Velký třesk

Big Bang, The

Veľký tresk

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 101 min

Noirovka a Antonio Banderas. Těšil jsem se na tento snímek jako krtek na nové kalhoty. Tenhle žánr prostě miluju. Dostal jsem to i z kapsama. Hned na počátku je nádherná scéna. Soukromé očko Ned sedí ve své kanceláři čelem k oknu, za oknem problikává neónový červený nápis HOTEL a v jednom tom probliknutí se za zády Neda "zjevuje" jeho následný zákazník - nádhera. A následující dialog je něco krásného. DIALOG : ANTON - Jste soukromé očko ? NED - Jo. Býval jsem soukromým uchem a možná se stanu i soukromým mozkem, tak si tak cestuju po lidském těle. ANTON - Bla, bla, blá. Chci aby jste někoho našel. NED - Někoho konkrétního, nebo to může být kdokoliv ? ANTON - Jmenuji se Anton. Říkají mi Profík.. NED - Poslyšte, dnes se ke mě svět chová, jako pes k hydrantu a navíc mám ........ a tak dále, jako ukázka to stačí. Dialog je delší, a je plný ironie i černého humoru. Nakonec dojde i k dohodě. Jde o ženu a ta se musí najít. CITÁT - Da. Něco tak blbího jsi neviděl ani v zrcadle......... Aforismus, ironie, citáty, humor, vize, věda, ponuré prostředí a krásné ženy. Nádherná scéna je okolo 30 minuty CITÁT - Jsem pohřešovaný tvým srdcem........ Lexie a její tanec se do příběhu krásně hodil. Nádherná je i cesta autem do Nového Mexika. A na řadu přijde i vtipný sex. Asi už vás nudím těma kecama a tak konec. Ten film si někde sežeňte a podívejte se. Alespoň za jedno kouknutí ten snímek stojí. CITÁT - Kecy, kecy......... A přidám ještě jeden citát - Proč mají muži bradavky ?......... Finální třesk je úměrně katastrofální - Lex Parsimoniae. Ve filmu mimo jiné hrají Antonio Banderas jako soukromé očko Ned Cruz, Robert Maillet jako Anton "The Pro" Protopov nebo Sienna Guillory jako Lexie Persimmon.(26.3.2012)

Životem unavený soukromý detektiv, všudypřítomné šero, déšť, tajemná kráska v nesnázích...víceméně. Všechny náležité rekvizity noir detektivky tady jsou, Krantz si je ovšem upravil k obrazu svému. Velkým třeskem vzdává tomuhle parádnímu žánru uctivý hold, a zároveň jej lehce, vlídně paroduje. Jo a taky trošku míchá s LSD tripem. Asi to zní hodně divně, pro mě osobně to ale funguje skvěle, jednak protože noir detektivky miluju, jednak díky skvělém Banderasovi, ale hlavně protože rozhodně nejde o samoúčelovou pseudouměleckou masturbaci režiséra, který roupama neví coby. Ač se to nezdá, pod kapotou fialové mlhy, zdrogovaného soundtracku a metafyzických řečí o částicové fyzice v postelových scénách brumlá zápletka, která má hlavu a patu, a rozuzlení nejen že dává smysl, ale navíc i pobaví. Velký třesk je nejspíš prvním představitelem žánru "weird noir", nebo možná lépe "acid noir". Co se mě týče, jen houšť a větší kapky.(31.1.2011)

• MartinezZ

11.2.2011 ~ Přiblblá béčková slátanina s useknutou patou a hlavou ve ždímačce. Víte, jak poznáte, že to jde s hercem do kopru? Že hraje v takovýhle hovadinách. Antonio Banderas tone v bahně. ~ Má to vypadat stylově a ulítle, jenže je to debilita s Banderasem v hlavní roli. Neúspěšný policajt a ještě méně úspěšné soukromé očko dostane džob od ruského hromotluka, který se po dopisech zamilovat do striptérky, které mu do basy psala. Když jí ale sdělil, kam ukryl svoje krvavé diamanty, nečekaně psát přestala. A on chce zpět ji i šutříky. Antonio se tak vydává po stopě, která vede přes jednoho úchyla k dalšímu magorovi, až končí u ťáblého multimilionáře, co si pod zadkem postavil urychlovač, aby mohl sledovat vznik vesmíru a zřejmě i Hejlovy Jiné objekty. Imbecilní finální rozuzlení je tak ... imbecilní, že je to už jen třešnička a do finální díry by tak měli být shozeni všichni, co měli s touhle koninou co kdy společného. A Antonio dvakrát. ~ 0,5*(30.4.2013)

Lidi holt nemaj nakoukáno. A tak jako filmy Takeshi Miikeho, Gregga Arakiho, nebo třeba Johna Waterse , tak i filmy pana Krantze nejsou pro šecky. -- Už jsem to jednou někde napsal (ale asi to zapadlo, že se to necituje) a tak to napíšu znovu: Konzum (Titanic, Láska nebeská, apod. ) je jako pečená kachna-umí to skoro každý a skoro každému to chutná. Umění (Brazil, Přelet nad kukaččím hnízdem, apod.) je naservírovat tu kachnu za syrova, tak aby to ještě spoustě lidem chutnalo. A filmy podvratné (tzv. z podzemky, nebo underground chcete li) (většinou cokoli od výše jmenovaných a spousty dalších) je na stříbře podávané peří z té kachny! Se tím peřím klidně , rád a s potěšením udávím. Páč mně to baví. (tímto bych chtěl porosit ty co rádi pečenou kachnu, aby furt dokola nezkoušeli žrát to peří- není to k žrádlu , ale pro úsměv vy trdla!)(30.11.2019)

• Radiq

Hrozná slátanina. Banderas snažící se mluvit temným hlasem je jenom začátek, kterej už sám o sobě stojí za to... jako za prt. Pak přijde jedna šukačka, kterou bych nazval jednou z nejtrapnějších a nejmíň sexy šukaček, co jsem kdy ve filmu viděl, protože vzrušená baba u toho odříkává nějaký teorie o různejch fyzikálních kravinách a je hrozně okatý, že to hraje (jak herečka, tak i asi ta postava v tom filmu). Samotnej děj je v podstatě jenom blbost obalená v kecama o teorii velkého třesku a většině těch fyzikálních keců stejně nerozumíte. Big Bang by se to ani nemuselo jmenovat, protože ten děj se uplně klidně mohl motat třeba kolem výrobny palačinek... Konec už jenom završuje trochou akce, která je dost přehnaná a trapná. Jediný, co se mi na tom líbilo, byl někdy ten vizuální zjev některejch záběrů a maličko eště nějaký takový fluidum, který z toho sem tam stříklo...(13.6.2011)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Diamond Job. (MikaelSVK)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v okolí mesta Spokane, ktoré sa nachádza na severozápade USA v štáte Washington. (MikaelSVK)

• - Clifton Collins Jr. byl původně obsazen do role detektiva Poleyho. (Taninaca)