Dvě mladé a krásné ženy Stacey (Krysten Ritter) a Goody (Alicia Silverstone)žijí v New Yorku. Malý háček je v tom, že jsou obě upírky a obě se zamilují do "normálních" mužů. Jejich láska je tak srdečná, že jsou obě ochotny vzdát se své nesmrtelnosti a žít se svými vyvolenými. Jenomže jejich rozhodnutí se rozhodně nelíbí upírské královně Ciccerus (Sigourney Weaver), která se rozhodne jim v tom zabránit. Vše se komplikuje, když na scénu vstoupí lovec upírů. (Terva)

George Stobbart

Dve pekné upírky si spolunažívajú v New Yorku, zriekli sa vysávania ľudí a snažia sa nájsť si vhodných partnerov. Jedna z nich však začne randiť s Van Helsingovým synom, čo začne ohrozovať ich malé tajomstvo. Nenudil som sa; pohodová upírska komédia, ktorá mi trochu pripomenula podobné kúsky z 80. rokov. ()

NinadeL

Amy Heckerling je ohromná pohodářka. Respektive její filmy, ať už jsou o čemkoli, jsou milé, vtipné, relaxační, nechybí v nich pokora k filmovému médiu a hlavní hrdinky jsou často nenuceně sexy. Od Upírek nelze čekat nic jiného, než jen mile prožitou půldruhou hodinku po boku Alicie Silverstone a Krysten Ritter. Pokud jste fanoušci upířího subžánru, oceníte taky celou řadu fórků a hlava se vám nezavaří. ()

misterz

Zvláštne, aj napriek tomu, že išlo o totálnu koninu, navyše s nijak oslnivou réžiou a priemernými hereckými výkonmi, tak to celkom fungovalo a snímok ma celkom pobavil. Teda aspoň do takej miery, že som sa nenudil a sem-tam sa uškrnul. Veru, upíri v dnešnom modernom svete to majú náročné, zlaté časy stredoveku sú dávno fuč :). 55/100 ()

juta

Nebýt kamery, která působí velmi laciným dojmem, dal bych klidně Vampkám plný počet. Rovnou dvě oblíbené herečky v hlavních rolích v krásném, milém a občas vtipném příběhu o dvou kamarádkách, které než aby hodovaly ve fontánkách triskající krve z lidských krků, spokojí se s myšičkami a brčkem zavedeným do jejich tepen. Opravdu kdyby střihy scén byly živější a z více kamer, které by zabraly více úhlů pohledu, byl by to parádní film. ()

dr.horrible

Ťažké guilty pleasure. Aj keď je to vlastne blbosť, tento prístup mi sedí. Nie je to pocta osemdesiatym rokom, je to film z nich. Nie vážne, dokonca aj triky sú na tej úrovni. Úplne zlé. Až tak zlé, že verím,že tak boli natočené schválne. Hlavné dve herečky sú sympatické, ústredná myšlienka (dve úplne normálne kamarátky, ktoré sa snažia žiť úplne normálny život, až nato, že sú vlastne úplne normálne upírky) vyťažená ako to len ide, a humor (ktorý väčšinou vyplýva práve z nej) vtipný a zábavný. Veľmi príjemná spomienka od režisérky Ridgemont High. ()

• Natáčení probíhalo 37 dní. (Terva)
  • Natáčelo se v Detroitu (Michigan, USA) a exteriéry v New Yorku (New York, USA). (Terva)