Reklama

Reklama

Escape from City 17

všechny plakáty
Trailer
Krátkometrážní
Kanada, 2009, 6 min

Obsahy(1)

Krátkometrážní snímek z rukou Purchase Brothers na motivy počítačové hry Half Life 2: Episode One, sledující příběh dvou členů Odporu při evakuaci z Města 17. (Saur.us)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Tak tohle překvapilo, a to maximálně! Nabízí se neodmyslitelná otázka, a to jestli nás něco podobného čeká např. i jako seriál? Určitě bych nebyl jediný, kdo by hltal každý nový díl..! Atmosféra narvaná do několika minut je dechberoucí, téměř to vypadá jako těžce profesionální krátkometrážní film z dílny tvůrců Districtu 9. Natočeno ovšem prostými fanoušky! Half-life má již sám o sobě jako PC hra obrovský potenciál, mytologii a fanouškovskou základnu, a tento kraťas spletitou dějovou linii z tvůrčího týmu Valve poprvé rozvádí do hraného filmu. Mrazilo mě permanentně. Myslím, že za pár let tu máme celovečerák, který trumfne celou paletu letních blockbusterů. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Bez podkladu cele převzatého z Half Life 2 je to jen krátkometrážní béčkový akčňák (přestřelky od repetetivnosti zachraňuje jen pohyblivá kamera a dobrý střih, typické jsou lokality jako opuštěné domy a stojící vagóny na nádraží a nemohou chybět vypjaté schematické dialogy o ničem, které jen natahují stopáž mezi přestřelkami). S podkladem HL2 se k tomu jen přidává rozměr nadšenectví. Žádné vlastní nápady, nulová tvůrčí invence a fakt, že triky jsou výtečné, v dnešní době není ani v amatérské branži nic výjimečného, a tedy ani samo o sobě zasluhujícího pochvalu. ()

Reklama

AllShallFall 

všechny recenze uživatele

To vážně nemá chybu. Geniální počin po Half - Life II a nastupující Episode One. Ve fanoušcích se bere více odvahy než by si člověk myslel. Ještě lepší než Beyond Black Mesa. Absolutně dokonalé. Jen už by to chtělo celovečerní film. Nemůžu se dočkat, až se nějaký tvůrce odhodlá. Tohle je přece jasný signál. Tak kde to vázne? 100% ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Krátký a vlastně nic neřikající příběh, přitom ale dokonalá ukázka fandovského zápalu pro věc. Vizualizace světa Half Life je přinejmenším na amatérské poměry naprosto dokonalá. Snad po zhlédnutí Escape from City 17 dostane nějaký šikovný producent nápad a pustí se do nějakého celovečeráku. Tohle téma si to po všech těch Thorech a Kapitánech Amerika konečně zaslouží. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

11.2.2011 ~ První kraťas ze světa Half-Life 2, který ukazuje, že kdyby se chtělo, tak by to šlo! ~ Dva Kanaďané vytvořili kraťásek o útěku dvou členů odboje před jednotkami Combine mezi vlakovými vagóny, s na pozadí vyobrazujícími se Stridery a dalšími jednotkami. Je to krátké, na kraťas je to zbytečně ukecané, ale hlavně to ukazuje, že i za pár šupů lze vytvořit něco, na co fanoušci HL univerza čekají. ~ Nemusí být v ději Grodon, ani Alyx a další ze hry známé postavy, stačí vzít již vytvořený svět a děj zasadit do něj. Gordon přeci nebyl jediný, kdo bojoval. Odboj také pokládal životy a zatápěl jednotkám Combine. Tak na co stále Valve čeká? Fňuk... ~ Chlapci sice nazvali tenhle díl Part 1 s tím, že další budou následovat. Jenže to se psal rok 2009, nyní je už 2011 a kde nic, tu nic :( Prý stále v produkci. ~ V každém případě vkusně zasadili části ze hry (Citadelu, jednotky Combine, zvuky) do reálného světa a ač je poznat, že herní část není až tak reálná, je to stále lepší než nic! ~ Vidět můžete např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=q1UPMEmCqZo ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama