poster

Ach, ti dospělí!

 • Francie

  Les Grandes Personnes

 • Švédsko

  Les grandes personnes - De vuxna

 • anglický

  Grown Ups

Komedie

Francie / Švédsko, 2008, 80 min

 • markotter
  ****

  Milý, malý film, ve kterém to vypadá, že se celých 80 minut nic neděje, ale možná se během něj rozpadly dva vztahy a dva nové možná vznikly. Obdivoval jsem dceru, s jakou grácií zvládá úlety tatínka pošuka, ale myslím, že ho režisérka nemusela líčit tak tragikomicky. Možná má ale režisérka něco proti chlapům, protože skoro všichni, co se tam objevili, byli vylíčeni dost nelichotivě.(24.10.2010)

 • jhrasko
  **

  Dokonale vykradnutá Stealing Beauty, pričom dokonale v tomto prípade = bez dusna, bez duše, bez atmosféry. Well, Bernardo Bertolucci je proste len jeden. Mimochodom malé p.s. smerom k scenáristom: na čo nám bola scéna v nemocnici s informáciou, že miestny páter sa zamiloval do jednej zo zboristiek ?! Pointless !!!(5.10.2010)

 • lenuse
  **

  Dvě hvězdy a to si silou mocí snažím odmyslet děsivý plechový dabing Cinemaxu s totálně vypuštěnými švédskými dialogy v okamžicích, kdy to mohlo mít význam. (Setkání Anniky s jejím přítelem - detail obličeje - mluví spolu dva Švédové, žádný Francouz na obzoru, který by jako mohl nerozumět, a podle odposlechu si říkají docela důležité věci.)(21.8.2011)

 • Pevek2
  *****

  Mohlo to byt klidne o deset minut delsi ve smyslu doznivani pribehu. Me nejvic oslnila uplna beznost a zaroven zajimavost zapletky, divci sneni a jeho naraz na realitu. A taky rytmus a hudba filmu. Ale nejvetsim skvostem je tu Annais Demoustier, ktera cely film tahne, ne poprve, takze si myslim, ze o ni jeste uslysime...(31.5.2012)

 • Luswani
  ***

  Je už to hodně dávno, co jsem viděl tenhle film. Navíc jsem ho viděl v Německu a tudíž v němčině, takže jsem nerozumněl úplně všemu, ale celkově ve mě ten film zanechal nějaký zvláštní dojem. Když skončil říkal jsem si: To je všechno? Prostě jsem čekal, že se děj bude dále nějak vyvíjet a ono nic. Až za dlouho jsem si uvědomil, že je to jen jakési zachycení života otce s dcerou na prázdninách ve Švédsku. Ale jak už jsem říkal, film ve mě zanechal zvláštní dojem, možná to bylo zachycením té nádherné severské atmosféry... 65%(12.3.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace