Kirot

Izrael / Francie / USA, 2009, 102 min

Danny Lerner

Ram Shweky
  • Fr

,,CO SIS MYSLELA DĚVKO? PATŘÍ MI I TVOJE ČÍČA! VLASTNÍM TVOU DUŠI A VŠECHNO CO MÁŠ, PATŘÍ MĚ!“..... /// O tom, jak Galja potkala Elinor, holku, která stejně jako ona potřebuje pomoc ,,z hora“. Tíživá situace obou by mohla vyústit v lesbickej sex nebo v pokus o vzpouru. Bohužel zvítězil ten druhej pokus a holky se snaží uniknout svýmu předurčenýmu osudu. NEPŘEMEJŠLET! říkám si....marně. Chcete film o ruský mafii v Izraeli? A holce co má zbraň a nebojí se ji použít? Pokud dáváte před myšlenkou přednost dramatičnosti okamžiku – brzy zjistíte, že problém není O.Kurylenko, ale scénárista. A bejt ruským mafiánem, tak už hajzle nikdy nic nenapíšeš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju se naučit nakupovat v izraelský sámošce. 2.) Nevím, jestli je Olina hezčí v černejch ,,bordel“ punčochách nebo když blije (neříkejte že nahá! Uchyláci!) 3.) Hledám film, kde dostávaj holky permanentně přes držku. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(6.7.2011)

• Kingjiri

Jako instruktážní video pro oběti domácího násilí "jak z toho ven" dobrý. Jinak ale velice nezajímavej snímek. Aspoň teda mě to místama hodně nudilo, protože jsem čekal více akce, když už Galia dělala toho nájemnýho vraha. Jenomže minuta akce je tu vykoupena zhruba půl hodinou nudných záběrů a dialogů. Kdyby si aspoň holky střihly nějakou lesbickou scénu, když už byly takový kámošky. Navíc po technický stránce ne příliš povedený, občas to ve mně budilo dojem TV filmu. Hlavně za závěrečnou akci nakonec dvě slabší hvězdy.(7.11.2011)

Brutální Nikita si v závěru podá ruku s Carlitovou cestou a do toho nastříháme snové sekvence ve stylu Gladiátora. No a co? Pokud se rádi podíváte na hezkou holku s velkou pistolí, není co řešit. Jen mě překvapilo, že v zemi, kde si hlasitěji upšouknete a hned je kolem vás speciální zásahovka, se střílí na veřejnosti jako o Božím těle, a policajti nikde. Ale to by zase tvůrci přišli o "atmosféru osudovosti". (P.S. Nahota se zde vyskytuje jen momentík a ve zcela asexuálním kontextu.)(12.10.2011)

Od tohoto filmu jsem příliš nečekal. Říkal jsem si, že to bude nějaká šílená béčková řežba postavená na né hereckých kvalitách Olgy. A ono to bylo úplně jinak. Je to silný lidský drama. Akční film je to asi tak 10 minut, ale to stojí za to. Vůbec si to ani na akční nehraje. Jenom to dokresluje určité momenty a ukazuje to na kontrast zločineckého prostředí a jeho hodnot s "normálním" světem. Ve finále silný zážitek. Musím oponovat některým komentářům. Režie byla dobrá a herecké výkony mne také mile překvapily. Olga tady nemá příliš mnoho výrazových poloh, ale o to lépe je zvládá. Ani chvíli jsem se nenudil. Kameru bych taky navzdory některým "odborníkům" nezatracoval. Chtěl jsem dát slabší 4, ale kvůli některým neopodstatněným a nebojím se napsat silně hloupým hodnocením (pochybuji, že tito lidé film viděli celý) musím dát 5.(25.1.2012)

Dvě ženy, se kterými se život nemazlý se sejdou na patře jednoho obyčejného baráku někde v Israeli. Zatím co jedna má manžela zvíře, druhá (Olga) se v životě potýká s mnohem horšími muži. Nakonec mezi nimi vznikne velmi zajímavý vztah a právě o něm se mi zdá být tento snímek. Pokud hledáte akci, tohle vážně není to pravé. Spíše zajímavé drama připomínající jasný fakt. I zraněná liška zahnaná do kouta se do posledního dechu bude bránit dorážejícím loveckým psům, stejěn tak se ani hlavní hrdinka nevzdá a i přes veškeré životní chyby, se nakonec rozhodne udělat něco správného. I když i tady nás tvůrci opět upozorňují na jasný fakt, že jistá rozhodnutí nejsou zadarmo. Ano závěr se dá trošku předvídat. Minulost hlavní hrdinky nám je prozrazena jen v hovorech s nově nalezenou kamarádkou a tak chybý jistá vysvětlení, jenže já jsem se i přesto slušně bavil. A Olga Kurylenko mě opět přesvědčila, že není jen pohlednou bondgirl, která odolala Jamesovu šarmu. V druhém snímku po sobě dokázala, že její role v obou herních adaptacích, ve kterých vyniká díky svému sexapealu, nejsou to jediné na co se zmůže. Kirot rozhodně není špatný snímek a po Centurionovi mě opět přesvědčila, že jí to v podobných rolích sluší, i když tentokrát se jedná o drama.(3.9.2010)