Kriminálka Staré Město (TV seriál)

Kriminálka Staré Mesto

Krimi / Drama

Slovensko / Česko, 2010 - 2013, 12 h 19 min (Minutáž: 13x57 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Jozef Dóczy, Oldřich Vlach, Ján Koleník, Dušan Lenci, Jiří Langmajer, Marko Igonda, Jiří Štěpnička, Danica Jurčová, Michal Štěrba, Marta Richterová, Mátyás Dráfi, Zdeněk Maryška, Matúš Krátky, František Výrostko, Michal Ďuriš, Tibor Babarcai, Jakub Rybárik, Marián Mitaš, Ingrid Filanová-Žirková, Róbert Jakab, Filip Tůma, Martin Mňahončák, Martin Nahálka, Dušan Jamrich, Eva Landlová, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Vít Bednárik, Oľga Hudecová, Anna Ferenczy, Jana Zvaríková, Zdeněk Žák, Vladimír Kratina, Slávka Halčáková, Branislav Deák, Ľubo Roman, Sandra Nováková, Erik Ollé, Ján Haruštiak, Daniela Kuffelová, Bibiana Ondrejková, Zdena Kubová, Hana Gajdošová-Letková, Michal Režný, Nela Mokrá, Jószef Ropog, Ľudmila Swanová, Milan Chalmovský, Etela Kucmanová, Eva Sakálová, Leopold Haverl, Marián Geišberg, Attila Mokoš, Ivan Franěk, Anton Živčic, Michal Spišák, Igor Srník, Michaela Majerníková, Peter Kuba, Róbert Halák, Monika Babicová, Iveta Stráňavová, Miriam Merklová, Pavel Vrabec, Juraj Hrčka, Přemysl Boublík, Xénia Kubová, Vladimír Oktavec, Tomáš Lamoš, Daniel Žulčák, Jenovéfa Boková, Miroslav Donutil, Ondřej Malý, Linda Rybová, Simona Postlerová, David Suchařípa, Jan Kanyza, Milan Kňažko, Pavla Ptáčková-Vitázková, Ján Jackuliak, Rebeka Poláková, Gabriela Marcinková, Adrian Jastraban, Saša Rašilov nejml., Viliam Grinč, Aurélia Fritzová, Justin Svoboda, Vasiľ Rusiňák, Simona Prasková, Petra Navrátilová, Igor Kasala, Helena Geregová, Andrej Kováč, Lukáš Dóza, Eva Vokounová, Michal Iľkanin, Michal Nikodém, Tatiana Šúrová, Edita Mária Hrehušová, Katarína Jančula, Miro Mráz, Tomáš Vravník, Peter Krajčovič, Juraj Smutný, Michaela Köglerová, Zuzana Janitorová, Oľga Fialová, Bibiana Pogány, Daniel Fischer, Vladimír Čema, Natália Puklušová, Mária Benkovská, Václav Mika

Pre mňa je Kriminálka Staré Mesto nadštandartný a jeden z mála vydarených porevolučných seriálov. Nie je to žiadny papundekel typu Ordinácia, Panelák a podobne. Zápletky sú zaujímavé a napínavé, no a nechýba tu dokonca ani také ojedinelé korenie v dnešných seriáloch ako je humor. A navyše mám aj slabosť pre podľa mňa najkrajšiu slovenskú herečku Zuzanu Fialovú. Takže tvorcom môžem iba gratulovať.(20.10.2010)

• jojinecko

Mesto Tieňov bolo a asi na dlho zostane jediným skutočne kvalitným a SKUTOČNE KRIMINÁLNYM seriálom! Tam tvorcovia ukázali, že sa to DÁ, aj v našich pomeroch s našimi hercami a ľuďmi- výsledok bol vynikajúci. KSM spravádzala sebavedomá masívna reklamná kampaň operujúca s Dominikom Dánom ako scenáristom a bla bla. Výsledok: trapas!!! Herci opäť akoby čítali Hviezdoslava, postavy sú strašne ploché, klišoidné, kriminálna línia takmer žiadna, dramatická detto, celok rozpačitý, celá formálna stránka "skoroamatérska". Je mi to ľúto, lebo naozaj som dúfam, ale výsledok je slabý ako týždňový čaj z druhého nálevu....(2.11.2010)

• Orvokki

Od kníh od Dominika Dána sa neviem odtrhnúť, majú v sebe všetko čo k napínavej detektívke patrí. Preto som skúsila aj seriál na ktorom spolupracoval. Výsledok? Sklamanie. Ale veliké. Zuzana mi je nesympaticka asi ešte viac ako Scarlet Johanson, všetko čo spraví alebo povie je úplne mimo, dialógy nepremyslené, herecké výkony slabé (až na výnimky), napätie žiadne, humor... ten tam tuším ani nebol, dej predvídateľný. Škoda. Štyri diely mi stačili, nemám záujem pozerať ostatné. Nuda.(10.4.2011)

Po Epizodě 1: Rakousko-Uherský koprodukční seriál už tady dlouho nebyl. Tento bohužel až příliš rozebírá Velmi Křehké Vztahy a hrozím se, aby v dalších dílech nešla hlavní hrdinka ke gynekologovi! Když u jsem u ní, tak trpím na brunetky, paní Fialová má kozy a tak, nicméně cosi v jejím obličeji mi způsobuje noční můry jako Pennywisse středoamerickému pubescentovi. Takže zatím Pilot trochu nezáživně krouží kolem Katyně a já tomu dávám ještě šanci, protože jsem zvědav, jestli to polská vládní garnitura tentokrát náhodou nepřežije. Po Epizodě 2: Prezident Kaczynský se zrovna připotácel do kabiny a povídá pilotovi: "Buď si dáš ještě vodku nebo přistaň. Střízlivý mě nudíš." Po Epizodě 3: Pilot leknutím přitáhl kormidlo k pasu a tak těsně břichem neškrtl o blížící se stromy.(22.9.2010)

Malý pitaval z velkého města po třiceti létech. 1) Kriminálka rozhodně není akční seriál, ani si na něj nehraje. Určitě by neškodilo atraktivnější a coolovější zpracování jednotlivých případů. 2) Obávám se ovšem, že pak by seriál popřel sebe sama. Vždyť tady nejde o napínavé vyšetřování. Filmy chápu spíše jako svého druhu sociologickou sondu, která jaksi mimochodem odhaluje aktuální slovenskou společenskou atmosféru. Civilní vyšetřovatelka Fialová s výraznou tváří se výborně doplňuje s rovněž civilním lidsky chybujícím Hádkem i dalšími zdánlivě nevýraznými členy týmu. Vše pak glosuje ironicky cynický bývalý policejní šéf Lasica. 3) Zobrazení rodinného zázemí vyšetřovatelky (jako jediné ve filmu) dobře symbolicky vystihuje slovenské (a potažmo i české) rozpaky nad současným stavem společnosti, který je takový, jaký je, a málokoho uvádí do nadšení. 4) V době, kdy píši tento příspěvek, je na ČSFD celkem 67 komentářů, z toho v 15 pisatelé sami uvádějí, že viděli pouze první díl a v dalších minimálně 10 je totéž zřejmé ze způsobu hodnocení. Co na to říci? Snad jen, že geniální komentátoři, schopní zhodnotit celý seriál na základě jednoho dílu, zcela určitě neskončí v mém buddy listu.(9.11.2010)

• - Jméno scenáristy Dominika Dána je umělecký pseudonym autora, který svou totožnost pečlivě tají. Jelikož zná detailně jednotlivé kauzy, spekuluje se, že jde o bývalého nebo stále aktivního kriminalistu. (Olík)

• - Na výrobe seriálu sa podieľal známy autor detektívnych románov Dominik Dán. (R4D0)

• - V pátém díle je pachatel spoután náramky s rukama před tělem, avšak v dalším záběru má spoutané ruce za zády. (sator)