poster

Ach, ti dospělí!

 • Francie

  Les Grandes Personnes

 • Švédsko

  Les grandes personnes - De vuxna

 • angličtina

  Grown Ups

Komedie

Francie / Švédsko, 2008, 80 min

 • Malarkey
  ****

  Moc pěknej film ze života. Ty já mám moc rád. Když se to teda nemotá kolem vztahů, a tenhle mi tím pádem splnil radost na stoprocent. No, možná i víc, protože se v něm objevuje detektor kovů, pojem mrcasení a jeden vášnivý čtyřicátník, co si s dcerou jede na výlet do Švédska hledat bájný vikingský poklad. Sám s hledačkou chodím, a sám přesně znám ty scénky, když se mi líbí nějaká ta zahrada. Prostě si tam vlezu a hledám, kopu díry a čekám, až někdo zařve...Sice se mi nestalo, to co tady, ale zato mě zase honil rozčilenej zemělec Zetorem. Jsou to radosti s tím spojené a hlavně je to příjemný uvolnění. Ten pocit, když Vám v podzemí něco pípá a já s nadšením kopu a kopu až vykopu.....zátku nebo stanovej kolík, jsou nezapomenutelný, i když to asi nikdo, kdo to nezkusil nepochopí. Jednou jsem například z půl metrový hloubky tahal plech jak kráva. Myslel jsem si, že to je štít. Co jinýho. :D V mým případě se na ten film prostě hrozně hezky koukalo. První setkání s detektorem kovů a bylo znát, že ten co ten film napsal, přesně věděl, o čem píše.(13.3.2010)

 • lenuse
  **

  Dvě hvězdy a to si silou mocí snažím odmyslet děsivý plechový dabing Cinemaxu s totálně vypuštěnými švédskými dialogy v okamžicích, kdy to mohlo mít význam. (Setkání Anniky s jejím přítelem - detail obličeje - mluví spolu dva Švédové, žádný Francouz na obzoru, který by jako mohl nerozumět, a podle odposlechu si říkají docela důležité věci.)(21.8.2011)

 • Pevek2
  *****

  Mohlo to byt klidne o deset minut delsi ve smyslu doznivani pribehu. Me nejvic oslnila uplna beznost a zaroven zajimavost zapletky, divci sneni a jeho naraz na realitu. A taky rytmus a hudba filmu. Ale nejvetsim skvostem je tu Annais Demoustier, ktera cely film tahne, ne poprve, takze si myslim, ze o ni jeste uslysime...(31.5.2012)

 • markotter
  ****

  Milý, malý film, ve kterém to vypadá, že se celých 80 minut nic neděje, ale možná se během něj rozpadly dva vztahy a dva nové možná vznikly. Obdivoval jsem dceru, s jakou grácií zvládá úlety tatínka pošuka, ale myslím, že ho režisérka nemusela líčit tak tragikomicky. Možná má ale režisérka něco proti chlapům, protože skoro všichni, co se tam objevili, byli vylíčeni dost nelichotivě.(24.10.2010)

 • jhrasko
  **

  Dokonale vykradnutá Stealing Beauty, pričom dokonale v tomto prípade = bez dusna, bez duše, bez atmosféry. Well, Bernardo Bertolucci je proste len jeden. Mimochodom malé p.s. smerom k scenáristom: na čo nám bola scéna v nemocnici s informáciou, že miestny páter sa zamiloval do jednej zo zboristiek ?! Pointless !!!(5.10.2010)