Malé městečko kdesi v Německu trpí dávným prokletím. Čas od času si před staletími upálená čarodějnice přijde pro životy dospívajících dívek. Jedna z dívek se ale dokáže čarodějnici postavit. Boj o život začíná... Kirsten má jen pár dní do osmnáctých narozenin, když na svůj počítač obdrží podivnou zprávu. Z ní se dozví, že byla adoptována a že její pravý otec stále žije v jejím rodném městě Selmen. Kirsten, která právě řešila ztrátu zaměstnání své sestry Marie, se vrhne na internet a začne si zde vyhledávat informace o tajemném Selmenu. Překvapená dívka na internetu také najde informaci o podivných sebevraždách dospívajících dívek v městečku. Kirsten druhý den ihned odjede do Selmenu, aby zde našla svého otce. Po příjezdu do města narazí na pohřební průvod. Místní pochovávají osmnáctiletou dívku, která se měla v den svých narozenin zabít. Je už sedmou obětí. Kirsten se seznámí s místními mladými a od nich se dozví, že Selmen je údajně ohrožován jakousi starou čarodějnicí, která kdysi dávno město proklela. Netrvá dlouho a další z místních dívek, která právě dovršila osmnácti let, je nalezena mrtvá. Kirsten se pouští do pátrání po příčinách smrti dívek a sama se obává, zda i ona nebude další mrtvou. Právě za tři dny jí má být osmnáct a v poslední době trpí stejnými vidinami, jaké popisovaly mrtvé dívky. V místní knihovně Kirsten narazí na podivného staříka, který jí půjčí jakousi starou knihu, ze které se Kirsten dozví okolnosti upálení dávné čarodějnice. Dívce je jasné, že ve skutečnosti byla čarodějnice upálena místními lidmi neprávem. O svém zjištění se zmíní svému zdejšímu novému příteli Rafaelovi. Ten pomáhá svému otci, archeologovi, vytvořit v městečku kopii středověké podoby Selmenu. Kirsten dojde k závěru, že pokud bude čarodějnice pohřbena na místním hřbitově, vedle svého tehdejšího přítele, městečko bude kletby zbaveno a dívky budou v bezpečí. Jak se však ukáže, čarodějnice je už dávno pohřbena mezi místními v kostnici selmenského kostela. Kirsten však také zjistí, že čarodějnice měla dítě, které místní zabili a pohřbili ho kdesi v lese. Děvče je přesvědčeno, že pokud tedy bude dítě pohřbeno u své matky, čarodějnice dá městu pokoj. V té době se v Selmenu objeví Kirstenina sestra Marie. Ta začne Kirsten pomáhat hledat hrob dítěte čarodějnice. Rafael se v lese vybourá s autem a Kirsten zůstává v lese s Marií sama. Marie napadne Kirsten a odtáhne ji do jakési lesní chaty, kde ji chce předat oživlé čarodějnici. Marie totiž Kirsten jako nevlastní sestru nenávidí a využívá příležitosti s čarodějnicí, aby se své nechtěné sestry zbavila. Kirsten však Marii uteče i s mumií dítěte čarodějnice (Marie už ho našla) a míří na hřbitov, kde chce dát dítě k ostatkům jeho matky. Marie Kirsten pronásleduje. V lese se objeví Rafael, který utekl z nemocnice, aby Kirsten před čarodějnicí zachránil. Na to, že Kirsten hrozí nebezpečí, přišel ve chvíli, kdy čarodějnice v nemocnici vyhodila z okna místního doktora Wagnera. Rafael naloží Kirsten do auta a společně pak míří s mumií na hřbitov. Zuřivá Marie do jejich auta těsně před hřbitovem nabourá a pokusí se Kirsten zabránit uložit dítě k matce čarodějnici. Čarodějnice však zasáhne a probodne Marii, ta na následky zranění umírá. Kirsten předává společně s místním knězem mumii dítěte k ostatkům čarodějnice. Městečko a všechny dívky, včetně Kirsten, jsou zachráněny. (TV Prima)

MickeyStuma

Německý mysteriozní hororový thriller natáčený v Česku mísící dohromady nejrůznější hororové motivy z posledních dob, které pozná každý hororový fanda. Jako příklad mohu uvést: Vesnice, Záhada Blair Witch, Motel, a mnoho dalších. Nápad nijak špatný, ale v televizní výpravě neakceptovatelný. S takovým rozpočtem by to ve své době dokázal natočit lépe snad jen Juraj Herz. Jeho snímky ´Panna a netvor´ či ´Deváté srdce´ jsou daleko děsivější a to se o horory nejedná. Z tohoto snímku jen vyniká ponurost a amatérčina tvůrců v hororových vodách. Záběr na hlavní nádraží v Praze či vlakovou soupravu ČD sice našince snad potěší, ale jinak naprostá katastrofa. ()

SOLOM.

Pokud jste o tomto filmu nikdy neslyšeli, ani se vám moc nedivím. Jde o nepříliš známý německý kousek, určený pro televizní účely. Sám jsem si jej obstaral v době, kdy jej vysílala Prima Cool. Že nejde o nic světoborného, je zřejmé hlavně díky velmi nízkému hodnocení na internetu a mě nezbývá, než s tím souhlasit. Což je docela škoda, protože samotná myšlenka nevypadá zprvu vůbec zle a navíc se tu objeví i několik českých herců a hereček. Příjde mi však, že některé divácké ohlasy jsou až moc tvrdé. Nejde totiž o vyložený ODPAD. Režisérovi totiž nelze upřít snahu, vytvořit alespoň náznaky nějaké atmosféry a některé mord scény sebou přináší i kousek toho potřebného napětí. Sice jde o slabý odvar, u kterého vám rozhodně nebudou stát vlasy na hlavě, ale viděl jsem už řadu mnohem horších filmů. Bohužel se tu dá narazit i na spoustu nelogických kopanců či situací, které vám rozhodně náladu moc nevylepší. Zvláště když ani zde nechybí ono pověstné dohrávání scén mimo záběr kamery. Takže divák se cítí ochuzen o to nejdůležitější, ale tento nešvar je dnes k vidění snad v každém druhém filmu. Každopádně jsem rád, že dle tvůrců jezdí naše staré vlaky i v Německu...Největší důraz zde byl kladen na samotnou čarodějnici, kterou ztvárnila česká herečka Markéta Frösslová. No řekněme na rovinu, že v reálu byla pěknější, než její výsledné namaskování. Hrůzu ve mně rozhodně nevzbuzovala. Kromě ní se tu objevilo i několik dalších českých hereček a herců ve vedlejších rolích. No a koneckonců ani představitelka hlavní hrdinky nebyla zrovna k zahození. To však nic nemění na tom, že po hororové stránce to bylo opravdu slabé. Přece jenom se dalo na atmosféře zapracovat mnohem lépe a ne jen na ní. 30% ()

honajz2

Bože můj, to byl tak strašně nudný film... Pamatuji si, že tam nějaká holka někam přijela, pak furt někam chodila, pak po ní šla čarodějnice nebo co a nikdo jí to nevěřil, pak bylo ticho a já jsem usnul. Měl by takhle vypadat dobrý horor? Ne. 1* ()

cariada

Německý horor děsná tragédie od herců až po děj. Atmosféra nulová. Ta hvězdička je za české lokace a herce hlavně postavu čarodějnice a za České dráhy. ()

davena27 odpad!

Pochází z Berlína,za pár dní jí bude 18 a vrací se do svého rodného města Selmen.Proč?Má veliké nutkání objasnit sérii záhadných sebevražd svých vrstevnic právě v den 18 narozenin. ..........93 minut totální nudy,která ještě ke všemu uráží diváka svou naivitou,má diváka za totálního blba který si má myslet že představitelka cestuje po cizí zemi ve vláčku s tučným označením Českých Drah,která když běží za bílého dne a doběhne domů tak za okny tma jak v pytli.Jo tento film chtěl nakrmit diváka,bohužel já ty sousta nepozřel ba naopak,já je zvrátil tam kam patří,do odpadní roury. ()

leonskennedy

Kostřička miminka po 500 letech vypadá výborně jako očouzená panenka a po několika pádech se vůbec nerosype,to mě pobavilo ale horor to ani náhodou není ale nuda je to celej film!Ale viděli jsme vlak s nápisem ČD tak 1 hvězda za to. ()