Táto sugestívne vyrozprávaná psychologická dráma je provokujúcou konfrontáciou dvoch svetov: sveta originálneho hľadačstva a sveta mediálneho lesku. Autorka nazerá do tabuizovaných životov fyzicky i mentálne postihnutých ľudí, do životov altruistických obetavcov, ale aj pragmatických cynikov s potrebnou dávkou dramatického napätia, pričom ponúka originálny pohľad na rôzne spôsoby a podoby ľudskej komunikácie. Televíznu moderátorku a režisérku Hanu zaujme na charitatívnej akcii malieb detských výtvarníkov s mentálnym postihnutím naliehavá túžba kedysi známeho, dnes po porážke postihnutého herca Juraja Kramera, získať kresbu neznámeho chlapca. Ambiciózna Hana sa rozhodne o Kramerovi nakrútiť dokumentárny film. Postupne preniká čoraz hlbšie pod povrch jeho rolí – filmových i životných, aby ju napokon jej detektívne pátranie priviedlo k poznaniu prázdnoty vlastného života. (oficiální text distributora)

dr.fish

Novinářka čmuchá po senzaci, nějakém dobrém tématu. Narazí na aukci na slavného herce, který je po mrtvici, má vymazanou paměť, snaží se koupit obraz, který ho oslovil. Od té chvíli se začne odvíjet příběh kusých vzpomínek, ona ty střípky skládá dohromady, a pouhá senzace do televize se náhle stává osobní věcí. Ta holka se postupně sblíží jak s hercem, tak i tak trochu sama se sebou. Zajímavě natočeno a výborně zahráno jak Kňažkem tak Zuzanou Kanocz. Párnický možná trochu připomněl Lutherovy filmy...80% ()

Arsenal83

Herecky sa mi film nepáčil, podľa mňa sme videli dosť amatérske výkony, Kanócz "zaujala" (inak scéna celkom zbytočná) len polprsníkom, Gogál ani nie je herec a Kňažko ani zďaleka nezahral zlomeného človeka na vozíku, tomu som neveril vôbec nič. Možno mu mali pichnúť fajzer už vtedy pred 10 romi a vyzeral by dostatočne zlomene. Film ale prináša aj pozitívne veci. Napríklad ukáže realitu, že kým ste in, tak sa o vás média trhajú, ale keď sa vám niečo stane médiá vás už majú v prdeli. Alebo sa vám ozvú, ale hľadajú len senzačný príbeh. Vôbec ich nezaujímate. V tejto súvislosti ma napadla podobná vec s pánom hercom Dočolomanským, ktorého médiá do poslednej chvíle života prenasledovali a písali špinavé články o jeho homosexualite a fotili ho ako v pokročilom štádiu rakoviny fajčí, ale akonáhle poslednýkrát vydýchol, tie isté médiá ho začali "nosiť na ramenách" a vychvaľovať do nebies. Takto falošní sú ti naši novinári, čo je už pojem zaradený do slovníka pejoratívnych slov. Čerešňový chlapec ale inak nie je niečo, čo by prinieslo silnejší príbeh, emócie. Celá nosná línia a aj to odhalenie v závere je ľahko odhadnuteľné a inak celý príbeh len tak preletí. ()

Flego

Čím viacej odhaľuje mladá dravá redaktorka ( Zuzana Kanócz ) životný príbeh herca pripútaného na vozíku ( Milan Kňažko ), tým viacej si uvedomuje vlastný prázdny život. Stanislav Párnický je výborný režisér a s kvalitným scenárom Zuzany Krížkovej bola radosť pracovať. Herecké výkony nezaostávali v ničom. Dovolím si povedať, že ide o najlepší slovenský film za posledné desaťročie. Cesta o životných omyloch, hľadaní samého seba a zmyslu života je dokonala skladačka na konci ktorej je divák odmenený. ()

jhrasko

+++ Táňa a J.Gogál, paradoxne napriek "nedôležitosti" svojej úlohy najuveriteľnejšia postava až príliš zložitej scenáristickej mozaiky +++ - - - prekvapujúci herecký amatérizmus a bezmocnosť (matka chlapca, Hanin kolega v strižni) - - - Hviezdičkovanie je nadhodnotené, dôvod je ale jednoduchý - po istej dobe nešlo o stratený čas pri slovenskom filme (Mŕtvola musí zomrieť napr.,kde je komentár či akékoľvek hodnotenie úplne zbytočné). ()

ecceHOMMO

Film na televízne a slovenské pomery mierne nadpriemerný. Pointa čerešňového chlapca je síce veľmi skoro predvídateľná, no neuberie to snímku na citovom, ľudskom a estetickom charaktere. Veľmi príjemné oddychové pozeranie....samozrejme náročný divák si na svoje nepríde. ()

Johnny.ARN

no tak toto je diametrálne odlišné ako film predtým. V prvom rade fantastický Kňažko. V druhom rade musel som porovnávať Gogála tu a v Love. Love mu viac sadlo. Kanoc skvelá, precítená. Dobrý scenár, prostredie a aj na prekvapenie kamera. Dej nieje prihliadny, jednotvárny. Je zaujimavy, mohol byt torsku viac pútavy ale tak pravidelne dávkuje do diváka niečo, čo ho núti to dopozerať. A za vojakov Slovenského štátu veľké plus. Takže solídne 3 z 5 ()

elanius

(50/2023) S Hollywoodskymi, alebo aspoň európskymi peniazmi a trochou rozumnej post-produkcie by z toho mohol byť silný film. V rámci možností vlastne ale tiež nadpriemer. Jeden z tých slovenských filmov, kde je scenár na úrovni a chvalabohu aj príbeh má logiku a dobrú štruktúru. Dobrý TV film. (7/10) ()

Autogram

Kňažko v netradičnej úlohe bezmocného človeka so zostávajúcimi útržkami pamäti, kde sa snaží detektívnym spôsobom novinárka v podaní výbornej Zuzany Kanócz nájsť súvislosti a skutočnú pravdu. Jej prerod z novinárskej hyeny a nájdenie podstaty ľudskosti vyvrcholí až do úplného, celkom jednoduchého odhalenia. Na slovenské pomery filmový nadpriemer, rušili ma len časté s príbehom nesúvisiace odbočky, niekedy snaživo humorné, trápne, prípadne celkom zbytočné. ()

Rockerman

Velmi pěkný, hluboce lidský příběh s poměrně překvapivým a neprvoplánovým rozuzlením. Dalším příjemným překvapením je pro mne výkon Zuzany Kanocz v roli ctizádostivé, chladné až cynické reportérky. Přítomnost mé oblíbenkyně Táni Pauhofové je dalším plusem a kdyby ten závěr nebyl takový hořký a řekl bych trochu nepovedený, možná bych šel i na plný počet hvězd. I takto mě však tento dojemný příběh zasáhl a hodnotím hodně nadprůměrně. ()

hermiona

Novinářský hyenizmus v praxi. Hlavní důvod, proč jsem tohle řemeslo pověsila na hřebík velmi brzy. Na film jsem se původně chtěla dívat pouze kvůli Martě Vančurové. Nelituji - a ne jen kvůli ní. Milé překvapení od Párnického po letech. ()

MaxForValue

O psychologickej dráme sa hovoriť nedá, keďže tej psychológie tam je výrazne menej ako čerešní na strome. Trestuhodne premrhaný nápad, ktorý sa tvorcom rozpadá v rukách a finišuje v predvídateľnom závere, ktorý je akoby jediným nevyhnutným koncom celej tej skladačky, ktorá sa ku koncu snaží tváriť dokonca ako sociálna dráma a je akoby "happyendom" celej story. Je to slabé, ale už len kvôli Zuzane Kanócz a sympatickým vedľajším postavám Gogál, Pauhofová dole nejdem. ()

megajalec

Keď to hodnotím ako TV film, tak to je veľmi dobré, konečne niečo prirodzené, uveriteľné, dokonca aj myšlienku to malo. Celé je to podporené dobrými hereckými výkonmi. ()

fugyx

Zaujímavý príbeh, ktorý sa niekam posúva, bez zbytočných, dlhých, nič nevypovedajúcich záberov nikam. Hlavné postavy so svojimi príbehmi vypovedanými i zamlčanými, z ktorých si divák dokáže dotvarovať ich profil. Nehovoriac o dilemách, ktorým čelia: Kanócz najprv v pozícii chladnej a ambicióznej, úspešnej novinárky, hľadajúcej príbeh, schopnej dosiahnuť svoje i za cenu nie príliš čistých metód. Neskôr, uvedomujúc si silu príbehu chorého herca mení svoj postoj ako svoj film stvárniť. Nakoniec jej osobná skúsenosť ju primala rozmýšľať aj o svojom osobnom živote. V závere filmu stojí snáď pred najdôležitejším rozhodnutím, o ktorého výsledku sa už nedozvieme. A to je dobre, pretože to vedie k zamysleniu sa. Kňažkova postava herca Kramera je utiahnutá a v kontakte iba s ošetrovateľkou a jej priateľom. Prežíva vnútorný boj, aby mohol ďalej fungovať i mimo svojho bytu, v kontakte so svetom vonku. Takisto so svojou minulosťou, ktorú nanovo pomaly znovu spoznáva. Musím oceniť okrem (podľa mňa) skvelých výkonov (najmä Kňažka, ktorý sa v takejto úlohe len tak nevidí a ktorú presvedčivo stvárnil) ešte dve veci. Aspekt času - prelínanie súčasnosti s minulosťou, čo možno pôsobilo počas celého filmu zmätočne, no na konci sa všetko objasnilo; a takisto i náznak vývoja v budúcnosti v posledných minútach s (viac-menej) otvoreným koncom. Motív čerešní prelínajúci sa celým dejom a takisto v názve filmu. U mňa je to veľké prekvapenie, videné po piatich rokoch od uvedenia, ale jak se říká - nikdy není pozdě. Obsadenie: Zuzana Kanócz, Milan Kňažko, Táňa Pauhofová, Marta Vančurová, Jakub Gogál, Petr Vaněk, Milo Kráľ, Attila Mokoš, Pavel Višňovský, deti - Samko Tinák, Adam Fabian. Ďalej účinkovali: Vít Bednárik, Peter Brezňan, Ľuboš Fiala, Zuzana Frenglová, Ján Gallovič, Margita Huťťová, Juraj Johanides, Andrea Karnasová, Barbara Kelíšková, Katarína Kolajová, Martin Kováčik, Erika Lásková, Dušan Lenci, Marian Marko, Patrik Minár, Eva Pavlíková, Erik Peťovský, Katarína Šafaříková, Vanda Tureková, Ivan Vojtek st., Tibor Vokoun, Vladimír Zboroň. ()

rigby

Navzdory očekávání a nemastnému začátku se z toho nakonec vyklubal velmi příjemný film. Po různých hollywoodech atd. konečně příběh, který má hlavu a patu, na nic si nehraje a je vlastně velmi obyčejný. A co je důležité, přirozeně lidský. ()

jopal

Ja vysoko hodnotim pribeh, aj myslienku filmu, ale u mna herecke vykony ucinkujucich boli velmi slabe. Pripadal som si ako na programe ochotnickeho divadla, kedysi u nas na skole. ()

PTuranyi

Výborný film o hľadaní... Máme tu ambicióznu bezškrupulóznu reportérku hľadajúcu senzáciu za každú cenu. V jej hľadáčiku sa ocitne invalidný herec, ktorý "skrýva" tajomstvo. Herec zotavujúci sa po porážke si iba postupne spomína a tým odhaľuje toto tajomstvo, ktoré sa nakoniec ukáže úplne inak. Herci odvádzajú dobrú prácu, čo však zlyháva je produkcia, ktorá zráža kvalitu filmu takmer na inscenačnú úroveň. 70% ()

ivanlaris

Myslím, že na to, že to je de facto inscenácia resp. TV film, to malo niečo do seba. Určite mi je toto bližšie ako niektoré tie béčkové americké prdičky s vysokými hodnoteniami (tzv. s..čky vydávajúce sa za kaviár - napr. taký "Savages"), pri ktorých človek zaspí v polovici filmu. Určite toto nebola strata času. Herecké výkony boli v celku fajn, obsadenie bolo na slovenské pomery vynikajúce, príbeh samotný bol úplne super, páčilo sa mi to. Pán Milan Kňažko je pán Herec, Zuzana Kanócz a Táňa Pauhofová - super. Mladší Gogál v pohode, ale vždy mi preblesklo hlavou Lóve ;-) ostatní herci tiež ok. Bodaj by STV točila viac takýchto filmov. Radšej niečo takéto, ako americké hnoje alebo tie hrané reality žumpy. Dávam tomuto 85% resp. 4*. ()

JSYSMHJF

Opravdu příběh ze současnosti, ze světa dvou břehů "celebrit" a novinářů, hyenismus, kariérismus a zaskočení občasným zbytečkem lidskosti. Dobré herecké výkony hlavních hrdinu a jako bonus Marta Vančurová. ()