Stačí zlomok sekundy a zo záchranárov sú obete a zo zachránených žalobcovia.  V živote aj na cestách striehnu na nás každý deň - havárie. Stačí zlomok sekundy a všetko sa zmení. Pôvodný televízny seriál z prostredia záchranárov, prináša príbeh o súčasných ľuďoch, ktorí sa musia vyrovnať s tieňmi minulosti, aby mohli začať odznova. (STV)

klerik

Vyzerá to na ďalšiu katastrofu. Ešte horšie natočené ako ORDINÁCIA. Príšerná kamera, nasvietenie nulové, trápna akcia. Režisérka zlyháva úplne a celé to vyznieva ako TV inscenácia z pred dvadsiatich rokov. Stavil by som sa, že polovicu scén dodabovali v štúdiu - zvuky a dialógy dosť nesedia. Nemám rád AFÉRY ale dúfal som, že minimálne vizuálne sa slovenská tvorba posunie aspoň na ich úroveň... Táto telenovela ukazuje, že vždy sa dá urobť krok späť... ___Tak ako v prípade KRIMINÁLKA STARÉ MESTO, musím skonštatovať, že postupne sa to vyvýjalo k lepšiemu, hlavne preto, že ide o uzavretý príbeh... ()

anderson odpad!

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 4.9.2011 - Produkčné náklady tejto zlátaniny boli podľa oficiálnych zdrojov cca 10 miliónov €. Tak mi teda vysvetlite kam dopekla sa tie prachy podeli, že to vo výsledku ABSOLÚTNE NIE JE VIDIEŤ ! Dajte mi desať melónov a vyprodukujem vám spolu s mojimi známymi dielo na vyššej úrovni a ešte si aj čo to bokom ulejem do vačku a budem žiť z tantiém. Podnikať na Slovensku je naozaj radosť. (6.9.2011) ()

Havenohome odpad!

Budem expresívny. Vyše 300 000 Euro vylial Avdiovizuálny fond na toto peklo! Áno, dobre počujete, Avdiovizuálny fond. Táto maxisračka natočená pre STV bola dotovaná ešte aj AVF, ktorý sa sťažuje, že má každým rokom menší rozpočet. AVF, ktorý macošsky a korytnačím tempom digitalizuje slovenské kiná, vyleje 300 000 Euro na niečo ako toaletný papier poslednej kvalitatívnej kategórie v hodnote 5 korún. Videli ste to? Nevygradované zábery, nenahratý zvuk, kľúčovanie a lá Cinka Panna, vždy keď má dôjsť k búračke, tak kamera švenkne do lesa, k hereckým výkonom a scenáru a réžii sa ani nejdem vyjadrovať, cvičené opice by to napísali lepšie..........peklo, peklo, peklo! A kto to má na rováši? Pani Kolevská - súčasná predsedníčka AVF. Že ju hanba nefackuje! Osoba, ktorá nič nedosiahla na žiadnej úrovni svojej kariery, nie je ani renomovaná producentka, ani manažérka, ani scenáristka, ani režisérka. No milujme ju všetci za to, že hrala Alžbetku v Perinbabe! A režírovať to dá svojej mame, ktorá urobila niečo pozerateľné naposledy za komunistov. Kolevská na výročnej správe AVF svojím onanistickým newspeakom odbíjala trefnú kritiku na účet projektov Zlomok sekundy. Na to tam asi v tom fonde sedí, to jej ide, zahmlievať podmienky rozdelovania peňazí. Že je STV dinosaurus hodný definitívnej anihilácie je už dvadsať rokov jasné, ale že aj AVF sa tak rýchlo dostane do tej istej kategórie, to som nečakal. Za 300 000 Euro by fond zdigitalizoval 4 kiná. Odkiaľ pramení predstava, že tu máme zrazu géniov v hranej tvorbe a seriálovej tvorbe, že tam môže AVF bez rozmyslu poslať toľko financií. AVF je tu na to, aby sa rozvýjal celý Audiovizuálny priemysel a nie na to, aby lial peniaze do mŕtvych projektov. Aj vy žijete v meste pod 40 tisíc obyvateľov a vaše mesto nemá multiplex a staré 35mm kino zavreli? Digitalizované kino tak skoro mať nebudete, kým AVF neprestane podporovať projekty ako ZLOMOK SEKUNDY, MŔTVOLA MUSÍ ZOMRIEŤ, CINKA PANNA, EŠTEBÁK......po ktorých tu za pár mesiacov už ani pes neštekne. Za pár rokov niekto hore možno úplne uškrtí peniaze pre AVF a my nebudeme mať nič, len monopolistické multiplexi, kopec odpadových titulov, ktoré ani v premiere nič nezarobili a jeden Liovej Dom a spomienku na to, že kedysi mal AVF prachy a mohol ich investovať do niečoho zmysluplného. ()

Marek1991

Ďalší domáci pokus o napodobenie zahraničných seriálov, ktorý dopadol ako trapas a zlyhanie. Jednoducho nezaujal, pôsobil amatérsky a tlačil na pílu. ()

Martin741 odpad!

Krasny dokaz toho, ze novodoba "slovenska serialova tvorba" je proste vykal. A tato novodoba serialova tvorba ide absolutne mimo mna. Nerozumiem jej a nechcem jej rozumiet. 0 % ()

Autogram odpad!

Už pri premiére ma seriál „zaujal“ svojou kvalitou a tak som radšej rýchlo zabudol, v akom čase chodí, aby ma to náhodou nepokúšalo. Dnes pri druhom pohľade sa všetko potvrdilo a je to ešte horšie. Nestačilo, že dej, efekty a dialógy sú nanič, ale nedá sa ospravedlniť prítomnosť dabingu ako spred polstoročia, keď technika naozaj nič nedovoľovala. Tentokrát to nedovolil ani miliónový rozpočet a v tomto prípade mám silné pochybnosti o verejnoprávnosti tvorcu tohto seriálu. ()

jakeer

Ja len rozmýšľam, že kto tým slovenským seriálom píše scenáre, lebo toto je strašné. Absolútne neprirodzené dialógy - takto predsa ľudia normálne nehovoria... Zlá kamera, nesedí zvuk, dej úplne nudný. ()

mira007

Slovenský "akční" záchranářský seriál s dramatickými a osobními linkami. Pokus by byl, to se cení a linka s Romanem Luknárem by možná i byla zajímavá, ale celkové provedení není moc povedené. Jsem tolerantní k primitivní amatérské akci, ale způsob vyprávění je strašně nemastný neslaný. PS: Velké plus je Andrea Kerestešová, kterou běžně nemusím, ale tady je zatraceně sexy ()

Babulik

Včerajšia premiéra prvého dielu zrejme vojde do histórie slovenských seriálov ako deň zrodu nového žánru-záchranárska telenovela. Hlavnými charakteristickými črtmi sú: naivný scenár, smiešna réžia (alebo naopak?), stále usmievajúce sa hlavné postavy, ohurujúce nasprostastými dialógmi á la turecká telenovela, kváziakčné scény socialistického typu a zmätočné dejové línie. Nezabúdajme na príšerný postsynchron (to koho napadlo???) a ušidrásajúcu záverečnú skladbu neurčitého hudobného žánru, ktorý by moja stará mať (daj jej Boh večnú slávu) okomentovala slovami jej vlastnými-ako keď sa hovno na plot škriabe. Prvý diel bol zlý, zlý a zlý. Je mi jasné, že točiť na Slovensku seriál nie je srandavýlet do ZOO a zvlášť pre skostnatenú a podvyživenú inštitúciu ako STV, ale radšej nič ako toto. Radšej dochtor Ludsky ako toto (nemôžem uveriť, že som to napísal...). Možno sa stane zázrak a ďalšie diely budú kvalitnejšie. Možno sa stane zázrak a ja vyhrám v Lote. A možno by som mal prestať veriť na zázraky a nekukať STV. ()

Systematic odpad!

"Posral som to." Dobre si to posral!" Ano, ano, tohle je skutečně seriálový průser. Kvůli nedostatku peněz se zřejmě natáčelo na domácí kameru (nebo je snad ten roztřesený rozpatlaný obraz záměrem tvůrců?) a ještě k tomu bez mikrofonu, protože proč by jinak byli slovenští herci dabovaní (navíc příšerně amatérsky) jinými slovenskými herci. Obraz, zvuk, kompozice,herci, návaznost scén, scénář to všechno tady prostě nefunguje. Ruce pryč a pokud by vás někdy napadlo si to pustit, dejte si facku. ()

tatka

10 melónov, a to v eurách.................a nikde ich nevidno, pekný tunel, však? Milá pani režisérka Vančíková. Kto, za čo a preboha prečo práve vám zveril do ruky toľko peňazí? A prečo to muselo byť rovno 14 dielov? Nemohli ste si to prubnúť na jednom? Však ste okrem pár rozprávok, ktoré si už nikto nepamätá, nenatočili nič slušné. Pravda, rozprávky boli ideologicky veľmi aktuálne a angažované, ale to bolo pred viac ako 20 rokmi, teraz nám netreba proletárskeho internacionalizmu. A či? Už sa nedivím, v akých sračkách je slovenský film, keď rozjebe, prepytujem pekne, toľký kopec peňazí za takúto seriálovú demenciu. Jediné, čo ma na tejto veci teší je, že už 10 rokov neplatím dane na Slovensku, takže som vám, pani režisérka, na tento filmársky tunel neprispela ani deravým grajciarom. Za to dostáva tento filmársky potrat tú jedinú hviezdu. Pekne vás prosím, už nič nikdy a nikde netočte. Nájdite si inú zábavku a skúste si ju financovať sama. Čo tak venovať sa pyrotechnike? To by bolo pre daňových poplatníkov iste lacnejšie, a bezpečnejšie. ()

Brundisson

Mne sa tento serial páčil,aj preto ze sa na nič nehral.Bol to klasicky pribeh zo života,ktoremu sa da uverit že sa naozaj mohol stat.Skvela bola najma pointa, na ktoru musel divak čakat az do konca serialu a bola prekvapujuca.To že jedna z hlavnych postav,ktoru mimochodom skvele zahrala česka herecka Klara Issova,si nakoniec spomenie že za smrt svojho manžela može jej odhodená cigareta,bola skvelá.Jediné čo chcem vytknut seriálu,je že niektorych slovenskych hercov zbytocne predabovali a mohli im nechat ich povodne hlasy. ()

WinoEscPlan odpad!

Včera ma to zastihlo nepripraveného , bolo to v noci, a.. trpel som.... ALE POTOM SA TAK ZACAL SMIAT AKO DLHO NIE :D:D:D ...prečo máme v móde , natáčať seriály s prepáčením o hovne a na úrovni amatérskeho porna (čo sa kamery a atď týka :D) , a prečo PREDABOVÁVAME SLOVENSKÝCH HERCOV? slovenským jazykom ?:D:D:D:D:D:D a ešte nesedí do tej papule ACH!!! ....odpad bez mihnutia brvy:D ()