Armagedon zvířecí říše (TV seriál)

• Česko

Animovaný / Dokumentární

USA, 2009, 8x50 min

Bryce Zabel
  • kojot.name

Obrázky celkem pěkné (i když ta umělotina je znát), faktograficky poměrně kvalitní, ale co mají probůh znamenat ty zavádějící patetické komentáře a citáty z Bible a klasiků?! Jo, aha, ono je to asi pro americké publikum... ;-) Chápu, že v prostředí nasáklém biblickým kreacionismem dělají tvůrci co mohou, aby pořad zatraktivnili, ale některé metafory ("druh ukazuje ostatním jak se udržet na souši" WTF?) jsou opravdu mimo. Živočišnému druhu nelze připisovat lidskou intencionalitu. Co se týče "kvality" českého dabingu, no comment. Zmršené překlady citace klasiků (aspoň ty biblické citáty si mohli najít v českém překladu a neblábolit), faktické omyly ("triassic" přeložen jako "křída") atd.(12.6.2012)

Jeden z nejlepších dokumentárních seriálů o přírodě, co znám. O vymření dinosaurů slyšel každý, ale neměl jsem nejmenší tušení, že život na Zemi měl na kahánku mnohem vícekrát (naštěstí pro nás život má tuhý kořínek a je jednoduché ho zdecimovat, ale ne vyhladit). To mi ukázal až tento dokument. Výborně zpracovaná audiovizuální stránka, informačně bohaté a přitom srozumitelné a hlavně se vyhýbají nešvaru 99% amerických dokumentů, takže neopakují jednu věc neustále dokola.(1.1.2014)

Není to špatné, ale jsou tam podle mne chyby a ne vždy jsou některé otázky dotažené do konce. Pozitivní je to, že se dokument neomezuje pouze na druhohorní vymíraní.(5.4.2010)

Pútavý dokument, ktorý dokáže zaujať diváka. Vizuálne prevedenie je v pohode, tvorcovia sa to snažili spraviť pekne takže aj laik presne vie o čo sa jedná. Informácie sú možno občas strohé a preskočenie 500 000 rokov je tu akoby nič, ale má to hlavu aj pätu.(2.3.2015)

Počitačovou animáciou perfektne spracovaný dokument o prehistorickej planéte Zem, ktorá bola atakovaná kozmickými alebo pozemskými katastrófami.(28.2.2010)