Velký třesk

Veľký tresk

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 101 min

• bourec

Tak Tony Krantz musel nosit ve svý hlavě tenhle blázinec pěkně dlouho,až si řekl po dvou videofilmech,tak,teď je ta správná doba natočit film.Načež vzal do ruky flašku kořalky,a přestal chlastat až po poslední klapce.Pak se samozřejmě nemůžeme divit,že z toho vylezlo tohle hovno.Já když se namažu,tak se ani neudržim na nohou,natož abych vedl herce do akce.Ale jak se tam vyskytly všechny ty hvězdy,to je mi záhadou.Prakticky to vůbec nedává smysl,je tam spousta divnejch scén,nemá to tempo,prostě nic.Antonio Bimberos nechce točit normální filmy,akorát mám strach,do čeho spadne příště.Chtěl sem dát odpad,ale z úcty k hercům dám 10%.(6.1.2012)

Hodně šílený film s divný vizuálem, který trochu páchne laciností, ale umí ukázat náznaky stylu, prodá každou povedenou hlášku a dělá z Tonyho zase frajera. Obsazení hraje na známé a levné ksichty, scénář namáčí každý oslí můstek do tak divné omáčky, že ke konci uvažujete o krevním testu nejen pro tvůrce, ale i pro sebe... 50%(22.1.2013)

Banderasovic Toníček konečně zavadil o roli, v níž nemusí dělat trapné křoví nějakým otylým Špiónovic fakanům a náramně si to užívá! Vymazlená Chandlerovka, ve které i femme fekale Sienna Guilroy nevypadá jako reklama na zvracení jídla a kde moc nevadí, že se ani po sto letech v Americe Antonín stále nezbavil přízvuku cigoše z Malagy.(8.2.2011)

Rozvláčný začátek může odradit od dívání, ale když ho přetrpíme, dá se na to koukat, i když tvůrci dali víc na umělecké záběry (kamera zabírá protagonisty ze všemožných úhlů, Sherlockovská mlha na blatech) než na citlivé budování detektivní zápletky. Film mixuje detektivku s fyzikou a fyziku s filosofováním o bohu. Přitom stačilo natočit čistou žánrovku, protože záležitost s urychlovačem částic slouží pouze k použití speciálních efektů v závěru.(12.12.2013)

• Bozvav

Pokus o ryze americkou detektivní lahůdku ve stylu Chandlera nevyšel. Možná méně mystična a více smysluplných dialogů a hlavně v hlavní roli někoho jiného. Veskrze proti Antoniovi nic nemám, ale v této roli mi těžce neseděl. Jako celek slátanina, co se dá vidět bez větší újmy na zdraví, ale tak jednou za dlouhý život. Za mne 45% max.(19.1.2017)

• - Clifton Collins Jr. byl původně obsazen do role detektiva Poleyho. (Taninaca)

• - Ed Limato, slavný filmový agent, který pracoval například s Richardem Gerem nebo Melem Gibsonem, se dle vlastního vyjádření do filmového scénáře na první pohled zamiloval. Účast ve filmu nasměroval bezprostředně Antoniu Banderasovi, jemuž se shodou okolností scénář zalíbil stejnou měrou. (Conspi)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Diamond Job. (MikaelSVK)