Reklama

Reklama

Ďáblova ruka

  • USA Salvation Boulevard
Trailer

Obsahy(1)

Charismatický otec Dan Day (Pierce Brosnan) si svým kouzlem podmanil celé město. Je na vrcholu a každý ho zbožňuje. Jenže osud s ním má jiné plány. Když po vystoupení příjme pozvání na skleničku od svého kontroverzního odpůrce a zapřísáhlého ateisty Blaylocka (Ed Harris), stane se něco, co nikdo nečekal. Dan vezme do ruky pistoli a nešťastnou náhodou trefí Blaylocka přímo do hlavy. Snaží se zahladit stopy a z místa činu se jednoduše vypaří. Jenže v místnosti v té nešťastné chvíli byli tři. Co když napravený feťák Carl (Greg Kinnear), který byl na schůzce s ním, promluví? jistější bude, když se Carla nenápadně zbaví.... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Veľmi poučná komédia o tom, ako prorok menom Pokrytec stretol matku Pravdu, ktorá ho zabudla potratiť, tak mu aspoň nedovolí ďalej množiť svoje bludy. Film skôr jednohubka, oplatí sa však vidieť kvôli dobrému obsadeniu. Ed Harris v prekvapivo malej úlohe, zato Jennifer Connelly je rozkošne prepnutá hysterka a vhodne obsadení Greg Kinnear s Marisou Tomei stvárňujú sympatické postavy, za ktoré sa nemusia hanbiť, čo v poslednej dobe u nich vôbec nie je samozrejmosťou. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Jest-li Bůh je, tak je to ten nejnespravedlivější, nejlínější a nejneschopnější pomstychtivý parchant v lidských dějinách.......... Je to hodně náboženský a já nejdřív vůbec nevěděl jak ten snímek brát. Je to komedie, drama nebo něco jinýho. Pierce Brosnan je jako nějaký diktátor a jeho kázání v kostele mé hloubku. Jeho protivník zde je bývalí fanoušek skupina Grateful Dead a bejvalá smažka, převedená na Boží víru. Situace se celkem pěkně zamotá a pak jsem jen čekal, jak se z toho hlavní aktéři dostanou. Děj je lehce předvídatelný a někdy až moc. Čekal jsem sice něco jiného, ale pohltilo mě to a já to dokoukal. Příběh má několik trhlin a tou největší je podivná scéna z benzínem a hlavně její vyvrcholení, tady jsem kroutil hlavou. Konec snímku byl Boží a od srdce jsem se zasmál. Natočeno podle stejnojmenné knihy Larry Beinharta. Ve filmu mimo jiné zazní Grateful Dead. Jedna z písní nese název "Brown eyed Women". ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Skvělá sonda do života mentálních invalidů, co měli tu smůlu, že místo Nietzcheho potkali Ježíše a jeho lhostejného tatíka, čímž se jejich schopnost vyargumentovat zdravý rozum dostala na úroveň ročního kojence, který potřebuje přebalit mozkové pleny. A jak tomu už v církvích bývá, včele stádečka stojí chatizmatický řečník, pardon, chtěl jsem říct manipulativní zmrd, jenž pase své slaboduché, zfanatizované ovečky výhradně na louce vlastního prospěchu. Milé kudlanky, patrně toto svérázné Urvi a Orvi nepochopíte nebo nebudete chtít pochopit a zadštíte si tu trochu síry, ale vždycky je alespoň malinká naděje, že vám to pomůže najít pravou nevíru a zjistit, že potřebujete li duchovní berličku k překonání téhle čekačky na Ráj, je rozhodně rozumnější zkreslovat si realitu chlastem, drogami a psychofarmaky a zachovat si alespoň zbytky osobnosti !!! ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

lehce nadprůměrná komedie o tom, že věřící se v krizových situacích chovají stejně, jako nevěřící. A také o tom, že samotná víra z vás lepšího člověka neudělá. Scénář sice nebyl bůvíjak geniální, ale vzhledem k herecké sestavě to stačilo. Své party zvládli všichni do jednoho na výbornou a nízké hodnocení je v tomto případě zcela nerelevantní. 70% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JE TO V BOŽÍCH RUKÁCH“....... /// Bejvalá (polepšená) smažka Carl byl právě svědkem něčeho neobvyklýho. Zázrak? Ne tak docela. Nedá se to srovnat ani s drogovejma halucinacema. Je vše co se děje dokonalej Boží plán, nebo ..... – není čas rozjímat, armáda Božích bojovníků(?) už rozjela svoji akci! Líbí se mi P.Brosnan jako křivák a vlastně všichni si tu uhrajou v pohodě to svoje. Spíš než o neskutečnou ,,řachandu“ plnou gagů či hlášek, jde o (lehce) úsměvnej příběh s komickou vírou v Boha, ve kterým se to (lehce) bohovsky zkomplikuje a jeden neví, jestli proti Bohu bojuje Ďábel nebo snad ON bojuje sám proti sobě? Prostě důkaz, že cesty Páně jsou nevyzpytatelný. Ámen! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Četl jsem knihu ,,Svět potřebuje náboženství, jako já potřebuju díru v hlavě“. 2.) Chodím neustále ozbrojen. Místo meče však vládnu Duchem svatým. 3.) Zejtra vyrážím na ,,Ples čistoty“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Ve scénce, kde otec Dan Day (Pierce Brosnan) přepíná programy na televizi, se zastaví na kanálu, kde běží film Legenda (1985). (Lenny09)
  • Točilo se od dubnu do června v Michiganu, převážně v Ann Arboru a Dearbornu. (Terva)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Larry Beinhart v roce 2008. (Terva)

Reklama

Reklama