Upírky

Vamps

Romantický / Komedie / Horor

USA, 2012, 89 min

Amy Heckerling je ohromná pohodářka. Respektive její filmy, ať už jsou o čemkoli, jsou milé, vtipné, relaxační, nechybí v nich pokora k filmovému médiu a hlavní hrdinky jsou často nenuceně sexy. Od Upírek nelze čekat nic jiného, než jen mile prožitou půldruhou hodinku po boku Alicie Silverstone a Krysten Ritter. Pokud jste fanoušci upířího subžánru, oceníte taky celou řadu fórků a hlava se vám nezavaří.(28.1.2019)

„Vamps“ je skutečně především komedie, na hororovou atmosféru se zde nehraje, jde jen o to, že je to komedie s nějakými těmi drsnějšími prvky, které jsou pro horor typické. Ani v tom případě se ale nezachází nijak daleko. Pokud máte rádi filmy, kde se nebudete až tak nudit, budete ovlivněni krásou nostalgie, je tohle něco pro vás. Nejsem nadšený, ale film mě stejně dokázal vtáhnout a bavil mě.(3.6.2014)

Docela pěkně udělaný film, který rozhodně nenechá diváka umřít nudou, ale na druhou stranu měl několik slabých momentů, jako například stárnutí, které se projevilo po úmrtí jejich stvořitelky, tenhle film má tak na ty čtyři hvězdičky, sice se mi moc líbil děj, ale konec to trochu zkazil. Film doporučuji, je dobrý na zahnání nudy a i trochu k zamyšlení.(13.11.2014)

MATTEL vám přináší novou speciální sérii extra tupých Barbie! :D Zajímaví bezkrevní zábavný experiment.. Bohužel se nemůžu ubránit dojmu... že v tom mohlo být i něco víc. Než pár dobrých joke... a celkem plochý příběh princezen. + Naprosto otřesné tvárnění hlavní ripleačky... tomu taky zrovna 2x nepřidává: Ale i tak mě to bavilo... prostě sávcii jako mi. :D(19.12.2015)

Tak, ona to sice byla neskutečná (romantická a přeslazená) pitomost, ale mně se na to výborně koukalo (na dvě roztomilé upírky i na Dana), dobře jsem se u toho bavila a ani chviličku se nenudila. Bez zhlédnutí by mi asi nikdy nepřišlo na mysl, že Audrey Hepburn má stejné iniciály jako Adolf Hitler... ;-) A že to není žádný veledílo? Není, ale s tím už jsem do toho šla, tak po téhle stránce mě to nemohlo zklamat a vypnout občas potřebujeme všichni, že... (i já :-)))(8.10.2013)

• - Natáčení probíhalo 37 dní. (Terva)

• - Natáčelo se v Detroitu (Michigan, USA) a exteriéry v New Yorku (New York, USA). (Terva)

• - Podobná scéna s rezaním oka sa objavila už vo filme Andalúzsky pes (1929). (Crybaby)