Spisovateľka Rikke (Isabel Vibe) sa po menších nedorozumeniach s manželom rozhodne na nejaký čas odcestovať na vidiek a v starej rodičovskej chalupe dokončiť rozpísaný román.
Nechcene sa však okamžite stane terčom pozornosti troch miestnych neotesancov, ktorých obťažovanie a záujem o jej osobu naberajú každým dňom na intenzite. (Karamanlis)

J*A*S*M

Když jsem sledoval Horu, probleskla mi hlavou myšlenka, že to tehdy u I Spit on your Grave nemuselo pouze začít, ale rovnou taky i skončit... ()

Flipnic

Když už je pro mne původní "I Spit on Your Grave (1978)" takový kult, musel jsem si samozřejmě prohlédnout i toto. Čekal jsem, že to nebude zrovna lehký úkol, ale nějak jsem těch 90 minut nudy nakonec zvládl. Tady je aspoň krásně vidět, co to je opravdu "nezávislý-nízkorozpočtový-experimentální" film a film ve svém plném rozsahu. Film se strašně táhne a vše je zde nechutně pomalé, herci nesympatičtí, hlavní herečka nehezká oplácaná divná ... příroda pěkná, škoda, že se skoro vše točilo v té odporné uvikaci kde zřejmě štáb sídlil a kalil... Jen pro příznivce původní verze a sexploitaition subžánru. Brutalita je zde na vysoké úrovni, takže varování pozor pro nezkušené jako vždy ...! ;-) ()

helljahve

Ďalší exploitation, tieto filmy sa zdá že sú dnes v móde. Krvi je tu dosť, ale to je tak všetko. Ako napísal Chatteter, film padá hlavne na nelogickom správaní postav, a hlavne zase tá blbá kamera. ()

pornogrind

Prachobyčejná sprostá kopie I Spit on Your Grave ?Jasně.Nepřichází v podstatě s ničím novým.Hrdinka určitě není z nejhezčích ale tak nějak mi do toho filmu pasovala.Banda úchylnejch prasat byla nesympatická tudíž jsem se těšil na konečné zúčtování.To sice opět nepřineslo nic nového ale i tak musím říct,že to má něco do sebe.Z filmu číší amatérismus,ale i tak mě vtáhnul do děje.A ta kamera a celkový styl natočení na který tady většina lidí nadává,mě prostě sedí.Velké plus za nápad s vyrytým HORA na čele.To je to největší ponížení které jsem kdy viděl.Takže za sebe musím tuhle norskou nízkorozpočtovou kopii ISOYG pochválit. ()

Sobis87

Amatérská verze exploitation klasiky I Spit On Your Grave, která překvapí maximálně tak lehce nadprůměrným gore. Herecké výkony dle očekávání ochotnické, hnusná digitální kamera (tomuto žánru prostě sluší celuloid) a špatný zvuk, scénář pitomý a hlavní hrdinka rozhodně nespadá do kolonky atraktivních královen hororu a roli dostala asi proto, že byla ochotna chodit půlku filmu s holou kačenou...na poli amatérského filmu to jakžtakž funguje (rozuměj je to konzistentní a jasně vyhraněné dílo), ale jinak Hora nemůže obstát a ve výsledku je spíše směšná...nikoliv vtipná ()

Hunter2222

Veľmi nepodarená vykrádačka kultového Rape and Revange snímku I Spit on Your Grave / Day of the Woman (1978). Vo filme sa prvú pol hodinu nič nedeje, v kľude si môžete podriemať, tak ako ja. Potom sa začne niečo diať, ale je to tak natočené, že sa vám chce ďalej driemať. Herecké výkony sú otrasné a dialógy blbé. Film obsahuje obrovskú kopu nelogickostí. Režisér sa ešte k tomu snažil o niečo ako umelecké prvky (občas čiernobiely obraz, nepočuť zvuk iba šušťanie...), ktoré to ešte viac pomrvili. Ale niektoré násilné scény sú celkom dobré (dobre okopírované) a gore efekty sa tiež celkom podarili. Takže film si 30% určite zaslúži. ()

SOLOM.

Severské filmy mám rád a především ty norské. Proto jsem byl docela zvědavý na tento „Rape and Revange“ kousek a neodradilo mě ani jeho nízké hodnocení. K mému zděšení jsem však velmi rychle pochopil svou chybu. Amatérská nízkorozpočtová variace na starou klasiku I Spit on Your Grave se ukázala býti velmi špatnou po všech stránkách. Již na první pohled jde vidět, že tohle bylo vážně natočené strašně rychle (těch 10 dní se mi zdá až moc), bez špetky tvůrčí kreativity a pořádné atmosféry to prostě nemělo potřebné grády. Tempo příběhu bylo doslova uspávající a první hodina jedna neskutečná nuda. Snad kromě toho znásilnění dvou holek na začátku, tu k vidění nebylo vůbec nic zajímavého. Trojice násilníků byla vážně ubohá, stejně jako způsob jakým ke znásilnění hlavní hrdinky došlo. Ona byla sice nahá (no však pornoherečku v sobě Isabel Vibe nezapřela), ale chlapci po „americku“ zůstali ve slipech. Do toho všeho ještě ten otravný způsob natáčení kamery a opravdu hnusný střih. Jediné za co musím tvůrce pochválit, byl místy dobrý hudební doprovod. Dalším kamenem úrazu byl způsob pomsty. Jelikož jsem však viděl již "neoficiální" pokračování známého kontroverzního snímku I Spit on Your Grave - Savage Vengeance (1993) nebyl jsem vyloženě zklamán. Alespoň tu poletovala polonahá hlavní hrdinka, na kterou se dalo dívat. Způsob (vykonávání) její pomsty bych však rovněž označil za jednu velkou tragédii. Nevěděl jsem, že se dá s upilovanou brokovnicí střílet stejně přesně jako se snajperkou, co následovalo potom, raději nebudu komentovat. ()

Karamanlis odpad!

Najhorší nórsky horor a zároveň najhorší rape and revenge čo som kedy v živote videl... Ak to bolo myslené ako pocta "I Spit on Your Grave" či Thriller - en grym film, tak to bol fakt úbohý pokus, zlyhávajúci na hrubom amatérizme, príšerných hereckých výkonoch a celkovej hlúposti tejto snímky, ktorá sa občas dokonca pokúša tváriť ako osobité nezávislé dielko. Nepochopiteľné striedanie farebného a čiernobieleho obrazu, fingované pretrhnutie pásky, chýbajúca scéna nahradená nápisom s ospravedlnením, že daný úsek filmu bol poškodený, zvuky rachotiacej premietačky, ktoré divák zreteľne počuje... wtf??? Pocta grindhouse kinu a starým exploitationom?? Niečo také si mohli dovoliť borci ako Quentin Tarantino a Robert Rodriguez a vyznelo to štýlovo, Nór Reinert Kiil však menovaným režisérom nie je hoden ani nosiť aktovku, jeho pokus o čosi podobné preto vyznieva trápne a otravne. Napriek tomu, že je Hora vyslovene zlý film, chcel som jej zo súcitu udeliť aspoň jednu *, keď som však závere uvidel, ako hlavná hrdinka držiac ležérne iba v jednej ruke brokovnicu s upílenou hlavňou triafa na vyše 100 metrov buranov s takmer milimetrovou presnosťou, od zámeru zhovievavého hodnotenia som definitívne upustil... ()

eraserhead666

Víte co znamená Hora? Znamená to Kurva, pane redaktore. A zdá se, že věren názvu, zhorvil režisér na filmu co se dalo. Od scénáře jako takového, mimózních dialogů, chování postav až po neodůvodněné hrátky s obrazem a kamerou (opravdu jsem nepochopil, proč tam je několikrát ten "vypadlý film z promítačky", notabene, když tahle na dlouhou dobu nahradí zřejmě nejsofistikovanější část celého filmu). Příběh jednoznačně nemá na svou stopáž a tak dost často upadáme do místy až nesnesitelné nudy bloumání postav odněkud někam nebo zevlování na místě. Nefunguje to dokonce ani jako pocta původnímu I Spit on Your Grave, který to v podstatě remakuje, ale spíše lépe řečeno vykrádá. Nechápu, proč někdo něco točí znova, pochopil bych, kdyby tam něco přidal, nebo byl syrovější/brutálnější (ani jedno Hora oproti I Spit... není), ale opravdu mi má jako divákovi stačit, že si někdo řekne. "Tenhle film je fajn, natočím ho taky?". Hora má v podstatě jen dva světlé body. Výběr představitelky hlavní hrdinky. Isabel Vibe je skvělá v mnoha ohledech (pokud jí zrovna scénář nehází klacky pod nohy), má jen jednu chybu a tou jsou její silikony. Druhým světlým bodem filmu je ten retard, ten je zahraný skvěle. Přesto to ale nic nezachraňuje. 1,5* ()

corpsy

Prečo chceli tvorcovia tento námet zasadiť do rádoby cool prednesu? Myslím, že exploitation má vyhradené mantinely a za nimi to už nieje ono a príde to trápne. A hlavne je to nuda. ()

kaylin

Norský film „Hora“ nedokázal navázat na „I Spit on Your Grave“ anebo na podobné snímky skutečně skvěle, bere si z nich vlastně jen to základní a jediné, co přidává k topornému herectví, je skutečnost, že jsou zde scény, které dovedou zaujmout, znechutit, nabudit v tom smyslu, že najednou přestanete u filmu usínat a řeknete si, že by možná nakonec stálo za to tenhle horor dokoukat ()

Chatterer

Spisovatelka jede pracovat na starou chalupu po rodičích a naběhnou na ni tři burani, co mají IQ nižší než věk. Asi bych dal o jednu navíc, protože explotation mám docela rád, ale to by se musel film vyvarovat do očí bijícího nelogického chování postav hlavně v závěru filmu. ()

Sfinkter

Levná norská kopie, ve které nestojí za nic žádná pasáž. Z popisku žánru bych vypustil komedii, pro fandy exploitationu to možná chvíli komedie je, ale pro všechny je to v podstatě utrpení. Ale co čekat u filmu, kde hlavní roli ztvární norská pornoherečka Isabel Vibe. ()

PetrPan2

Další z mnoha remaků snímku I spit on your grave, tentokrát v norském, nízkorozpočtovém provedení. Děj je prakticky totožný se svým slavnějším snímkem z roku 1978. Mladá spisovatelka odjíždí na venkov, kde ji přepadne a znásilní banda místních buranů, plus jeden retarda... následuje krutá a krvavá pomsta... jo a slovo "hora" prý v norštině znamená děvka... takže až budete ve Skandinávii na dovolené a budete se kochat krásou místních hor... bacha jaká slova z úst vypouštíte... ()

drackula

I Spit on your Grave cez nepodarený nórsky kopirák. O hercoch sa hovoriť nedá, o originalite a invencii dvojnásobne. Všetko ide podľa šablóny známejšieho predchodcu, a keďže ani ten nejako extra nemusím, zväčša išlo o neskutočnú nudu. Vytrhnúť z biedy to mohol "revenge" záver, avšak ten je neuveriteľne chaotický, nelogický a skrátka zlý. 15 % ()

Teabag

Nízkorozpočtový Rape and Revenge, který se nebere příliš vážně. To béčkovité ladění mi docela sedlo, ty filmařské triky typu "omlouváme se za chybějící filmový materiál" už tolik ne. ()

mourinho

I SPIT ON YOUR GRAVE (1978) je bezesporu kult a tak se dalo pochopitelně očekávat, že se nějaký ten remake dřív či později objeví. Zatímco nejnovější oficiální verze z roku 2010 vyšla na výbornou, tento norský paskvil je něco příšerného. Nekonečná nuda, způsob jakým bylo vše natočeno, k tomu hnusná nesympatická herečka, no opravdu jsem měl problém se dodívat. Snad jen nějaké to gore ke konci stálo za řeč (za to ta jedna hvězda), ale jinak katastrofa. Takhle opravdu ne. ()

djtoko

Ta "HORA" si o to koledovala už od začátku filmu... :)) V žánru explotation na výbornou. Celé je to bráno s velkou nadsázkou, ale já se moc dobře bavil... ()