Jak vzbudit Šípkovou Růženku

USA, 2009, 86 min

Don Hahn

Chris Bacon

Ellen Keneshea

Na rozdíl od podobně laděného "Příběhu Pixaru" jsem se docela nudila, ztrácela se v množství jmen, chybělo mi období po "Lvím králi"... hvězdičku přidávám za ukázky příprav "Malé mořské víly" a "Krásky a zvířete", mých velmi oblíbených pohádek.(11.12.2015)

Vzestup, pád, následný vzestup a opět pád animační sekce Disneyovského impéria. Je to tak trochu pohled do jiného světa.(25.12.2010)

Já osobně mám s Disneyho studiem ten problém, že mě opravdu zaujala jen Sněhurka, vše ostatní není vůbec špatné a stojí za tím tuny a tuny skvělé práce, ale... nikdy jsem z toho nebyl nadšený. Všechny ty muzikály, tanečky apod. šly mimo mě. A tenhle dokument je o tom, jak těžké bylo udělat z Waltovy značky něco, co neupadlo záhy po jeho smrti do naprostého zapomnění, a jak byly všechny ty Krásky a zvíře a Lví králové úžasní a dokonalí. OK, podle výdělků a cen zřejmě ano, ale zase ty filmy šly mimo mě. Jak píše "Splasher", jde o dokument o vzestupu, pádu, vzestupu... ale že bych si z toho odnesl něco víc, než zajímavou sinusoidu, to ne. Navíc na to, že je film z roku 2009, vyprávění končí někde u Lvího krále z poloviny devadesátých let. A co zbytek? O těch patnácti letech mezi Lion Kingem a rokem 2009 se už moc mluvit nechtělo, že?! ~~~ 2,5* ~~~ PS: Na tenhle dokument svým způsobem navazuje mnohem lepší Pixar Story.(24.3.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $80,172Tržby Celosvetovo $-(5.5.2010)

Zajímavý dokument zobrazující těžkosti spojené s navázáním na odkaz Walta Disneyho a jak egoistické vedení společnosti Disney téměř pohřbilo oddělení animované tvorby, které následně přineslo studiu zpět jeho slávu. Mnoho vzestupu a pádů v nepohádkové továrně na pohádky se událo v průběhu deseti let a já se nyní nebudu na animáky od Disneyho koukat stejným pohledem.(20.4.2012)