akisha

Dobré drama. Film mi svým zpracováním lehce připomínal filmy Nicolase Winding Refna, režisér užívá "zlepšováčky" jako částečně nechronologické vyprávění nebo v mluvených pasážích ztiší dialogy a nastoupí hudba, zatímco herci pořád mluví, což dohromady vytváří docela dobrou, zvláštní atmosféru, která vystihuje i onen název "Krysí noci." Film má - aspoň podle toho, co jsem pochopila - celkem jednoduchou zápletku. Ambiciózní Jonny (Christian Rubeck) si dělá kariéru co by úspěšný a bezskrupulozní makléř. Po delší době se potká se svým starším bratrem Frankem (Kristoffer Joner), který po něm chce pomoct potopit Jonnyho šéfa Sagena (Fridtjov Saheim), pro kterého Frank dřív pracoval ve vrtech a po nějaké době vyšlo najevo, že spousta dělníků si uhnala rakovinu kvůli benzenovým výparům, o kterých Sagen věděl, ale vesele je tam nechal pracovat. Toliko k ději, který se točí kolem Jonnyho touhy být úspěšný makléř a toho, že by měl bratrovi pomoct a lehce i toho, že se mu líbí bratrova manželka Lydie (smoking hot Silje Salomonsen). Vedle skvělé hudby chválím taky všechny tři hlavní herce - Rubecka, Jonera a Salomonsen. ()