Logorama (festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný / Akční / Krimi

Francie, 2009, 16 min

Nicolas Schmerkin

Samuel Danési

Nabušené reklamami, nápady, ironií a vtipem ve stylizaci Monopolů(tm). Od první do poslední chvíle napěchováno všemi možnými značkami a skrytými vtípky (i když ten, že KFC nabízí coca-cola nápoje je spíš chybou:))), ale jsem rád, že akademie to dokázala náležitě ocenit. Třeba se kluci za velkou louží podívají do svého nitra až budou dojídat své Crispy Strips, popíjet Pepsi Light, koukat na svůj Chevrolet (maj ho policajti:)) a letmo poslouchat přímý přenos honičky s nějakým zločincem, který ukradl noviny a policisté ho za 15 minut střelbou zastaví... nadobro. Nejen product placement, ale celá Amerika v 15. minutách. Teď se podívejte okolo sebe, zda se má zamyslet i někdo jiný (uf, dva hamburger a shake jsem měl včera, colu jsem vynechal...:)). PS: musím si najít nějaký rozhovor s tvůrci, proč zrovna Roland je ten zlý:((14.3.2010)

Příběh je skoro o ničem, ale za tu obrovskou originalitu a nápad jinak než plný počet dát nejde. Úplně žasnu nad fantaziií tvůrců, ketří dokázali v podstatě jakýkoliv objekt, postavu a věc nahradit logem odpovídajícího významu a tak se můžeme těšit na občany v podobě QIP panáčků, Michelinů či Pringles kníračů, na stromech rostou Apple jablka, domy mají místo oken loga Windows a stovky dalších lahůdek. 90%(8.4.2010)

Člověk by si ani nevšiml, kolik těch log okolo sebe každý den potká a tohle je asi nejlepší způsob, jak na to upozornit. Navíc - pouštět si ten snímek desetkrát po sobě jenom proto, abych našla ještě další a ještě další je strašná sranda. Navzdory tomu (a navzdory tomu, že se jedná o krátkometrážní snímek) si ale myslím, že by mu slušela klidně i poloviční stopáž, protože příběh není nic moc a hlavně to ani zdaleka není to, proč si lidé Logoramu pouští... P.S. Zoo je nejlepší...(5.9.2012)

Famozní originální krátký film, co vše se dá za pomocí světoznámých LOG stvořit. V tomto případě animovaný akční film s objevnými scénami a nelichotivým image některých populárních ikon komerčního stravování či úklidových maskotů. Obdivuji tvůrce za nápad, výrobu a vtipnou satiru a hlavně neuvěřitelný počet značek, které nahustili do minipříběhu a pro jejich typický tvar jim přiřkli role, které jim sedí! Jen doufám že autorská práva mají zdarma!!!(24.4.2010)

Vyborny kratas ktery poukazuje na dnesni konzumni spolecnost a upozornuje na devastaci nasi planety (ropna pole na konci). Obvykle bych nejspis nedal takto vysoke hodnoceni ale udelat z mekace zaporaka, nechat policisty masakrovat obcany (M&M a burak) a zakoncit pisni ve stylu apokalypsy z Falloutu je uzasna kombinace :o)(11.4.2012)

• - V snímke sa vyskytne až 2500 rôznych značiek firiem z celého sveta. (DaviD3141)

• - Oscar 2009: nejlepší krátkometrážní animovaný film. (zdeny99)

• - Tento 16minutový snímek se tvořil neuvěřitelných šest let. (manyaa)