Logorama (festivalový název)

Logorama

Krátkometrážní / Animovaný / Akční / Krimi

Francie, 2009, 16 min

Samuel Danési

Naprosto geniální! Reklama snad v každém detailu. Přesně jak to je, reklama všude kolem nás. A ten vrah v podobě panáčka Ronalda McDonalda. Přesně jak to je, hamburgery od mekáče, které vás taky jednou dostanou. A nakonec zaplavení ropou. Přesně jak to je, hlavně američani posedlý tím, jak jim z ropy můžou sypat peníze.(26.9.2010)

Odporúčam: - brandistom všetkých značiek, najmä však fanúšikom Ronalda McDonalda a panáčika Michelin - odporcom všetkych značiek, najmä však fanúšikom Ronalda McDonalda a panáčika Michelin - ako superkonzumný raj - ako superkonzumné peklo - keď máte potrebu vidieť všetky farby sveta za pár minút - ako hru: "zrátaj koľko reklám bolo použitých v tomto filme" Neodoporúčam: - ľuďom, čo neznášajú komerciu - tým, čo sa práve prebudili z kómy, do ktorej upadli ešte za komunizmu(23.4.2010)

Žijeme v konzumním světě. Ve světě, který vyžaduje správnými směry rozházené kadeře na hlavě, dobře viditelnou značku oděvu slavné firmy na hrudi, vůz zvučného jména v garáži, dovolenou v exotické destinaci či chytrý mobil přeplněný nesmyslnými funkcemi. Já s tím mám v životě trošku problém, ale tohle mě celkem bavilo. A taky mě to přivedlo k hříšné myšlence, že pokud na tento snímeček plný reklamních log každá z propagovaných firem přispěla pár dolárky, tak snímek sám sebe uhradil ještě před svým natočením. Nicméně přeju všem, kteří se dosud dokázali ubránit útoku konzumu s chladnou hlavou, aby se mezi nagelovanými trotly dál elegantně vznášeli ve svých vytahaných neznačkových teplácích.(29.9.2016)

Kruci, kruci, pět hvězd je málo! Přemýšlím, jestli jsem kdy viděl originálnější a větší porcí nápadů natřískaný kraťas! Oscar je naprosto zasloužený, filmeček jsem si dokázal pustit čtyřikrát za sebou, čímž jsem sice zabil hodinu volného času, ale vůbec to nevadilo. Pokaždé jsem si všiml spousty a spousty nových detailů a jsem přesvědčený, že jich tam ještě spousta čeká. Doporučuji všem. .(11.4.2010)

[kráťas] Snímek plný ponaučení a pro samozvané intelektuály i plný symboliky. Nevěřte společnosti McDonald's, já už nevěřím. (kdo jiný než někdo zlej, si může jako maskota zvolit klauna) Věřte, že nemáte žádnou osobnost a jste jenom pochodující značky. já už si to uvědomil. Zničí nás ropa. Tak moc po ní toužíme, až se jí zadusíme. Bohužel jsem prozřel.. Můj sen že proběhne závěrečná bitka klauna s KFC cowboyem bohužel nesplněn. Ach to by bylo materiálu na debaty o smyslu každé vteřiny. Jako své alter ego volím O2 protože pravděpodobnost utopit v ropě plastovou kachničku (z ropy) je minimální. :-) Jednoduše to byla sranda. A jestli tam byly opravdu víc než jenom náznaky reflexe dnešního zacompanyovaného světa, tak já je neviděl..(14.2.2010)

• - Oscar 2009: nejlepší krátkometrážní animovaný film. (zdeny99)

• - Tento 16minutový snímek se tvořil neuvěřitelných šest let. (manyaa)

• - V snímke sa vyskytne až 2500 rôznych značiek firiem z celého sveta. (DaviD3141)