Nebývám obvykle často v opozici v hodnocení zde na ČSFD. Tentokrát (a snad ještě i u Avatara) nebudu stát v zástupu. Vybočím, a to výrazně u obou titulů. Co se týká tohoto titulu, jsem přesvědčen, že jak herecky, tak po ostatních stránkách byl zvládnutý výborně. Já osobně nemohu nic vytknout. Dal bych pět hvězdiček, ale takovou drzost vůči hodnotiteli, jako je např. Radek99, jehož komentářů si v drtivé většině vážím, si nedovolím. :-) Možná jsem se o tom již někdy v komentářích zmínil. Mám pocit, že mnozí z nás na ČSFD hodnotí naše tuzemské filmové výtvory velmi nízko. Jako by opovrhovali českou tvorbou všeobecně na celé její linii. Pravda je, že po roce 1989 česká filmová tvorba hluboce poklesla v kvalitě námětů, scénářů i zpracování, ale dnes je přece situace již o hodně lepší. Neopovrhujte tolik naší tvorbou. Hodnoťte ji stejným měřítkem, jako hodnotíte tu zahraniční. Buďte prosím k naší tvorbě (i té z České televize) schovívavější než doposud jste. Neočekávejte jen samé akční Oscarové výtvory a budete pak spokojenější. A hlavně, prosím, neškatulkujte si herce do rolí. Etzler zahraje primáře detektiva stejně dobře jako doktora v nějaké telenovele nebo horolezce v rodinném filmu. Kdo jiný by se lépe hodil na chvástavého a mocichtivého starostu než Andrej Hryc, při jeho zavalité postavě a zvučném hlasu? A Lukáš Vaculík, v roli ukřivděného Stbáka v převlečeném kabátě? Ideální tip. Upusťte od svázanosti herce s typem role. Herec, pokud je dobrý, může být ve své roli stejně dobrým filmovým milovníkem, či vzorným otcem nebo i filmovým vrahem. ............ díky za trpělivost.(8.3.2010)

Nejdříve mi to přišlo děsně roztažené a ke konci už tak překombinované, jakoby si z toho tvůrci už sami dělali vlastní parodii. Nejspíš to mělo být kriminální drama, jenže pokud scénář nutil hlavního hrdinu, aby se choval jako svině, tak proč mu fandit? Nebo proč by mi na něm mělo záležet? Jen proto, že stál ještě proti větším sviním? Opravdu Policie zaměstnává vyšinuté sociopaty? Snad jen obrázek o fungování našich médií vypadal docela pravděpodobně (50%).(12.12.2012)

Jednou takhle večer se mi nechtělo přepínat TV a zjistila jsem, že na ČT běží nějaký český film. Chvíli jsem se dívala, vypadalo to na tradiční produkt současné české tvorby a jelikož se jednalo o Českou televizi, tipovala jsem to tak na něco okolo 50%:) Po chvíli se objevily další známé tváře jako Lukáš Vaculík, David Novotný a nějaké ty známé hlasy z dabingu, třeba Michal Pavlata či Petr Pelzer. To už jsem výrazně zbystřila a nakonec jsem první část tohoto TV filmu zhlédla až do konce. Překvapil mě výborný scénář a také skvělé herecké výkony. Také mě překvapil postupný výskyt mnoha, mně známých tváří z hereckého ansáblu Ošklivky Katky. Zejména Petr Štěpán. Ten chlap vskutku má velký talent na ztvárnění sarkastických, egoistických a ostatních nesympatických postav:) Možná by to bylo i za celé čtyři hvězdičky, ale zatím tomu něco chybí, aby se film dokázal vytáhnout z průměru i přes ty všechny klady, které má.(9.12.2012)

• igi B.

Fakt >ze života< zase... Rádoby společensko-kritické, každopádně pak dosti nejapné - prý thriller(!!!) - a falešné snažení o tvrďárnu počesku, prorezlé však jak nějaká ta stará želízka, leda tak ale pytlácká, v nejlepším snad nachystaná na nějaké ptáky... Šablonky klišé - natažené skoro na tři(!) hodiny! To je ten staronový trend v ČT, každá kravina aby stála co nejvíc peněz, máme přece krizi, že... No tak leda žánru... . . . Formou i obsahem klasická českotelevizácká rutina telenovelového stylu, předpokládám vyrobená dle nějakých manuálů na vyplnění nedělního vysíracího prajmtajmu stylem >...dramatický záběr - dramatické pindy - dramatická vata - dramatický zlom - dramatické rozuzlení - dramaticky furt dokola...< ! . . . Zkrátka drama dle šašské čudlačiny a víc už zase nic... Ve výsledku pak převládá ta vata a ejhle - kluci jsou zas ve vatě... Myslím, že ani nemá cenu předjímat, jak to celé dopadne. Vlci se nažerou a stádo pobekává dál... Každopádně i přes pro ČT zatím stále platnou absenci do děje vkládaných reklam pak při sledování odskočte si občas do ledničky nebo na kaďák. Abyste z celého toho dramatu - sledujíce dez dechu a pohnutí - nechytli při té >obsedantní< náhodou vlka! - - - P.S. Po druhém dílu lze jen dodat jediné - > ...leze leze po železe, posere vše, na co vleze... < . . . Nejhorší na tom je, že to tihle výrobci hoven myslí naprosto vážně, jinak to ani dělat neumí a lepší už bohužel tenhle čudlácký pisskulturní socializhnus ani nebude... :-( - - - - - (Poprvé viděno 28.2.2010 na ČT1, po prvním dílu hodnocení 18., komentář zde jako druhý - 28.2.2010)(28.2.2010)

a jeje, ono to nebylo vůbec špatný... hodně uvěřitelné téma, přesvědčivě zahrané a na TV film poměrně nápadité... navíc hvězdně obsazeno. s hodnocením celku počkám na příští týden, ale za první polovinu zatím 70% - - - tak z druhého dílu jsem bohužel moc neviděl, ale i tak si stojím za předchozím hodnocením... možná ze soucitu s hlavním hrdinou, ale spíš z příjemného zjištění, že i TV tvorba dokáže ještě něčím docela překvapit.(1.3.2010)

• - Miroslav Etzler musel kvůli roli primáře absolvovat i náročný gynekologicko-porodnický kurz. (rakovnik)

• - Film se natáčel v Litoměřicích. (rakovnik)