Decentní večer (divadelní záznam)

Hudební / Talk-show

Československo, 1978, 2x45 min

Není to vrchol spolupráce Š+S+N, tím je Návštěvní den VI. z roku 1975 v těsném závěsu se Dnem otevřených dveří v oblastním muzeu (čtvrtý díl pozdějšího Zajíce v pytli z roku 1987, po němž se Šimek se Sobotou nadobro rozešli), ale je to pořád humor, který mě spolehlivě rozesměje za každého počasí. Pokud to dobře chápu, z původních čtyř dílů Decentního večera se obrazem dochovaly dva - druhý a čtvrtý, přičemž části těch zbylých existují alespoň v audio verzi. Budu-li ale hodnotit ty televizní, musím z druhého dílu rozhodně vyzdvihnout scénku s telefonem (zejména její druhou polovinu, kdy táta Šimek a máma Sobota volají dceři do zahraničí) a z dílu čtvrtého úvod s kýbly (známý ze zmíněného Návštěvního dne VI.) a hlavně promítání diapozitivů v podání Petra Nárožného, což je jeden z jeho nejvtipnějších výstupů vůbec.(4.10.2016)

Taková hudební klasika.(27.5.2012)

Zdařilé pokračování předchozích NÁVŠTĚVNÍCH DNŮ. Řídící a učitelský typ Šimek tu je zdárně doplňován tím "hloupějším" z dvojice. Po výborném humoru Grossmanna, je tu tentokrát Sobota. Je to jiný typ humoru, ale Luděk Sobota dotáhl toho "hloupého" k dokonalosti. Dohromady do perfektně fungovalo, scénky měly spád a neměly téměř hluchá místa. Například scénka V seznamovací kanceláři ( šlo přeci o sílu a ne o lásku ) musí pobavit do dnes, i když je zdaleka jiná doba možností seznamování. Cestovatel Filip Brouzdal, ten co toho tolik zbrouzdal, básník opěvující město, moře, kuře stavení i sportovec trpící údery bumerangu jsou výborní.(24.11.2010)

• otík

Hodně nudné a "blbé" něco, co mělo navazovat na klasické Návštěvní dny Šimka a Grossmanna. Jenže ouvej, Sobota není Grossmann a Nárožného entré je spíše ubohé než bavičské. Sobota nebyl nikdy můj typ, zde předvádí zcela typicky, čím se proslavil - dělá zmatkujícího, neschopného a popleteného pablba. Ta popletená pohádka O Jeníčkovi a Mařence ještě ušla, ale scénka s telefonem je vyloženě trapná. Nezachrání to ani Pavel Bobek s tuctovou písničkou. Zklamání.(12.2.2010)

• gombarix

vyjádřím se tady povšechně, co si myslím o post-grossmannovské Šimkově tvorbě - je pozoruhodné, jak bez svého kongeniálního partnera upadl do průměru; humor primitivní, prvoplánový, předvídatelný... sem tam nějaký podařený vtip, ale celkově bída. Ono jak to taky mohlo vypadat, když to za normalizace procházelo. Akorát že ani po 89. to nebylo o nic lepší...(28.12.2011)