Reklama

Reklama

The Traveler

  • Kanada The Traveler (více)
Trailer

Obsahy(1)

Detektiv Black před časem tragicky přišel o svou malou dcerku, která se stala obětí únosu. O několik měsíců později se na policejní stanici, kde Black slouží, objeví neznámý muž, který tvrdí, že se chce přiznat k několika vraždám. Policistům se nedaří zjistit jeho totožnost, ale záhadný cizinec v nich vzbuzuje podivný pocit nejistoty a strachu. Jako by jej odněkud znali. Když se na stanici začnou dít podivné věci a cizinec začne pomalu odkrývat své tajemství, dovtípí se policisté s hrůzou toho, že cizinec má nejspíš spojitost s událostmi před několika měsíci, kdy ve snaze najít detektivovu dceru vzali zákon do svých rukou… (Šakalík)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Fešácký Kilmer se spojil s Temnotou a stalo se z něho monstrum. Nutno říci, že velmi sympatické (byť poněkud robustní). Hlavně první třetina oplývá dusně tíživou atmosférou, kdy nikdo neví, co je Nikdo zač. Mysteriozní, ale umírněné vraždění vrcholí lopatou, která pohazuje v dlouhých záběrech kopicí lidských vniřností. Nu a pak už lítají kusy masa v autě, v cele, do toho zuby, oči, propíchlé uši, ustřižený jazyk.....zkrátká taková menší jatka. Mám pocit, že bez nich by měl možná film větší sílu, na druhou stranu já se bavil (škoda ledviny, co není vytržena ven). Jediné, co mi vadilo, byly stále dokola se opakující flashbacky, takže scénku s houmelesákem jsem znal v závěru i po zpátku...A Kilmerovi jsem držel palce...njn, někdy se člověk nechá zmást... ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nepříliš talentovaný tvůrce se pokusil natočit inteligentní mysteriózní thriller / horor. Přesně takový pocit jsem z tohoto filmu měl. Snaha je to bezesporu sympatická, protože atmosféru se Oblowitzovi budova kupodivu daří, takže těch 90 minut ve společnosti Travelera nelituju, nicméně celkově ten film prostě rozpačitě drhne. A Val Kilmer by měl působit tajemně a nebezpečně, ne jako barokní anděl s kocovinou. ()

Reklama

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Málovravný Val ( Mr. Nobody ) si príde mysterióznym spôsobom vyrovnať rest na zatuchnutú policajnú stanicu v zapadákove , kde v jednom kuse prší ( a na Vianoce ešte viac ). Celý systém všetkým zúčastneným zmrvila postrádaná 1 nedolescentka ! Náležite si to všetci užijú ( vrátane Kilmera , ktorého identita je viac , ako záhadná... ). Sympatický cop / thrill ktorý Mi vzdialene pripomenul " Identity " a to sa Mi nestáva tak často. Pár blbiniek sa síce nájde , no sympatická postprodukcia a kvalitné večerné kino , to celé zrovná. Každopádne Val je v Mojom srdci vytetovaný navždy ako Doc Holliday ! ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Výborný mysteriózny kúsok o záhadnom cudzincovi, ktorý sa na Vianoce dovlečie na policajnú stanicu a oznámi, že sa prišiel priznať k vražde. Je mlčanlivý, na pohľad nepríjemný, meno neprezradí (teda si ho zaradia ako Mr. Nobody) a jediné čo ponúka je svoje priznanie. Počas toho sa však začnú diať veci, ktoré pripravia zúčastneným policajtom priam pekelnú noc. The Traveler má neskutočne hustú atmosféru, kvalitný napínavý príbeh, veľmi vydarenú vizuálnu stránku a nepohrdne ani otvorenými scénami s množstvom gore. Navyše, Val Kilmer bol v úlohe cudzinca naozaj strašidelný a miestami som z neho mal aj zimomriavky. Filmík mi zľahka pripomenul 2 seriály - jednak Akty X (časť melódie, ktorú si Mr. Nobody píska) a jednak Fear Itself; konkrétne skvelý diel "Eater", ktorý sa v podobnej atmosfére odohrával tiež na policajnej stanici. Ja som s týmto filmom veľmi spokojný, nevylučujem ani že si ho pozriem znovu a tiež potešilo, že sa Kilmer po čase objavil vo vydarenej hlavnej úlohe. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Veľmi sa mi tento horor páčil, jednoznačne súhlasím s komentárom Dellamorte. Začalo to ako thriller a skončilo sa to ako poriadny horor. Nebolo to dokonalé, ale určite je to jeden z 10 najlepších tohtoročných hororov. Vytkol by som len scénku s hádzaním vnútorností o stenu, zdalo sa mi to trošku smiešne. Ináč paráda - chválim hlavne námet a atmosféru. To pískanie hlavného záporáka bolo čím ďalej tým viac nepríjemnejšie a neustále sa opakujúci ten istý flashback spravil z filmu poriadne psycho. Scéna v aute je úplným vrcholom. Samozrejme sa veľmi nebolo čoho báť, ale bol som v takom príjemnom napätí, takže som spokojný. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama