The Traveler

Scénografie:

Sydney Sharpe

Kostýmy:

Lyn Kelly

Výborný mysteriózny kúsok o záhadnom cudzincovi, ktorý sa na Vianoce dovlečie na policajnú stanicu a oznámi, že sa prišiel priznať k vražde. Je mlčanlivý, na pohľad nepríjemný, meno neprezradí (teda si ho zaradia ako Mr. Nobody) a jediné čo ponúka je svoje priznanie. Počas toho sa však začnú diať veci, ktoré pripravia zúčastneným policajtom priam pekelnú noc. The Traveler má neskutočne hustú atmosféru, kvalitný napínavý príbeh, veľmi vydarenú vizuálnu stránku a nepohrdne ani otvorenými scénami s množstvom gore. Navyše, Val Kilmer bol v úlohe cudzinca naozaj strašidelný a miestami som z neho mal aj zimomriavky. Filmík mi zľahka pripomenul 2 seriály - jednak Akty X (časť melódie, ktorú si Mr. Nobody píska) a jednak Fear Itself; konkrétne skvelý diel "Eater", ktorý sa v podobnej atmosfére odohrával tiež na policajnej stanici. Ja som s týmto filmom veľmi spokojný, nevylučujem ani že si ho pozriem znovu a tiež potešilo, že sa Kilmer po čase objavil vo vydarenej hlavnej úlohe.(2.12.2010)

Hodně slušný film s dobrým námětem jen slabší režií. Oblowitz není zrovna nějak moc dobrý režisér ale tohle mu vyšlo. Kilmer jako anděl smrti sice nevyděsí už jen tou svojí tloušťkou Ale i tak je jeho postava dostatečně zajímavá. Konec je sice bohužel takovej už náslině nastrkanej ale co film mě bavil a celkem mi připomýnal Lovce myšlenek. BAvilo mě to.(14.7.2014)

Veľmi sa mi tento horor páčil, jednoznačne súhlasím s komentárom Dellamorte. Začalo to ako thriller a skončilo sa to ako poriadny horor. Nebolo to dokonalé, ale určite je to jeden z 10 najlepších tohtoročných hororov. Vytkol by som len scénku s hádzaním vnútorností o stenu, zdalo sa mi to trošku smiešne. Ináč paráda - chválim hlavne námet a atmosféru. To pískanie hlavného záporáka bolo čím ďalej tým viac nepríjemnejšie a neustále sa opakujúci ten istý flashback spravil z filmu poriadne psycho. Scéna v aute je úplným vrcholom. Samozrejme sa veľmi nebolo čoho báť, ale bol som v takom príjemnom napätí, takže som spokojný.(19.10.2010)

Začínalo to ako dobrý, mysteriózny thriller a končilo hororovým masakríkom s pískajúcim pomstiteľom. V. Kilmer tu však pôsobil ako päsť na oko, ani nie tak kvôli hereckému stvárneniu postavy ako skôr kvôli jeho vizáži. Myslím, že keby tam miesto neho hral Jon Bon Jovi, ani by som nepoznal rozdiel. Koniec, vzhľadom na masaker, si pýtal väčšiu dávku napätia, aj keď na druhú stranu, to pískanie išlo riadne na nervy (v dobrom). 65/100(29.1.2015)

• heyda

Slušná kamera a zajímavý konec. To je asi tak vše, co nám může Traveler nabídnout. Vše ostatní tvoří jen laciná vložka, nevhodné vraždy a ukrutná nuda v podání nalajnovaného příběhu a uspávající hudby. Tady je krásně vidět, jak je hudba mocný prvek. Včera jsem viděl obyčejný slasher jménem F, kde byla absolutně vynikající hudba, která mi neustále popoháněla srdeční tep dopředu (hodnotil jsem díky tomu výš než bych hodnotil normálně), naopak tady v Traveleru se hudba starala jen o to, abych pomalu usínal. Škoda, mohly to být 3 slušný hvězdičky, takhle se musí Traveler smířit se dvěma. 45%(1.2.2011)