Komentáře uživatelů k TV filmu (19)

Zaujímavý príbeh, ktorý sa niekam posúva, bez zbytočných, dlhých, nič nevypovedajúcich záberov nikam. Hlavné postavy so svojimi príbehmi vypovedanými i zamlčanými, z ktorých si divák dokáže dotvarovať ich profil. Nehovoriac o dilemách, ktorým čelia: Kanócz najprv v pozícii chladnej a ambicióznej, úspešnej novinárky, hľadajúcej príbeh, schopnej dosiahnuť svoje i za cenu nie príliš čistých metód. Neskôr, uvedomujúc si silu príbehu chorého herca mení svoj postoj ako svoj film stvárniť. Nakoniec jej osobná skúsenosť ju primala rozmýšľať aj o svojom osobnom živote. V závere filmu stojí snáď pred najdôležitejším rozhodnutím, o ktorého výsledku sa už nedozvieme. A to je dobre, pretože to vedie k zamysleniu sa. Kňažkova postava herca Kramera je utiahnutá a v kontakte iba s ošetrovateľkou a jej priateľom. Prežíva vnútorný boj, aby mohol ďalej fungovať i mimo svojho bytu, v kontakte so svetom vonku. Takisto so svojou minulosťou, ktorú nanovo pomaly znovu spoznáva. Musím oceniť okrem (podľa mňa) skvelých výkonov (najmä Kňažka, ktorý sa v takejto úlohe len tak nevidí a ktorú presvedčivo stvárnil) ešte dve veci. Aspekt času - prelínanie súčasnosti s minulosťou, čo možno pôsobilo počas celého filmu zmätočne, no na konci sa všetko objasnilo; a takisto i náznak vývoja v budúcnosti v posledných minútach s (viac-menej) otvoreným koncom. Motív čerešní prelínajúci sa celým dejom a takisto v názve filmu. U mňa je to veľké prekvapenie, videné po piatich rokoch od uvedenia, ale jak se říká - nikdy není pozdě. Obsadenie: Zuzana Kanócz, Milan Kňažko, Táňa Pauhofová, Marta Vančurová, Jakub Gogál, Petr Vaněk, Milo Kráľ, Attila Mokoš, Pavel Višňovský, deti - Samko Tinák, Adam Fabian. Ďalej účinkovali: Vít Bednárik, Peter Brezňan, Ľuboš Fiala, Zuzana Frenglová, Ján Gallovič, Margita Huťťová, Juraj Johanides, Andrea Karnasová, Barbara Kelíšková, Katarína Kolajová, Martin Kováčik, Erika Lásková, Dušan Lenci, Marian Marko, Patrik Minár, Eva Pavlíková, Erik Peťovský, Katarína Šafaříková, Vanda Tureková, Ivan Vojtek st., Tibor Vokoun, Vladimír Zboroň.(3.12.2016)

Čím viacej odhaľuje mladá dravá redaktorka ( Zuzana Kanócz ) životný príbeh herca pripútaného na vozíku ( Milan Kňažko ), tým viacej si uvedomuje vlastný prázdny život. Stanislav Párnický je výborný režisér a s kvalitným scenárom Zuzany Krížkovej bola radosť pracovať. Herecké výkony nezaostávali v ničom. Dovolím si povedať, že ide o najlepší slovenský film za posledné desaťročie. Cesta o životných omyloch, hľadaní samého seba a zmyslu života je dokonala skladačka na konci ktorej je divák odmenený.(2.1.2012)

+++ Táňa a J.Gogál, paradoxne napriek "nedôležitosti" svojej úlohy najuveriteľnejšia postava až príliš zložitej scenáristickej mozaiky +++ - - - prekvapujúci herecký amatérizmus a bezmocnosť (matka chlapca, Hanin kolega v strižni) - - - Hviezdičkovanie je nadhodnotené, dôvod je ale jednoduchý - po istej dobe nešlo o stratený čas pri slovenskom filme (Mŕtvola musí zomrieť napr.,kde je komentár či akékoľvek hodnotenie úplne zbytočné).(6.1.2012)

Novinářka čmuchá po senzaci, nějakém dobrém tématu. Narazí na aukci na slavného herce, který je po mrtvici, má vymazanou paměť, snaží se koupit obraz, který ho oslovil. Od té chvíli se začne odvíjet příběh kusých vzpomínek, ona ty střípky skládá dohromady, a pouhá senzace do televize se náhle stává osobní věcí. Ta holka se postupně sblíží jak s hercem, tak i tak trochu sama se sebou. Zajímavě natočeno a výborně zahráno jak Kňažkem tak Zuzanou Kanocz. Párnický možná trochu připomněl Lutherovy filmy...80%(20.5.2017)

no tak toto je diametrálne odlišné ako film predtým. V prvom rade fantastický Kňažko. V druhom rade musel som porovnávať Gogála tu a v Love. Love mu viac sadlo. Kanoc skvelá, precítená. Dobrý scenár, prostredie a aj na prekvapenie kamera. Dej nieje prihliadny, jednotvárny. Je zaujimavy, mohol byt torsku viac pútavy ale tak pravidelne dávkuje do diváka niečo, čo ho núti to dopozerať. A za vojakov Slovenského štátu veľké plus. Takže solídne 3 z 5(1.1.2013)

Film na televízne a slovenské pomery mierne nadpriemerný. Pointa čerešňového chlapca je síce veľmi skoro predvídateľná, no neuberie to snímku na citovom, ľudskom a estetickom charaktere. Veľmi príjemné oddychové pozeranie....samozrejme náročný divák si na svoje nepríde.(29.1.2012)

Kňažko v netradičnej úlohe bezmocného človeka so zostávajúcimi útržkami pamäti, kde sa snaží detektívnym spôsobom novinárka v podaní výbornej Zuzany Kanócz nájsť súvislosti a skutočnú pravdu. Jej prerod z novinárskej hyeny a nájdenie podstaty ľudskosti vyvrcholí až do úplného, celkom jednoduchého odhalenia. Na slovenské pomery filmový nadpriemer, rušili ma len časté s príbehom nesúvisiace odbočky, niekedy snaživo humorné, trápne, prípadne celkom zbytočné.(18.12.2013)

Velmi pěkný, hluboce lidský příběh s poměrně překvapivým a neprvoplánovým rozuzlením. Dalším příjemným překvapením je pro mne výkon Zuzany Kanocz v roli ctizádostivé, chladné až cynické reportérky. Přítomnost mé oblíbenkyně Táni Pauhofové je dalším plusem a kdyby ten závěr nebyl takový hořký a řekl bych trochu nepovedený, možná bych šel i na plný počet hvězd. I takto mě však tento dojemný příběh zasáhl a hodnotím hodně nadprůměrně.(4.12.2013)

Krásne a citlivo natočené, až sa mi nechce veriť, že je z našej produkcie.(18.12.2013)

Novinářský hyenizmus v praxi. Hlavní důvod, proč jsem tohle řemeslo pověsila na hřebík velmi brzy. Na film jsem se původně chtěla dívat pouze kvůli Martě Vančurové. Nelituji - a ne jen kvůli ní. Milé překvapení od Párnického po letech.(17.12.2013)

O psychologickej dráme sa hovoriť nedá, keďže tej psychológie tam je výrazne menej ako čerešní na strome. Trestuhodne premrhaný nápad, ktorý sa tvorcom rozpadá v rukách a finišuje v predvídateľnom závere, ktorý je akoby jediným nevyhnutným koncom celej tej skladačky, ktorá sa ku koncu snaží tváriť dokonca ako sociálna dráma a je akoby "happyendom" celej story. Je to slabé, ale už len kvôli Zuzane Kanócz a sympatickým vedľajším postavám Gogál, Pauhofová dole nejdem.(2.1.2012)

Keď to hodnotím ako TV film, tak to je veľmi dobré, konečne niečo prirodzené, uveriteľné, dokonca aj myšlienku to malo. Celé je to podporené dobrými hereckými výkonmi.(26.6.2012)

Cinematik v Piešťanoch (15.9.2011).(16.9.2011)

Navzdory očekávání a nemastnému začátku se z toho nakonec vyklubal velmi příjemný film. Po různých hollywoodech atd. konečně příběh, který má hlavu a patu, na nic si nehraje a je vlastně velmi obyčejný. A co je důležité, přirozeně lidský.(14.1.2012)

• jopal

Ja vysoko hodnotim pribeh, aj myslienku filmu, ale u mna herecke vykony ucinkujucich boli velmi slabe. Pripadal som si ako na programe ochotnickeho divadla, kedysi u nas na skole.(3.4.2012)

Opravdu příběh ze současnosti, ze světa dvou břehů "celebrit" a novinářů, hyenismus, kariérismus a zaskočení občasným zbytečkem lidskosti. Dobré herecké výkony hlavních hrdinu a jako bonus Marta Vančurová.(25.11.2012)

Myslím, že na to, že to je de facto inscenácia resp. TV film, to malo niečo do seba. Určite mi je toto bližšie ako niektoré tie béčkové americké prdičky s vysokými hodnoteniami (tzv. s..čky vydávajúce sa za kaviár - napr. taký "Savages"), pri ktorých človek zaspí v polovici filmu. Určite toto nebola strata času. Herecké výkony boli v celku fajn, obsadenie bolo na slovenské pomery vynikajúce, príbeh samotný bol úplne super, páčilo sa mi to. Pán Milan Kňažko je pán Herec, Zuzana Kanócz a Táňa Pauhofová - super. Mladší Gogál v pohode, ale vždy mi preblesklo hlavou Lóve ;-) ostatní herci tiež ok. Bodaj by STV točila viac takýchto filmov. Radšej niečo takéto, ako americké hnoje alebo tie hrané reality žumpy. Dávam tomuto 85% resp. 4*.(7.3.2013)

• kuce

Celé sa to drží u zemi. Žiaden mediálny lesk v snímke nečakajte, no nemá to nádych amaterizmu ako som u slovenských snímok zvyknutý. Réžia sa snažila o kvalitný výkon a pri rozpočte aký naši režiséri majú dávam klobúk dole. Celkový dojem z filmu u mňa nie je až tak silný, mrzí ma tá jednoduchá dramatičnosť na záver snímky, no jednotlivé diely skladačky zapadajú, jednoducho má to zmysel.(18.12.2013)

Na Párnického veľmi dobré, v posledných rokoch asi to najlepšie, čo natočil. Pekný príbeh a dobré herecké výkony a spracovanie na úrovni(3.12.2016)