Intermezzo

Intermezzo: A Love Story

Drama / Romantický

USA, 1939, 70 min

Rozpočet $800,000║ Postavám citeľne chýba nejaká hĺbka a aj preto príbeh nevyznie tak dramaticky ako by mohol, rovnako tak niektoré scénky sú až moc zjednodušené na to aby priebeh bol úplne zrozumiteľný a diváka mohol viac vtiahnuť. Aspoň že Ingrid Bergman, keď už nič iné je vo svojej úlohe svojím vzhľadom kúzelná. /55%/(8.6.2010)

• MarekT

Co k tomu říct... Každý jsme nějak začínali, a Ingrid začínala právě tímto snímkem, který dle mě nestojí za moc jednak po příběhové stránce, a druhak po stránce hereckých výkonů, také ona sama se zde teprve rozehřívá. Samotný film hodnotím jednou hvězdou, druhou dávám za to, že to odstartovalo jednu velkou kariéru vrcholící mj. slavnou Casablancou.(29.4.2009)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Kamera ČB, Hudba - A(2.6.2004)

Dobrý romantický film, jenž má výhodu v tom že je velmi krátký, tudíž nemůže nudit. Na druhou stranu na krátké stopáži nemohl být až tak propracoaný, přesto má víceméně dobrý scénář, Leslie Howard je zde dost dobrý, ale především díky výborné Ingrid Bergman v jejím prvním americkém filmu, si Intermezzo ty 4* zaslouží. Jde o remake stejnojmenného švédského filmu z roku 1936 v němž také hrála Ingrid Bergman (stejnou roli).(6.3.2010)

Je veľkou škodou, že tvorcovia neupustili od prehnanej melodramatickosti, ale i tak sa jedná o slušný príbeh vášnivej lásky mladej pianistky a husľového virtuóza. Ingrid Bergman začala postupne oslňovať vtedajšie publikum svojou prirodzenosťou, to ešte nikto netušil, že z nej vyrastá legenda filmového neba.(4.3.2010)

• - Podtitul "Love Story" byl k názvu připojen, když distributoři vyslovili pochybnosti, zda američtí diváci pochopí pravý význam slova "Intermezzo". (Zdroj: Kniha Charlotte Chandler: Ingrid - biografie Ingrid Bergman). (Pavlínka9)

• - Film měl původně režírovat William Wyler, ale již ve stadiu předprodukce docházelo k mnoha sporům. Později Wyler litoval svých rozhodnutí, jelikož film se mu nakonec líbil. Trpěl pocitem, že propásl příležitost režijně vést mladou Ingrid Bergman a sehrát tak určitou roli v jejím uměleckém růstu. (Zdroj: Kniha Charlotte Chandler: Ingrid - biografie Ingrid Bergman). (Pavlínka9)