poster

Ach, ti dospělí!

 • Francie

  Les grandes personnes

 • Švédsko

  Les grandes personnes - De vuxna

 • anglický

  Grown Ups

Komedie

Francie / Švédsko, 2008, 80 min

 • Enšpígl
  *****

  Nádhera. Naprosto přirozený film, plynoucí jak život osobně. Nejsou v něm nějak ultra zábavné momenty a přesto jsem se občas pousmál. Nejsou v něm nějak vyhrocené dramatické chvíle a přesto se mě příběh velmi dotýkal. Nejsou v něm ani žádné samoúčelné citové dialogy a přesto jsem ani na chvíli nepochyboval, že všechny postavy si prožívají svoje trápení i svoje radosti. Co je však ve filmu určitě: přirozenost, civilnost a realičnost. Ach ti dospělí, je film, který si nenápadně přijde na vaší obrazovku, tam ve vší skromnosti chvíli existuje, pak tiše odejde a vy si přejete, aby se zase co nejdřív vrátil, protože byl hrozně příjemný společník.(15.2.2010)

 • Pevek2
  *****

  Mohlo to byt klidne o deset minut delsi ve smyslu doznivani pribehu. Me nejvic oslnila uplna beznost a zaroven zajimavost zapletky, divci sneni a jeho naraz na realitu. A taky rytmus a hudba filmu. Ale nejvetsim skvostem je tu Annais Demoustier, ktera cely film tahne, ne poprve, takze si myslim, ze o ni jeste uslysime...(31.5.2012)

 • markotter
  ****

  Milý, malý film, ve kterém to vypadá, že se celých 80 minut nic neděje, ale možná se během něj rozpadly dva vztahy a dva nové možná vznikly. Obdivoval jsem dceru, s jakou grácií zvládá úlety tatínka pošuka, ale myslím, že ho režisérka nemusela líčit tak tragikomicky. Možná má ale režisérka něco proti chlapům, protože skoro všichni, co se tam objevili, byli vylíčeni dost nelichotivě.(24.10.2010)

 • Malarkey
  ****

  Moc pěknej film ze života. Ty já mám moc rád. Když se to teda nemotá kolem vztahů, a tenhle mi tím pádem splnil radost na stoprocent. No, možná i víc, protože se v něm objevuje detektor kovů, pojem mrcasení a jeden vášnivý čtyřicátník, co si s dcerou jede na výlet do Švédska hledat bájný vikingský poklad. Sám s hledačkou chodím, a sám přesně znám ty scénky, když se mi líbí nějaká ta zahrada. Prostě si tam vlezu a hledám, kopu díry a čekám, až někdo zařve...Sice se mi nestalo, to co tady, ale zato mě zase honil rozčilenej zemělec Zetorem. Jsou to radosti s tím spojené a hlavně je to příjemný uvolnění. Ten pocit, když Vám v podzemí něco pípá a já s nadšením kopu a kopu až vykopu.....zátku nebo stanovej kolík, jsou nezapomenutelný, i když to asi nikdo, kdo to nezkusil nepochopí. Jednou jsem například z půl metrový hloubky tahal plech jak kráva. Myslel jsem si, že to je štít. Co jinýho. :D V mým případě se na ten film prostě hrozně hezky koukalo. První setkání s detektorem kovů a bylo znát, že ten co ten film napsal, přesně věděl, o čem píše.(13.3.2010)

 • jhrasko
  **

  Dokonale vykradnutá Stealing Beauty, pričom dokonale v tomto prípade = bez dusna, bez duše, bez atmosféry. Well, Bernardo Bertolucci je proste len jeden. Mimochodom malé p.s. smerom k scenáristom: na čo nám bola scéna v nemocnici s informáciou, že miestny páter sa zamiloval do jednej zo zboristiek ?! Pointless !!!(5.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace