Nevzdávej to

Publicistický
Česko, 2009, 22 min

Kamera:

Pavel Klener

Dnešním fenoménem je mládí, tak jak to tedy vypadá, když po padesátce hledáte zaměstnání? Jak přesvědčit mladé managery bez zkušeností, že vaše kvality jsou přesvědčivější než mládí samotné? Člověk před důchodem je totiž podle mnohých „neperspektivní“. Možná proto na rozhodujících a vysokých pozicích nacházíme čím dál častěji mladé lidi. Pořad Nevzdávej to! se pokusí pomoci starším lidem s elánem k získání jejich vysněného pracovního místa. A snad povzbudí i ostatní, aby se nenechali odstavit na druhou kolej. Pořad plný pohnutých osudů, dramatických zvratů a životních snů. Kromě jiného se dozvíte i praktické rady od odborníků a zhlédnete rodinnou soutěž o vysněnou profesi. V každé epizodě na vás čeká příběh člověka, který svou kariéru zahájil tak před třiceti lety a dnes se jde ucházet o novou práci. Vybraný kandidát to ale nebude mít tak jednoduché. Čeká na něj mladší, dravější soupeř. V osmi pracovních dnech budou pro uchazeče o pracovní místo připraveny 3–4 úkoly. Kdo z nich bude nakonec vybrán, je na firmě samotné. Pořad se snaží zjistit, zda u nás nejsou diskriminováni lidé na základě svého věku. Fakta zjištěná v průběhu pořadu pak okomentují odborníci – na pracovní právo, sociologové, psychologové aj. (oficiální text distributora)

Sfinkter

Obdivuju odvahu lidí, kteří se snaží o práci za přítomnosti kamer. Některé úkoly jsou možná až příliš těžké. ()

Paity

Některé snažení lidí je spíše k pláči, ale někteří zase zaslouží pochvalu za úsilí, které svému vysněnému cíli věnují po celou dobu. Takoví jsou příkladem pro ostatní. ()