Peklo za mřížemi

• slovenský

Peklo za mrežami

Drama / Akční / Krimi / Erotický

USA / Západní Německo, 1983, 95 min

Kupodivu jsem se vůbec nenudil: je to slizké, hloupé a bere se to smrtelně vážně - zkrátka ukázkový osmdesátkový WIP exploitation jako když vyšije.(18.9.2007)

• choze

Když jsem zhlédl své první WIP a sice REFORM SCHOOL GIRLS, rovněž se Sybil Danning, považoval jsem ho za hodně slabé, ale po několika dalších žánrových kouscích (TOUHA PO SVOBODĚ, TEROR V ŽENSKÉ VĚZNICI, VĚZEŇSKÉ PEKLO...) včetně tohoto zjišťuju, že se mi RSG spolu se SPOUTANÝM ŽÁREM aka CAGED HEAT 2 zatím líbily s přehledem nejvíc. CHAINED HEAT se sice může pochlubit hned dvěma béčkovými titánkami - Danning a Blair - a i co do zpracování strčí zmiňované WIP šroty do kapsy, ale stejně jsem se u něj většinu času nudil.(11.3.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,149,983Tržby Celosvetovo $-(2.1.2009)

Moje druhe WIPko a hned s dvoma hviezdami zanru z nich jedna (Linda Blair) je nie len skareda, ale este aj ma skarede. Naopak Sybil Danning sa pre taketo filmy asi narodila, pretoze nielen ze je velka ale este aj ich ma velke. Film celkom odsypa a obcas sa zda, ze herci aj vedia hrat (riaditel veznice). Nahoty je tu dostatok, obcas nejaka ta bitka, sexik a samozrejme sprchy. Bez sprch to proste nejde. To vsetko vyvrcholi do celkom napinaveho konca. Extra hviezdu pridavam za prdel Monique Gabrielle.(17.11.2011)

Kluk, kterej tohle v osmdesatejch nevidel (vetsinou u nejakeho spoluzaka na videu), byl spolecensky odepsanej. Polohoror, polosoftporno, polosexploitation, plus plno legendarnich scen, o kterych se debatovalo "odborne" za skolou v krouzku spoluzaku. Napr. lanko mezi regalama si pamatuju dodneska. :-) P.S.: povinna cetba pro opravdove priznivce kinematografie, a dalsi klasika osmdesatek. P.S.: Stella Stevens jako Captain Taylor.(6.5.2013)