Děs za zdí

• Česko Oko dítěte (festivalový název) (více)

Režisérská dvojice Danny a Oxide Pangovi jsou i u nás známí vynikajícím hororem Oko (2002), v němž kombinovali originální zápletku s typickými motivy asijských hororů. V případě jejich prvního 3D snímku využívají všechny tradiční motivy žánru od podivného místa, přes postupné odhalování nadpřirozena, až po tradiční „duchařské“ rekvizity. Skupina teenagerů kvůli nepokojům v Thajsku neodletí do Hong Kongu, ale provizorně se ubytuje v místním hotelu. Zanedlouho však někteří z nich zmizí a Rannie společně s kamarádkami odhalují temnou pravdu. (Febiofest)

darkrobyk

Trapná asijská duchárna, kde nefunguje pořádně skoro nic. Prvních dvacet minut jsem ještě doufal, pak se přes holky převalila mlha a konec... Nejlepší ze všeho je hudba, pokud nepadají hrnce a netříská se do klavíru. Vskutku nestrašidelný film se směšnou příšerkou (tu masku měli z hračkářství?). Vůbec s blížícím se koncem stává se z tohohle rádoby bubu komedie. Ani jsem netušil, že v Thajsku mají hmotné duchy, co by vás klidně uškrtili holýma rukama - tak to je blábol! Asi na filmy s duchy na nějakou dobu zanevřu, pokud se budu chtít alespoň trochu bát. ()

Dellamorte

Námet síce neopozeraný , no s látkou sa hriešne a zbytočne plytvalo. Keby sa toho chytil Lynch , alebo Cronenberg , snáď by to dopadlo lepšie. 3 páriky sú kôli demonštráciám nútené užiť si Bangkok dlhšie , ako mali v pláne.Ubytujú sa v podivnom hotely , kde im domáca holčina vyrozpráva jeho podivnú históru. Keď sa počet ubytovaných začne zmenšovať , špina pomaly začína vyplávať na povrch. Je to v prvom rade rodinná dráma ( ak ale ešte stále neulietaš na rozcuchaných aziatkach a zelenkavom , následne červenkastom osvetlení tmavých chodieb) a až potom duchárčina . Za všetkým hľadaj ženu , no v tomto prípade aj PSA ! ) Neopotrebovaná idea , no jej debut som si predstavovala s ďaleko väčšou voltážou. Snímok ale drží hlavne záverečná 30 minútovka ( nie za nejaký robustný frightfest , ale za zloženie celého puzzle obrázku) . P.S. To fantazijné inferno pri pohľade z okna -tak to bolo silne umelohmotné . ()

J*A*S*M

The Child´s Eye používá asi všechny žánrové propriety, které jsou pro duchařské horory nutné, ale přesto vůbec nefunguje. Důvod je podle mne dvojí - zaprvé velmi špatní herci, zadruhé velmi špatná hudba. A jenom taková poznámka pod čarou: bojím se psů, bojím se dětí, ale zdejšího křížence mezi psem a dítětem jsem se nebál, ačkoli jsem se o to usilovně snažil... ()

Karamanlis

Bratia Oxide a Danny Pangovci nechávajú postavy zo svojich hororov s obľubou blúdiť po desivých imaginárnych svetoch či dimenziách, mne sa však zdá, že aj oni dvaja sa na svojej filmárskej ceste zamotali kdesi v bludnom kruhu neinvenčnosti, viackrát použitých nápadov a otrepaných postupov či trikov. Je zrejmé, že títo dva hongkongskí maníci už majú svoje najlepšie režísérske roky za sebou a sotva sa už od nich dočkáme niečoho výnimočného. Child's Eye tiež balansuje iba niekde na hranici priemernosti, vďaka scénam so psohlavcom to však u mňa aspoň na tri hviezdy tesne vydalo. ()

Morholt

Neviděl jsem v 3D, ale silně pochybuji, že by to zážitek z filmu nějak výrazně ovlivnilo. Nebo zážitek.........nemyslím si, že by mě 3D nudilo míň. Tohle se zkrátka Pangům nepovedlo a nefungovalo tady skoro nic atmosférou počínaje, herci konče. Párkrát se ukázala nezaměnitelná asijská sinalá dívka a jednou jsem se trochu lekl. Snad první film této dvojice, u kterého jsem si občas musel pomoci zrychlováním. 10% ()