V adaptaci Royal Shakespeare Company se dánský princ Hamlet (David Tennant) po letech studií v Německu vrací do rodinného zámku Elsinore, kde zjišťuje, že je jeho otec mrtev a jeho strýc Claudius (Patric Stewart) se stal králem. Co hůř, královnou a manželkou Claudia je nyní Hamletova matka Gertrude (Penny Downie). Později je Hamlet navštíven duchem svého mrtvého otce, který mu prozradí okolnosti své smrti a na svém synovi se tak dožaduje pomsty za spáchanou bratrovraždu. (Beatle)

1mArc0

Pôvabné, krásne spracovanie, ktoré vzbudí radosť. David Tennant si šľape svoje tempo, ako dobre pracujúce hodinky. Vrelo odporúčam a zakúpiť si v originálnom znení s titulkami, kto má lepšiu znalosť tak titulky nebudú potrebné.. Tu človek zistí, v čom spočíva rozdiel filmovou a televíznou tvorbou. Pocta Shakespearovi. /90%/ ()

jafuska

co tady napsat? výborný Hamlet od Shakespeare, kterého mám ráda, všechny jeho předlohy jsou úžasné a právě Hamlet k tomu patří, je to jedno z mála děj, pro které mám slabost, hned po dalším úžasném díle Romeo a Julie, Určitě doporučuji se na tento film podívat, super. ()

rigby

Modernější pojetí klasické hry. Bohužel tvůrci mohli jít o kousek dál, takto zůstalo jen u kvalitního televizního zpracování. ()

whimsy

Dobrá adaptácia, ktorá dosť presne zachytáva atmosféru knihy (...smutné, chladné, izolované) a divadlo je tu cítiť v každom zábere. Pričom si plne užijete komickosť Shakespearovej drámy. Isteže, filmu sa dá vytknúť malá invenčnosť a práca s formou, ale aspoň z môjho pohľadu nejaké posúvanie filmárskych hraníc ani nebolo jeho cieľom. A ako kompletný záznam jednej z najlepších divadelných hier, aké boli kedy napísané, jednoducho funguje. No a David Tennant ako Hamlet možno nemá patričnú tragickosť, ale zato pôsobí nenútene vyšinuto, čo je poloha, ktorá mu neskutočne sedí. V súčinnosti so skvelými dialógmi mi k spokojnosti už asi nič nechýba. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. Jedno z nejlepších ztvárnění role prince Hamleta. ()

NiennaTasart

David Tennant a Patrick Steward na jedné scéně, to samo zračí vcelku kvalitní podívanou. Líbilo se mi neotřelé zasazení děje do jiné doby a pak samozřejmě výborné výkony Davida. ()

Isognomostom

Tahle filmovo-televizní verze mě zaujala hlavně kvůli D. Tennantovi a v podstatě to bylo moje první vážné setkání s Hamletem, protože jsem dosud neměla pořádnou příležitost na divadelní představení a kvůli škole jsem většinou místo scénáře četla jen shrnutí děje. Byť jsem měla české titulky, které nepoužívaly Hilského překlady, ale spíše modernější převyprávění, tak jsem si konečně uvědomila, jak zásadní a ohromně aktuální tahle 400 let stará hra je. A navíc strhující výkon hlavního hrdiny. Jsem naprosto nadšena a předávám dál své doporučení... P.S. Když sedí člověk téměř čtyři hodiny ve vlaku, tak se tříhodinový filmový kousek ztratí, a tento konkrétní smlsne, jako nic. :-) ()