poster

Čas v Káhiře

 • Kanada

  Cairo Time

Drama / Romantický

Kanada / Irsko / Egypt, 2009, 88 min

Režie:

Ruba Nadda

Scénář:

Ruba Nadda

Kamera:

Luc Montpellier

Hudba:

Niall Byrne

Producenti:

Daniel Iron, David Collins

Střih:

Teresa Hannigan

Kostýmy:

Brenda Broer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *

  Procházka peklem, nabírání na vidle samotným Saddámem, strkání ananasu do prdele by byla oproti tomuhle filmu procházka nádherně ostříhnutým anglickým trávníkem. Cairo Time je jeden z těch slaďáren, na které neplatí pravidla romantického filmu. Hlavní dvě role nesklízí dva pohlední a nadějní ale jedna stará a vokoralá a jeden šarmantní, elegantní ale přistarší Egypťan. Jediný plus na filmu je pak ta mentalita, která ve filmu zapůsobí.(1.5.2010)

 • Florfila
  *

  Tohle bylo tak strašně špatný... Patricii Clarkson mám vesměs ráda, ale tady jí to absolutně nešlo. Jakoby to nebyla ani ona. Všechno bylo strašně nepřirozené, upjaté. A když už se chtěli zabývat egyptskou mentalitou, čekala bych, že se v tom pošťourají trochu víc. Tenhle film byl naprosto zbytečný.(12.10.2013)

 • vla_kor
  ****

  Povedený nezávislý film pro dospělé vypráví o setkání dvou osamělých lidí ze zcela odlišných kultur. - V žádném případě nejde o hollywoodský romantický blábol, který směřuje jen a jen k sexuálnímu vyvrcholení. - Juliette je šťastně vdaná kanadská padesátnice, která se ocitne opuštěná v káhirském hotelu. Jejímu manželovi nedovolují neodkladné pracovní povinnosti v pásmu Gazy, aby se k ní připojil a proto požádá svého bývalého podřízeného, aby jí dělal průvodce městem. Šarmantní Tareq, který tráví dny v kavárně zděděné po otci, se s Juliettou pomalu sblíží. Vedle dobře vybrané dvojice herců - Patricie Clarkson a Alexandera Siddiga - hraje v tomto filmu hlavní roli i orientální krása Káhiry a kongeniální soundtrack. Uvěřitelný filmový příběh je určen dospělým divákům. Rozhodně nic pro teenagery.(11.11.2011)

 • Ant
  ***

  Příjemný kanadský film o ženě, která do Egypta přijede navštívit manžela a mezitím se nečekaně zamiluje do svého egyptského průvodce. Občas jsem se bohužel nevyhla pocitu, že se děj tak trochu plácá na místě a spíš než hlavnímu příběhu se věnuje stokrát viděným zvykům Blízkého východu. Jakmile se ale na scéně objeví společně Patricia Clarkson a Alexander Siddig, děj krásně plyne a nabere atmosféru. Jen moc nepřemýšlejte nad dialogy, ty totiž film po bližším prozkoumaní opravdu sráží. 6/10(31.1.2010)

 • jane1106
  ***

  Hmmm, malý film bez nějaké hluboké myšlenky či závažného sdělení (což v žádném případě nechápu jako negativum), zasazený do prosluněné horké Káhiry. Je pravdou, že scénář není žádné unikátní propracované dílo a zachycuje prostě pár magických, stereotypu zbavených, dovolenkových dní v životě ženy středního věku a samotářského sympaťáka. Cairo Time (jak už vlastně i název napovídá) si ovšem ani na nic ,,vyššího" nehraje a myslím, že rčení ,,může se to stát i vám" sem sedne dokonale. Ano, téma jedince ztraceného v cizí zemi už tu bylo mnohokrát. Nečekejte ani zajímavé vedlejší dějové zápletky, vše je podřízeno pouze sílícímu vztahu ona+on. Není to ani drama osudové lásky, která boří hranice, jen komorní příběh setkání dvou osamělých lidí, kteří se poddají síle okamžiku (to neznamená , že spolu vlezou na lože), i když bez jakýchkoli myšlenek na společnou budoucnost. Závěrečný odjezd hrdinky je nesentimentální a překvapivě intenzivní. K celkové realističnosti přispívají i milé civilní výkony Patricie Clarkson a Alexe Siddiga, ze kterého (jak je zvykem) sálá charisma na všechny strany. Velmi příjemný soundtrack.(11.3.2010)

 • - Alexander Siddig, ve filmu hrající Egypťana Tariqua, je rozeným Sůdáncem. (Conspi)

 • - Natáčení probíhalo v hlavním egyptském městě Káhiře po 25 dní za nesmírně náročných podmínek. Teplota místy dosahovala až 50 stupňů Celsia. (Conspi)

 • - Drobnému incidentu s místními policejními orgány se nevyhnul ani samotná reřisérka Ruba Nadda, které společně s částí filmového štábu hrozilo zatčení. (Conspi)