Generácia na prelome (TV film)

Dokumentární

Slovensko, 2010, 2x45 min

Yvonne Vavrová

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Rozprávanie čtyroch ( herečka, novinárka, matematik a manželia podnikatelia ) dnešných štyridsiatnikov až šesťdesiatnikov o vlastnej generácii, ktorá sa do života pripravovala v socializme, ale žiť musí v súčasnom svete.(20.1.2011)

V tom najlepšom zmysle slova obyčajné zamyslenie a pozastavenie sa nad dobou, v ktorej žijeme. Aj pri pohľade do minulosti triezve a bez predsudkov. Sedliacke rozumy mi už dlho nezneli tak príjemne. Asi preto, že sa na ne v dnešnej spleti názorových konštruktov a povrchného mudrovania od výmyslu sveta vlastne takmer nedostáva. Osviežujúce, povzbudzujúce a minimálne v tomto smere záslužné. Takú človečinu môžem.(6.6.2017)

Dokumentaristicky je to štandart. Čo sa týka témy, tá ma zaujala, aj ked s viacerými názormi nesúhlasím...samozrejme ide o názory amatérov, rozumej neodborníkov na danú tému, čiže tam treba "chytať" iba ich svojský postoj. Plusom je dej a tiež gradácia témy. Na slovenský počin veľmi dobré. Hodnotenie: 70%(15.8.2013)

Bol som veľmi milo prekvapený ako jednoducho a s akou múdrosťou hovorili o súčasnom svete a spoločnosti vybraní ,,staršie" osobnosti z rôznych povolaní. Opäť mi to pripomenulo, ako sa my mladší potrebujeme učiť počúvať a porozumieť skúsenejším, ktorí nám majú čo povedať, ktorí už niečo prežili a majú omnoho väčší rozhľad, a predsa sa nezastavili mysľou v minulosti, no ani sa neprispôsobili súčasným módnym trendom.(15.8.2013)

Už sa teším na ďalšie dve generácie od pani režisérky.(10.9.2011)

osobne sa velmi stotožnujem s názormy p. turzonovovej, i ked som dieta počítačov a tychto dalsich vynalezov, v tomto dokumente sa hovorilo velmi mudro a clovek by to mal nie len pozerat, ale i sa nad tym zamysliet(22.11.2012)

Milujem tieto dokumenty, kde sa ľudia delia o svoj pohľad, o to viac, ak sa jedná o udalosti magických osmičiek. Sľúúúbili, sme si lásku...sľúúbili...(21.4.2015)