Svatební obřad

Scénografie:

Inbal Weinberg

Kostýmy:

Heidi Bivens

Na tenhle snímek jsem koukal hlavně kvůli jménu Umy Thurman ve výčtu herců, protože jsem si řikal, že to zase taková blbost být nemůže a taky nebyla. Neni to jenom komedie, ale taky koukatelné drama o vztazích mezi bývalými partnery. Navečer jsem sháněl něco nenáročného a oddechového a to je přesně Ceremony. SPOILER: Navíc je sympatické, jak je na konci pěkně zbořeno jedno velké žánrové klišé, to jsem opravdu nečekal a velmi mile mě to překvapilo. Holt i takhle to občas (většinou) v životě chodí:) KONEC SPOILERU Je to prostě takový skromný snímek, který si na nic nehraje a člověk se u něj odreaguje. Především za velmi sympatický konec dávám tři hvězdy.(25.7.2011)

• Lencuccia

Zatím dávám jednu hvězdu. Viděla jsem počáteční půlhoďku a pak jsem to po kouskách proklikala až do konce. Čekala jsem vtipnou komedii, ale tedy neobjevila jsem tam ani jediný džouk. Ještě případně hodnocení přehodnotím, až na to kouknu souvisle, ale dnes bohužel nemám na něco podobného náladu. Přišlo mi to jako strašlivá nuda. Ta jedna hvězda je za konec - za poslední scény. To byl dobrý nápad. Už jsem čekala, že se mi potvrdí neblahá předtucha o naprosto tuctovém zakončení.(25.1.2015)

Vážně takový lehký film na odpolední hnusné počasí.Ten film jak byl tak strašně normální,tak byl v tom nejlepší.Prostě film jede svojí notu a občas se možná moc snažil být komediálním,což mu nejvíc podle mě ublížilo,ale na druhou stranu,ono by se tam toho moc nedělo,protože film se snaží držet uhlavní dvojice s dalšíma postavami a snoubenkou Zoe.Hlavní dva herci jsou sympaťáci, ikdyž je to spíchlé horkou jehlou,člověk ví a nechá se jenom unášet do konce,který člověk nečeká a jde proti proudu,což je taky klad filmu.(27.2.2013)

• romanz123

Hlavním problémem tohoto filmu je podle mě scénář, kdy se jednotlivé postavy předhánějí v tom, kdo bude jednat neuvěřitelněji a nepochopitelněji. Navíc je to na komedii žalostně málo vtipné, takže doporučit to lze snad jen nekritickým obdivovatelům Umy Thurman, která zde ale stejně působí poněkud unaveným a sešlým dojmem. Stručně řečeno to není úplný odpad, ale dost slabota.(3.9.2011)

Nejvíc celé ceremonii škodí nálepka komedie, protože daleko blíž má k oněm příběhům "o smutných lidech, co dělaj smutný věci ". A nutno dodat, že na tomhle poli si (navzdory hodnocení) nevede zas tak špatně. Celkový dojem strhává dolů paradoxně Uma Thurman a její Zoe, do jejichž pohnutek není divákovi dovoleno nahlédnout. Dala bych tři, ale 42% je snad až příliš krutý verdikt.(24.9.2011)