poster

Xue hua mi shan

 • Čína

  雪花秘扇

 • USA

  Snow Flower and the Secret Fan

Historický / Drama

Čína / USA, 2011, 104 min

Režie:

Wayne Wang

Kamera:

Richard Wong

Producenti:

Wendi Murdoch

Střih:

Deirdre Slevin

Scénografie:

Lim-Chung Man

Kostýmy:

Lim-Chung Man
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gumrice
  ***

  Na tento film jsem narazila náhodou, nikde jsem o něm před tím neslyšela, asi je to tím, že je to čínská produkce. Když jsem si přečetla obsah, zaujal mě a rozhodla jsem si ho pustit. Nijak zvlášť mě snímek nepřekvapil, ale zajímavý je. Klidný, pomalý film, zachycující různé časové úseky, téma i čínská kultura se mi líbila, ale podruhé už bych si to nepustila.(25.11.2013)

 • Redi
  ****

  ,,Je škoda, že takový casting s tak (pro mě debutující) líbivou režií a celkovým vizuálem nemá ten příběh zrovna asi nejzáživnější..." jsem si říkal během první poloviny filmu... ,,přesto se na to dívá tak krásně, nejen díky tomu jak je to uvěřitelné(chodidla bolela)"... ovšem během druhé poloviny, a po celkovém zkouknutí a vstřebání jsem procitnul, že tohle není jen průměrná nezáživná romantika (což je samozřejmě patrné hned na první pohled), ale nádherný příběh o (nevšedním) přátelství, kterému může v dnešní době 'každý' závidět. Absence 'výraznějšího' zobrazení lesbické lásky zamrzela. Fanoušci 'jen Wolverina' neocení, už jen ta myšlenka je zvrácená.(18.1.2012)

 • Vavča
  ****

  Vcelku dosti poetický příběh o přátelství žen, děj který jen zlehka reflektuje velké historické události 19 a 20. století na pozadí osobních příběhů hrdinek, jejich rodin. Přišlo mi to řemeslně dobře zvládnuté, nevtíravé, velmi lehké, uvolněné, žádné křečovité emoční projevy, přehrávání atd. Wayne Wang je profík, velmi mě mrzí, že jeho filmy jsou tak špatně k sehnání (a ne každý se může urvat na seminář taiwanských filmů do Veselí nad Moravou). Film to vyhrál hlavně obsazením, Bingbing Li i Jeon Ji-hyeon prokazují, že patří do první ligy a mohou se podle mě uplatnit i mimo svět asijského filmu. Menší roli si tu vystřihnul pan Charismastický, Hugh Jackman. Navzdory dvěma časovým liniím, které se často prolínají, nemyslím, že by mohl někomu vyvstat problém při sledování. Spíše může někoho odradit volnější tempo. Pro mě letos jeden z mála filmů od kterého jsem očekával hodně a nezklamal mě, ačkoliv jsem si nebyl jistý, jak si režisér s takovým námětem poradí. Potěší odkazy na kulturní reálie jako moje milovaná Faye Wong, nebo nesmrtelná klasika Teresa Teng.(29.10.2011)

 • terunka003
  ***

  Komorní, skromné, dramatické, čínské, sesterské, milé, poutavé. Opravdu milý příběh o sestrách nesestrách. Do toho prolínající se linie historického románu, krásně znějící šišlavá čínština a máme film jako fík. I když jednu z hlavních hrdinek hrála Korejka. Film ideální na páteční večer. I když se v něm hodně povídá a místy trochu (asijsky) filozofuje, konec je krásný. "..až teď jsem poznala, co znamená láska.. " (2.11.2012)

 • emma53
  ****

  Ano, záležitosti našich srdcí byly, jsou a budou stále stejné. Na tyto dva dojemné příběhy skutečného přátelství žen, Sněžného kvítku a Lilie v té historické podobě a Niny se Sophií v současnosti, které se tady vzájemně prolínají, musí být asi i to správné rozpoložení mysli, aby mohly prostoupit až k nám do komůrek našich srdcí. Je to silně pocitová záležitost, kde se Lao tchung - přísaha věčné věrnosti, pro mě něco zcela neobvyklého a neznámého, projeví v mnoha podobách a já jsem byla citlivostí, s kterou to bylo předložené, vtažena do zvláštní, melancholické až smutné nálady. Vše je završeno nádhernou a podmanivou hudbou a já mám chuť jít si sednout někam do křesla při světle zapálených svíček a alespoň ještě chvíli přemýšlet o hloubce a síle takového přátelství. "Celý život jsem toužila po lásce. Myslela jsem si, že jí rozumím......ale teď s hanbou a smutkem vidím, že jsem vůbec nechápala, co je to milovat celým srdcem. Co je to láska mezi sestrami."(6.2.2015)

 • - Filmové natáčení snímku, čerpajícím z úspěšné knižní novely "Snow Flower And The Secret Fan" knižním nakladatelstvím Random House, Inc. vydané v roce 2005, odstartovalo zkraje roku 2010 v čínských historických filmových studiích Hengdian World Studios a v Šanghaji. Její autorkou je francouzská novelistka s čínskými kořeny, Lisa See. Ta má do této doby na svém kontě takřka jednu celou desítku knižních titulů, kdy tím posledním je 354 stránková novela nesoucí název "Dreams Of Joy" a pod křídly knižního nakladatelství Random House, Inc. světlo světa spatřila v roce 2011. (Conspi)