Ďáblova ruka

Salvation Boulevard

Komedie / Thriller

USA, 2011, 96 min

Slušně jsem se bavila, protože Pierce byl absolutně neodolatelný, charizmatický otec nově založené církve, s jejímž vytvořením a vybudováním komunity v novém městečku na kopci si dal velkou práci, kterou pojal zcela marketingově, jenže shodou okolností mu jí naruší jedna bývalá smažka, která se ožení s jednou z jeho oveček.A když večer po diskusním vystoupení v sále s jedním oponentním nevěřícím spisovatelem-jehož malou, ale velmi důležitou roli si Ed Harris evidentně užil- v soukromí při skleničce zcela absurdně a bez zlého úmyslu otec Dan vystřelí a trefí toho chudáka do hlavy, zmatkem narafičí sebevraždu a svědka se snaží přesvědčit o jiné pravdě, pochopíte, že tohle je slušný kalibr, který si utahuje z církve, ale i z běžných pokrytců.....a rozjede se série velmi úsměvných příhod.Takže odpočinkové tři hvězdy.,(21.2.2013)

lehce nadprůměrná komedie o tom, že věřící se v krizových situacích chovají stejně, jako nevěřící. A také o tom, že samotná víra z vás lepšího člověka neudělá. Scénář sice nebyl bůvíjak geniální, ale vzhledem k herecké sestavě to stačilo. Své party zvládli všichni do jednoho na výbornou a nízké hodnocení je v tomto případě zcela nerelevantní. 70%(30.11.2012)

• O´Neill

Do čeho ses to, Pierci, zase namočil? ... Naprosto zbytečný film, který od odpadu zachraňuje pouze pár momentů, kdy se člověk lehce zasmál. Nechápu co tady Pierce Brosnan a Ed Harris dělali, jelikož v tomhle filmu nevidím žádné pozitivum. Proti srsti mně jde už samotný námět - celé dvě hodiny posloucháme de fakto vymlývání mozku a cítil jsem se jako bych poslouchal Husův projev. Nuda, trapnost, zbytečnost.(9.5.2013)

Film by si zasloužil trochu vypilovat scénář, pak by to byla kultovka. Takhle je to jen jednohubka na ukrácení večera. Konec je povedený, ale cesta k němu je dlouhá a místy trošku nudí. Ta parta hvězd, která ve filmu zahrála, ta by dokázala mnohem víc, kdyby měla co. V každém případě docela příjemný relax. 70%(20.5.2016)

,,JE TO V BOŽÍCH RUKÁCH“....... /// Bejvalá (polepšená) smažka Carl byl právě svědkem něčeho neobvyklýho. Zázrak? Ne tak docela. Nedá se to srovnat ani s drogovejma halucinacema. Je vše co se děje dokonalej Boží plán, nebo ..... – není čas rozjímat, armáda Božích bojovníků(?) už rozjela svoji akci! Líbí se mi P.Brosnan jako křivák a vlastně všichni si tu uhrajou v pohodě to svoje. Spíš než o neskutečnou ,,řachandu“ plnou gagů či hlášek, jde o (lehce) úsměvnej příběh s komickou vírou v Boha, ve kterým se to (lehce) bohovsky zkomplikuje a jeden neví, jestli proti Bohu bojuje Ďábel nebo snad ON bojuje sám proti sobě? Prostě důkaz, že cesty Páně jsou nevyzpytatelný. Ámen! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Četl jsem knihu ,,Svět potřebuje náboženství, jako já potřebuju díru v hlavě“. 2.) Chodím neustále ozbrojen. Místo meče však vládnu Duchem svatým. 3.) Zejtra vyrážím na ,,Ples čistoty“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(25.11.2011)

• - Točilo se od dubnu do června v Michiganu, převážně v Ann Arboru a Dearbornu. (Terva)

• - Ve scénce, kde otec Dan Day (Pierce Brosnan) přepíná programy na televizi, se zastaví na kanálu, kde běží film Legenda (1985). (Lenny09)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Larry Beinhart v roce 2008. (Terva)