Reklama

Reklama

Ďáblova ruka

  • USA Salvation Boulevard
Trailer

Obsahy(1)

Charismatický otec Dan Day (Pierce Brosnan) si svým kouzlem podmanil celé město. Je na vrcholu a každý ho zbožňuje. Jenže osud s ním má jiné plány. Když po vystoupení příjme pozvání na skleničku od svého kontroverzního odpůrce a zapřísáhlého ateisty Blaylocka (Ed Harris), stane se něco, co nikdo nečekal. Dan vezme do ruky pistoli a nešťastnou náhodou trefí Blaylocka přímo do hlavy. Snaží se zahladit stopy a z místa činu se jednoduše vypaří. Jenže v místnosti v té nešťastné chvíli byli tři. Co když napravený feťák Carl (Greg Kinnear), který byl na schůzce s ním, promluví? jistější bude, když se Carla nenápadně zbaví.... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Film by si zasloužil trochu vypilovat scénář, pak by to byla kultovka. Takhle je to jen jednohubka na ukrácení večera. Konec je povedený, ale cesta k němu je dlouhá a místy trošku nudí. Ta parta hvězd, která ve filmu zahrála, ta by dokázala mnohem víc, kdyby měla co. V každém případě docela příjemný relax. 70% ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Slušně jsem se bavila, protože Pierce byl absolutně neodolatelný, charizmatický otec nově založené církve, s jejímž vytvořením a vybudováním komunity v novém městečku na kopci si dal velkou práci, kterou pojal zcela marketingově, jenže shodou okolností mu jí naruší jedna bývalá smažka, která se ožení s jednou z jeho oveček.A když večer po diskusním vystoupení v sále s jedním oponentním nevěřícím spisovatelem-jehož malou, ale velmi důležitou roli si Ed Harris evidentně užil- v soukromí při skleničce zcela absurdně a bez zlého úmyslu otec Dan vystřelí a trefí toho chudáka do hlavy, zmatkem narafičí sebevraždu a svědka se snaží přesvědčit o jiné pravdě, pochopíte, že tohle je slušný kalibr, který si utahuje z církve, ale i z běžných pokrytců.....a rozjede se série velmi úsměvných příhod.Takže odpočinkové tři hvězdy., ()

Reklama

FritoleXx 

všechny recenze uživatele

Příběh o tom, jak se z ex-smažky stala díky náboženství dvojitá ex-smažka. Filmů, které jdou proti náboženství a prosazují ateismus není mnoho, proto si tenhle kousek zaslouží trochu úcty, ale nemůžu o něm říct, že by to jinak bylo nějake extra super dílo, dokocne ani ne průměrné dílo. Pár zábavných momentů, ale jinak jen nudné kecání a občas nelogické chování hlavní postavy, nic víc. Knihu "Svět potřebuje náboženství jako já potřebuju díru v hlavě" bych si ale rád přečetl. ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Veľmi poučná komédia o tom, ako prorok menom Pokrytec stretol matku Pravdu, ktorá ho zabudla potratiť, tak mu aspoň nedovolí ďalej množiť svoje bludy. Film skôr jednohubka, oplatí sa však vidieť kvôli dobrému obsadeniu. Ed Harris v prekvapivo malej úlohe, zato Jennifer Connelly je rozkošne prepnutá hysterka a vhodne obsadení Greg Kinnear s Marisou Tomei stvárňujú sympatické postavy, za ktoré sa nemusia hanbiť, čo v poslednej dobe u nich vôbec nie je samozrejmosťou. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

lehce nadprůměrná komedie o tom, že věřící se v krizových situacích chovají stejně, jako nevěřící. A také o tom, že samotná víra z vás lepšího člověka neudělá. Scénář sice nebyl bůvíjak geniální, ale vzhledem k herecké sestavě to stačilo. Své party zvládli všichni do jednoho na výbornou a nízké hodnocení je v tomto případě zcela nerelevantní. 70% ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Točilo se od dubnu do června v Michiganu, převážně v Ann Arboru a Dearbornu. (Terva)
  • Ve scénce, kde otec Dan Day (Pierce Brosnan) přepíná programy na televizi, se zastaví na kanálu, kde běží film Legenda (1985). (Lenny09)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Larry Beinhart v roce 2008. (Terva)

Reklama

Reklama