Velký třesk

Big Bang, The

Veľký tresk

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 101 min

Banderasovic Toníček konečně zavadil o roli, v níž nemusí dělat trapné křoví nějakým otylým Špiónovic fakanům a náramně si to užívá! Vymazlená Chandlerovka, ve které i femme fekale Sienna Guilroy nevypadá jako reklama na zvracení jídla a kde moc nevadí, že se ani po sto letech v Americe Antonín stále nezbavil přízvuku cigoše z Malagy.(8.2.2011)

• POMO

Halucinogénny thrillerový patvar silne béčkového razenia. A tým razením nemyslím iba svietenie ako z televízneho Hustler filmu z 80. rokov či prvoplánovo krkolomné kamerové uhly, ale tiež výber niektorých hercov a vykreslenie ich postáv. Nebyť zopár Banderasovych hlášok a šialeného vývinu deja v poslednej tretine, ktorá podnieti divákovu zvedavosť ako film dopadne, bola by to fakt tragédia. Ono stavať takto lacne vyzerajúci film na sofistikovanom flashbackovom rozprávaní príbehu plného otázok je už samo o sebe hara-kiri.(26.2.2012)

• piranha

Na začátku vypadalo docela nadějně, že to tímhle podivně sestřihaným vyprávěcím stylem dotáhnou ve slušným tempu do konce. Jenže pak se to zvrhlo v pouhou snůšku „of bulshit“ (ani nevím, jak to vyjádřit česky), kde nás měly v napětí udržovat nějaký diamanty, který mě ovšem vůbec nezajímaly už v době, kdy se o nich mluvilo podruhý. Ovšem je třeba přiznat, že název filmu je naprosto přesnej. Všude tma, jenom v epicentru září jedinej výbuch – Antonio Banderas.(27.2.2011)

Rozhodně velmi překvapující a u nás málo známý film. Definitivně jsem nečekal něco takového, co jsem dostal. Z 50% je to klišé na klišé, jako kdyby z prvu psal scénář jeden člověk, ale po nějaké době dostal padáka a jeho nástupce, měl za úkol ten scénář dopsat. Je jen škoda, že ten někdo si nedal ještě větší práci a nepřepsal i to co dostal do rukou. Určitě by to bylo za plnej počet. Nejzvláštnější na tomto filmu je nejspíš složení některých částic, co z něj dělají co je - herci, prvopočáteční a všudypřítomné noirové klišé, smixované s témata které se u těchto filmů moc nevidí. Jen škoda že právě těchto témat, nebylo více. Mysteriózní filmy miluju a doufám, že jim nikdy neodzvoní, protože to je snad to jediné co dokáže pobavit nebo dokonce povzvednout ze židle. Tenhle film takový opravdu je. Navíc, soundtrack je velmi parádní, připomíná mi 80. léta v USA (za kterej sem filmu dal konečnou hvězdu). Hodnocení je, jak bývá zvykem u podobných filmů, velmi podhodnocené. Btw, bylo by dobré, k žánrům dopsat i že se jedná o sci-fi ;)(7.5.2011)

• Haymar

Strašně strašně strašně divnej film, kterej ani neví čím vlastně chce být... Kriminálkou? Thrillerem? "Uměním"? Fakt nevím! A neví to ani režisér ani Banderas... Původní pokus o jakous-takous noir-detektivku se v polovině filmu převrátí v podivný (pseudo) sci-fi pokus a divák se diví a s pocitem WTF "žasne"?!?! Atmosféru to sice vcelku má, natočeno to taky není špatně ale do konce to vydržet je vážně záhul, protože se to celkově děsně ale děsně vleče!(4.1.2012)

• - Ed Limato, slavný filmový agent, který pracoval například s Richardem Gerem nebo Melem Gibsonem, se dle vlastního vyjádření do filmového scénáře na první pohled zamiloval. Účast ve filmu nasměroval bezprostředně Antoniu Banderasovi, jemuž se shodou okolností scénář zalíbil stejnou měrou. (Conspi)

• - Clifton Collins Jr. byl původně obsazen do role detektiva Poleyho. (Taninaca)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Diamond Job. (MikaelSVK)