Kriminálka Staré Město (TV seriál)

Kriminálka Staré Mesto

Krimi / Drama

Slovensko / Česko, 2010–2013, 12 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Tibor Babarcai, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Jozef Dóczy, Oldřich Vlach, Ján Koleník, Dušan Lenci, Jiří Langmajer, Marko Igonda, Jiří Štěpnička, Danica Jurčová, Michal Štěrba, Marta Richterová, Mátyás Dráfi, Zdeněk Maryška, Matúš Krátky, František Výrostko, Michal Ďuriš st., Jakub Rybárik, Marián Mitaš, Ingrid Filanová-Žirková, Róbert Jakab, Filip Tůma, Martin Mňahončák, Martin Nahálka, Dušan Jamrich, Eva Landlová, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Vít Bednárik, Oľga Hudecová, Anna Ferenczy, Jana Zvaríková, Zdeněk Žák, Vladimír Kratina, Slávka Halčáková, Braňo Deák, Ľubo Roman, Sandra Nováková, Erik Ollé, Ján Haruštiak, Daniela Kuffelová, Bibiana Ondrejková, Zdena Kubová, Hana Gajdošová-Letková, Michal Režný, Nela Mokrá, Jószef Ropog, Ľudmila Swanová, Milan Chalmovský, Etela Kucmanová, Eva Sakálová, Leopold Haverl, Marián Geišberg, Attila Mokoš, Ivan Franěk, Anton Živčic, Michal Spišák, Igor Srník, Michaela Majerníková, Peter Kuba, Róbert Halák, Monika Babicová, Iveta Stráňavová, Miriam Merklová, Pavel Vrabec, Juraj Hrčka, Přemysl Boublík, Xénia Kubová, Vladimír Oktavec, Tomáš Lámoš, Daniel Žulčák, Jenovéfa Boková, Miroslav Donutil, Ondřej Malý, Linda Rybová, Simona Postlerová, David Suchařípa, Jan Kanyza, Milan Kňažko, Pavla Ptáčková-Vitázková, Ján Jackuliak, Rebeka Poláková, Gabriela Marcinková, Adrian Jastraban, Saša Rašilov nejml., Viliam Grinč, Aurélia Fritzová, Justin Svoboda, Vasiľ Rusiňák, Simona Prasková, Petra Navrátilová, Igor Kasala, Helena Geregová, Andrej Kováč, Lukáš Dóza, Eva Vokounová, Michal Iľkanin, Michal Nikodém, Tatiana Šúrová, Edita Mária Hrehušová, Katarína Jančula, Miro Mráz, Tomáš Vravník, Peter Krajčovič, Juraj Smutný, Michaela Köglerová, Zuzana Janitorová, Oľga Fialová, Bibiana Pogány, Daniel Fischer, Vladimír Čema, Natália Puklušová, Mária Benkovská, Václav Mika, Patrícia Piuvolusková, Mayo Hirc, Dominika Žiaranová

Prave skonci prvy diel. I dalo sa. Fialovu nemusim, vedela by som si predstavit prijemnejsiu herecku. Inak ok. Je to nieco nove a zaujalo ma to. Fakt nechapem, ako jasnozrivo tu vedia niektori ohodnotit film, skor nez sa dostane aspon do prvej stvrthodiny. Zabery mesta milujem. V starsich filmoch si ich vyslovene vychutnavam, specialnu slabost mam na Bratislavu a Brno.. dobre, aj Prahu.(20.9.2010)

Tri hviezdy za to že to je konečne niečo normálne z naších končin. Nemôžem si pomôcť ale kým českí herci hrajú, slovenskí sa skôr toporne snažia spomenúť si na repliky... (možno to bude tým tupým scenárom).Slovenskému publiku sa na to pozerá o to horšie, že všetci naši herci sa už stihli potopiť v panelákovo-ordináciových blbinách, kým české soap opery u nás nie sú až tak okukané. Inak Hádek by bol skvelý Krauz, ak by vykopli Fialovú a našli rovnako dobrého Chosého a hlavne sa zamerali na kliminalistiku a nie rodinné trable, začalo by to mať niečo do seba.(21.10.2010)

Psalo se a říkalo, že příběhy budou reálné a v souladu s policejní praxí. Přijde mi však, že tímhle způsobem to moc nefunguje. Je spáchán trestný čin a v seriálu je top případem, přitom každou chvíli na každém rohu se něco podobného děje taky. Policejní vtípky mi taky moc nesedí. A někdy ani samotné rozuzlení, na konci se nedozvím, co bych se dozvěděla ráda. Např. proč se to stalo.(19.10.2010)

• tančísvlky

Po dvoch hodinách seriálu : "Toto čo má zase byť , až človek žasne . Výkladná skriňa slovenského hereckého osadenstva sa podujala na ďaľší prepadák. Nekonečné žanrové zábery ulíc Bratislavy navodzujú atmosféru veľkého diela . Bohužiaľ je to len výplň prázdného času , neschopnosti režiséra a scenára. Bonboník je "vynutené" obsadenie spoluscénaristky Zuzany Fialovej hrajúcej sa ako vždy na herečku aj keď ňou nikdy nebola . Chvíľami to vyzerá ako komics Profesionáli na Jojke ...Čo chcel týmto seriálom básnik povedať netuším , ak sa pokúšal o ďalšie znemožnenie tentoraz aj pred českým obecenstvom tak sa to podarilo . Prosím, už ďalšie seriály na slovensku netočte je to smiešne zlé . Vytratila sa profesionalita z minulosti a schopnosť napísať "obyčajný" seriál zo života čomu by sa dalo veriť ..." Všetko ostatné tu hovorí kvalifikovane "honajz"(21.9.2010)

Jeden z mála slovenských seriálových nadpriemerov. V záplave telenoviel vyplával na povrch a zaujme aj širokým hereckým obsadením, okrem asi všetkých mladých slovenských hercov a zopár českých sa predstavilo aj pár osvedčených mien zo staršej generácie. Príbehy a zápletky síce nie sú ako z prípadov Sherlocka Holmesa, ale komisára Rexa by som tu určite nevyťahoval. Fialovej rola Zuzany výborne sadla, nemusí sa vôbec hanbiť a naviac tam aj dobre vyzerá.(17.5.2013)

• - Jméno scenáristy Dominika Dána je umělecký pseudonym autora, který svou totožnost pečlivě tají. Jelikož zná detailně jednotlivé kauzy, spekuluje se, že jde o bývalého nebo stále aktivního kriminalistu. (Olík)

• - V pátém díle je pachatel spoután náramky s rukama před tělem, avšak v dalším záběru má spoutané ruce za zády. (sator)

• - Na výrobe seriálu sa podieľal známy autor detektívnych románov Dominik Dán. (R4D0)