Reklama

Reklama

Kriminálka Staré Město

(seriál)
  • Slovensko Kriminálka Staré Mesto
TV spot 7
Krimi / Drama
Slovensko / Česko, (2010–2013), 12 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Hrají:

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Tibor Babarcai, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(13)

Obsahy(1)

Nový česko-slovenský kriminální seriál České televize, Slovenské televize a společnosti Trigon, zasazený do každodenní reality životem kypícího bratislavského Starého Města. Ale tak jako je současný zločin mezinárodní, tak i naše příběhy se budou odehrávat v širším, česko-slovenském prostoru. Svoji úlohu v seriálu hraje především pestrobarevný vzorek typických obyvatel malebné bratislavské čtvrti, lidí se svými rozmanitými, často smutnými osudy. Nejen drobné krádeže, ale i vraždy z vášně, či skandální aféry s mezinárodním dosahem stojí v centru tohoto poutavého vyprávění, plného napětí, zajímavých psychologických postřehů i nadlehčeného humoru. (Česká televize)

(více)

Videa (14)

TV spot 7

Recenze (122)

tron 

všechny recenze uživatele

„Vy ste sa vôbec nezmenili.“ – „Viete, ja som na to už starý.“ Tvorcovia uprednostnili atmosféru nočnej Bratislavy pred príbehom. Ešteže tak, pretože „prekvapivé“ scenáre sú také prekvapivé, že som identitu vraha odhalil v prvej polhodine a ani som sa nesnažil, dokonca som bol zhrozený, že mi môj strašne naivný tip vyšiel. Meno Dominika Dána (od ktorého som zatiaľ nič nečítal) si teda vysvetľujem len ako reklamu: seriál sa ním veselo oháňa, pritom Dán vôbec nepísal scenáre, je len autorom námetov (scenár a námet sú dve úplne, ale fakt ÚPLNE iné veci). Práve sústredenie na atmosféru nášho hlavného mesta projektu prospelo. Pretože podpriemerné scenáre rozhodne nie:-)) Prekvapivo mu prospelo tiež herecké obsadenie. Všetci sa snažia a to vrátane Fialovej a Vášáryovej, ktoré som nikdy moc nemusel, a Lasicu, ktorý v zásade nie je "klasickým" hercom. Potešilo ma tiež to, že sa do akcie zapája aj zvyšok oddelenia (napr. Pauhofová, Farkaš, Tůma, Bárta). Ale ako vravím, scenáre sú strašne slabé. Zaujímavé je, že kým prvá séria pozostáva z tradičných, uzavretých epizód, druhá vsadila na presný opak (a na Milana Kňažka v zápornej úlohe). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Snaha se cení, ale bohužel nestačí na to, aby vytáhla tuto sérii sedmi detektivních epizod - pravda, se sympatickými postavami - do červeného pásma. Kriminálka Staré Mesto si prostě tak nějak "dělá to svoje", aniž by oslňovala kamerovými filtry a podobnými vychytávkami (na to tu máme Stropnického a jeho partu od Anděla), a nejde tomu příliš co vytýkat. Jenom to, že sice neurazí, ale ani nenadchne - dnes už si nepamatuju ani jeden díl, jen kdo hrál hlavní role, a že Milan Lasica je stále velký boss:) A to na víc než na 60% nestačí. Dobře, možná by mohlo na sedmdesát, na tu bídu okolo, ale to by potom nebyl znát ten masivní kvalitativní posun, který se stal s druhou - úplně jinak pojatou - sérií. Tu, na rozdíl od téhle, vřele doporučuju. ()

Reklama

larelay 

všechny recenze uživatele

Pod toto ze sa podpisal Dominik Dan? Tazko tomu uverit... Jeho knihy su plne humoru a dobre padnucej logiky, tuto mi vadila hlavne Zuza, ktora nie je herecka, nemala by hrat, mala by radsej tancovat, kedze to nepozeram :D a celkova topornost serialu... Zbytocne zabery na auto, z auta, pred autom, pod autom... To uz bolo vazne ako Jose na plazi, Jose v zalive... Mohla by som povedat, ze najviac sa mi asi pacila prva cast a potom ta o tom v tej maske, ale inak to bola bieda. Nudne pripady, vopred predvidatelne, ziadne napatie... nic... nevadi, pozerat sa to dalo :) ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Návštěva přítelovy babičky, nevhodnost někam se zašít a dělat, co chci, výsledkem bylo sezení u TV obrazovky, když zmíněná bedýnka nenabízí cokoliv záživného. Z obvyklých sraček v hlavním vysílacím čase padla volba na novou českou kriminálku. Zíííív... snažila jsem se u toho podřimovat, ať využiju čas nějak konstruktivně, no nedařilo se :-(. Rozkouskovaným příběhem na téma Radovan Krejčíř, pardon, Emil Svatý, jsem se pronudila až do trpkého konce. Na prd děj, spousta rádobyzajímavých postav v podání více i méně slavných herců, okoukané exteriéry Prahy, dramatická hudba v okamžicích, kdy se někdo třeba jen prochází po obchodě (divák čeká, kdy bude dotyčný zastřelen, probodnut či sežrán divou zvěří - a ono nic). Snad k nám babička nebude jezdit přespávat často, ať nemusím podobně rozpačité počiny českých a slovenských tvůrců sledovat často. 45% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Po Epizodě 1: Rakousko-Uherský koprodukční seriál už tady dlouho nebyl. Tento bohužel až příliš rozebírá Velmi Křehké Vztahy a hrozím se, aby v dalších dílech nešla hlavní hrdinka ke gynekologovi! Když u jsem u ní, tak trpím na brunetky, paní Fialová má kozy a tak, nicméně cosi v jejím obličeji mi způsobuje noční můry jako Pennywisse středoamerickému pubescentovi. Takže zatím Pilot trochu nezáživně krouží kolem Katyně a já tomu dávám ještě šanci, protože jsem zvědav, jestli to polská vládní garnitura tentokrát náhodou nepřežije. Po Epizodě 2: Prezident Kaczynský se zrovna připotácel do kabiny a povídá pilotovi: "Buď si dáš ještě vodku nebo přistaň. Střízlivý mě nudíš." Po Epizodě 3: Pilot leknutím přitáhl kormidlo k pasu a tak těsně břichem neškrtl o blížící se stromy. ()

Galerie (110)

Zajímavosti (4)

  • V pátém díle je pachatel spoután náramky s rukama před tělem, avšak v dalším záběru má spoutané ruce za zády. (sator)
  • Jméno scenáristy Dominika Dána je umělecký pseudonym autora, který svou totožnost pečlivě tají. Jelikož zná detailně jednotlivé kauzy, spekuluje se, že jde o bývalého nebo stále aktivního kriminalistu. (Olík)
  • Na výrobe seriálu sa podieľal známy autor detektívnych románov Dominik Dán. (R4D0)

Reklama

Reklama