poster

Čas v Káhiře

 • Kanada

  Cairo Time

Drama / Romantický

Kanada / Irsko / Egypt, 2009, 88 min

Režie:

Ruba Nadda

Scénář:

Ruba Nadda

Kamera:

Luc Montpellier

Hudba:

Niall Byrne

Producenti:

Daniel Iron

Střih:

Teresa Hannigan

Kostýmy:

Brenda Broer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • botswana
  ***

  Oddychovka na nedělní odpoledne, žádné větší ambice snímek ani nemá. Jedná se o klasický střet dvou naprosto odlišných světů, ale zatímco postava Alexandra Siddiga bude divákům sympatická, tak v případě jeho hereckého protějšku o nějakých sympatií nemůže být ani řeč. Asi padesátiletá, zachovalá redaktorka úspěšného magazínu přijede do Egypta, aby se svým manželem strávila dovolenou (připadalo mi, že vůbec poprvé vyjela mimo svoji domovinu), ten zde pracuje pro OSN a kvůli svým pracovním povinnostem musí svůj odpočinek odložit. Jeho žena je tedy ponechána o samotě na pokoji a vítá proto jakékoli rozptýlení. To ji poskytne bývalý spolupracovník jejího manžela, který jí se stane průvodcem, přítelem….Největším problémem filmu je to, že se tam vlastně nic neděje a v podstatě se nic nestane, takže divákovi zůstane jen zajímavá hlavní mužská postava, pár pyramid a příjemné prostředí. To jak celý příběh dopadne je podle mě ale největší Tareqova životní výhra (ale to mu dojde až později....)(10.3.2010)

 • ^Rain^
  **

  Od zacatku mi bylo jasne, ze film bude urceny, pro jinou cilovou skupinu, ale protoze mam Egypt jako takovy rad, neodolal jsem nazvu. Nechapejte to spatne, i ja se rad podivam na nejakou tu romantiku, ale tady tomu neco chybelo. Cele se to strasne tahne a popis deje se da shrnout do jeho nazvu (Cairo Time je opravdu vypovidajici). Pokud budete mit v prubehu projekce nahodou pocit, ze na vas jde spani, tak se tomu nebrante a klidne si zdrimnete. Po probuzeni (treba v 3/4) zjsitite, ze vam vlastne nic neuslo. Trochu mi take vadilo, ze Egypt vykresleny ve filmu je od reality na hony vzdaleny...za povoleni vlezt na pyramidy se ale musi delat ustupky, ze ano? ;-)(10.2.2010)

 • jane1106
  ***

  Hmmm, malý film bez nějaké hluboké myšlenky či závažného sdělení (což v žádném případě nechápu jako negativum), zasazený do prosluněné horké Káhiry. Je pravdou, že scénář není žádné unikátní propracované dílo a zachycuje prostě pár magických, stereotypu zbavených, dovolenkových dní v životě ženy středního věku a samotářského sympaťáka. Cairo Time (jak už vlastně i název napovídá) si ovšem ani na nic ,,vyššího" nehraje a myslím, že rčení ,,může se to stát i vám" sem sedne dokonale. Ano, téma jedince ztraceného v cizí zemi už tu bylo mnohokrát. Nečekejte ani zajímavé vedlejší dějové zápletky, vše je podřízeno pouze sílícímu vztahu ona+on. Není to ani drama osudové lásky, která boří hranice, jen komorní příběh setkání dvou osamělých lidí, kteří se poddají síle okamžiku (to neznamená , že spolu vlezou na lože), i když bez jakýchkoli myšlenek na společnou budoucnost. Závěrečný odjezd hrdinky je nesentimentální a překvapivě intenzivní. K celkové realističnosti přispívají i milé civilní výkony Patricie Clarkson a Alexe Siddiga, ze kterého (jak je zvykem) sálá charisma na všechny strany. Velmi příjemný soundtrack.(11.3.2010)

 • jhrasko
  ***

  Ruba Nadda a jej LOST IN CAIRO. Alebo snáď až nechcená pocta Sofii a pocitu tak vzácnému a zásadnému, že niektoré veci (a stretnutia) sa dejú pretože sa majú diať. A nemať Patriciu C.a Alexandra S., šlo by o rýchlo zabudnuteľný film, kt.by mal maximálne parametre uhlopriečky zánovnej TV obrazovky. P.S. Inými slovami a smerom k janerybe, tu je leklá režisérka (a scenáristka) a nie Patricia.(12.4.2010)

 • Ant
  ***

  Příjemný kanadský film o ženě, která do Egypta přijede navštívit manžela a mezitím se nečekaně zamiluje do svého egyptského průvodce. Občas jsem se bohužel nevyhla pocitu, že se děj tak trochu plácá na místě a spíš než hlavnímu příběhu se věnuje stokrát viděným zvykům Blízkého východu. Jakmile se ale na scéně objeví společně Patricia Clarkson a Alexander Siddig, děj krásně plyne a nabere atmosféru. Jen moc nepřemýšlejte nad dialogy, ty totiž film po bližším prozkoumaní opravdu sráží. 6/10(31.1.2010)

 • - Z kanadského filmového festivalu Toronto International Film Festival z roku 2009 si film odnesl první cenu pro nejlešpí kanadský film roku. (Conspi)

 • - Drobnému incidentu s místními policejními orgány se nevyhnul ani samotná reřisérka Ruba Nadda, které společně s částí filmového štábu hrozilo zatčení. (Conspi)

 • - Alexander Siddig, ve filmu hrající Egypťana Tariqua, je rozeným Sůdáncem. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace