Reklama

Reklama

Čas v Káhiře

  • Kanada Cairo Time
Trailer
Drama / Romantický
Kanada / Irsko / Egypt, 2009, 88 min

Kanadská novinářka Juliette v podání uznávané Patricie Clarksonové se do Egypta původně vydala proto, aby zde strávila dovolenou se svým milovaným manželem Markem, který v oblasti pracuje jako diplomat OSN. Markovo nečekané pracovní zdržení na palestinském území v Gaze jí však svede dohromady s Tarequem, dlouholetým kamarádem jejího muže, který charismatického egyptského muže vyslal, aby Juliette vyzvedl, dělal jí na chvíli společnost a poskytl ochranu. Čím blíže se ještě před pár hodinami neznámí lidé poznávají, tím je oběma jasnější, že právě narazili na někoho, s kým by si přáli prožít mnohem více, než jen letmé setkání zakončené podáním ruky. Ale oboustranné překážky se zdají být až příliš velké... Cit a loajalita k přátelství a minulosti se poperou v koprodukčním romantickém dramatu režisérky Ruby Naddové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (19)

Florfila 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo tak strašně špatný... Patricii Clarkson mám vesměs ráda, ale tady jí to absolutně nešlo. Jakoby to nebyla ani ona. Všechno bylo strašně nepřirozené, upjaté. A když už se chtěli zabývat egyptskou mentalitou, čekala bych, že se v tom pošťourají trochu víc. Tenhle film byl naprosto zbytečný. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Procházka peklem, nabírání na vidle samotným Saddámem, strkání ananasu do prdele by byla oproti tomuhle filmu procházka nádherně ostříhnutým anglickým trávníkem. Cairo Time je jeden z těch slaďáren, na které neplatí pravidla romantického filmu. Hlavní dvě role nesklízí dva pohlední a nadějní ale jedna stará a vokoralá a jeden šarmantní, elegantní ale přistarší Egypťan. Jediný plus na filmu je pak ta mentalita, která ve filmu zapůsobí. ()

Reklama

^Rain^ 

všechny recenze uživatele

Od zacatku mi bylo jasne, ze film bude urceny, pro jinou cilovou skupinu, ale protoze mam Egypt jako takovy rad, neodolal jsem nazvu. Nechapejte to spatne, i ja se rad podivam na nejakou tu romantiku, ale tady tomu neco chybelo. Cele se to strasne tahne a popis deje se da shrnout do jeho nazvu (Cairo Time je opravdu vypovidajici). Pokud budete mit v prubehu projekce nahodou pocit, ze na vas jde spani, tak se tomu nebrante a klidne si zdrimnete. Po probuzeni (treba v 3/4) zjsitite, ze vam vlastne nic neuslo. Trochu mi take vadilo, ze Egypt vykresleny ve filmu je od reality na hony vzdaleny...za povoleni vlezt na pyramidy se ale musi delat ustupky, ze ano? ;-) ()

jhrasko 

všechny recenze uživatele

Ruba Nadda a jej LOST IN CAIRO. Alebo snáď až nechcená pocta Sofii a pocitu tak vzácnému a zásadnému, že niektoré veci (a stretnutia) sa dejú pretože sa majú diať. A nemať Patriciu C.a Alexandra S., šlo by o rýchlo zabudnuteľný film, kt.by mal maximálne parametre uhlopriečky zánovnej TV obrazovky. P.S. Inými slovami a smerom k janerybe, tu je leklá režisérka (a scenáristka) a nie Patricia. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Příjemný kanadský film o ženě, která do Egypta přijede navštívit manžela a mezitím se nečekaně zamiluje do svého egyptského průvodce. Občas jsem se bohužel nevyhla pocitu, že se děj tak trochu plácá na místě a spíš než hlavnímu příběhu se věnuje stokrát viděným zvykům Blízkého východu. Jakmile se ale na scéně objeví společně Patricia Clarkson a Alexander Siddig, děj krásně plyne a nabere atmosféru. Jen moc nepřemýšlejte nad dialogy, ty totiž film po bližším prozkoumaní opravdu sráží. 6/10 ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • Drobnému incidentu s místními policejními orgány se nevyhnul ani samotná reřisérka Ruba Nadda, které společně s částí filmového štábu hrozilo zatčení. (Conspi)
  • Z kanadského filmového festivalu Toronto International Film Festival z roku 2009 si film odnesl první cenu pro nejlešpí kanadský film roku. (Conspi)
  • Natáčení probíhalo v hlavním egyptském městě Káhiře po 25 dní za nesmírně náročných podmínek. Teplota místy dosahovala až 50 stupňů Celsia. (Conspi)

Reklama

Reklama