Novicky

• Itálie

Le novizie

Komedie / Drama

Francie / Itálie, 1970, 91 min

BB vskutku není ošklivé káčátko, ale za sexuální ikonu jsem ji až do zhlédnutí tohoto snímku nepovažoval. On je to sice jenom obyčejný filmík pohybující se na trase klášter - bordel - klášter, ale to blonďaté stvoření je v něm natolik úžasné, že hříšné úvahy o porušení slibu celibátu jsou naprosto na místě.(29.12.2013)

• kaylin

Snímek "Novicky" má celkem zajímavou a podbízivou zápletku. Sestra Agnès se rozhodne, že život v klášteře není pro ni. Odhodí svůj hábit jeptišky a utíká do města, kde ji hned srazí auto. Naštěstí ne moc. Mimochodem, právě Agnès je Brigitte Bardot. Ve městě, na policii, narazí na ženu, která si říká Mona Lisa, a kterou není nikdo jiný než Annie Girardot. Nevím proč, ale tu si vždycky představuji jako starší ženu. Taky jí nebylo ještě ani čtyřicet a i s krátkými vlasy vypadá dobře. Nakonec kratší a krátké vlasy se staly jejím poznávacím znamením. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/novicky-1970-45.html(21.3.2013)

Béčková komedie s vynikajícími Fr. herečkami v hlavních rolích. Příběh je především v moci Brigitte Bardot, kterou to v kláštěře evidentně nebaví a tak se vydá do světa. Bohužel první řemeslo, jež jí přijde pod ruku je zrovna to nejstarší a na Annie Girardot je, aby ji do tohoto řemesla zasvětila. Bude ale schopna takto velký úkol splnit? Je možným řešením koupě sanitky? :-) Nebo pouhý návrat do klášterních komnat?(1.12.2012)

• JohnSmith

Jak velebná sestra z kláštera utekla a mezi děvky se dostala. Komedie, která není vtipná a drama, které nezaujme.(15.2.2014)