Čas v Káhiře

Daniel Iron

Teresa Hannigan

Kostýmy:

Brenda Broer

Oddychovka na nedělní odpoledne, žádné větší ambice snímek ani nemá. Jedná se o klasický střet dvou naprosto odlišných světů, ale zatímco postava Alexandra Siddiga bude divákům sympatická, tak v případě jeho hereckého protějšku o nějakých sympatií nemůže být ani řeč. Asi padesátiletá, zachovalá redaktorka úspěšného magazínu přijede do Egypta, aby se svým manželem strávila dovolenou (připadalo mi, že vůbec poprvé vyjela mimo svoji domovinu), ten zde pracuje pro OSN a kvůli svým pracovním povinnostem musí svůj odpočinek odložit. Jeho žena je tedy ponechána o samotě na pokoji a vítá proto jakékoli rozptýlení. To ji poskytne bývalý spolupracovník jejího manžela, který jí se stane průvodcem, přítelem….Největším problémem filmu je to, že se tam vlastně nic neděje a v podstatě se nic nestane, takže divákovi zůstane jen zajímavá hlavní mužská postava, pár pyramid a příjemné prostředí. To jak celý příběh dopadne je podle mě ale největší Tareqova životní výhra (ale to mu dojde až později....)(10.3.2010)

• Florfila

Tohle bylo tak strašně špatný... Patricii Clarkson mám vesměs ráda, ale tady jí to absolutně nešlo. Jakoby to nebyla ani ona. Všechno bylo strašně nepřirozené, upjaté. A když už se chtěli zabývat egyptskou mentalitou, čekala bych, že se v tom pošťourají trochu víc. Tenhle film byl naprosto zbytečný.(12.10.2013)

Povedený nezávislý film pro dospělé vypráví o setkání dvou osamělých lidí ze zcela odlišných kultur. - V žádném případě nejde o hollywoodský romantický blábol, který směřuje jen a jen k sexuálnímu vyvrcholení. - Juliette je šťastně vdaná kanadská padesátnice, která se ocitne opuštěná v káhirském hotelu. Jejímu manželovi nedovolují neodkladné pracovní povinnosti v pásmu Gazy, aby se k ní připojil a proto požádá svého bývalého podřízeného, aby jí dělal průvodce městem. Šarmantní Tareq, který tráví dny v kavárně zděděné po otci, se s Juliettou pomalu sblíží. Vedle dobře vybrané dvojice herců - Patricie Clarkson a Alexandera Siddiga - hraje v tomto filmu hlavní roli i orientální krása Káhiry a kongeniální soundtrack. Uvěřitelný filmový příběh je určen dospělým divákům. Rozhodně nic pro teenagery.(11.11.2011)

Ruba Nadda a jej LOST IN CAIRO. Alebo snáď až nechcená pocta Sofii a pocitu tak vzácnému a zásadnému, že niektoré veci (a stretnutia) sa dejú pretože sa majú diať. A nemať Patriciu C.a Alexandra S., šlo by o rýchlo zabudnuteľný film, kt.by mal maximálne parametre uhlopriečky zánovnej TV obrazovky. P.S. Inými slovami a smerom k janerybe, tu je leklá režisérka (a scenáristka) a nie Patricia.(12.4.2010)

• ^Rain^

Od zacatku mi bylo jasne, ze film bude urceny, pro jinou cilovou skupinu, ale protoze mam Egypt jako takovy rad, neodolal jsem nazvu. Nechapejte to spatne, i ja se rad podivam na nejakou tu romantiku, ale tady tomu neco chybelo. Cele se to strasne tahne a popis deje se da shrnout do jeho nazvu (Cairo Time je opravdu vypovidajici). Pokud budete mit v prubehu projekce nahodou pocit, ze na vas jde spani, tak se tomu nebrante a klidne si zdrimnete. Po probuzeni (treba v 3/4) zjsitite, ze vam vlastne nic neuslo. Trochu mi take vadilo, ze Egypt vykresleny ve filmu je od reality na hony vzdaleny...za povoleni vlezt na pyramidy se ale musi delat ustupky, ze ano? ;-)(10.2.2010)

• - Drobnému incidentu s místními policejními orgány se nevyhnul ani samotná reřisérka Ruba Nadda, které společně s částí filmového štábu hrozilo zatčení. (Conspi)

• - Z kanadského filmového festivalu Toronto International Film Festival z roku 2009 si film odnesl první cenu pro nejlešpí kanadský film roku. (Conspi)

• - Alexander Siddig, ve filmu hrající Egypťana Tariqua, je rozeným Sůdáncem. (Conspi)