Vlčí mládě (TV seriál)

Teen Wolf

• Austrálie

Teen Wolf

Komedie / Drama / Horor

USA, 2011–2017, 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen, Orny Adams, Sinqua Walls, Jill Wagner, Cody Christian, Seth Gilliam, Daniel Sharman, Michael Hogan, Gage Golightly, Desiree Hall, Robert Pralgo, Bianca Lawson, Susan Walters, John Wesley Shipp, Tom Choi, Jim O'Rear, Anna Enger, Brad James, Sloane Avery, Stephen Ford, Madison McLaughlin, Ian Nelson, Jules Willcox, Brandon Boyce, Gideon Emery, Lauren McKnight, Eaddy Mays, Doris Morgado, Arden Cho, Max Carver, Charlie Carver, Lars Slind, Debby Gerber, Shelley Hennig, Brandon Stoughton, Joseph Gatt, Todd Stashwick, Zelda Williams, Catherine Black, Meagan Tandy, Haley Webb, Dylan Sprayberry, Mason Dye, Jayne Taini, Alicia Coppola, Shelley Robertson, Nichole Sakura, Ivonne Coll, Cody Saintgnue, Matthew Del Negro, Jonathan Davila, James Urbaniak, Glenn McCuen, Adelaide Kane, Jett Jansen, John Posey, Doug Cox, Caitlin Dechelle, Jonathan Kleitman, Michael Johnston, B.J. Clinkscales, Ana Walczak, Billy Snow, Meli Alexander, Kevin Will, Vernee Watson, John Curran, Alexander Ward, Carole Gutierrez, Anthony Molinari, Ross Butler, Edin Gali, Mandy Levin, Ivo Nandi, Khylin Rhambo, Victoria Moroles, Pete Ploszek, Michelle Clunie, Ashton Moio, Rio Mangini, Jennifer Carta, Marti Matulis, Ryan Kelley, Alisha Boe, Ryan Malgarini, Barry Livingston, Tamlyn Tomita, McNally Sagal, Meghan McGarry, Paul Fox, Sibongile Mlambo, Christopher T. Wood, Barclay Hope, Yves Bright, Todd Williams, Chris Gehrt, Gonzalo Menendez, Richard Tavernaro, Felisha Terrell, Rahnuma Panthaky, Summera Howell, Sharon Conley, Christian Taylor, Rhenzy Feliz, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Justine Wachsberger, Brian Patrick Wade, Rick Otto, Felisha Terrell (a.z.), Brian Patrick Wade (a.z.), Max Carver (a.z.), Alisha Seaton, Doug Jones, Cary-Hiroyuki Tagawa, Max Lloyd-Jones, Geno Segers, Aaron Hendry, Clark Freeman, Matt Shively, Gina Holden, Josh Duvendeck, Lily Mariye, Crystal Reed (a.z.), Samantha Logan, Ana Mulvoy-Ten, Lily Mariye (a.z.), Nicole Pulliam, Steven Brand, Mark Elias, Gabriel Hogan, Douglas Tait, Kelsey Asbille, Salvator Xuereb, Elise Robertson, Henry Zaga, Marisol Nichols, Lexi Ainsworth, Aaron Thornton, Tonantzin Carmelo, Ezra Buzzington, Gilles Marini, Daniel Bonjour, Lili Bordán, Neil Napier, Casey Deidrick, Adam Fristoe, Maya Eshet, Diego Tinoco, Dominic Burgess, Jesy McKinney, Patrick Gorman, Chris Jai Alex, Tanner Stine, Benjamin Wadsworth, Sam McCarthy, Jordan Fisher, Javier Carrasquillo, Mason McNulty, Peter Katona, Jeff Bomberger, Kendrick Cross, Lucy Loken, Tom Billett, Mieko Hillman, Hunter Clowdus, Caitlin Custer, Chris Brewster, Russell Dennis Lewis, Taj Speights, Makenna James, Josh Wingate, C.J. Hoff, Dakota Gorman, Jeff Rose, Toy Lei
  • hellstruck

Viděný PILOT - Tak na takový typ seriálů už jsem pravděpodobně příliš stará :-) Příběh je nezáživný, přesně vím, co se bude dít v dalších pěti minutách, nemluvě o tom klišé, kterým je protkaný celý příběh. Třeba Teen Wolf (ten název je podobně blbý jako první díl..) zavrhuji příliš brzy, ale jsem prostě toho názoru, že jakmile mě nezaujme pilot, další díly jsou ztráta času. Hlavní postavy navíc nepobrali talentu ani co by se za nehet vešlo a ano, mluvím především o "vlčím mláděti", který nápadně připomíná jistého vlkodlaka ze Stmívání. Vlastně bych celkově řekla, že seriály tohoto typu těží z úspěchu Stmívání..(14.6.2013)

Miluji tyhle seriály, zejména když je u nich logo MTV. Ne, vážně...není mi už bohužel náct, ale pro všechny ty upíří a vlkodlačí story s pěknými herci, svižnou muzikou a líbivou kamerou mám prostě slabost. Nejspíš to útočí na mé nejnižší pudy a potřeby, ale co už. Čas u nich úžasně uteče a mně je tak nějak lehčeji. Je to asi brak, ale mně se líbí.(9.3.2014)

Stmívání není seriál, ale bezduchá série 4 filmů, horší a horší s každým pokračováním. Podle mě nelze srovnávat s tímto. Zatím jsem potěšena, hlavně tím vlkodlačím obličejem místo nekonečného vytí a přeměňování za zdlouhavého praskotu kostí a růstu chlupů a zubů a protahování čenichů ... , což mě na všech vlkodlačích filmech vždy nudilo. Laskavě se měňte rychle a zachovejte hmotnost. Doufám, že se to vyvine slibně, vtip a akce dobré.(3.8.2013)

Teen Wolf překvapil - trochu temný teen seriál se s s každou řadou stále zlepšuje (jako rozuměj ,,zlepšuje" - je to blbost ale mám slabost pro vlkodlaky, kdyby to bylo o upírech nebo UFO tak bych na to nekoukal), postavy se zrazují, udobřují, vraždí a vstávají z mrtvých jak na běžícím páse. Jediné co mě trochu trápí jsou ta velice nejasně stanovená pravidla - kdo vlastně co přežije aneb vše je pokaždé jinak. Tím pádem nic není tak jak se zdá :-) SEASON I (80%): Pomalejší rozjezd, jednoduchá pravidla na úvod, rodina lovců vlkodlaků a jedna obrovská (na TV poměry ne špatná) vlčí stvůra. Od posledního dílu pořád přemýšlím nad tím, jestli byl Peter Hale vlastně taková svině ... SEASON II (80%): Gerard, Kanima, šílený stalker, hromada nových postav, hlášky trenéra a pana Harrise a jedna obzvlášť překvapující sebevražda a nepřekvapující zmrtvýchvstání. Ten ještěr mi tam ze začátku vůbec nesedl, ale při odhalení jeho identity bylo odpuštěno. SEASON III - A (80%): Deucalion, Darach, Kali, smečka ALF, lidské oběti a koncovka mé oblíbené postavy. Cesta do motelu a události v něm patří mezi dva nejlepší dílky seriálu. SEASON III - B (60%): Kdykoliv se do nějakého seriálu či filmu připlete nějaký ninja, démon nebo godzilla, zkrátka cokoliv z orientu mám s tím problém - a tato řada (zejména její závěr) utrpěla překombinovaností a i přesto že mám vynikající paměť už ani nevím kdo byli ONI. SEASON IV (zatím 80%): Pořídit si štěně? Scott si pořídil malou, vzteklou, metrosexuální betu. Další persona vstala z mrtvých. A je z ní jaguárodlak. Nové postavy které se zdají být zajímavé (spoiler: windigo, mute, sirotci, japonská matrix alfa Satomi) se sotva objeví a už jsou vlastně mrtvé. Finále nic moc a s Peterem to jde z kopce. Co bude chudák v tom Arkhamu dělat? (pardon Ajchn Hauzu nebo tak) SEASON V: A kdo že vstane z mrtvých tentokrát?(29.7.2014)

Od takéhoto seriálu by človek čakal kadečo, len nie to, že bude perfektný a že si latku kvality udrží tak vysoko po celé tri série. Ani chvíľu som sa nenudila (a dosť som sa smiala), ani jedna postava mi nebola protivná a každá epizóda bola napínavá. Jasné, spojenie mýtov a pekných chlapcov (a dievčat), nesadne každému, ale pre mňa je tento seriál určite to najlepšie, čo som v poslednom čase videla.(16.6.2014)

• - Jedná se o televizní adaptaci stejnojmenného a u nás ve své době poměrně známého filmu Školák vlkodlak z roku 1985. (..Lucas..)

• - Rolu Scotta, ktorú dostal Tyler Posey, mal pôvodne obsadiť Dylan O'Brien, no viac sa mu zapáčila úloha Stilesa, ktorú si nakoniec u tvorcov aj vyprosil.

• - Mezi filmem Teen Wolf (1985) a seriálem je několik rozdílů. Například Scottovo příjmení je ve filmu Howard, v seriálu McCall. Ve filmu je školním sportem basketball, v seriálu lacros.