Kirot

Akční / Drama

Izrael / Francie / USA, 2009, 102 min

Danny Lerner

Ram Shweky

Brutální Nikita si v závěru podá ruku s Carlitovou cestou a do toho nastříháme snové sekvence ve stylu Gladiátora. No a co? Pokud se rádi podíváte na hezkou holku s velkou pistolí, není co řešit. Jen mě překvapilo, že v zemi, kde si hlasitěji upšouknete a hned je kolem vás speciální zásahovka, se střílí na veřejnosti jako o Božím těle, a policajti nikde. Ale to by zase tvůrci přišli o "atmosféru osudovosti". (P.S. Nahota se zde vyskytuje jen momentík a ve zcela asexuálním kontextu.)(12.10.2011)

Co si budeme povídat, námět není moc originální, ale film překvapivě není vůbec špatný. Olga mě přesvědčila, že dokáže utáhnout sama celý film (a na pár vteřin ji zde uvidíte i nahou) a scény přestřelek (hlavně ta na konci) jsou více než dobré. Poměrně dlouho jsem uvažoval o lepším hodnocení, protože mi přišlo, že zde není nic přehnaného nebo nadsazeného (obchod s bílým masem, domácí násilí) - vše je (bohužel) na denním pořádku. I chování postav mi přišlo uvěřitelné, ale to by ten film musel nějak, alespoň trochu, vyčnívat z řady. Takhle si na něj za chvíli vzpomenu hlavně kvůli Olze, takže proto dávám 60 %.(5.8.2011)

• Fr

,,CO SIS MYSLELA DĚVKO? PATŘÍ MI I TVOJE ČÍČA! VLASTNÍM TVOU DUŠI A VŠECHNO CO MÁŠ, PATŘÍ MĚ!“..... /// O tom, jak Galja potkala Elinor, holku, která stejně jako ona potřebuje pomoc ,,z hora“. Tíživá situace obou by mohla vyústit v lesbickej sex nebo v pokus o vzpouru. Bohužel zvítězil ten druhej pokus a holky se snaží uniknout svýmu předurčenýmu osudu. NEPŘEMEJŠLET! říkám si....marně. Chcete film o ruský mafii v Izraeli? A holce co má zbraň a nebojí se ji použít? Pokud dáváte před myšlenkou přednost dramatičnosti okamžiku – brzy zjistíte, že problém není O.Kurylenko, ale scénárista. A bejt ruským mafiánem, tak už hajzle nikdy nic nenapíšeš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju se naučit nakupovat v izraelský sámošce. 2.) Nevím, jestli je Olina hezčí v černejch ,,bordel“ punčochách nebo když blije (neříkejte že nahá! Uchyláci!) 3.) Hledám film, kde dostávaj holky permanentně přes držku. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(6.7.2011)

Dvě ženy, se kterými se život nemazlý se sejdou na patře jednoho obyčejného baráku někde v Israeli. Zatím co jedna má manžela zvíře, druhá (Olga) se v životě potýká s mnohem horšími muži. Nakonec mezi nimi vznikne velmi zajímavý vztah a právě o něm se mi zdá být tento snímek. Pokud hledáte akci, tohle vážně není to pravé. Spíše zajímavé drama připomínající jasný fakt. I zraněná liška zahnaná do kouta se do posledního dechu bude bránit dorážejícím loveckým psům, stejěn tak se ani hlavní hrdinka nevzdá a i přes veškeré životní chyby, se nakonec rozhodne udělat něco správného. I když i tady nás tvůrci opět upozorňují na jasný fakt, že jistá rozhodnutí nejsou zadarmo. Ano závěr se dá trošku předvídat. Minulost hlavní hrdinky nám je prozrazena jen v hovorech s nově nalezenou kamarádkou a tak chybý jistá vysvětlení, jenže já jsem se i přesto slušně bavil. A Olga Kurylenko mě opět přesvědčila, že není jen pohlednou bondgirl, která odolala Jamesovu šarmu. V druhém snímku po sobě dokázala, že její role v obou herních adaptacích, ve kterých vyniká díky svému sexapealu, nejsou to jediné na co se zmůže. Kirot rozhodně není špatný snímek a po Centurionovi mě opět přesvědčila, že jí to v podobných rolích sluší, i když tentokrát se jedná o drama.(3.9.2010)

Slušná podívaná, kde si místy vyhrál kameraman s dobrými nájezdy a hlavně povedenými a dlouhými sekvencemi bez střihu. Je to vcelku pochmurná podívaná, kde je bohužel místy cítit nízký rozpočet, ale vše zachraňují kvalitní herecké výkony Kurylenko a Tayeb, kde Olga Kurylenko dokazuje, že hrát umí (opět ji zde uvidíte nahou). Velké plus je závěr, který se může pochlubit kvalitní akcí. Hodnotím silnými 3 hvězdičky, i když nápaditost či originalitu zde nenaleznete…(4.9.2010)