Velký třesk

Veľký tresk

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 101 min

• piranha

Na začátku vypadalo docela nadějně, že to tímhle podivně sestřihaným vyprávěcím stylem dotáhnou ve slušným tempu do konce. Jenže pak se to zvrhlo v pouhou snůšku „of bulshit“ (ani nevím, jak to vyjádřit česky), kde nás měly v napětí udržovat nějaký diamanty, který mě ovšem vůbec nezajímaly už v době, kdy se o nich mluvilo podruhý. Ovšem je třeba přiznat, že název filmu je naprosto přesnej. Všude tma, jenom v epicentru září jedinej výbuch – Antonio Banderas.(27.2.2011)

Rozhodně velmi překvapující a u nás málo známý film. Definitivně jsem nečekal něco takového, co jsem dostal. Z 50% je to klišé na klišé, jako kdyby z prvu psal scénář jeden člověk, ale po nějaké době dostal padáka a jeho nástupce, měl za úkol ten scénář dopsat. Je jen škoda, že ten někdo si nedal ještě větší práci a nepřepsal i to co dostal do rukou. Určitě by to bylo za plnej počet. Nejzvláštnější na tomto filmu je nejspíš složení některých částic, co z něj dělají co je - herci, prvopočáteční a všudypřítomné noirové klišé, smixované s témata které se u těchto filmů moc nevidí. Jen škoda že právě těchto témat, nebylo více. Mysteriózní filmy miluju a doufám, že jim nikdy neodzvoní, protože to je snad to jediné co dokáže pobavit nebo dokonce povzvednout ze židle. Tenhle film takový opravdu je. Navíc, soundtrack je velmi parádní, připomíná mi 80. léta v USA (za kterej sem filmu dal konečnou hvězdu). Hodnocení je, jak bývá zvykem u podobných filmů, velmi podhodnocené. Btw, bylo by dobré, k žánrům dopsat i že se jedná o sci-fi ;)(7.5.2011)

Noirovka a Antonio Banderas. Těšil jsem se na tento snímek jako krtek na nové kalhoty. Tenhle žánr prostě miluju. Dostal jsem to i z kapsama. Hned na počátku je nádherná scéna. Soukromé očko Ned sedí ve své kanceláři čelem k oknu, za oknem problikává neónový červený nápis HOTEL a v jednom tom probliknutí se za zády Neda "zjevuje" jeho následný zákazník - nádhera. A následující dialog je něco krásného. DIALOG : ANTON - Jste soukromé očko ? NED - Jo. Býval jsem soukromým uchem a možná se stanu i soukromým mozkem, tak si tak cestuju po lidském těle. ANTON - Bla, bla, blá. Chci aby jste někoho našel. NED - Někoho konkrétního, nebo to může být kdokoliv ? ANTON - Jmenuji se Anton. Říkají mi Profík.. NED - Poslyšte, dnes se ke mě svět chová, jako pes k hydrantu a navíc mám ........ a tak dále, jako ukázka to stačí. Dialog je delší, a je plný ironie i černého humoru. Nakonec dojde i k dohodě. Jde o ženu a ta se musí najít. CITÁT - Da. Něco tak blbího jsi neviděl ani v zrcadle......... Aforismus, ironie, citáty, humor, vize, věda, ponuré prostředí a krásné ženy. Nádherná scéna je okolo 30 minuty CITÁT - Jsem pohřešovaný tvým srdcem........ Lexie a její tanec se do příběhu krásně hodil. Nádherná je i cesta autem do Nového Mexika. A na řadu přijde i vtipný sex. Asi už vás nudím těma kecama a tak konec. Ten film si někde sežeňte a podívejte se. Alespoň za jedno kouknutí ten snímek stojí. CITÁT - Kecy, kecy......... A přidám ještě jeden citát - Proč mají muži bradavky ?......... Finální třesk je úměrně katastrofální - Lex Parsimoniae. Ve filmu mimo jiné hrají Antonio Banderas jako soukromé očko Ned Cruz, Robert Maillet jako Anton "The Pro" Protopov nebo Sienna Guillory jako Lexie Persimmon.(26.3.2012)

Připadal jsem si jak v jeepu na velmi nerovném povrchu. Chvilka klidné jízdy - film dobře šlape, má fajn atmosféru, a pak najednou bum, rána do palice, jeep najel na hromadu šutrů - film se změnil v cosi, co vůbec neladilo, když tu najednou zase klidná jízda. Hrozná nevyrovnanost filmu děsně škodí. Banderas není špatný, zápletka také ne, ale jaksi se to zvrtlo a pointa byla poněkud směšná, o což tvůrcům jistě nešlo.(6.2.2012)

Film má od začátku našlápnuto a noří se v celku zajímavé atmoséře. Banderas se sestřihem na kastróla se ujímá vyprávění a jde mu to poměrně dobře a pro diváka lákavě. Jakmile do toho vstoupí Snoop Dogg, dostane snímek ještě větší grády a já si říkám "sakra proč tak nízké hodnocení?"...Celé se to ovšem pohnojí závěrem, který zanese, už tak uneseného "sledovače" do říše nepochopytelných temnot..............70%!!!(1.12.2011)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v okolí mesta Spokane, ktoré sa nachádza na severozápade USA v štáte Washington. (MikaelSVK)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Diamond Job. (MikaelSVK)

• - Ed Limato, slavný filmový agent, který pracoval například s Richardem Gerem nebo Melem Gibsonem, se dle vlastního vyjádření do filmového scénáře na první pohled zamiloval. Účast ve filmu nasměroval bezprostředně Antoniu Banderasovi, jemuž se shodou okolností scénář zalíbil stejnou měrou. (Conspi)