Jana Eyrová

Jana Eyrová

Jane Eyrová

Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 2011, 120 min

Jako divák a čtenář, který se Janě Eyrové vždy nějakým způsobem vyhýbal, jsem si na první setkání nemohl vybrat lepší variantu. Tohle spokojené konstatování se ale rodilo hodně těžce. Po půlhodince trápení hlavní hrdinky skoro ve stylu Olivera Twista jsem totiž kroutil hlavou nad nefunkčností dění na plátně a rozporuplnou atmosférou, která mi ne a ne dovolit se do děje pořádně dostat. Ale jen co přicválá Michael Fassbender, dostane obraz devatenáctého století úplně jiné barvy. Ať už to jsou barevné odlesky zapletené romantiky a strhujících drobných dialogů nebo tmavší odstíny při sugestivních scénách gradovaného zámeckého tajemna. A když jsem se dočkal pointy a dokonale padnoucího závěru, ulevilo se mi. Srdcová melodie hraje dost nahlas, Fassbender si pomalu podmaňuje širokou hollywoodskou scénu a na světě je nový (a velmi silně doznívající) kus komplexní historické romance.(4.8.2011)

• Czech_cz

celou dobu neskutecne nudne a otravne. hlavni protagoniste mi k srdci absolutne neprirostli a cely dej je uplne o nicem. kdyz jsem zjistil ze film mel mit v puvodni stopazi misto 120 minut 150, polilo me horko kdyz sem si uvedomil jak blizko k smrti nudou jsem byl ....(27.3.2016)

Jana Eyrová. Kniha se mi četla těžce, ale byla super. Film a jeho strhující obsazení, kamerové záběry, kostýmy je naprosto věrnou adaptací knihy. Hudba od Daria Marianelliho dokresluje křehký cit mezi Edwardem a Janou a dává šmrnc veškerým jak pochmurným, tak těm slunečným částem příběhu. Pochmurná atmosféra se mi zdá naprosto vyhovující - v knize to také zrovna nebyla procházka růžovou zahradou. Michael Fassbender ukázal, že je herec, stejně jako Mia Wasikowska, která naprosto vyhovuje pojmu "nepříliš hezká vyhovatelka". Hodnotím 5*.(26.8.2016)

Skvělá hudba a kamera. Co dodat. Má kouzlo. Ústřední dvojice mě nepřeválcovala tolik jako u minisérie z dílny BBC (2006). Mia mi přišla tady zas až moc nehezká, upjatá a zdrženlivá,ale byla velmi přesvědčivá, ty pejzy Michaelovi tedy vůbec neseděly, jinak tedy jeho kukadla mě do kolen dostala. Závěr mě trochu zklamal, nečekala jsem, že ho utnou v této chvíli, ale budiž odpuštěno, jinak povedené a 4* si určitě zaslouží. Jednu ubírám kvůli pro mě lepší verzi z roku 2006 a také černobílé z r.1943. Ale ani to mi nezabránilo vidět film za posledních 14 dnů asi třikrát, haha.(5.10.2016)

Zpracování klasiky v dnešní době, kdy jsou filmaři v zájmu zvýšení atraktivity nacpat do filmů kdeco, bez ohledu na to, zda to tam zapadá či ne a kdy jsou schopni "upravit" konec oproti psané předloze, je ošemetnou záležitostí. Trochu jsem se proto obávala, jak bude zvládnut tento klasický román. Zklamaná jsem opravdu nebyla, ba naopak. Výtečně hrající herci, Thornfield jako vystřižený z listů románu, ponurá atmosféra, co víc si člověk může přát...(1.11.2016)

Michael Fassbender je neodolatelný a Mia Wasikowska až neuvěřitelně éterická. K tomu vynikající kamera Adriana Goldmana a dechberoucí exteriéry, které mne přenesly do dob již dávno minulých. Tento film zahřál mé srdce jako planoucí oheň u zimního krbu. Krásná a místy i dojemná podívaná. Dávám plný počet.(27.12.2017)

Bravurně natočený film plný jemných detailů, fascinující kamera a mírná syrovost tématu. Skvělý koktejl vášní a zodpovědnosti, lásky a bídy té doby, která vedla k pokoře a skromnosti a přehlížela touhy jedince, pokud nebyl na žebříčku společnosti na výši. Neobvykle intenzivní vyjádření napětí introvertních postav, dobře podkreslené klidem a pomalým během tehdejší společnosti. Opravdu fascinující a uvěřitelné, velmi vtahující do děje. Scéna se sirkou zapalující oheň je mistrovská a naprosto geniální. Vřele doporučuji, po shlédnutí budete o něco bohatší.(28.7.2018)

Velké a velmi příjemné překvapení. Velmi silný, dojemný příběh. Skvěle zahrané. Dario Marianelli hudbou skvěle dokreslil atmosféru.(16.9.2018)

1 10 19 27 33 34 35 36 následující >>