Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na motivy literární předlohy Zdeňka Třešňáka, v režii Petra Slavíka a podle scénáře Miroslava Sovjáka vznikl napínavý dvoudílný příběh ze současnosti. Hlavní postavou je úspěšný primář gynekologie okresní nemocnice. Účastní se výběrového řízení na její privatizaci. Objektivita rozhodování je zpochybněna pokusem diskreditovat jej před veřejností. On sám pak pátrá po okolnostech a vyprovokuje zásah ministerské inspekce. Vypukne válka mezi konkurenty v privatizačním procesu, která obnažuje zákulisí veřejné správy, policie i vazby do nejvyšších míst. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

paascha 

všechny recenze uživatele

Bylo to trochu přeexponované, ale vlastně proč ne? Téma bylo zpracováno citlivě, určitě více reálně, než ve většině podobných "realistických šokovadel" od renomovanějších autorů. Pravda, i zde si autoři neodpustili klišé s úplatnou policií, mafií ve státní správě, korupcí a levotou. To je sice drsná realita dnešních dnů, ale odvolávat se na to pořád? Výkony herců byly víceméně stabilní, nikdo nevyčněl ani milimetr nad svou obvyklou pózu, což u Hanáka, Klepla, Vaculíka, Matáska, Pavlaty a spoustu dalších bylo dobře, neboť v jejich podání je dobré herectví spíš urážkou, ale u jiných, jako třeba Švarc, Hybnerová a nakonec i Etzler v hlavní roli, mi trochu více herectví a méně pózy, chybělo. Ale i tak slušný kousek z české TV tvorby. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tak česká televizní tvorba začala konečně reflektovat dlouho opomíjené téma fenoménu české privatizace. Očekávání jsou jistě vysoká. Po zhlédnutí dvoudílného televizního filmu jsem ale zklamán. Zmatení žánrů - temný politický thriller se tu skloubil s pasážemi z telenovely, zpackaný trendy casting se minul svým účelem a do rolí byli obsazeni herci, kterým nelze v rámci žánru věřit ani jednu větu (Miroslav Etzler možná zvládne part doktora v telenovele, ale hlubokou dramatickou postavu mstitele ani zdaleka neutáhne, Bohumil Klepl, Tomáš Hanák či David Matásek jsou pak úplně k smíchu), levné televizní provedení pak ostře kontrastuje nejen s razantním názvem - pakliže Na vlky železa, pak tvůrci na hlavu máslo...takovýhle film musí po formální stránce vypadat asi nějak jako Pouta. Suma sumárum - Česká televize zaslouží uznání, že otevírá takto choulostivé téma, sám námět není špatný a v jiném zpracování by byl možná i nosný, forma levné televizní inscenace je ale nešťastná a celý projekt spolehlivě pohřbila... ()

Reklama

tahit 

všechny recenze uživatele

Dramaturgie České televize a privatizační dobrodružství v českém podání, které se dotýká společenských témat a provokuje k otázkám nepříliš daleké minulosti. Není pochyb, že privatizace má svoje pravidla, ale také mnohá úskalí, třeba možná za kolik a komu co dát? S čímž jsme se v téhle zemi bohužel naučili žít. Protože proti některým gaunerům z prostředí privatizační mafie je Harry Jelínek s prodejem Karlštejna naprostý učedník. Načrtnutá postava ambiciózního primáře, který usiluje o férové jednání a věrohodnost má na začátku jakous takous logiku a trochu spád díky tématu, ale s přibývajícím časem a polopatickou naivně vykonstruovanou zápletkou to jde s věrohodností děje do kopru. Na druhou stranu si film nečiní nároky na intelektuální náročnost či hlubší sondu do zákulisí privatizace špinavých kšeftů, takže formu sdělení filmu vnímám sice s rozpaky a mohl bych připojit glosu, nelíbilo se mi to, ale neudělám to, protože i přes všechnu průhlednost jsem u toho vydržel až do konce. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Jednou takhle večer se mi nechtělo přepínat TV a zjistila jsem, že na ČT běží nějaký český film. Chvíli jsem se dívala, vypadalo to na tradiční produkt současné české tvorby a jelikož se jednalo o Českou televizi, tipovala jsem to tak na něco okolo 50%:) Po chvíli se objevily další známé tváře jako Lukáš Vaculík, David Novotný a nějaké ty známé hlasy z dabingu, třeba Michal Pavlata či Petr Pelzer. To už jsem výrazně zbystřila a nakonec jsem první část tohoto TV filmu zhlédla až do konce. Překvapil mě výborný scénář a také skvělé herecké výkony. Také mě překvapil postupný výskyt mnoha, mně známých tváří z hereckého ansáblu Ošklivky Katky. Zejména Petr Štěpán. Ten chlap vskutku má velký talent na ztvárnění sarkastických, egoistických a ostatních nesympatických postav:) Možná by to bylo i za celé čtyři hvězdičky, ale zatím tomu něco chybí, aby se film dokázal vytáhnout z průměru i přes ty všechny klady, které má. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Fakt >ze života< zase... Rádoby společensko-kritické, každopádně pak dosti nejapné - prý thriller(!!!) - a falešné snažení o tvrďárnu počesku, prorezlé však jak nějaká ta stará želízka, leda tak ale pytlácká, v nejlepším snad nachystaná na nějaké ptáky... Šablonky klišé - natažené skoro na tři(!) hodiny! To je ten staronový trend v ČT, každá kravina aby stála co nejvíc peněz, máme přece krizi, že... No tak leda žánru... . . . Formou i obsahem klasická českotelevizácká rutina telenovelového stylu, předpokládám vyrobená dle nějakých manuálů na vyplnění nedělního vysíracího prajmtajmu stylem >...dramatický záběr - dramatické pindy - dramatická vata - dramatický zlom - dramatické rozuzlení - dramaticky furt dokola...< ! . . . Zkrátka drama dle šašské čudlačiny a víc už zase nic... Ve výsledku pak převládá ta vata a ejhle - kluci jsou zas ve vatě... Myslím, že ani nemá cenu předjímat, jak to celé dopadne. Vlci se nažerou a stádo pobekává dál... Každopádně i přes pro ČT zatím stále platnou absenci do děje vkládaných reklam pak při sledování odskočte si občas do ledničky nebo na kaďák. Abyste z celého toho dramatu - sledujíce dez dechu a pohnutí - nechytli při té >obsedantní< náhodou vlka! - - - P.S. Po druhém dílu lze jen dodat jediné - > ...leze leze po železe, posere vše, na co vleze... < . . . Nejhorší na tom je, že to tihle výrobci hoven myslí naprosto vážně, jinak to ani dělat neumí a lepší už bohužel tenhle čudlácký pisskulturní socializhnus ani nebude... :-( - - - - - (Poprvé viděno 28.2.2010 na ČT1, po prvním dílu hodnocení 18., komentář zde jako druhý - 28.2.2010) ()

Galerie (59)

Zajímavosti (3)

  • Film se natáčel v Litoměřicích. (rakovnik)
  • Ve druhém díle, když navštíví Karla Mádra (Miroslav Etzler) na chalupě kriminalisté, dá mu jeden z nich svůj služební průkaz do ruky k nahlédnutí.  Ve skutečnosti nesmí kriminalista dát svůj průkaz nikdy z ruky. (stone)

Reklama

Reklama