poster

Zion a jeho bratr

 • Zion Ve Ahav

 • francouzský

  Zion et son frère

 • anglický

  Zion and His Brother

Drama

Izrael / Francie, 2009, 77 min

Režie:

Eran Merav

Producenti:

Assaf Amir

Kostýmy:

Li Alembik
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • freddy
  ***

  Film, který nabízí zajímavé téma a který díky své krátké stopáži příliš neunavuje, ale přesto je chvílemi i nudný. Rozhodně si tvůrci zaslouží pochvalu za zajímavý nápad, tento film o vině a nevyřčeném trestu, kdy v popředí této viny jsou dva bratři, kteří nepřímo mohou za smrt jiného chlapce, je díky námětu zajímavý. Ale bohužel i přes fakt, že film trvá jen necelých 80 minut, musím říci, že chvílemi je to i tak zdlouhavé, protože s výjimkou té viny a výčitek se tu nic moc neděje. Zion se poprvé zamiluje, řeší se tu vztah Zionovy matky s jedním mužem, zkrátka běžné věci ze života, které ale tento film příliš nerozhýbali, takže výsledkem je jakási zvláštní rozvláčnost příběhu, který i přes velký a nepopiratelný potenciál nabízí bohužel po většinu doby jakési zvláštní prázdno. Možná jsou tyto mé pocity zapříčiněny velkými očekáváními a domněnkami, že uvidím kvalitní film z Izraele, odkud jsem příliš filmů neviděl, možná je to opravdu chvílemi velmi nudný příběh, to nemohu jednoduše objektivně posoudit, mé pocity jsou čistě subjektivní, což se asi i očekává. Takže příběh zajímavý, ale chvílemi neatraktivní, herecké výkony vyrovnané a kvalitní, ale celkově spíše zklamání z pouhé průměrnosti tohoto filmu. A průměrný film si zaslouží průměrné hodnocení, takže uděluji tři hvězdy.(21.5.2010)

 • jhrasko
  ****

  Dospievanie, v ktorom chýba vzor, akýkoľvek oporný bod, akýkoľvek zmysel. Ostávajú len zanedbateľné radosti a ich hľadanie v prázdnote uhlopriečky televíznej obrazovky. Smutne tichý film. P.S. Nechápem ani jeden z 2 komentárov nado/podo mnou !(21.2.2011)

 • kaylin
  ***

  Když je život celkem na hovno a nemáte moc velké předpoklady, že byste to někam dotáhli, je celkem jednoduché si ten život ještě více posrat. Teď jde jen o to, jestli se ten průser, že jste vlastně někoho více méně zabili, dostane ven, či nikoli, anebo jestli vás sežere vaše svědomí, anebo to necháte plavat. Film není vyloženě silný, ale téma není špatné.(4.7.2017)

 • santiamén
  ***

  64%(12.4.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace