poster

Shank

Drama

Velká Británie, 2009, 89 min

Producenti:

Christian Martin

Kostýmy:

Stewart Meachem
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $713,697(22.7.2010)

 • petrsv
  *****

  Cal je členem gangu a skrývá přede všemi svou homosexualitu. Jednoho dne ale gang zmlátí Oliviera. Cal jen přihlíží a nemůže se s tím srovnat. Zřejmě proto, že se zamiloval. Jenže opustit gang není tak jednoduché, jak by se zdálo. (gaytitulky.info)(14.2.2010)

 • tomeš
  ***

  Ten film se podle mě přeceňuje, hodnoceni 5,7 na imdb je mnohem blíž realitě. Na debut to asi není špatné, ale známe lepší gay filmy jak točené na video, tak z prostředí gangů či skinheadů. Tomuhle snímku nelze upřít až šokující brutalitu a kvalitní ensemble, ale snaha natočit film k natočení dobrého filmu nestačí.(9.5.2010)

 • Marqta
  **

  Nízko rozpočtový, ale povedený snímek. Příběh je jednoduchý, ale celkem mluví sám za sebe. Průměrnému člověku žijícímu v poklidných podmínkách, může přijít trochu nadsazený, věřím ale že existují komunity, kde by ta nadsázka vmžiku zmizela. Vlastně ani nemám co vytknout, protože myslím, že tenhle film se v rámci možností námětu, žánru a všeho ostatního, co bylo k dispozici povedl. Trochu mě mrzí, že člověk nedostal možnost trochu víc nahlédnout do života postav a lépe je poznat. Je to takový průměr i když uznávám, že povedený. Pokud vás zajímá tahle tématika, tak snímek rozhodně doporučuji. Hodně silné 2 hvězdičky a nemám daleko ke třem.(23.6.2013)

 • Adiemus
  ****

  Už ve filmech Billy Eliott a Donaha! jsem si všimla, jak Britové dokážou navodit atmosféru záběry průmyslových staveb. Ovšem tady to dotáhli skoro k dokonalosti střídáním s úhlednými ulicemi, kde bydlí movitější vrstvy.(5.9.2010)

 • Adolf47
  *****

  Britové umí točit filmy. To bylo, je a bude. Tečka(16.3.2010)

 • Lubos N.
  ***

  Zdálo se mi, že ve filmu byly zbytečné "akční" momenty a že přidat pár komornějších scén, by tomuto dílku prospělo. Např. scéna ze hřbitova, růžové oblečky Oliviera - proč ? Jakoby se nám režisér snažil vysvětlit, že gang je brutální sebranka, že Olivier je gay... vysvětlit něco, co všichni víme. Moc se mi nezdál ani konec filmu s učitelem v nemocnici... Líbil se mi představitel hlavní role - zahrál to dobře a jeho proměna z arogantního týpka v milujícího muže, to byly asi nejsilnější momenty celého filmu. Celkově to nebyl špatný film, ale ve srovnání třeba se Shelter dát celé čtyři hvězdičky nemůžu - takže 3 a 3/4.(13.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace