fleku pět. Kdyby tvůrci nebyli idioti. Hlavní hrdina, velký True Alfa, je slabej jako kotě. Většinu soubojů nevyhraje. Dostává na prdel od beta vlků, od lidí i od lišek. Neskutečně pitomě pojatá postava bez skillu. Plus, postavy se chovají opravdu dementně a nelogicky. Potom je tu záhadná věc. Postavy vedlejší, dokonce i záporné, prošly některé skvělým vývojem. Hlavní hrdina stagnuje. Těžce! A za to si to nezaslouží víc. ()

Galerie (644)

Zajímavosti (18)

  • Michael Fjordbak, který hraje mladého Petera měří 185 cm, zatímco Ian Bohen, dospělý Peter, měří pouze 178 cm. (michy9073)
  • Rolu Scotta, ktorú dostal Tyler Posey, mal pôvodne obsadiť Dylan O'Brien, no viac sa mu zapáčila úloha Stilesa, ktorú si nakoniec u tvorcov aj vyprosil. (ČSFD)
  • V 5. epizóde 2. série, keď Scott (Tyler Posey) komunikuje videohovorom so Stilesom (Dylan O'Brien), môžeme vidieť, že na jeho MacBooku sú úplne iné pohyby, než v skutočnosti. To znamená, že sa na notebooku jedná o video, nie o videohovor. (ČSFD)

Související novinky

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Reklama

Reklama