Kriminálka Staré Město (TV seriál)

Kriminálka Staré Mesto

Krimi / Drama

Slovensko / Česko, 2010–2013, 12 h 19 min (Minutáž: 13x57 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Jozef Dóczy, Oldřich Vlach, Ján Koleník, Dušan Lenci, Jiří Langmajer, Marko Igonda, Jiří Štěpnička, Danica Jurčová, Michal Štěrba, Marta Richterová, Mátyás Dráfi, Zdeněk Maryška, Matúš Krátky, František Výrostko, Michal Ďuriš st., Tibor Babarcai, Jakub Rybárik, Marián Mitaš, Ingrid Filanová-Žirková, Róbert Jakab, Filip Tůma, Martin Mňahončák, Martin Nahálka, Dušan Jamrich, Eva Landlová, Karol Čálik, Dušan Kaprálik, Vít Bednárik, Oľga Hudecová, Anna Ferenczy, Jana Zvaríková, Zdeněk Žák, Vladimír Kratina, Slávka Halčáková, Braňo Deák, Ľubo Roman, Sandra Nováková, Erik Ollé, Ján Haruštiak, Daniela Kuffelová, Bibiana Ondrejková, Zdena Kubová, Hana Gajdošová-Letková, Michal Režný, Nela Mokrá, Jószef Ropog, Ľudmila Swanová, Milan Chalmovský, Etela Kucmanová, Eva Sakálová, Leopold Haverl, Marián Geišberg, Attila Mokoš, Ivan Franěk, Anton Živčic, Michal Spišák, Igor Srník, Michaela Majerníková, Peter Kuba, Róbert Halák, Monika Babicová, Iveta Stráňavová, Miriam Merklová, Pavel Vrabec, Juraj Hrčka, Přemysl Boublík, Xénia Kubová, Vladimír Oktavec, Tomáš Lamoš, Daniel Žulčák, Jenovéfa Boková, Miroslav Donutil, Ondřej Malý, Linda Rybová, Simona Postlerová, David Suchařípa, Jan Kanyza, Milan Kňažko, Pavla Ptáčková-Vitázková, Ján Jackuliak, Rebeka Poláková, Gabriela Marcinková, Adrian Jastraban, Saša Rašilov nejml., Viliam Grinč, Aurélia Fritzová, Justin Svoboda, Vasiľ Rusiňák, Simona Prasková, Petra Navrátilová, Igor Kasala, Helena Geregová, Andrej Kováč, Lukáš Dóza, Eva Vokounová, Michal Iľkanin, Michal Nikodém, Tatiana Šúrová, Edita Mária Hrehušová, Katarína Jančula, Miro Mráz, Tomáš Vravník, Peter Krajčovič, Juraj Smutný, Michaela Köglerová, Zuzana Janitorová, Oľga Fialová, Bibiana Pogány, Daniel Fischer, Vladimír Čema, Natália Puklušová, Mária Benkovská, Václav Mika
  • tančísvlky

Po dvoch hodinách seriálu : "Toto čo má zase byť , až človek žasne . Výkladná skriňa slovenského hereckého osadenstva sa podujala na ďaľší prepadák. Nekonečné žanrové zábery ulíc Bratislavy navodzujú atmosféru veľkého diela . Bohužiaľ je to len výplň prázdného času , neschopnosti režiséra a scenára. Bonboník je "vynutené" obsadenie spoluscénaristky Zuzany Fialovej hrajúcej sa ako vždy na herečku aj keď ňou nikdy nebola . Chvíľami to vyzerá ako komics Profesionáli na Jojke ...Čo chcel týmto seriálom básnik povedať netuším , ak sa pokúšal o ďalšie znemožnenie tentoraz aj pred českým obecenstvom tak sa to podarilo . Prosím, už ďalšie seriály na slovensku netočte je to smiešne zlé . Vytratila sa profesionalita z minulosti a schopnosť napísať "obyčajný" seriál zo života čomu by sa dalo veriť ..." Všetko ostatné tu hovorí kvalifikovane "honajz"(21.9.2010)

• honajz

Tady na tý točně jsem to říkal: Je to marný, je to marný, je to - marný... Podobně marný jsou všechny česko-slovenský pokusy o moderní akční krimi seriál. Dáme tam cool roztřesenou kameru, zelené filtry, prostřihy na tepající město v noci (ve dne se tam asi nežije či co, jen v noci), cool drsnou policistku a zápletku, kterou prokoukne od začátku každé malé děcko. (Resp. máme pět lidí, tři jsou policajti a jeden zastřelený, kdo je vrah?). Pak tu máme moudrého stařešinu v důchodu, který byl svině, ale nyní rozdává rady a arabské kafe... A dialogy, mankote, ty vymýšlel který pacient blázince? U tohoto seriálu je prostě všechno špatně, řídký děj hloupě natahovaný, charaktery ploché, herecky je to celé nevýrazné, o hrdinech toho moc nevíme kromě povrchních detailů a překvapivě jediný, kdo tady hraje nad průměr, je Hádek. ----- Čím to, že stará Panoptika a Hříšní lidé dodnes fungují a dá se na ně koukat i po letech, i když nemají filtry a rozklepanou kameru a cool drsné policisty?(20.9.2010)

Natočiť dobrý krimi seriál si vyžaduje mnoho vecí, od kvalitného scenára, skúseného dramaturga, invenčného režiséra a v neposlednom rade uveriteľných hercov. V súčasnosti v našich zemepisných šírkach skĺbiť všetky atribúty býva veľký problém. A je tomu i teraz. Najviac bijúca do očí je stavba jednotlivých príbehov. Balansujú na hrane kriminálky a rodinného seriálu, čo v tomto prípade bolo na škodu. Hlavne línia hlavnej predstaviteľky Zuzany ( Fialová ) a jej bývalého manžela ( Igonda ) je kontroverzná a v podstate zbytočná. Taktiež viacero častí živená téma tajomného vzťahu jej matky ( Vašáryová ) s neznámym "biológom". O to viacej sa mi páčil komplikovaný vzťah Zuzaninho kolegu Andyho ( Hádek ) s pražskou priateľkou, kde sa im do vzťahu plietla jeho práca a vzdialenosť. Bolo to preto, že táto línia bola skoro nepovšimnuteľná a uzavrela sa až v poslednej časti. Čo sa týka výberu hercov, som veľmi spokojný so všetkými zúčastnenými, jediný problém som mal s Fialovou. Bola neuveriteľne neuveriteľná, jej postava vyšetrovateľky bola úplne mimo. Svoje herectvo dokázalá ukázať jedine v poslednej časti, keď sa vynoril problém so synom. Práve tento fakt zásadne znižuje hodnotenie, lebo som sa s hlavnou predstaviteľkou nedokázal stotožniť. Na druhej strane treba oceniť režiséra, strihača a dobrá bola aj hudba. Možno sa obe verejnoprávne televízie ( STV a ČT ) rozhodnú pokračovať v druhej sérii, čo by určite nebolo na škodu, lebo pri záplave primitívnych rodinných seriáloch komerčných televízií, to bol dobrý projekt.(2.11.2010)

Zajímavé případy, zajímavé osazenstvo kriminálky s lehce nevyjasněnými vztahy, Zuzana Fialové ze které jsou všichni paf, Matěj Hádek, který mi tu nevadil. Potud OK. Problémem mi byla máma (Fialová), kašlající na syna, kterého tak furt měla na krku babička nebo exmanžel, která namísto syna věnovala mnohem více času svému bývalému šéfovi nebo po barech. Taky jsem nechápal, jak vyšetřovatelka leze svému bývalému šéfovi, u něhož má také indície o tom, že by nemusela kdákat všechno, chodí právě kdákat všechno i v průběhu vyšetřování. Neseděla mi ani místy dost křečovitě patetická hudba, navozující jakousi důležitost a osudnost okamžiků tehdy, když šlo o prd. A cukavou kameru si mohli autoři také odpustit - není akční, je roztřesená. Perličkou byla v posledních dílech asi ona opsudovat, kdy hlavní postavy případů se s Fialovou setkávali ně některých místech ještě dřív, než se v ději vůbec projevila jejich role - to působilo poněkud scénáristicky trapně. Přesto se na to dalo koukat a jak je vidno, aj na Slovensku se umí dělat přinejmenším obstojné kriminálky ;)(12.3.2014)

• Wormboy

Hmm...co sme sa dozvedeli z prveho "skutocne" kriminalneho cs.serialu? V Bratislave je na okresnej kriminalke 6 ludi, ktori maju pre svoj obvod jedneho vysetrovatela, su zaroven aj operativnopatraciou skupinou, okrem pripadov, ktore ma jedna z ich kolegin, velmi ani nemaju co robit, kedze zvacsa maju bez mensich problemov cas jej pomoct, hoci aj ide o vec nespadajucu do ich posobnosti, co nie je zriedkavo. Tychto sest ludi este doplna jeden znalec, ktory je lekar, technik, trasolog a ktoviecoeste v jednej osobe. Pre kriminalnikov je tato skupinka v podstate neskodna, pretoze nebyt jedneho senilneho policajta na dochodku a jedneho nenapadneho informatora, by v podstate sami na nic neprisli. A ano, maju rodinne problemy, malo casu na rodinu, blablabla....To je asi tak vsetko k obsahovej stranke o prvom "skutocne" kriminalnom seriale ;) No a z formalnej stranky? Amaterizmus najhrubsieho zrna, ktory sa prejavuje v absencii akejkolvek snahy o prinesenie niecoho, co by za sebou mohlo zanechat potesenie aj pre divaka nebaziaceho po Ordinaciach a podobnych slovenskych dielach. Kriminalka Stare Mesto pod ktoru sa s velkou slavou podpisal Dominik Dan, ktoreho knihy mam inak rad, je hlupost kolosalnych rozmerov, ktora ma kazdym jednym dielom rozculovala viac a viac a na podklade ktorej mozem s kludnym svedomim skonstatovat, ze Mesto tienov bol naozaj vydareny kriminalny serial.(2.11.2010)

• - Na výrobe seriálu sa podieľal známy autor detektívnych románov Dominik Dán. (R4D0)

• - V pátém díle je pachatel spoután náramky s rukama před tělem, avšak v dalším záběru má spoutané ruce za zády. (sator)

• - Jméno scenáristy Dominika Dána je umělecký pseudonym autora, který svou totožnost pečlivě tají. Jelikož zná detailně jednotlivé kauzy, spekuluje se, že jde o bývalého nebo stále aktivního kriminalistu. (Olík)