Velký třesk

Big Bang, The

Veľký tresk

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 101 min

Big Bang je takový chaotický béčkový mix žánrů, který by rád sahal ke kvalitám jako je Lynch. Bohužel chtěním to tak nějak docela končí. Casting, který jednotlivými jmény není až tak hrozný, ve výsledku naprosto nefunguje. Mysteriózní zápletka, u které do poslední třetiny filmu nevíte jestli bude vlastně nějak rozuzlena, skončí naprosto uboze a děj samotný prostě netáhne. Ona běčkovost je cítit v každém záběru, logika, která se v takovémto filmu úplně nevyžaduje, chybí i v důležitých momentech a postavy.. ty táhnou ještě níž. Ale přes všechny tyhle zápory musím uznat, že mě film dokázal udržet u obrazovky a v napětí. Nechci to přirovnávat k žádnému konkrétnímu dílu, abych tím nikoho neosočil, ale konkrétní inspirace tu je velmi zjevná. Uznávám, že trojku si film asi nezaslouží z objektivního pohledu, ale díky nostalgii, kterou se mu povedlo ve mně vyvolat, jsem ochoten jít výš.(20.3.2012)

• vitekpe

Antonio, Antonio...ty nam davas. Tohle je totiz velmi obtizne i popsat...Story zacina doslovne zkopirovanym nametem z Farewell My Love (kultovni noir), a konci jako jakysi "sci-fi Gandalf" smichany se spatne pochopenou (a jeste hur prezentovanou) problematikou hledani Higgsova pole/castice ... (uz jen to, ze by nekdo kouril cigaro v detektoru castic, by pravdepodobne vedlo k tomu, ze by "geekove" z CERNU provedli okamzitou dekapitaci. ...proste tohle neni ani k smichu. Vlastne me urazi i jako milovnika noiru, i jako obdivovatele fyzikalnich radovanek.)(7.2.2011)

Rozvláčný začátek může odradit od dívání, ale když ho přetrpíme, dá se na to koukat, i když tvůrci dali víc na umělecké záběry (kamera zabírá protagonisty ze všemožných úhlů, Sherlockovská mlha na blatech) než na citlivé budování detektivní zápletky. Film mixuje detektivku s fyzikou a fyziku s filosofováním o bohu. Přitom stačilo natočit čistou žánrovku, protože záležitost s urychlovačem částic slouží pouze k použití speciálních efektů v závěru.(12.12.2013)

• DonHUS

Béčková detektivka, která si hraje na víc, než čím ve skutečnosti je. Celý pokus o mysteriózno v druhé půli filmu působí jako pěst na oko a je redukován jen na kecy o velkém třesku (odtud nesmyslně název filmu) a božských částicích. Banderas občas něco zahlásí, ale postupně během odhalování stupidní zápletky film nudí. Fichtner je ze tří poldů jasně nejlepší, ale jako záminka pro zhlédnutí stejně neobstojí, na to má příliš málo prostoru.(30.10.2011)

• terunka003

Akční, zvláštní, kriminální × nemastné neslané. Ono to asi nebylo tak špatné, ale něco mi v tom vadilo. Asi ta snaha o Marlowa, snaha o ležérní styl, který se kombinuje s drsností a suchostí soukromého detektiva. A astrofyzikové a molekulární nadšenci mi tam přišli trochu mimo, chvílemi to vypadalo jako v jiné dimenzi. Film si nepouštějte po obědě, jinak u něj usnete. ..a z těch 30 miliónů v diamantech bych postavila novou laboratoř, abych mohla zkoumat další elementární částice, které se nacházejí v atomech.. (23.2.2011)

• - Ed Limato, slavný filmový agent, který pracoval například s Richardem Gerem nebo Melem Gibsonem, se dle vlastního vyjádření do filmového scénáře na první pohled zamiloval. Účast ve filmu nasměroval bezprostředně Antoniu Banderasovi, jemuž se shodou okolností scénář zalíbil stejnou měrou. (Conspi)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v okolí mesta Spokane, ktoré sa nachádza na severozápade USA v štáte Washington. (MikaelSVK)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Diamond Job. (MikaelSVK)