French Roast

Animovaný / Krátkometrážní

Francie, 2008, 8 min

Fabrice Joubert

příjemný příběh z francouzské kavárny. Sice nijak příběhově bohatý, ale hezky se na to dívá a pobaví, takže slabší 4hvězdičky si ode mne vysloužil. Já to viděl tady: http://vimeo.com/8172551 [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](20.5.2013)

Naprosto jasné vytyčení cíle oproštěné od jakékoliv snahy o epičnost v originální a graficky uhlazené stránce v minimalistické formě. Mám velmi rád krátké animované filmy, které pracují především s jasně stanovenou myšlenkou být o něčem než o všem, a které si předem stanoví, jakým způsobem toho chtějí dosáhnout. Nabízí se srovnání s Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty, který byl nominovaný na AA ve stejné kategorii a kterému chybělo vše, co French Roast měl. To jest nápad, realizace a provedení.(8.10.2011)

Od začátku do konce (a rovněž do detailu) promyšlený krátký animák se skvělou výtvarnou stránkou a perfektně padnoucí hudbou. Třeskutá pointa a úplně závěrečné ponaučení dokreslují idiocii americké "Akademie filmového umění a věd", která proti tomuto skvělému kousku upřednostnila formálně sice zajímavou, ale obsahově nulovou Logoramu. 90% s dovětkem "jako od Pixaru".(26.5.2010)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(20.2.2010)

Jo tak tohle bylo dobré. Francouzské krátkometrážní filmy vůbec mají takové zvláštní kouzlo na rozdíl třeba od pixarovek. Bezdomovec byl parádní ještě s tím svým pokašláváním a sbíráním papírků. Zajímavé vyústění celého příběhu. Možno najít zde: http://www.youtube.com/watch?v=jbFhATUfuow(9.9.2012)