Trochu film o ničem, hrozně pomalej, ospalej, depresivní, navíc zmršený dabingem, ale aspoň to mělo relativní happyend. Ty hvězdy dávám za výkon pana Krobota ale spíš za nejkrásnější oči, který jsem u slovenských hereček viděl. Judit má budoucnost :-)(20.11.2013)

Po delší době vynikající snímek, který je takřka ze života. Rodiče mající své představy o dalším životě svých dospívajících dětí, kteří naopak jejich nápady nesdílí a tak vzniká řada konfliktů a nedorozumění. Hlavním tahounem je především přísný otec. Nic nového pod sluncem to však není. Všichni vzpomínáme na hvězdného Vladimíra Menšíka stavějící vilu pro své dcery ve snímku 'Půl domu bez ženicha'. Zde přísného otce ztvárnil Miroslav Krobot a taktéž výborně. Chvílemi jsem ho také nenáviděl. Skvělý scénář umožnil všem hercům rozehrát doslova koncert. Všichni si dobře sekundovali a jejich výkon byl až neuvěřitelně uvěřitelný. Jemné vyprávění vytváří napnutou atmosféru, z které jedinkrát nevybočí. Tento snímek se povedl. Vede k zamyšlení, jestli je skutečně nutné mladým dospívajícím lidem stále něco diktovat, a nebo je ponechat samostatnosti.(31.3.2014)

Slovensko-České rodinné sociální drama. A velmi povedené. V dnešní době je téměř zázrak narazit na tak dobrý film z našich končin. Krobot prostě skvělý, Medvecká je stará liga, která hrát umí a Judit Bárdos je nejen výborná herecky, ale navíc je opravdu půvabná. Na vesnici a v malých městech si lidé vidí do talíře, život plyne pomalu a sny, které v mládí vypadají tak uvěřitelně, se ztrácejí. Co nám pak nakonec zbývá? Ten generační konflikt je vyobrazen opravdově. Otec, který to přece myslí dobře a dcera, která má ještě pořád sny, protože je mladá a možná taky úplně jiná. Občas je nejtěžší naslouchat lidem, na kterých nám nejvíc záleží, protože nechceme vidět jejich nezdary, bojíme se o jejich budoucnost. A tak místo abychom toho člověka akceptovali, vytvoříme si jeho imaginární obraz, který je tak dokonalý, že každý jeho(její) posun jiným směrem, nás naplňuje zbytečným zoufalstvím. Český dabing nechápu. Naštěstí je ale kvalitní. P.S. Igorku, díky za výborné doporučení!! ;)(23.9.2014)

Ve Fair Play mě Judit Bárdos moc nezaujala, ale po shlédnutí filmu Dům musím uznat, že je opravdu krásná, netuctová. Líbilo se mi typové obsazení (respektive namaskování) učitele angličtiny, žádný prvoplánový krasavec, ale zcela normální, obyčejný chlap od rodiny s brýlema. Povedené herecké výkony Taťjany Medvecké a Miroslava Krobota. Tempo tohoto filmu je pomalé, objevuje se zde mnoho chvil, kdy nikdo nic nemluví, ale přesto mě Dům zaujal, působil na mě výrazně evropsky, dost se odlišoval od ostatních tuzemských filmů. Mimochodem, když jsem viděl jak Krobot patlá pomalu ten dům, měl jsem chuť začít taky stavět. (Dabing mi v tomto filmu vůbec nevadil.) 75%(3.3.2015)

Super spravenem Krobot a Bardos nemaju chybu :-)! Je fakt povzbudive obcas zhliadnut dobry film, aj porevolucny. Skoda, ze Judit nacpu neraz do debilnych filmov, ked potom takto moze zaziarit, ako napr. aj vo Fair Play. Problematika bezvychodiskovej rodinnej situacie, tolkym nam vrucne znama a strasidelne realisticky pripomenuta tymto filmom.. Chudak tatko, chudak dcery.. Obcas sa to vsetko serie a stacilo by tak malo.. Najvacsie hovado, ako inak, zenaty chlap, co sa romanticky hra na princa so stredoskolackou. To sa cloveku nozik vo vrecku otvara. Byt tym tatkom, rozkopem mu prdel. Ale hral super presvedcivo, presne tatko dako to v zivote chodi.. 4* v poho.(9.6.2016)

Vydarený film s vynikajúcimi hereckými výkonmi. Citlivá ruka režisérky, decentne natočené erotické scény, neromantické zábery prírody a drsný realizmus ranného kapitalizmu na slovenskej dedine. Upachtený otec sa zodiera pre materiálne blaho zabúdajúc na cit. Ten občas prebleskne v scénach, keď je sám. Napríklad, keď objaví medzi architektonickými nákresmi domu detskú kresbu svojej dcéry. Miroslav Krobot a Taťjana Medvecká excelujú, čo je obzvlášť videteľné, keď hrajú iba mimikou tváre. Judit Bárdos už teraz možno nazvať veľkým talentom. Film akoby začínal pomaly, ale stále si udržiava vnútorné napätie a momenty prekvapenia. Režisérka nepodáva myšlienky po lopate, ale necháva na divákovi, aby si veci domyslel a docítil. Ak to nenominuje Česko na Oskara za cudzojazyčný film, potom je to rozhodne môj favorit spomedzi slovenských filmov. Navyše to bude aj dobový dokument.(8.10.2011)

co nepochopim je nizke hodnotenie tohto skvostu. proste film akoby vytrhnuty z kazdodenneho zivota. akoby som pocula svoju mamu nesvietit lebo setri alebo svojho otca posielat ma prezliect aby som mu pomohla na zahrade. perfektne aj ten koniec. lebo zivot ide dalej, nema zmysel tvarit sa ze pride okamih kedy vsetko vyriesime(30.10.2011)

"Deme k Číňanům!"(22.1.2012)

Příklad filmu, kde zážitek naprosto devalvuje použití "dokumentární" kamery. Opravdu si nemyslím, že by v intimním rodinném dramatu měla kamera dělat psí kusy a házet sebou jak při vylodění v Normandii. Spolu s dabingem (tradiční zlo, tentokrát i u slovenského filmu) hlavní důvod, proč jsem nedal o hvězdičku víc. Stále je to ovšem jeden z těch mála zajímavých filmů z "československé" produkce...(10.4.2012)

Příjemný a sympatický film pro náročnějšího diváka, který nevyhledává akci za akcí, ale dává přednost hlubšímu vykreslení postav. Bohužel toto se ne zcela podařilo, zbývá tu veliká rezerva. S radostí jsem zase viděl ve filmu Taťjanu Medveckou a v současnosti hojně obsazovaného Miroslava Krobota. 3+(19.4.2012)

Proč má tento film tak nízké hodnocení? Protože není veselý? Protože herci nevydávají maximum? Řekl bych naopak. Miroslav Krobot přesně vydává tu energii jakou byste chtěli. Možná zlomený, zahořklý, ale ne zlý ani studený. Neusmál se za celý film a jeho účast vlastně dělá celý tento projekt nejzajímavějším. Ano, možná to je odpověď na moji otázku v úvodu. Kdyby tam M.krobot nehrál tak by tento film kdesi zapadl ve filmovém klubu...(6.5.2012)

• PamelaJJK

Moc jsem se těšil, ale přišlo velké zklamání. Nudný a zdlouhavý film, z mého pohledu úplně zbytečný. Film má zaujmout a bavit. Tenhle mě však šíleně nudil! Bohužel...(9.5.2012)

Skutočné, vyborne, emotivne poucne. Trosku krivaju dialogy a niektori herci, ale 4*, lebo je to take prirodzene, nase!(21.6.2012)

Krasne vykreslene rodinne vztahy medzi dcerami a otcom. Velmi posobivy film na city.(15.8.2012)

JEDEN Z FILMŮ , KTERÝ MNE ZAUJAL HNED OD ZAČÁTKU . VELMI DOBŘE NAPSANÉ A VÝBORNÝ KROBOT , MEDVECKÁ A JUDIT MNE VTÁHLI RYCHLE DO DĚJE . JEN TO ČESKÉ ZNĚNÍ MI DOST VADILO . ČESKO - SLOVENSKY BY TO ZÍSKALO NA AUTENTIČNOSTI , COŽ BY BYLO OBROVSKÉ PLUS . ALE I TAK JE TO NÁDHERNÝ FILMEČEK . RÁD JEJ SHLÉDNU NA DVD AŽ BUDE . TĚŠÍM SE I NA BONUSY , POKUD TEDY BUDOU . TAKŽE PRO MNE DALŠÍ MIMOŘÁDNÝ FILM O VZTAZÍCH V RODINĚ A MEZI LIDMI VŮBEC . V ČECHÁCH , A NA SLOVENSKU TIEŽ . IGEN . KESENEM SYPEN . . . .(7.12.2012)

trochu nedoceněný film, pro mě lahúdka. Velmi dobře a realisticky zpracovaný příběh, navíc skvěle zahrané postavy od Krobota a Medvecké. Rodinné drama, které potěší a stojí za vidění(19.2.2013)

Narozdíl od ostatních mi předabování ani moc nevadilo, nebylo by ale na škodu nechat původní :) První polovina filmu naprosto bez spádu, nedá se to asi začít v tomto případě lépe. Pokud bych neviděl trailer tak bych asi nevydržel. Celkový námět a zápletka se mi ovšem velice líbila, i v dnešní době je velice aktuální. Rodinné rozbroje jsou velmi dobře zvládnuté. Suma sumárum, celkový dojem dobrý + Miroslav krobot = 4 hvězdičky.(25.4.2013)

• honza.g

Zbytečný film. Stačí si přečíst "oficiální text distributora" a nemusíte to vidět. Veškeré pokusy dát tomu filmu něco, co by ospravedlnilo délku přesahující bakalářskou povídku, tj. nějaký náboj, drama, spád, zápletku, hudbu, zamyšlení, buď vyšly naprázdno nebo nějak podivně. Zaseknuté myšlení otce (Krobot hraje dobře) nudí už po 10 minutách, na konci přijde obrat tak náhlý, že je obtížně uvěřitelný. Přitom některé postřehy nebo střety byly slibné, ale vůbec nebyly rozvinuty (otec normálně sebere plnoleté dceři peníze, které si našetřila, nebo zjištění, že za socialismu chodili kamárádi po práci pomáhat na stavbu domu, a po sametové revoluci už ne, jedině za peníze.(31.8.2014)

Dům je minimalistickým filmem v každém slova smyslu. Několik málo postav si prožívá svůj menší příběh a bohužel nějak neví, co se životem. Celým filmem se táhne podivně odevzdaná atmosféra, což ovšem není negativum. Tvůrci vystihli nerozhodnost (neschopnost?) postav se někam posunout velmi dobře. Bohužel nakonec Dům vyzněl podivně do ztracena a já si z něj neodnesl nic navíc. Možná jen pocit, že československé filmy mohou dále vznikat a nejsou úplně špatné, i když... rád bych ještě něco víc. Miroslav Krobot to ale zahrál obstojně a poprvé jsem si všiml nadějné Judit Bárdos. Dabing neřeším a dávám tři hvězdy.(9.11.2018)

• kecka007

o ničem..(21.10.2011)