Ďáblova ruka

Salvation Boulevard

Komedie / Thriller

USA, 2011, 96 min

Schůzka dvou fanatiků z opačných stran barikády dopadne přesně tak, jak si to někteří přejí, ale proč svírá zbraň opět ten, který se odklání od normativní svobody všeho? Aby mohl vychytralý scénárista prvoplánově prověřovat přetvářku, líbivé výmysly a i ten zbytek, který považuje za lži? První dojem z filmu se však postupně vytrácí a snímek skrze peripetie "napraveného" Carla míří ke smíření prokázav, že tvůrci buď nejsou tak urputní, nebo se prokazují mnohem chytřejšími, než by se zdálo. Nečekaně výtečný film na jedno podívání a v podstatě milá komedie s dobrým obsazením, inu - cesty všech bohů jsou nevyzpytatelné.(26.4.2012)

Film by si zasloužil trochu vypilovat scénář, pak by to byla kultovka. Takhle je to jen jednohubka na ukrácení večera. Konec je povedený, ale cesta k němu je dlouhá a místy trošku nudí. Ta parta hvězd, která ve filmu zahrála, ta by dokázala mnohem víc, kdyby měla co. V každém případě docela příjemný relax. 70%(20.5.2016)

• Ondrew

Krasny dokaz toho, ze ani kvalitne herecke osadenstvo nedokaze zachranit film, ktory je inak po scenaristickej i rezijnej stranke jednoducho absolutna kravina. Zasmial som sa jediny raz -- vo chvili, ked P. Brosnan z cista jasna omylom streli Eda Harrisa do hlavy. Vsetko ostatne islo totalne mimo mna. Ak neuvidite... o nic nepridete. 20%.(7.12.2011)

• O´Neill

Do čeho ses to, Pierci, zase namočil? ... Naprosto zbytečný film, který od odpadu zachraňuje pouze pár momentů, kdy se člověk lehce zasmál. Nechápu co tady Pierce Brosnan a Ed Harris dělali, jelikož v tomhle filmu nevidím žádné pozitivum. Proti srsti mně jde už samotný námět - celé dvě hodiny posloucháme de fakto vymlývání mozku a cítil jsem se jako bych poslouchal Husův projev. Nuda, trapnost, zbytečnost.(9.5.2013)

lehce nadprůměrná komedie o tom, že věřící se v krizových situacích chovají stejně, jako nevěřící. A také o tom, že samotná víra z vás lepšího člověka neudělá. Scénář sice nebyl bůvíjak geniální, ale vzhledem k herecké sestavě to stačilo. Své party zvládli všichni do jednoho na výbornou a nízké hodnocení je v tomto případě zcela nerelevantní. 70%(30.11.2012)

• - Ve scénce, kde otec Dan Day (Pierce Brosnan) přepíná programy na televizi, se zastaví na kanálu, kde běží film Legenda (1985). (Lenny09)

• - Točilo se od dubnu do června v Michiganu, převážně v Ann Arboru a Dearbornu. (Terva)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Larry Beinhart v roce 2008. (Terva)