The Traveler

Sydney Sharpe

Kostýmy:

Lyn Kelly
  • IQ Tiqe

Tohle není pro každého, já na duchy a tyhle fantasmagorie nevěřím. Příběh byl iracionální a nudný, zařadil bych ho někam mezi mysteriózní fantasy nechutný horor (ale dost slabý horor). Jediné, co mě zaujalo, byl střih - působivé poslepování dvou nezávislých záběrů; možná i trochu závěr, který ale nemohl napravit celkově špatný dojem z celku.(14.10.2010)

• J*A*S*M

Nepříliš talentovaný tvůrce se pokusil natočit inteligentní mysteriózní thriller / horor. Přesně takový pocit jsem z tohoto filmu měl. Snaha je to bezesporu sympatická, protože atmosféru se Oblowitzovi budova kupodivu daří, takže těch 90 minut ve společnosti Travelera nelituju, nicméně celkově ten film prostě rozpačitě drhne. A Val Kilmer by měl působit tajemně a nebezpečně, ne jako barokní anděl s kocovinou.(12.2.2011)

Výborný mysteriózny kúsok o záhadnom cudzincovi, ktorý sa na Vianoce dovlečie na policajnú stanicu a oznámi, že sa prišiel priznať k vražde. Je mlčanlivý, na pohľad nepríjemný, meno neprezradí (teda si ho zaradia ako Mr. Nobody) a jediné čo ponúka je svoje priznanie. Počas toho sa však začnú diať veci, ktoré pripravia zúčastneným policajtom priam pekelnú noc. The Traveler má neskutočne hustú atmosféru, kvalitný napínavý príbeh, veľmi vydarenú vizuálnu stránku a nepohrdne ani otvorenými scénami s množstvom gore. Navyše, Val Kilmer bol v úlohe cudzinca naozaj strašidelný a miestami som z neho mal aj zimomriavky. Filmík mi zľahka pripomenul 2 seriály - jednak Akty X (časť melódie, ktorú si Mr. Nobody píska) a jednak Fear Itself; konkrétne skvelý diel "Eater", ktorý sa v podobnej atmosfére odohrával tiež na policajnej stanici. Ja som s týmto filmom veľmi spokojný, nevylučujem ani že si ho pozriem znovu a tiež potešilo, že sa Kilmer po čase objavil vo vydarenej hlavnej úlohe.(2.12.2010)

Jako slepý k houslím se ke mně dostal tento film, který svým opravdu zvláštním a nepříliš okoukaným scénářem dokázal upoutat mou pozornost. Jakoby deštivé počasí nebylo již samo o sobě dost deprimující, podařilo se mému nepříliš oblíbenému režisérovi (Michael Oblowitz) konečně vytvořit docela slušný průměrný atmosférický kousek. Velkou zásluhu na tom měl především mysteriózní nádech a postupné vynášení několika trumfů, které měl scénárista schovány v rukávě. Tím největším bylo několik povedených vražd, u kterých nechybělo napětí, krev a šikovný střih. Přiznám se, že jsem si nebyl úplně jistý, kam se zápletka bude ubírat, ale hlavně jsem se u toho nenudil. Trochu mi sice lezlo na nervy několik opakujících se scén (záběrů), ale postupné poodhalování viny a neviny všech zúčastněných postav, jejich rychle se snižující počet, okolnosti okolo smrti detektivovy dcery a výslech tuláka mi to částečně vynahradili. Navíc dokážu ocenit tvůrčí kreativitu. Ovšem v tomto bodě jsem nakonec našel i kámen úrazu, protože ke konci už se na můj vkus nechali až moc unést. Někdy méně je totiž lepší než více, což platilo hlavně u smrti předposledního policisty (moc realisticky ta střeva létající na zeď tedy nevypadala), stejně jako stříkající krev na čelní sklo policejního auta). Val Kilmer si tentokrát nevedl vůbec špatně, ale to neznamená, že by nějak závratně převyšoval svým výkonem ostatní kolegy. Kupodivu mi tu však nikdo vyloženě nevadil, což se mi nestává zas až tak často.(23.12.2017)

Veľmi sa mi tento horor páčil, jednoznačne súhlasím s komentárom Dellamorte. Začalo to ako thriller a skončilo sa to ako poriadny horor. Nebolo to dokonalé, ale určite je to jeden z 10 najlepších tohtoročných hororov. Vytkol by som len scénku s hádzaním vnútorností o stenu, zdalo sa mi to trošku smiešne. Ináč paráda - chválim hlavne námet a atmosféru. To pískanie hlavného záporáka bolo čím ďalej tým viac nepríjemnejšie a neustále sa opakujúci ten istý flashback spravil z filmu poriadne psycho. Scéna v aute je úplným vrcholom. Samozrejme sa veľmi nebolo čoho báť, ale bol som v takom príjemnom napätí, takže som spokojný.(19.10.2010)

• Val Kilmer