Nemôžem ináč, ako dať tomuto nenápadnému komornému snímku plných 5 hviezdičiek. Práve za jeho minimalizmus, za atmosféru, ktorá tak dokonale vystihuje vzťahy v rodine aj bez slov. To sa dnes v dobe utáraných a uškriekaných filmov nenosí a práve preto je to tak unikátne. Zuzana Liová je bezosporu veľmi talentovaná režisérka, ale základom je jej skvelý scénar, ktorým dokázala svoj veľmi citlivý prístup a schopnosť empatie. Držím palce ďalej!!!!(22.8.2016)

Musim povedat ze dobry film aj ked rozvlacny a judit je nadherna s tymi ocami a dabing bol kupodivu dobry(29.8.2016)

Filmařsky to zase tak silné nebylo, ale emočně to trefuje docela na střed. Dcery prostě nemají odcházet z domu. Přesto, že vím, že musí... :-( A ty hunské oči, ty jsou za pět! ;-)(11.11.2016)

• film_fanda

Pro mně to byla blbost bez konce a nechápu PROČ? to vzniklo.(18.11.2016)

Úvodem bych se chtěl vyjádřit k otázce Malarkeye, který se v komentáři kousek pode mnou ptá, proč musí být Dům předabovaný. Nepřidám si negramotně, když zvládám hravě češtinu a umím psát i číst. Nicméně nepřipadá mi na tom nic negramotného, když nerozumím celé řadě slovenských slov a tedy s předabováním naprosto souhlasím. A teď k samotnému filmu. Co mi nejde do hlavy je to, proč má snímek tak nízké hodnocení. Film byl oceněn na celé řadě festivalů a podle mě právem. Jedná se o skvělý film. Já osobně jej již viděl dvakrát a nenechám si ho ujít ani příště. Moc se mi líbil výkon pana Krobota, který je ale skvělý herec, škoda jen, že ho česká filmografie neobjevila dřív. I ostatní herci nezklamali. Zaujala mě mj. Judit Bárdos. Nicméně díky zajímavému scénáři je film...no zajímavý. Děj plyne pomalým tempem jako lesní potůček, ale taky to není snímek o 007, ale o mezilidských vztazích. Myslím, že každý, kdo má problémy v rodině, by měl film vidět, třeba mu to pomůže. Rodinné vztahy jsou zkrátka věc složitá. A někdy se rozlouskne i ten nejtvrdší ořech, i o tom je film. Dostal jsem pořádnou porci kvalitního umění, ani jsem ji nedokázal spořádat celou. Nevadí, nechám si zase na příště.(29.11.2016)

1 4 8 11 12 13 14 následující >>